Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

gjoko-mkd je napisao/la: 30 ruj 2018, 23:56 Ili su inzeneri Mercedesa shvatili kako radi famozni " hibridni mod" Ferarija.....ili je neko od inspektora Fia-e previše brbljao

Spalite me na lomaču...ali je Mercedes pronašao sekundu u Q modu u odnosu na Ferari( od - 0.4..0.5 do + 0.6)
Ocito je evidentan problem s setupom. Isto kao i u Australiji. I da znaju Ferrarijev trik, nemoguce ga implementirat vec ove sezone
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

baš to, da bi ga implementirali ove sezone morali bi opet uzeti novu PU što bi im značilo start sa zadnjeg mjesta.

Čitao sam jučer intervju sa Wolffom nastao tokom vikenda... kaže kako su se u Spa jako mučili ana izlascima iz zadnje šikane i iz T1 i da su taj tjedan radili kroz FP na otklanjanju tog problema, pronašli riješenja i implementirali ih za VN Singapura. Jedino nije rečeno, logično, radi li se o kakvim promjenama na ovjesu ili su otkrili nešto u setupu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

Što se tiče trika, jedina mogućnost je da je FIA iza zatvorenih vrata zabranila ferrariju korištenje toga
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 01 lis 2018, 07:33 baš to, da bi ga implementirali ove sezone morali bi opet uzeti novu PU što bi im značilo start sa zadnjeg mjesta.

Čitao sam jučer intervju sa Wolffom nastao tokom vikenda... kaže kako su se u Spa jako mučili ana izlascima iz zadnje šikane i iz T1 i da su taj tjedan radili kroz FP na otklanjanju tog problema, pronašli riješenja i implementirali ih za VN Singapura. Jedino nije rečeno, logično, radi li se o kakvim promjenama na ovjesu ili su otkrili nešto u setupu
Tako je nešto i Herbert komentirao na Sky-u za vrijeme kvalifikacija.
Mercedes se puno bolje rotirao u zavoju i puno ranije i glatkije dati gas. Dok Ferrari izgleda puno tromije, kasnije mogu dati gas i pritom je auto dosta nemiran / agresivniji.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

S tim da smza trku nisu koristili TZV "spoon" straznje krilo neko standardno mnogo vece nego kod mercedesa. Ocito su negdje po putu pogubili downforcea straga.

Ili im jednostavno koncept steka u sporijim zavojima, sto je cudno jer u Monaku i Madarskoj je sve sljakalo ok.

A 2. Vjerovatnost je da su stavili vise krila da probaju generirat sto vise topline u gumama s kojima se muce. Suzuka ce nazalost bit mokra pa ce problemi za njih bit veci
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Navodno bi Arrivabene mogao uskoro biti bivši. Naime vodeći je kandidat za preuzimanje CEO uloge u Juventusu nakon što Giuseppe Marotta napusti tu poziciju na kraju ovog mjeseca. Arrivabene već je uključen u Juventus gdje je član upravnog odbora.

https://www.gpfans.com/en/articles/2820 ... -juventus/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Izgleda da je ipak to od smrti Marchionnea krenulo nizbrdo, tj. odlaska u bolnicu.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Samo da Binotto ostane. Mislim da je on kljicna figura u ozivljavanju Ferrarija. Prvo na odjelu PU i sad kao tehnicki direktor
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Još malo detalja. Ukoliko Arrivabene stvarno ode u Juventus njegovo mjesto trebao bi preuzeti sadašnji tehnički direktor Mattia Binotto dok bi Laurent Mekies koji se nedavno pridružio iz FIA-e trebao preuzeti mjesto tehničkog direktora.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 01 lis 2018, 13:24 Još malo detalja. Ukoliko Arrivabene stvarno ode u Juventus njegovo mjesto trebao bi preuzeti sadašnji tehnički direktor Mattia Binotto dok bi Laurent Mekies koji se nedavno pridružio iz FIA-e trebao preuzeti mjesto tehničkog direktora.
Moze.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Slash »

Sažeci team radia na f1.com možda isto pokazuju u kojem je Ferrari rasulu. Kimiju javljaju ''do the opposite of Hamilton, opposite of Hamilton Kimi'', a Kimi odgovara: ''but I can't see him!'' :lol: :lol: =D>
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

u totalnom rasulu... čitao sam da se ne pamti kada je bilo ovoliko političkih borbi unutar Ferrarija kao što je sad od kada je Marchionne umro
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Tobi Grüner 🏁
@tgruener
GPS data from Singapore & Sochi shows Ferrari doesn't deploy that exceptional power "boost" on the straights anymore. According to our information FIA fitted a 2nd sensor to monitor battery energy output. Is there a connection?
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

haha
a ok, ako je prednost bila ilegalna i otkriveni su, that's it.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zonelsk »

Baš sam to danas citao na AMuS-u.
Ne pise bas da je direktno povezano nego vise kao insinuacija da bi to moglo biti.
Merc, Honda i Renault su primjetili da vise nema tako one drasticne razlike u drugoj trecini pravca koju je Ferrari imao nakon Austrije a koja je prema procjenama, ovisno o stazi, nosila 0.3-0.5s (mislim da nije tolko, ali tako kazu).
Također, moguce da im zbog gubitka snage aero prati pa je vidljivija razlika.

Ne mora biti da je nesto ilegalno, moguce da je samo da ne mogu drzati motor na toj snazi duze pa ne koriste te modove.
FIA nije rekla kad su stavili taj seznor, ako je stavljen za Singapur, kad je bilo prvi put vidljivo da nemaju snagu ko prije mgouce da je bilo ilegalno.

https://www.auto-motor-und-sport.de/for ... r-vorteil/
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

Ili su se i mercedes i red bull u isto vrijeme jako ubrzali ili se ferrari usporio.
U svakom slučaju ako su im se performanse zasnivale na nečemu ilegalnom onda ne zaslužuju nikakve naslove.
Ako je stvarno tako, to govori o tehničkoj superiornosti mercedesa koji ne samo da ima najbolji PU nego zna i gdje bi protivnici mogli varati. Ne bi me iznenadilo da su konkretno rekli u šta točno sumnjaju i kako se to može provjerit
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Vuksa_KC »

zonelsk je napisao/la: 02 lis 2018, 13:06 moguce da je samo da ne mogu drzati motor na toj snazi duze pa ne koriste te modove.
Ovo je vrlo vjerojatno, da je ilegala kakva, već bi se vrištalo.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Ali nisu u pitanju samo performanse u utrci nego i u kvalama. Na stazama koje su jako zahtjevne po pitanju snage: Austrija, Britanija, Belgija i Italija su i u kvalifikacijama bili maestralni. Došli singapur i posebno Rusija i odjednom pola sekunde iza.

BUMP: Doduše postoji još jedna solucija: Mercedes je u Spa također donio najnoviju verziju PU. U Spa su imali problema sa izlaskom iz sporih zavoja i tu su gubili u S1 i S3. U Monzi su Ferrariji imali slip, Vettel donekle iza jednog od Mercedesa, Kimi opako iza Vettela pa je možda to prikrilo razlike. Za Singapur su, po njihovim riječima, prvi puta primijenili ono što su naučili u Spa o svojim problemima. Možda nije Ferrari usporio nego Mercedes otkrio Ferrarijeve trikove i primijenio ih kod sebe
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Koliko ja znam Ferrari je masivno gubio u S3 koji ima najmanje veze sa PU a najvise sa ovjesom i temperaturom u gumama. Singapur ostaje enigma. I pitanje koji spec PU je koristen tamo
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Nije ni to daleko od istine. Ferrari je zapravo u Rusiji najbliže bio u S1... to je baš sektor koji sadrži dugačak pravac, jako kočenje, najdulji zavoj na stazi i jedan od 90°.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Ja vjerujem da su se usporili zbog nadzora ers-a. Da su drugi pridobili vec bi se izmjerilo raznim analizama, koliko je to necega vise nego prije. Zato su svi tihi i pokisli jer znaju da ne mogu vise pritisnut mercedes. Mercedes ocito nije prije u prazno kukao kad je sumljao na ferrarijev pu. Ocito znaju sta se da izvuci iz motora a sta iz baterija i ersa.
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

Cuky je napisao/la: 02 lis 2018, 16:57 Nije ni to daleko od istine. Ferrari je zapravo u Rusiji najbliže bio u S1... to je baš sektor koji sadrži dugačak pravac, jako kočenje, najdulji zavoj na stazi i jedan od 90°.
da,bio najbliže, što opet znači sporiji. a upravo tu je imao najveću prednost
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Ako se dobro sjećam kvalifikacija, Seb je na S2 bio oko 9 stotinki od Bottasa. To je nakon dva sektora gdje su dugački pravci i srednje brzi zavoji. Na kraju kruga zaostatak se popeo na pola sekunde. U jednom sektoru. U sektoru sastavljenom od 6 sporih zavoja po 90° te jednog kratkog pravca
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Slash »

https://www.motorsport.com/f1/news/ferr ... p/3187898/

Ferrari misli da će ih nove bojice ubrzat :D .
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Slash je napisao/la: 03 lis 2018, 11:57 https://www.motorsport.com/f1/news/ferr ... p/3187898/

Ferrari misli da će ih nove bojice ubrzat :D .
Philip Morrisov proizvod za punjenje baterija e cigareta. Mission winnow
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori