Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

Očaj
Avatar
Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1138
Pridružen/a: 28 ruj 2007, 15:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Mostar

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems »

Jadno. Od onakvog bolida do Monze do ovoga jada sad. Nema se sta reci, nek pakuju kofere za Australiju. Jutros se mislim bi li se ustao nakon radnog tjedna, poravnio sam, ne isplati se.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Imali su puno pravo kockati se danas, ali nije se isplatilo.

A osim toga, mislim da di Resta dobro govori, imali su još solidne suhe uvjete za one krugove odmah nakon bokseva, ali su sami sjebali u Spoonu.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Vuksa_KC je napisao/la: 06 lis 2018, 11:07 Imali su puno pravo kockati se danas, ali nije se isplatilo.

A osim toga, mislim da di Resta dobro govori, imali su još solidne suhe uvjete za one krugove odmah nakon bokseva, ali su sami sjebali u Spoonu.
Upravo suprotno. Nisu uopce u poziciji za kockanje. Sa Di Restom se slazem. Ali izlazak na intermedije je bio los potez. Trebali su bar jednog pustit na suhim gumama
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la speedy56 »

Ma ono se iz aviona vidlo da nisu još uvjeti za intere
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Maurizio je poceo cak shvacat pomalo.... malo kasno
Although refusing to single out individual errors, Arrivabene was clear that the decision-making process on the pi wall was not good enough – and that perhaps the team was lacking some guidance from staff with enough experience
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

Mislin da možemo zahvalit vettelu što je svojim greškama već na ljeto eliminirao i sebe i ferrari iz borbe za naslove, ovo bi bilo puno teže za gledat
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Scuderia »

Ferrariju treba netko kao sto je to bio Gazda, a ne nekoga kome je u interesu sto vise talijanskog naucit i tako se uvlacit navijacima u analni otvor.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Will see.... gazdi i ekipi je trebalo 5 sezona da ozive mrtvog konja. Vettel i ekipa su zasad na 4. Ako uspe sortirat odgovorne i nauce nesto iz svojih gresaka i ako nisu kompromitirali dizajn za 2019. Naustrb vise razvoja za ovu godinu mozda i bude nesto. Ajde ako i spusi ove godine naslov, ali ako mentalno naraste i popuni deficite od ove godine to je onda velik jorak naprijed. No treba se nadat da ce i sasija bit na nivou
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Vettel je sa učenjem talijanskog krenuo još u Toro Rossu, ovdje je samo usavršio. Uostalom, ni u drugim sportovima nije čudno vidjeti sportaše da nauče makar neke osnove jezika zemlje u kojoj igraju kako bi mogli lakše komunicirati.

Što se ekipe cijele tiče: Svaka čast momci. Stvarno vam treba kapu skinuti. Sav dobar posao koji ste napravili tijekom prošle zime i prve polovice ove sezone uspjeli ste prosuti sa povećim brojem debilnih odluka. Uspjeli ste doći do toga da vozači ne vjeruju u strateške odluke te ih preispituju i gube vrijeme koje mogu utrošiti koncentrirajući se da rade ono što znaju najbolje: brzo voziti. Ako se ne varam Ferrari je ove sezone imao dvije onako baš prave taktičke odluke:
1. Ostaviti Vettela dulje u Australiji te se nadati SC-u. Tad im se stvarno posrećilo, al ionako nisu bili u mogućnosti pobjediti pa nisu imali što izgubiti, riskirali su i pogodili da bolje ne može
2. Q2 u Mađarskoj kad su jedini izašli na kišnim gumama van i iskoristili najbolje uvjete na stazi za siguran prolaz u Q3
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Scuderia »

Sto se meine tice, moze pricati jos i kineski. Nije stvar u tome, vec to, da ima bitnijh stvari nego pricat jezik.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Scuderia je napisao/la: 06 lis 2018, 17:25 Sto se meine tice, moze pricati jos i kineski. Nije stvar u tome, vec to, da ima bitnijh stvari nego pricat jezik.
A tko si ti da znas sto je njemu tocno u interesu? Mislim ovako low quality postove bih ocekivao od trollova koji nemaji nis pametno pisat. Al od tebe k tome jos mod... no no

NHF
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Scuderia »

F1NAC je napisao/la: 06 lis 2018, 17:53

A tko si ti da znas sto je njemu tocno u interesu? Mislim ovako low quality postove bih ocekivao od trollova koji nemaji nis pametno pisat. Al od tebe k tome jos mod... no no

NHF
Osoba kojoj izvori informacija nisu SKY, RTL, Bild itd itd. Dovoljno ?
I procitaj jos jednom moj post sa razumijevanjem i onaj o Gazdi, tj. prvi na ovu temu pa ces vidjet punkt problema.
slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Arivabene .....

"Sometimes it is more useful to take your eyes off computers and watch the track, using common sense
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Scuderia je napisao/la: 06 lis 2018, 18:06
F1NAC je napisao/la: 06 lis 2018, 17:53

A tko si ti da znas sto je njemu tocno u interesu? Mislim ovako low quality postove bih ocekivao od trollova koji nemaji nis pametno pisat. Al od tebe k tome jos mod... no no

NHF
Osoba kojoj izvori informacija nisu SKY, RTL, Bild itd itd. Dovoljno ?
I procitaj jos jednom moj post sa razumijevanjem i onaj o Gazdi, tj. prvi na ovu temu pa ces vidjet punkt problema.
Aha ti si Jergovic#2? Procitao sam post i dalje ne vidim njegovu smislenu poantu. Konstruktivnu kako god...

Sto je lose da uci talijanski i dere se na radio? Koliko ja znam to ne utjece na njegovu voznju. Gazda je bio jedan jedini.proslo svrseno vrijeme. Nije problem samo vozac. Ima vise kotacica koji pokrecu sustav. Vozaci su zakazalo nekoliko puta pve godine ali bome je i tim. Samim time ovako glupim odlukama stvaraju jos veci pritisak vozacima koji normalno pogrijese.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
zizi
Test vozač
Test vozač
Postovi: 603
Pridružen/a: 18 lis 2007, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zizi »

scud i f1nac - pillow fight :biggrin:
"Oh well, only cowboys stay in tune, anyway." JMH

You know we're sitting on four million pounds of fuel, one nuclear weapon and a thing that has 270,000 moving parts built by the lowest bidder. Makes you feel good, doesn't it? - Rockhound, Armageddon
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la marcus »

Šteta što se i ova sezona rasplela šugavo kao i lanjska. Ove godine je barem bolid brz i pouzdan, ali sve ostalo je ispodprosječno. Od vozača do ekipe....iskreno mi je žao što nećemo imati napetiju završnicu sezone koja je započela fenomenalno za sve navijače F1.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Scuderia »

F1NAC je napisao/la: 06 lis 2018, 19:07

Aha ti si Jergovic#2? Procitao sam post i dalje ne vidim njegovu smislenu poantu. Konstruktivnu kako god...

Sto je lose da uci talijanski i dere se na radio? Koliko ja znam to ne utjece na njegovu voznju. Gazda je bio jedan jedini.proslo svrseno vrijeme. Nije problem samo vozac. Ima vise kotacica koji pokrecu sustav. Vozaci su zakazalo nekoliko puta pve godine ali bome je i tim. Samim time ovako glupim odlukama stvaraju jos veci pritisak vozacima koji normalno pogrijese.
Ne nisam. Mozda otvori novi blog pa uzivaj u njegovim pisanjima. To sto ne vidis nije moj problem. Tebi ako je uredu da se netko umiljava drugima a ne radi na redu radu i disciplini u ekipi, izvoli. Kraj Price.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Neznas ko je nesposobniji. Tim ili vozaci. Jedan se ubije na stazi skoro a drugi skoro po felgma vozi. Jbt ovo je gore od Williamsa
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Nikad lošija vozačka postava.
Avatar
Riki
Postovi: 14
Pridružen/a: 10 vel 2011, 12:22
Navijam za: Ferrari - Kimi

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Riki »

Nakon sto procitas komentare, jedino mozes zakljuciti da cak i Marcus (bez uvrede, ovo je sa dobrom namjerom) ima vise postovanja prem FER i VET nego navijaci FER. 🙄
"Aerodynamics are for people who can't build engines"
2016-Red Bull Ring
2017-Hungaroring
2018-Monza
2019-Hockenheimring
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Kranči »

Najbolje glavu u pijesak i pravit se da je sve u redu.

Za debakl ove sezone su krivi samo oni i nitko drugi.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Riki je napisao/la: 07 lis 2018, 11:13 Nakon sto procitas komentare, jedino mozes zakljuciti da cak i Marcus (bez uvrede, ovo je sa dobrom namjerom) ima vise postovanja prem FER i VET nego navijaci FER. 🙄
Da su ovo u Japanu bile jedine greške u cijeloj sezoni složio bih se sa tobom. No, Ferrari je zabrljao prvi dio sezone gdje su bili jaki. U prvih 5 utrka imali su u ovom desetljeću za Ferrari neviđenih 4 polea, a od toga izvukli samo dvije pobjede. U sredini sezone opet su bili super brzi, a doslovno su sami sebi izbijali bodove. I sad kad treba biti najsabraniji oni već 3 utrke za redom griješe kao početnici. Poštovanje je jedna stvar, kritiziranje loših predstava nema nikakve veze sa time.

Evo npr. Kimi: taj cijele sezone vikend odrađuje fenomenalno, dođe zadnji pokušaj u Q3 i on se zgrči i ne popravi vrijeme nego na kraju sa 1. pozicije nakon prvog pokušaja padne iza Vettela, Hamiltona, Bottasa i možda Verstappena. U utrkama je totalno neprimjetan osim u Italiji. Drži se svoje pozicije i to samo kada ga nitko ne napada. Dok ga netko napada uopće ne pokazuje interesa da tu poziciju brani. Tek se u zadnjim krugovima probudi.

Ili npr. Seb: petak je kako kada, kvale odradi uglavnom najbolje što bolid može i onda ako start ne prođe kako si je on zamislio uleti u "play station" mod, tj. ili izgubi volju juriti za Mercedesima i drži svoju poziciju ili krene raditi napade koje samo početnici na play stationu rade.

Ili npr. strateški dio momčadi: koliko su samo puta Seba ove sezone pozvali prerano u boks bojeći se da ne bi slučajno Mercedes povukao potez prije njih. I koliko su samo puta Kimija na isti način prekasno zvali pokušavajući lošim forama nadmudriti 4-struke uzastopne prvake. A da ne govorim o glupostima poput izlaženja u kvalifikacije u gužvu, prekasnog izlaženja iz garaže na trening, pogrešnog odabira guma za vikend, nespremnosti na situacije u utrci koje nisu u šabloni iz simulacija i sl. Također, držanje vozača na različitim strategijama bez pomisli o tome da im se promjeni pozicije i onog koji je na u tom trenutku bržem stintu prođe nesmetano naprijed.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la marcus »

I ja sam po "svojima" pljuvao kada im nije išlo. To nije bilo lijepo, ali emocije prorade i eto.....nije u redu. Shvaćam Ferrarijeve navijače, razumijem velike frustracije nakon još većih očekivanja. Iskreno mi je još jednom žao. Ne Ferrarija kao ekipe jer ih nikada nisam volio (posebice Vettela) već pravih, istinskih, emotivnih, zagriženih navijača.

Od Njemačke i Mađarske je sve krenulo naopako. Nakon Belgije sam mislio da će biti gusto do kraja ipak, ali.....amaterski odrađeno od strane svih. Osim pouzdanosti bolida koja je 99,99%.

Već godinama govorim da je Kimi za penziju. To što 2-3 puta godišnje bljesne je puno premalo za top ekipu. Jebeš iskustvo, fanove, utjecaj, karizmu i štogod se mislilo za Kimija. Jednostavno on nije top vozač. Naljutite se, ali nikada nije niti bio. 2007.g. je nevjerojatan splet okolnosti u kojem mu se posrećilo sve što se moglo. I to je to. Trebali su ga se riješiti prije 2-3 godine. Da su doveli Bianchia vjerojatno bi još bio živ.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Novi dijelovi koji se nisu pokazali dovoljno kvalitetnim, plus problemi sa setupom i smanjivanjem snage motora (pouzdanosti radi) pokazuju ovako loš Ferrari. Nikakav senzor nije uškopio snagu motora. plus nered unutar momčadi rezultiraju ovakvom katastrofom.

Novi dijelovi su skinuti u petak i vraćeni stari koji su se pokazali puno boljim, dok je Kvyat radio u simulatoru usporedbe između novih dijelova i starih.
The recently introduced rear wing and rear suspension were taken off the car on Friday evening and both drivers reported a big improvement into Saturday
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori