Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Domi je napisao/la: 16 ožu 2019, 15:27 I kod Alfe i Haasa bome :shock:
Pa onda su se još i dobro kvalificirali... 5/10 bolida u top 10 je pogonjeno Ferrarijem, jedino Giovinazzi nije ušao u Q3

Uglavnom čitam da su navodno u petak našli nešto što bi moglo biti problematično po pitanju pouzdanosti i dok ne budu mogli detaljnije ispitati odlučili su smanjiti snagu, a da bi zadržali kakvu-takvu konkurentnost na pravcu su smanjili nagib krila da smanje drag. Zato gube u zavojima, na pravcu gube zbog manje snage i uz to su još izgubili balans.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

slika
Kada je u pitanju speed trap samo je Kubica bio spori od Vettela.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Finac i ja smo pomiješali nedavno u manjoj raspravi. 1000. F1 utrka je ove godine u Kini, Ferrarijeva 1000. utrka je ove godine u Azerbajdžanu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 17 ožu 2019, 06:16 Finac i ja smo pomiješali nedavno u manjoj raspravi. 1000. F1 utrka je ove godine u Kini, Ferrarijeva 1000. utrka je ove godine u Azerbajdžanu
Neće ove godine Ferrari imat 1000. utrku.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Da sad googlam i vidim da su na 972. I sad mi nije jasno di su izgubili 26 utrka u odnosu na F1?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 17 ožu 2019, 07:28 Da sad googlam i vidim da su na 972. I sad mi nije jasno di su izgubili 26 utrka u odnosu na F1?
Jednostavno u ranijim godinama ako se jednostavno momčadi nisu pokazale konkurentnima, nisu ni dolazili s bolidima na staze + povlačenje nakon smrti jednog vozača
ot until the 1980s were teams required to compete in every round of the world championship, and until then it was not unusual for Ferrari to keep its cars away if they were not expected to be competitive: a decision which was often blamed on ‘industrial action’ or something similar.

In 1961 Ferrari’s Phil Hill won the drivers’ championship in the penultimate round at Monza. But what should have been a joyous occasion was overshadowed by the death of his team mate Wolfgang von Trips and 15 spectators in an accident early in the race. Ferrari stayed away from the final round of the championship at Watkins Glen.

The team was struck by tragedy again in 1982, when Gilles Villeneuve was killed during qualifying at Zolder, prompting Ferrari to withdraw the sole remaining car of Didier Pironi.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la Cuky »

“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Nekih problema definitivno imaju sa bolidom, Verstappen je obišao Vettela na pravcu kao da ovaj vozi bolid sa 100 KS manje, ne može to biti samo do guma koje su bila nekih 10 krugova mlađe, jednostavno sa takvom lakoćom se ne zaobilaze ni bolidi za čitav krug.
Ako nisu smjeli da riskiraju sa najbržim krugom za Vettela i Leklcerca, zašto onda nisu pokušali samo sa Leclercom, ili je bolid - PU u takvom problemu da su samo željeli da završe utrku.
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la McLewis »

F2004_the_best_ever je napisao/la: 17 ožu 2019, 07:53 Nekih problema definitivno imaju sa bolidom, Verstappen je obišao Vettela na pravcu kao da ovaj vozi bolid sa 100 KS manje, ne može to biti samo do guma koje su bila nekih 10 krugova mlađe, jednostavno sa takvom lakoćom se ne zaobilaze ni bolidi za čitav krug.
Ako nisu smjeli da riskiraju sa najbržim krugom za Vettela i Leklcerca, zašto onda nisu pokušali samo sa Leclercom, ili je bolid - PU u takvom problemu da su samo željeli da završe utrku.
Leclerc je pokusao....
max nije prosao kao da ima 100ks vise... bio je brzi, DRS i novije gume...
al sta je stvarno jadno u prvoj utrci ne dozvoliti leclercu da prodje naprijed... jadno ....
McLaren u <3
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la zonelsk »

Ovo je jos samo jedan od pokazatelja zasto sam prezirako komentare poput Alonso mora biti broj 1 u mocadili ili je ovakav - onakav. A na kraju dana svi su takvi, Hamilton, Vettel, Alonso itd. I meni je to ok - ali nije kad su komentari usmjerni prema nekome iz sasvim desetih razloga. Ocito cijela situacija sa Kimijem prosle godine i nacinom dolaska Leclerca u F je omogućila vettelu da postavi neke uvjete. (plus cinjenica da su momcadske dvoboje loše izhendlali prosle godine)
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

SVaka čast za Ferrari.

Najgori finiš što se pozicija tiče još od 2014., te ovakav gap nije viđen još od 2009. što znači da su čak te kriminalne 2014 bili bolji na kraju trke nego sad.....

Ne vidim neko poboljšanje u narednim utrkama jer ovo je ozbiljan problem.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la Scuderia »

Ekipa je postala taoc SVa. Kada ode, siguran sam da ce ekipa prodisati.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

sad pričate gluposti pomalo...

Ugl sad je pravi test za Binotta. Ne puknut pod pritiskom medija (pogotovo talijanskih koji će ih razapet) i pokušat smanjit taj gap.

BUMP:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Also Charles was asked to go for the fastest lap. He tried but Mercedes and Bottas was on another level unfortunately.
Kako da odveze najbrži krug sa sporijim bolidom i na tvrdim gumama, to je mission impossible.
Vettel kaže da nemaju problema sa PU, moje mišljenje je da laže.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

Izgleda da možda prednje krilo ne generira puno DF, pa imaju understeera više te jedu gume. isto tako Vettel kao i Hamilton je bio kompromitiran time što su išli rano u boks. Iskreno možda je PU malo drukčije podešena, ali nije sam uzrok takvog zaostatka.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la Kranči »

Dobro su krenuli.. već su u prvoj utrci sezone uspjeli nadmašiti sami sebe.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Statistika zadnjih godina kaže da Ferari uvjek ima problema da podesi bolid na netrkačkim stazama kao ova....Monako...Singapur....
Nekada kada su imali najbolji mehanički grip su bili dobri....ali općenito Ferari treba više vremena da podese bolid
Mnogo puta u petak se izgube....pa celu noć provedu u simulatoru da bi imali nekakav set up
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

A kad de sjetim komentara sa testiranja ove godine di su svi govorili kako Ferrari odmah radi cim sjednu u njega. Treba vidit performanse na trkacim stazama.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Malo da se promene uvjeti prema onom šta su računali...Ferari se pogubi u set up-u
Jednom se sećam i u Barceloni je bila nešto niža temperatura nego što bi trebalo....i nikako nisu mogli da ubodu podešavanja
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Ja mislim da je razlog lošeg nastupa u Australiji to što na bolidima nije pisalo Mission Winnow, malo šale. :biggrin:
A sad ozboiljno, ja sam mišljenja da Ferrari ima problema sa PU i u utrci su bili na dnu liste kad je u pitanju speed trap, iako oni to neće da priznaju, i kao razloge lošeg nastupa u Australiji navode set up, asfalt, karakteristike staze.
U Bahreinu i Kini eventualne probleme sa PU neće moći sakriti. ;)
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la Cuky »

do Bahraina ima 2 tjedna... do tada će PU iz Australije biti detaljno pregledane pa ćemo znati o čemu se radi... ako na početku vikenda bude obavijest da je Ferrari promijenio PU onda znamo da je to bio problem.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Bilo je priče od nekih forumaša da je problem u hibridnom delu PU- a ....ali su to samo nagađanja
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la Slash »

17 MAR. Following a frankly embarrassing performance in the season opening Australian Grand Prix, sources close to Ferrari say they have decided to give up on the year earlier than usual, and will instead focus on 2020.

Usually, the Scuderia do their utmost until around June, before finding a way to throw away the season.

After finishing a minute behind Mercedes winner, Valtteri Bottas and around 20 seconds behind Red Bull’s Max Verstappen, team bosses reckon enough is enough.

Our source said:

“Having looked fast in winter testing, Ferrari actually believed they could get one over on Mercedes, unfortunately, they did not realise that as usual, their rivals were pretending to be a bit rubbish“.

“Being comprehensively beaten by Mercedes is no biggie, they’ve been used to that happening for years, but being caned by a Honda, a bloody Honda for God’s sake, well, that is not on”

He added:

“There seems no point in waiting until the summer to bugger things up, now is the perfect moment to call time on the 2019 season and the team will now instead concentrate on how and when to flush it all down the khazi again in 2020”

When Scuderia Ferrari Team Principal, Mattia Binotto, stops crying, we’ll ask him for a comment.
:lol:
znam da je zlocesto al nasmijo sam se.

salu na stranu mislim da je ferrari failao ovaj vikend 2 stvari, osim ocito brzine: nisu pustili leclerca sa napadne, i drugo ako ga vec nisu pustili zasto mu nisu dali da pokusa ganjat dodatni bod sa FL?!

Nadam se da ce pocet malom pustit da vozi i da ako je potrebno pretekne Velikog Njemackog Vodu.

Nadam se i da ce se pronac dodatna brzina do bahreina (ne sad previse, ali nek bar bude zanimljivo da pariraju mecki do kraja godine :-D )
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Dobra je fora =D>

Ja osobno mislim da "imaju fore" do VN Španjolske. Ako ni nakon VN Španjolske, a prije Monaka, stvari ne budu izgledale dobro onda pakuj kofere.

Što se tvojih pitanja tiče: Leclerca nisu pustili da ga napadne jer su, kako kaže Binotto, promašili taktiku Vettelu tako što su ga prerano pozvali u boks. Bio je na prilično uništenim gumama koje je odmah na početku tog stinta dobro potrošio u pokušaju da sustigne Hamiltona. I zato su samo htjeli da oba bolida zadrže pozicije i stignu do cilja i uzmu te bodove koje su imali bez da riskiraju gubitak istih.

Također sam čitao da je rekao da će istražiti detalje oko nedopuštanja Leclercu da ganja FL (nisam vidio ništa detaljnije u vezi toga)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF90]

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Slash je napisao/la: 17 ožu 2019, 21:04
17 MAR. Following a frankly embarrassing performance in the season opening Australian Grand Prix, sources close to Ferrari say they have decided to give up on the year earlier than usual, and will instead focus on 2020.

Usually, the Scuderia do their utmost until around June, before finding a way to throw away the season.

After finishing a minute behind Mercedes winner, Valtteri Bottas and around 20 seconds behind Red Bull’s Max Verstappen, team bosses reckon enough is enough.

Our source said:

“Having looked fast in winter testing, Ferrari actually believed they could get one over on Mercedes, unfortunately, they did not realise that as usual, their rivals were pretending to be a bit rubbish“.

“Being comprehensively beaten by Mercedes is no biggie, they’ve been used to that happening for years, but being caned by a Honda, a bloody Honda for God’s sake, well, that is not on”

He added:

“There seems no point in waiting until the summer to bugger things up, now is the perfect moment to call time on the 2019 season and the team will now instead concentrate on how and when to flush it all down the khazi again in 2020”

When Scuderia Ferrari Team Principal, Mattia Binotto, stops crying, we’ll ask him for a comment.
:lol:
znam da je zlocesto al nasmijo sam se.

salu na stranu mislim da je ferrari failao ovaj vikend 2 stvari, osim ocito brzine: nisu pustili leclerca sa napadne, i drugo ako ga vec nisu pustili zasto mu nisu dali da pokusa ganjat dodatni bod sa FL?!

Nadam se da ce pocet malom pustit da vozi i da ako je potrebno pretekne Velikog Njemackog Vodu.

Nadam se i da ce se pronac dodatna brzina do bahreina (ne sad previse, ali nek bar bude zanimljivo da pariraju mecki do kraja godine :-D )
Ferrari-BiH je napisao/la: 17 ožu 2019, 07:11 Ocekujem izjavu da se fokus prebacuje na razvoj bolida za sljedecu sezonu....
Sa GP teme, nekad jutros...

:biggrin:
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Odgovori