Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la Cuky »

speedy56 je napisao/la:
Cuky je napisao/la:Uostalom, di je bio do sada sa takvim izjavama? Sad odjednom nema osobne koristi od nikog u F1 pa ajmo blatit koga stignemo.
Na čelnoj poziciji
Nije mogao to govoriti dok je još uvijek vodio F1
"Instead, Max has often helped Ferrari. And I too. We all wanted the Ferrari to win.

Onda su njih dvoje radili katastrofalno loš posao i dobro je da ih više nema. Jer toliko su se trudili pomoći Ferrariju da su gotovo svakom promjenom pravila išli kontra Ferrarija. Valjda im netko nije rekao što je točno u interesu Ferrarija, ili su toliko nesposobni da ni kad pokušavaju namjerno pravilima pomoći jednoj momčadi oni joj zapravo odmognu. I toliko su željeli pomoći da im je od 2000 pa dok RB nije dominirao svaka promjena bila objašnjena "da bi se usporio Ferrari" ili "da bi se onemogućilo da Schumacher već u 7. mjesecu postane prvak jer to uništava show".

Praktički jedina pomoć Ferrariju koju ja mogu naći u zadnjih 18 godina od kad ja pratim F1 je to da Ferrari dobiva najviše para bez obzira koji završio.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la popeye »

vidc je napisao/la:Da je tako ne bi ferrari imao zadnji naslov osvojen 2008. godine.
To je zato sto su nesposobni, ko Honda.

Berni ne laze.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la popeye »

Cuky, pomoglo se Ferariju da postane jak od 2000 ja sam o tome citao i ranije. Posle kad je postao prejak trazili su nacina da ga uspore. Isto u nekim situacijama kada se Sumi borio za titulu su mu pomagali (2003 kazna protiv Montoje u USA i 2006 kazna protiv Alonsa u Monci). I jos sta je radjeno protiv Hama 2008 ma ima primera!
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la:Cuky, pomoglo se Ferariju da postane jak od 2000 ja sam o tome citao i ranije. Posle kad je postao prejak trazili su nacina da ga uspore. Isto u nekim situacijama kada se Sumi borio za titulu su mu pomagali (2003 kazna protiv Montoje u USA i 2006 kazna protiv Alonsa u Monci). I jos sta je radjeno protiv Hama 2008 ma ima primera!
Je je. Jel se pomoglo i 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85?
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la popeye »

Rekao sam od 2000 bas zbog susnih godina Ferarija.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la Cuky »

kako im se to pomoglo?
Pravilnik je praktički od 1998. kada su uvedeni uži bolidi bio stabilan...2001. se podiglo prednje krilo za 5cm kako bi se usporilo bolide u zavojima (zanimljivo kako je baš u tom periodu postalo teže pratiti bolid ispred) te je od VN Španjolske dopušteno korištenje Traction Controla i Launch Controla kojeg su već prije imale spremne skoro sve momčadi, osim onih najmanjih (Minardi, Prost, Arrwos).

Ferrari je u tim godinama stabilnosti izdominirao, pogotovo 2001. i 2002. te je 2003. promijenjen sustav kvalifikacija, uveden Parc Ferme, promijenjen bodovni sustav...i sve to sa idejom da se uspori Ferrarijeva dominacija

Pretpostavljam spomenut ćeš kaznu Montoyi u SAD-u 2003. koja je potpuno ispravna jer je guranjem izbacio suparnika iz utrke pokušavajući ga preteći, ili stvari sa gumama prije VN Italije kad je napokon uspio Bridgestone dokazati da su Michelin gume dobar dio sezone bile šire od dozvoljenog. Ako ćeš mi tvrditi da je spriječavanje nelegalnih stvari isto što i pomaganje nekom tko se time ne koristi onda više nemamo o čemu pričati

2004. su uvedene manje tehničke promjene (veći pokrov motora, veće bočne stranice stražnjeg krila) uglavnom na aero dijelu kako bi se povećala površina bolida dostupna za sponzore. Također, jedan motor je morao sada trajati cijeli vikend. Ferrari opet izdominirao.

2005. su napravili promjene na aerodinamici kako bi se usporilo bolide: prednje krilo podignuto za još 10cm, stražnje pomaknuto naprijed da u ravnini sa stražnjom osovinom i smanjen difuzor. Izgubilo se oko 1/4 downforcea kojeg su stvarali bolidi u 2004., no momčadi su zato počele po bolidima slagati svakakva krilca, vratile izgubljeni downforce, ali se za posljedicu imalo još teže praćenje bolida iza (iako su promjene napravljene da bi se to olakšalo). Što se difuzora tiče već sam pisao, Ferrari je imao bolid spreman za testiranja, FIA je objavila "pojašnjenje" 2-3 mjeseca prije početka sezone i Ferrarijev stražnji dio bolida odjednom nije više bio legalan i trebao je kompletan redizajn. Jel to možda to pomaganje Ferrariju?? Također od promjena su važne još da motori moraju trajat 2 cijela vikenda te da nema više promjena guma, al to je uvedeno zbog smanjenja troškova i poboljšanja spektakla, a kao i mnogo toga imalo je kontra učinak.


