Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

zato jer se dogodilo kao i zadnjih godina: dok su pod pritiskom, bilo da netko pokuša undercut ili doleti SC kad se možda može prebaciti na mekše gume i ići do kraja, oni blokiraju. Kad nema pritisaka izvana i drže se neke svoje zacrtane strategije ili kad odu kao u Australiji na blef jer nemaju što izgubiti onda im jako puno puta uspije. Kad netko njih pritisne prespori su u reagiranju i onda izgube kao danas. Pokušali su igrati na sigurno, nisu htjeli ići prvi u boks i tako izgubiti poziciju na stazi i ostati kasnije ranjivi na starijim gumama, a dogodilo im se upravo to da su zbog čekanja izgubili poziciju i zbog vožnje u koloni uništili gume te ostali na kraju ranjivi na starim uništenim gumama.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Inaki Rhueda cini se voli bit pod pritiskom. Kad ga uspije maestralno izvest, potrudi se idući put totalno drugu stvar napravit. Prvo me rasp.. kad su Kimija pustili da čami vani pošto ionako nebi mogao kako pomoć Vettelu. zatim nisu reagirali na već brze Red bulle. Ok , ali onda ide hamilton u boks i opet dalje ništa. Pa jbmu sve.valjda ce naucit iz ovog.

Na Sebu se vidi da je naučio iz 2016. da treba ostat hladan i kad te tako opi*de. . Neka i tim ostane miran. Pacea imamo, bolid je dobar. Bili smo najbolji dok nas nije pitstop / SC uništio
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Ovo što na startu rade vozači Ferrarija - Vettel nije normalno, vozači Mercedesa i Red Bulla se ne blokiraju međusobno, Vettel je i u Bahreinu imao jedno blago pokrivanje prema Kimiju danas je bio mnogo agresivniji i Kimi je izgubio momentum što je Bottasu otvorilo širom vrata da prođe Kimija na startu ako se ovaj trend blokiranja i pokrivanja Ferrarijevih vozača nastavi u Baku možemo očekivati međusoban sudar Ferrarijevih vozača na startu.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Sljedeća stvar i simu - Practice start. Hebemu sve.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Kranči »

Sve što su napravili danas, krivo su napravili. Jedna dobra utrka i onda par loših. I tako u krug.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Oštećenje na podnici nakon sudara

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la popeye »

Kako je Fetel dozvolio da ga Botas pretekne, mislio sam da ima dovoljnu prednost. Mozda je Botas ukljucio party mod?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 15 tra 2018, 18:07 Kako je Fetel dozvolio da ga Botas pretekne, mislio sam da ima dovoljnu prednost. Mozda je Botas ukljucio party mod?
Los inlap i posebno los outlap (samo tu je izgubio malo preko sekunde) a razmak je bio jedva za pitstop. Jednostavno softice su bile preistrosene tada
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la marcus »

Drago mi je da im se taktika obila o glavu. Tako rano u sezoni, tako očito koristiti vozača u jako dobroj poziciji u utrci kao "ležećeg policajca" je žalosno. Vjerujem da je Kimi kada je obilazio okrenutog Vettela rekao "karma is a bitch!".
Čemu panika. Imate najbolji bolid. Jako jako dobrog prvog vozača i najboljeg drugog vozača u povijesti F1. Mislim da je konstruktorski naslov vrlo izgledan, dok kod vozačkog se nekako nadam da neće biti tako jednostavno.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la: 15 tra 2018, 20:43 Drago mi je da im se taktika obila o glavu. Tako rano u sezoni, tako očito koristiti vozača u jako dobroj poziciji u utrci kao "ležećeg policajca" je žalosno. Vjerujem da je Kimi kada je obilazio okrenutog Vettela rekao "karma is a bitch!".
Čemu panika. Imate najbolji bolid. Jako jako dobrog prvog vozača i najboljeg drugog vozača u povijesti F1. Mislim da je konstruktorski naslov vrlo izgledan, dok kod vozačkog se nekako nadam da neće biti tako jednostavno.
Jbg pokupili su Mercedes sindrom lani
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la marcus »

Kao i obično fanovi Crvendaća su kratkog pamćenja. Sad ćete izvući Bahrein lani (Bottas u velikim problemima propušta Lewisa) i Barcelonu (to je zaista jedini takav primjer i nitko ga me skriva).
Kad bi i u kojem svemiru Vettel napravio što je Lewis napravio u Mađarskoj 2017.? Priznajte iskreno, nije to sramota niti grijeh, nikada.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zonelsk »

marcus je napisao/la: 15 tra 2018, 21:44 Kao i obično fanovi Crvendaća su kratkog pamćenja. Sad ćete izvući Bahrein lani (Bottas u velikim problemima propušta Lewisa) i Barcelonu (to je zaista jedini takav primjer i nitko ga me skriva).
Kad bi i u kojem svemiru Vettel napravio što je Lewis napravio u Mađarskoj 2017.? Priznajte iskreno, nije to sramota niti grijeh, nikada.
Prema duhu tvog posta ne čini se da "nije to sramota niti grijeh, nikada"
I like to race, not to do laps alone.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Neznam tačno Marcuse šta je cilj tvojeg pitanja...ja lično kao ferarijevac podrzavam timske naredbe. Meni je bitan Ferari da osvajja pobede i titule....a imena kao Sumi, Kimi i Fetel trebaju to da ostvare
Ja bih pustio u prvih 5-6 utrka da trkaju...i onda zna se-slabiji vozač će čuvati legja bržem vozaču
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la popeye »

Kimi je od prve trke No. 2 vozac.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la marcus »

Znači prosječnom Ferrarijevom navijaču je sasvim u redu što je jučer ekipa "opalila šamarčinu" zadnjem svjetskom prvaku za Ferrari? U 3. od 21. utrke sezone mu je upropastila utrku da bi Vettel dobio par sekundi u odnosu na Bottasa? OK, meni nije. Trebalo bi sračunati, a meni se za Ferrari ne gubi više od minute vremena, kako bi Kimi i Vettel završili da nije bilo SCa.....i to sa i bez pomaganja Vettelu. Ne vjerujem da bi "ekipa" osvojila više bodova sa upropaštavanjem Kimijeve utrke, ali su svejedno to napravili.
Karma ili što god željeli je napravila da Kimi bude puno bolje plasiran na kraju utrke.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zonelsk »

marcus je napisao/la: 16 tra 2018, 07:38 Znači prosječnom Ferrarijevom navijaču je sasvim u redu što je jučer ekipa "opalila šamarčinu" zadnjem svjetskom prvaku za Ferrari? U 3. od 21. utrke sezone mu je upropastila utrku da bi Vettel dobio par sekundi u odnosu na Bottasa? OK, meni nije. Trebalo bi sračunati, a meni se za Ferrari ne gubi više od minute vremena, kako bi Kimi i Vettel završili da nije bilo SCa.....i to sa i bez pomaganja Vettelu. Ne vjerujem da bi "ekipa" osvojila više bodova sa upropaštavanjem Kimijeve utrke, ali su svejedno to napravili.
Karma ili što god željeli je napravila da Kimi bude puno bolje plasiran na kraju utrke.
Čemu čuđenje, pa to Ferrari radi drugom vozacu oduvijek. Oni su čak i jasni po tom pitanju ko je 1 a ko 2.

Drugo, Ferrari je sjebao taktiku, a kad su vec sjebali onda su pokusali sa Kimijem napraviti damage limitation i cekati eventualni SC
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Upravo to... Vettel je prvi išao u boks i ispalo je da je taktika koju su zamislili kiks. Zadržali su Kimija vani čekajući VSC ili SC (kojeg su na kraju dočekali, ali nakon što su već obavili boks) jer bi tako pao na 3. mjesto iza Bottasa i Vettela i imali bi dva vozača na podiju, a normalnim stopom pada na 6. mjesto iza Ricciarda. Na kraju mu se zajedno sa SC-om kasniji stop isplatio jer je imao svježije i brže gume od svih osim dva RB-a koji su bili na softu i mogao je naganjati Bottasa za 2. mjesto, al eto nije uspio proći
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la popeye »

Ma Kimi je zadrzan da stopa Botasa kako bi ga Fetel stigao i prestigao sto je zamalo i uspelo. A jel ste videli kad je Botas prestigao Kimija odma su Finca zvali u boks. Sve jasno. Koja je njegova uloga bila.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Kranči »

To im je bila i jedina pametna odluka na cijeloj utrci. Ako su mu već uprskali utrku, kasnili i sa Vettelom, onda su jedino tako, sa ostavljanjem Kimija što duže na stazi da uspori Bottasa, mogli probati ponovno uzeti 1. mjesto.
Ali da je Kimiju SC spasio utrku i da su ga u Ferrariju ponovno sjebali - jesu. I ubuduće će.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Danas kvyat i giovinazzi testiraju wet gume na namocenom fioranu. (S obzirom da su temperature oko 25 stupnjeva)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la popeye »

FIA looks into legality of the 2018 Ferrari

https://www.f1today.net/en/news/f1/2381 ... 18-ferrari
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Prvi put da je Mečka ugrožena....i eto istrage. Nemože se poreći da nije to slučajno. Nisam neki pristalica urotama, ali ako ovo ograničenje uspori Ferarija, šta se drugo može zaključiti
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Kenny »

Da auto nije po pravilima mene čudi da se neistraži ono dimljenje iz auspuha, kad se Mercedes malo dimio nije nikom odgovaralo
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Kenny je napisao/la: 25 tra 2018, 19:43 Da auto nije po pravilima mene čudi da se neistraži ono dimljenje iz auspuha, kad se Mercedes malo dimio nije nikom odgovaralo
Ono dimljenje je "istraženo" i Charlie Whiting je rekao da nema problema s tim. Kad je bolid hladan ležajevi u turbinama su još kruti i propuštaju ulja. Kad se ugrije se to stisne. A što se tiče onog konstantnog teško vidljivog dima tokom vožnje, to je FIA odredila da se nabijeni tlak u prostoru ulja ispod klipova mora puštat kroz stražnju strukturu a ne više vodit u plenum kao do sada

Ali da treba nekako "pomoć" mečki, prvo gume pa sad ispitivanje Ferrarija ( mada ovo proizlazi iz Marce lol, ko ti uzima za ozbiljno )
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zonelsk »

gjoko-mkd je napisao/la: 25 tra 2018, 19:40 Prvi put da je Mečka ugrožena....i eto istrage. Nemože se poreći da nije to slučajno. Nisam neki pristalica urotama, ali ako ovo ograničenje uspori Ferarija, šta se drugo može zaključiti
Pa ako je sve ok, istraga to bude pokazala i nikom nista.
I like to race, not to do laps alone.
Odgovori