Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la marcus »

Mislim kako će se 07.10. znati na čemu smo. Ako Vettel znatno ne smanji prednost prije zadnje 4 utrke - dakle na najviše 25 bodova onda se još ima čemu nadati. Meksiko i Brazil nikada nisu sjeli Lewisu, i do tada treba Ferrari nekako izdržati. To je neka psihološka DNF granica. Ali ako on dobije Rusiju, a Lewis Japan i razmak ostane na cca. 35 bodova onda će to biti gotovo nemoguće.

Ne znam...2016. kada je Lewis morao, pobjedio je u svim Amerikama. Kraj 2017. je bio totalno antiklimaktičan. Sezona se zahuktavala u epsku i onda je Ferrari sve sjebao i 3 utrke prije kraja je Lewis sa 9. mjestom osvojio prvenstvo. Mutav osjećaj. Ne bih htio da tako bude i ove godine, ali ne baš i da idemo do zadnje utrke.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Slash »

Ne znam...iz ove perspektive teško mi je zamislivo da Mercedes i Hamilton izgube ovo prvenstvo.
Hamilton vozi bolje nego ikad, a i auto funkcionira bolje nego ranije u sezoni. Ako pouzdanost bude tu, bit će sve ok.

Iako opet, već se toliko puta promjenio ''momentum'' tokom ove sezone da je sve moguće.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Kranči »

Čak niti dva kvara na Mercedesu ne bi ništa značila, jer bi ionako ekipa sa pitwalla Ferrarija uspjela nekako to sjebati.

Čudo bi se moralo desiti da Lewis ne uzme naslov.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Ako neko prati ove postere znat ce.

Padom forme Ferrarija pala je i kvaliteta postera

slika

Bump

Novo prednje krilo
Usporedba sa starim krilom.

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Oblik gornjeg flapa je sada kao u Rb stilu......
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Kranči »

U šoku sam.

Uspjeli su ne pasti na Mercedesov blef.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

Pa nisu valjda tolko naivni... Valjda
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Kranči »

Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Kranči je napisao/la: 29 ruj 2018, 14:43 U šoku sam.

Uspjeli su ne pasti na Mercedesov blef.
Gdi Mercedesu uopće i treba kakav blef.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Cini se da ih ovaj bolid malo zeza tu i tamo i to opako. Ocito nemogu podesit bolid ovdje. Slicno kao i u Australiji. Sutra nista iznad 3. Mjesta ne treba ocekivat. Degradacija tj graining je veliki problem za njih. Bit cu iznenaden ako zaostatak na kraju bude ispod 25 sekundi. Neznas ko je vise shebo ove godine. Dal Vettel sam il Ferrari

Edit:

Ne izgleda bas dobro
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Kranči »

Vuksa_KC je napisao/la: 29 ruj 2018, 15:03
Kranči je napisao/la: 29 ruj 2018, 14:43 U šoku sam.

Uspjeli su ne pasti na Mercedesov blef.
Gdi Mercedesu uopće i treba kakav blef.
Biti će sutra sigurno 3. i 4., a da krenu na HS ne bi me čudilo da uspiju završiti barem iza jednog RB-a. Npr. brzo potroše HS gume, moraju brzo u boks, padnu negdje iza u poretku i zapnu iza nekoga, kasnije u utrci dođe SC/VSC.. svašta bi bilo moguće.

A siguran sam da bi u Mercedesu htjeli završiti oba prvenstva prije Abu Dhabija.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

šteta, nadao sam se napetom kraju sezone pa mi ne bi bilo previše žao ni da Ferrari ne osvoji. Ovako već 5. godinu zaredom zadnjih 5-6 utrka mi je nezanimljivo
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Zašto, samo bi bilo odlaganje nečeg što je već rješeno, meni bi bilo drago da već sutra ode Mercedesu oba šampionata i da se smanji gledanost F1 joše više u preostalim utrkama bilo bi mi drago zbog FIA a tađer vidimo da je sada sve u redu za FIA kada Mercedes opet ima prednost 0,8-1s po krugu u odnosu na Ferrari to je normalno za njih i to je F1 koju FIA želi.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 29 ruj 2018, 15:36 šteta, nadao sam se napetom kraju sezone pa mi ne bi bilo previše žao ni da Ferrari ne osvoji. Ovako već 5. godinu zaredom zadnjih 5-6 utrka mi je nezanimljivo
Gledas sto si i trazio WCC dobro jutro da je nezanimljivo.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Ne, nisam tražio to... tražio sam da Ferrari dominira, dobio sam totalno suprotno :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la popeye »

F2004_the_best_ever je napisao/la: 29 ruj 2018, 16:47 Zašto, samo bi bilo odlaganje nečeg što je već rješeno, meni bi bilo drago da već sutra ode Mercedesu oba šampionata i da se smanji gledanost F1 joše više u preostalim utrkama bilo bi mi drago zbog FIA a tađer vidimo da je sada sve u redu za FIA kada Mercedes opet ima prednost 0,8-1s po krugu u odnosu na Ferrari to je normalno za njih i to je F1 koju FIA želi.
#-o

Liberti to ne zeli zato su i kupili sport da to promene koji je kreno da propada zbog toga.

Sta se ovde desilo: Mercedes je pobedio u razvojnoj trci i sad su brzi od Ferarija i sad vi Ferarijevci kukate. A zelite WCC. Pa eto gledajte i uzivajte.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Kada je Ferrari imao prednost FIA je vršila monitoring nad Ferrarijem koji još nije viđen u povijesti F1, stalno su se pitali kako je moguće da Ferrari ima prednost, ne bi čudilo da su rekli Mercedesu o čemu je radi.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la popeye »

E da ajmo sad da tracarimo ko neke babe super ideja...
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

pa evo ne bi me čudilo, Helmut Marko je npr. ovog vikenda rekao kako je za Ricciardovu odluku o odlasku iz RB-a saznao preko Kvyata sa kojim je redovno bio u kontaktu. Iako je Kvyat bio Ferrarijev zaposlenik, a Helmut je praktički desna ruka gazdi RB-a
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Ako se Ferrari ne dovede u red do početka slijedeće sezone siguran sam da će na kraju 2019. ostati bez Vettela... a ako nastave ovako još će Kimi proć i bolje nego da je ostao...

Ovako nešto bih možda očekivao od Williamsa ili McLarena, od Caterhama ili HRT-a bih bio iznenađen da se ne dešava, ali Ferrariju je neoprostivo
BUMP: A Ecclestone ima svoju teoriju o tome zašto Ferrari ima problema: kaže da je Ferrari previše talijanski, da je premalo ljudi izvana koji bi malo promijenili način razmišljanja i rada
https://www.gpfans.com/en/articles/2802 ... struggles/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 30 ruj 2018, 12:43 Ako se Ferrari ne dovede u red do početka slijedeće sezone siguran sam da će na kraju 2019. ostati bez Vettela... a ako nastave ovako još će Kimi proć i bolje nego da je ostao...

Ovako nešto bih možda očekivao od Williamsa ili McLarena, od Caterhama ili HRT-a bih bio iznenađen da se ne dešava, ali Ferrariju je neoprostivo
BUMP: A Ecclestone ima svoju teoriju o tome zašto Ferrari ima problema: kaže da je Ferrari previše talijanski, da je premalo ljudi izvana koji bi malo promijenili način razmišljanja i rada
https://www.gpfans.com/en/articles/2802 ... struggles/
Ti isti talijani su doveli ferrari u takvo kompetitivno stanje sad. Bilo je stranaca poput tombazisa, Frya, hamashime pa nije pomoglo. Ako se nastavi takav trend sa zaostatkom vecim od pol sekunde onda koliko god volim smirenost Arrivabenea ili treba dovest u red sve(sumnjam) ili ce sam otic

Takoder ni Vettel nema potrebe za kukanjem ili imat bitchy ponasanje jer si je sam zakuhao situaciju.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 30 ruj 2018, 12:43 Ako se Ferrari ne dovede u red do početka slijedeće sezone siguran sam da će na kraju 2019. ostati bez Vettela... a ako nastave ovako još će Kimi proć i bolje nego da je ostao...

Ovako nešto bih možda očekivao od Williamsa ili McLarena, od Caterhama ili HRT-a bih bio iznenađen da se ne dešava, ali Ferrariju je neoprostivo
BUMP: A Ecclestone ima svoju teoriju o tome zašto Ferrari ima problema: kaže da je Ferrari previše talijanski, da je premalo ljudi izvana koji bi malo promijenili način razmišljanja i rada
https://www.gpfans.com/en/articles/2802 ... struggles/
Karma...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Radi čega?
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Ili su inzeneri Mercedesa shvatili kako radi famozni " hibridni mod" Ferarija.....ili je neko od inspektora Fia-e previše brbljao

Spalite me na lomaču...ali je Mercedes pronašao sekundu u Q modu u odnosu na Ferari( od - 0.4..0.5 do + 0.6)
zizi
Test vozač
Test vozač
Postovi: 603
Pridružen/a: 18 lis 2007, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zizi »

gjoko-mkd je napisao/la: 30 ruj 2018, 23:56 Ili su inzeneri Mercedesa shvatili kako radi famozni " hibridni mod" Ferarija.....ili je neko od inspektora Fia-e previše brbljao

Spalite me na lomaču...ali je Mercedes pronašao sekundu u Q modu u odnosu na Ferari( od - 0.4..0.5 do + 0.6)

malo pretjerano, ali katran i perje, to bi već moglo :biggrin:
"Oh well, only cowboys stay in tune, anyway." JMH

You know we're sitting on four million pounds of fuel, one nuclear weapon and a thing that has 270,000 moving parts built by the lowest bidder. Makes you feel good, doesn't it? - Rockhound, Armageddon
Odgovori