Trebam li dalje? 2006. i 2007. su pravila ostala ista, uz promjenu sa V10 na V8 motore te vraćanje promjena guma. 2008. je zabranjen Traction i Launch Control, te se počelo sa ograničavanjem testiranja (doduše ne još tako jako kao danas). 2009. je stigla velika promjena, od 2010. je počeo RB dominirati i onda doživio ono što Ferrari u ranim 2000-im: konstantno mijenjanje pravila da ih se pokuša usporiti, u čemu se i uspilo uvođenjem trenutnih V6 turbo hibridnih PU koje su bile od strane Renaulta i Mercedesa uvjet da uopće ostanu u F1. Također, uvođenjem tokena omogućilo se Mercedesu, koji je pogodio od starta bolje od ostalih, da tu prednost zadrži puno dulje i vidimo da tek sad kad su tokeni ukinuti se Ferrari i Renault donekle približili
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la vidc »

Cuky, ti lazes a bernie ne laze
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la gjoko-mkd »

vidc je napisao/la:Cuky, ti lazes a bernie ne laze
Bernie a otvori usta....odmah izađe laž :^o
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la Toon »

...gotovo nevjerojatno kako se možemo praviti glupi...

...Ferrari International Assistance skraćeno FIA nije dala slijedeće pogodnosti ovoj momčadi...
1. bez obzira na mjesto u poretku najviše novaca (cca 100 milijuna u trenucima kada su buđeti momčadi bili 200-300; u pravu ste kao i uvijek jebeš trećinu/polovinu buđeta koju dobiješ bio prvi ili zadnji, sposoban/nesposoban, lova će kapnuti i momčad neće morati zbog svoje nesposobnost otpušati ljude i vrbovati najbolje što taj sport ima)
2. FIA nije dozvolila istima VETO na odluke tehničkog pravilnika i zbog toga nije gomila genijalnih ideja nekih momčadi bila čisti prdac u vjetar jer sposobni i ažurni talijani nisu to isto mogli/znali napraviti...
3. FIA nije nikada protestirala protiv odluka SVOJIH sudaca koje su išle na štetu ferrarija
4. FIA u oratkluku sa Ferrarijem nije nikada birala gume i mijenjala pravila za iste...
5. Ferrarijevi vozači su za svoje nestašluke UVIJEK jednako kažnjavani kao što su i vozači manjih momčadi
6. Kada su Mclaren, Williams i Renalut dominirali sa svojim bolidima Ferrari NIKADA NIJE prijetio odlaskom ako se nešto ne promjeni i nije svojim utjecajima mijenjao tehničke pravilnike i postavljao ograničenja
7. Da su dva stara perverznjaka bila "poštenija" ne bi sposoban i inuitivan Ferrari još 3 desetljeća prismrdio tituli....

...ali eto...laže ovo staro govno čim zine posebno kada okrzne talijane...kada će isto tako okrznuti Mclaren ili Red Bull onda će govoriti istinu jer je ipak bio u svemu tome...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la Vuksa_KC »

McLarenovu istinu znamo, krađa podataka Ferrarijevog razvoja bolida prije 10 godina, za to ne treba ni Bernie čak.

Renault je imao svog Briatorea - ne treba nam Bernie.

Williams - momčad koja bi po nekima trebala radi neke retro romantike biti među prvacima stalno :?: Pa to nije čak ni sveti Ferrari.

Ferrari svoju sezonu namakne samo od prodaje merchandisea i navijačkih rekvizita, zašto to ostale momčadi ne mogu?
Naravno da ćeš pare dati onima radi kojih se najviše i troše novci, najviše navijača dovedu na utrke i prodaju komercijalnih prava i stvari.
U suprotnom, isto kao da ne nagrađuješ najboljeg radnika u firmi.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la Toon »

Vuksa_KC je napisao/la:.Ferrari svoju sezonu namakne samo od prodaje merchandisea i navijačkih rekvizita, zašto to ostale momčadi ne mogu?
...još jedan u nizu bisera...volim pratiti te financijske tokove svih momčadi pa tako imam i izvještaj talijana za prvu polovicu ove godine...riječ je o cijeloj korporaciji a ne samo o F1 djelu....Sponsorship, commercial and brand
Net revenues generated from sponsorship, commercial agreements and brand management activities were €124 million
for the three months ended June 30, 2017, an increase of €7 million, or 5.6 percent, from €117 million for the three months ended
June 30, 2016. The increase was primarily related to an increase in net revenues from sponsorship, partially offset by the lower
2016 championship ranking compared to 2015

...u prijevodu nema puno kruha od onoga što si ti spomenuo...cijeli izvještaj možeš vidjeti ovdje: http://corporate.ferrari.com/sites/ferr ... .30.17.pdf

...no u stvari nebitno...bitno je da smo zaključili da olinjali perverznjaci Ferrariju nikad nisu pomagali (na obostranu korist) i da lažu čim zinu...i da je Ferrari jadan sam protiv svih...čista borba sa vjetrenjačama...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la Vuksa_KC »

Kak nema kruha, to je izvještaj na polovici godine za tri mjeseca. Znači sezona tek počela, a gdi je još ostatak godine? I sve naravno u rastu...dobro, nebitno, zrno pod noktom za razvoj sezone, nekih 300-400 milijuna na kraju.

A gle, onda svatko tko je pobijedio je očito dobio "pomoć".
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la Toon »

nemoj brkati sponzorski dio i prodaju kapa...
Vuksa_KC je napisao/la:A gle, onda svatko tko je pobijedio je očito dobio "pomoć".
...onako banalno čak se mogu složiti s time - nekome u manjoj a nekome u većoj mjeri...samo treba imati muda, biti čovjek i reći "da, pomogli smo si zbog obostrane koristi"...nemam ja problem s tim već sa zatvaranjem očiju i okretanjem glave "ko, mi? svašta, đubre lažljivo"...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la Vuksa_KC »

Je, zavisi i to koliko je tko platio da se šuti.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la vidc »

Toon je napisao/la:nemoj brkati sponzorski dio i prodaju kapa...
Vuksa_KC je napisao/la:A gle, onda svatko tko je pobijedio je očito dobio "pomoć".
...onako banalno čak se mogu složiti s time - nekome u manjoj a nekome u većoj mjeri...samo treba imati muda, biti čovjek i reći "da, pomogli smo si zbog obostrane koristi"...nemam ja problem s tim već sa zatvaranjem očiju i okretanjem glave "ko, mi? svašta, đubre lažljivo"...
Ali bernie veli da se uvijek pomagalo iskljucivo ferrariju da bude u borbi za pobjede.
Pare od FOMa su odavno poznata stvar, ali nekako ne vidjam da se druge ekipe jako bune. Tu i tamo se spomene,ali nista specijalno.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la popeye »

Za ono sto je Fetel napravio Hamu drugi vozaci bi bili kaznjeni. Jos jedan dokaz da je FIA naklonjena Ferariju.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la Vuksa_KC »

popeye je napisao/la:Za ono sto je Fetel napravio Hamu drugi vozaci bi bili kaznjeni. Jos jedan dokaz da je FIA naklonjena Ferariju.
Pa je Vettel bio kažnjen.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la popeye »

Vuksa_KC je napisao/la:
Pa je Vettel bio kažnjen.
Nije.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la Vuksa_KC »

popeye je napisao/la:
Vuksa_KC je napisao/la:
Pa je Vettel bio kažnjen.
Nije.
A zašt je 10sec stop'n'go dobio?
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la vidc »

ma on misli na ovaj trkaći incident u mexicu
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la popeye »

Vuksa_KC je napisao/la:
popeye je napisao/la:
Vuksa_KC je napisao/la:
Pa je Vettel bio kažnjen.
Nije.
A zašt je 10sec stop'n'go dobio?
U Meksiku???
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la Vuksa_KC »

A sorry, ja sam mislio da pričaš za Bakuu pošto se generalno nagađa o pomaganju Ferrariju gore, jer se u Meksiku nije ništa posebno desilo osim racing incidenta.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la popeye »

Vuksa_KC je napisao/la:jer se u Meksiku nije ništa posebno desilo osim racing incidenta.
Kako se nije nista desilo upropastio mu je trku i bacio ga na zacelje. Kazem drugi bi za ovo bili kaznjeni. Ali ne i Ferari.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la Vuksa_KC »

Možda bi i ga kaznili da nije i sebi automatski upropastio utrku. Tj. da je nastavio i da je oštećenje bilo manje.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari

Post Postao/la popeye »

Trebo je dobiti 5s stop&go kaznu.

Ustvari 10s toliko je i Max dobio u Madjarskoj kad je udario Rikarda.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori