Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Ferrari treba probat dovest Rosberga, u ovakom bolidu bi imao sigurno vise bodova od Vetta i bio bi ozbiljniji suparnik Hamiltonu.

Ako zele pobjedjivat kao nekada neka skinu talijane sa vodstva, odrijesit kesu za Totto Wolfa i Hamiltona u paketu.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Prije Horner.
Ne da je bolji, nego "lakši" za dovest.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Ćale od Lewisa je napisao/la: 08 lis 2018, 17:10 Ferrari treba probat dovest Rosberga, u ovakom bolidu bi imao sigurno vise bodova od Vetta i bio bi ozbiljniji suparnik Hamiltonu.

Ako zele pobjedjivat kao nekada neka skinu talijane sa vodstva, odrijesit kesu za Totto Wolfa i Hamiltona u paketu.
Daj molim te... sad je krivo to sto su talijani. E pa ti isti talijani i Marchionneova politika da se iskazu ljudi unutar tvornice i da nisu zaguseni pod nekim "poznatijim" likom koji nije Talijan su doveli Ferrari do pozicije di i jesu. To sto je Vettel zbrljao i strategija nekoliko puta (vidis tu nije talijan na poziciji) to ih je stavilo tu di i jesu.
Kakav Rosberg?. Rosberg mozda nebi imao toliko gresaka ali nebi bio niti brz.

Vidio sam 2016. Kakva je politika bila izmedu Wolffa, Lowea i Hamiltona kad nije islo hamiltona. Lako je bit dobar lider kad imas dominantnu masinu. Ali najgore od svega mi je to lad ljudi govore "krivo je to sto su talijani" wtf

Nemojmo zaboravit da je temelje ovakvog Mercedesa postavio Brawn a ne Wolff
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zonelsk »

Ako je ovo stanje rezultat promoviranja internog kadra a ne dovođenje nekog vanjskog, i to je super...zasto se sve raspalo od kad je umro SM? Moj odgovor: bas to "jer su talijani"
Mozda su temelji za novi Ferrari vec udareni od nekog, pa im samo treba Horner, Wolff, Vasseur ili Tost da ih vodi.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Vuksa_KC »

To su razmišljanja na razini "cura može biti sa sela, ali auto mora biti znjemačke".

Po tome onda nisu trebali, tj. trebali su još i gore funkcionirati dok je SM bio živ, kao pravi talijan na vrhu.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Marchionne je bio očito pravi vođa. Već prije izvukao je Fiat iz problema. Pa udružio Fiat i Chrysler te tako spasio i ovog drugog. I radio je odlično u Ferrariju, kako za F1 momčad tako i za cestovni odjel. Da, bilo je kikseva, ali unuar kompanije je sve djelovalo sređeno, svatko je znao svoje mjesto i svoje odgovornosti. Nakon njegove smrti naveliko se piše o političkim borbama unutar kompanije, donošenje odluka kontra željama vrha momčadi (kao npr. to da su u momčadi svi htjeli zadržati Kimija, a ovi iznad njih potpisali Leclerca) i nestala je ona sloga i "svi za jednog, jedan za sve" mentalitet. I nije tu krivo to što su većinom talijani. Krivo je to što na čelu cijele kompanije više nema čvrse ruke


BUMP: Zanimljivo...kad su rezultati na stazi loši onda je ekipa u boksu dobra. Evo opet su imali najbrži boks, tj. čak 1-3 su imali. Kimijev je bio najbrži, Vettelov sa 7 stotinki slabijim vremenom 3. Između se ubacio Mercedes sa Hamiltonom 1 stotinku brže od Vettelovog stopa
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Kranči »

Meni je taj boks od Kimija izgledao brutalno brzo na liveu, toliko da je zakazao timing... Kimi se već vratio na stazu, a grafika je pokazivala da je još u boksu.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

dakle, za Singapur su donesene 3 nadogradnje koje bi trebale funkcionirati u kompletu: prednje krilo, stražnji ovjes i stražnje krilo. Ovjes je bio dizajniran tako da omogući veći rake, prednje krilo dizajnira o tako da čim efikasnije iskoristi taj veći rake, a zadnje krilo tako da se izgubi maksimalna vrijednost downforcea, ali se dobije na tome da je konstantnija kada bolid pod kutem u zavojima ide kroz zrak. Iste su korištene za VN Rusije te u petak u Japanu nakon čega su stražnje krilo i ovjes vratili na konfiguraciju korištenu u Silverstoneu. Sva 3 vozača (Vettel, Raikkonen, Kvyat) nisu bila zadovoljna stražnjim krilom, dok se ovjes smatra najvećim krivcem za jako trošenje guma u petak u Japanu i dva vikenda prije.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Menjali koncept usred sezone....i plan propao a time i sansa za titulu
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la marcus »

A što su išli mijenjati kad je sve super radilo?!
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Razvoj i težnja ka boljem...bržem....jačem.....
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Upravo to... ako bi svi išli politikom "zašto mijenjati ono što mi sada radi" ne bi svijet nikada napredovao. Išli su mijenjati, htjeli su u konačnici dobiti veći downforce povećanjem rakea (kao što to radi RB) i nisu uspjeli. Pokušali su na 3 različite staze da vide da nije možda to bilo specifično za stazu ili je općenito neki problem, našli su da je problem i vratili se na staro. Uostalom, kako drukčije objasniti da je Ferrari bio prilično blizu Mercedesu u FP3 i kvalama sve do kiksa sa gumama?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

da...al u kritičnim momentima prvenstva ako nije 100% sigurno da radi glupo je to forsirat
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Da nije 100% sigurno ne bi ni stavili na bolid. Jasno nam je svima nadam se da nije za sigurno da će svaka nadogradnja raditi. Dok ju ne probaš na stazi ne možeš znati sve nuspojave koje ista možda donosi. Opet, nakon samo jednog vikenda moraš probati opet ako si dobio i dobre i loše rezultate. Ne možeš na primjeru jedne staze znati jesu li problemi zato jer nadogradnja ne odgovara konfiguraciji staze i asfaltu koji je na njoj ili su problemi negdje drugdje.

Jedna od prvih stvari koje učiš kad odeš u neku tehničku školu (znam i iz osobnog iskustva) da kad radiš analize/pokušavaš otkriti kako neka promjena utječe na sustav i sl. jedno mjerenje nije adekvatna količina podataka za donositi zaključke. Tako i u ovom slučaju: lošiji rezultat u Singapuru nije adekvatna količina podataka za donositi sud o nadogradnji. Probali su i u Rusiji i opet nije išlo. Probali su u petak u Japanu, opet nije išlo i vratili se na ono što su sigurno da funkcionira.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zonelsk »

Ili su jednostavno skuzili da su blizu ili su vec dosli do ocekivanog potencijala takvog pristupa i pokusali nesto novo, bolje sto ce im dugorocno dici performanse.

Bolje da su probali i fejlali nego da uopce nisu. Naucili su sigurno nesto od toga i bit ce super prirema za sljdecu sezonu. Ja sam uvjeren da ako ovako nastave kak su radili do sredine sezone da ce biti konkurentniji merecedesu dogodone. Jedino ako ih unutarnja politika ne unisti.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

za to postoje slobodni treninzi a ne bacit i kvalifikacije i utrku na testiranje novog paketa
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Slash »

Glasine o idućoj sezoni s najpouzdanije F1 stranice.
As yet another season looks set to end without a title, despite the usual early promise, Ferrari are now concentrating on when they should blow it in 2019.

A source close to the team told us that there are allegedly two plans under discussion.

One is to follow the traditional route, with the team looking good in pre-season testing, followed with strong results in the first half of the season, before crumbling into utter disarray after the summer break.

Our contact said: “The first plan has been done to death frankly and there are those who think it is time we followed another path.”

“This rumoured second option would be to ‘do a McLaren’ and be really hopeless in testing and completely rubbish in all of the races.”

With the latter plan said to be favourite, it is believed that Charles Leclerc has already been in the simulator at Maranello, with the settings set to ‘full disappointment’ and that he has also had further training from Kimi Raikkonen on how to lose his happy demeanour and instead portray a never ending air of grumpiness.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Ako je vjerovati talijanskom motorsportu, u Austinu ce donijet zadnji aero update. I pisu da su otkrili uzrok problema sa balansom u suzuki tako da bi u Austinu i to trebali popravit
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la popeye »

Ferrari fans launch petition asking Arrivabene to bring back Fernando Alonso



“Back in November 2014 the news of Sebastian Vettel joining Ferrari was made official. For some this was a shock, even when this was the worst kept secret of the last decade. Vettel had been having his worst season ever, and yet Ferrari was willing to give up Alonso. Who, as you all know, is considered as the best driver of this generation. Four years later, both Ferrari and Alonso should look back at this decision with regret. Ferrari now has a car which is not only a lot more faster then in 2014, but can actually fight for winning the championship. With Kimi Raikkonen far from the driver which impressed 10-12 years ago, and with Sebastian Vettel who did not prove he was able to cope with the pressure of performing at his best when needed, we want to see Fernando Alonso back in a competitive red car. With him and another good driver, Ferrari could win both titles in 2019!”

https://www.change.org/p/ferrari-fernan ... to-ferrari
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

Alonso je imao svoju šansu, nije je iskoristio
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

To bi bilo nešto najgore što bi mogli napraviti. Pogotovo zato što Fernando osim F1 ima obaveze i sa Toyotom u WEC-u, što znači da barem u prvom dijelu sezone ne bi bio 100% posvećen F1 i Ferrariju.

Kao što vidc kaže: Alonso je svoju šansu imao, nije ju iskoristio. Nije imao dobar bolid u 2011. i 2014, ali u ovim ostalim sezonama imao je bolid sposoban za pobjede, a 2010. i 2012. čak i za naslov pa opet nije osvojio. Tako da...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Kranči »

Ajde 2010. još i priznam, ali ostale 4 godine nije imao niti približno dobar bolid. I dalje mi nije jasno kako je uspio sa onom krntijom ostati u borbi za naslov do predzadnjeg kruga u Brazilu.


Prije će Leclerc osvojiti naslov sa Ferrarijem nego Vettel.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

da... bolid koji je u 20 utrka 3 puta pobjedio i još 12 puta bio na podiju je krntija :roll:
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la pospani gad »

Kada sam pročitao ovdje, mislio sam da je lažnjak, izmišljotina:

https://www.poleposition.hr/tifosi-pokr ... -povratak/

Lijepo je ovo pročitati, u moru negativnih stvari kontra Alonsa.
Ne vjerujem da će se ostvariti, ali...... nikad ne treba reći - NIKAD. :driver: :driver: :driver: :driver: :driver: :driver: :driver: :driver:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Ti "Tifosi" su hebeni debili
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori