Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la speedy56 »

Dobivam ocd od nesimetrije loga :lol:

A kak je krenulo, mogli su napisati i Mission Winnextyear.
Daj nek me razuvjere i priprijete Mercu, iako se iz ovih zadnjih vijesti da isčitati da je Merc sad korak ispred.
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la pospani gad »

Slash je napisao/la: 03 lis 2018, 11:57 https://www.motorsport.com/f1/news/ferr ... p/3187898/

Ferrari misli da će ih nove bojice ubrzat :D .
hehe..... dobra.

Ne postoje vradžbine, magije, čuda koja bi sada pomogla Ferrariju ( Vettelu ) da osvoje vozački naslov.
Kimi ih je po finski, odhebao. Ne bih se čudio, da slijedeće Kimi bude vozio kao zvijer...... mislim da u njemu ima još,.... svega..... i puno..... :driver: :driver:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

speedy56 je napisao/la: 03 lis 2018, 16:56 Dobivam ocd od nesimetrije loga :lol:
Drago mi je da nisam jedini. Logo lijepo počne i završi simetrično, ali ovaj dio gdje su "SS" i "NN" para oči
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Decki to je sve takticki. Kad budu bili ispred Mercedesa, lewis i bottas ce se toliko zagledat i nazivcirat na nesimetricnost da nece obracat paznju jako na stazu ;) win
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Kranči »

F1NAC je napisao/la: 03 lis 2018, 20:56 Decki to je sve takticki. Kad budu bili ispred Mercedesa, lewis i bottas ce se toliko zagledat i nazivcirat na nesimetricnost da nece obracat paznju jako na stazu ;) win
Naglasak na ovo.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Kranči je napisao/la: 03 lis 2018, 22:10
F1NAC je napisao/la: 03 lis 2018, 20:56 Decki to je sve takticki. Kad budu bili ispred Mercedesa, lewis i bottas ce se toliko zagledat i nazivcirat na nesimetricnost da nece obracat paznju jako na stazu ;) win
Naglasak na ovo.
U kvalama takoder treba izac ispred njih i rastimat ce im se priprema za krug :)

slika

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la gjoko-mkd »

FERRARIS SECRET LAUNCH BUTTON

Ferrari had been experiencing unusually competitive race starts for several races (Hockenheim, Silverstone) before Sky F1s Anthony Davidson spotted both Ferrari drivers holding an "invisible" button while waiting for the lights to go out. Immediately after this was broadcast, Ferrari seemed to lose their advantage off of the line.

So what is this button and what does it do?

Davidson posited that the button may have a role in clutch release off the start however the Ferrari is fitted with a clutch paddle on the steering wheel, the rules on clutch actuation cover dual methods of actuation.

"9.2.1 If multiple clutch operating devices are used, they must all have the same mechanical travel characteristics and be mapped identically."

It can also be seen in the video link that Vettel briefly removes his thumb from the button then places it back onto the button while waiting for the lights to go out and the car does not move. So if it is not the clutch then what else could it be?

While waiting on the start line at part throttle, the engine is spinning quite quickly but under very little load, i.e there is relatively little air flowing into the engine and combustion gases exiting the engine into the turbocharger. This will have the result of a slow turbocharger speed and low boost pressure immediately after the clutch is disengaged.

The MGU K cannot legally provide assistance until the car reaches 100kph and so the initial launch is completely dependant on the power transmitted from the internal combustion engine. Up until the car is traction limited, an increase in boost pressure will result in an improved race start.

There are no rules explicitly preventing a team installing a button allowing the driver to manually activate the MGU-H and spin the turbo up to a working speed. Holding such a button until the lights go out would result in zero turbo lag and instantaneous maximum boost pressure.

Of course, if you were fitting a button to the steering wheel which is only used two or three times per race, provides a performance advantage off the start line and you didn't particularly want your competitors to know you were doing such a thing it would make sense to install it underneath the steering wheel grip to create a barely perceptible lump.

Until an eagle eyed pundit spots it...
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

I ovog vikenda tipke nema vise na kimijevom bolidu. Za sebov neznam jer nisam vidio slike
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Arrivabene kaže kako ne ide u Juventus nego ostaje u Ferrariju.


A ovo sa FP2 izgleda jako zabrinjavajuće
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Bojim se i da bez Vettelovih kikseva, Hamilton bi uzeo prvenstvo. Zasd su liga za sebe. 3. Utrka za redom.

Ali ne vjerujem da je Mercedes pronasao nesto(s obzirom da nije bilo nekih znacajnih updateova), nego izgleda ko da se Ferrari pogorsao. Jos cak RB izgleda blize. Nadam se da koriste full staru PU koja ima veliku kilometrazu inace izgleda 2016 all over again
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

poslije ljeta su došli puno bolji. očito za njih nema feragosta haha
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Nisam pratio FPove ali vitam na twitteru da je Raikkonen probao novu podnicu(doduse nova, ima jedan duzi prorez ispred gume) ali su se na fp2 vratili starijoj jer s novom izgleda nisu zadovoljn

Arrivabene je potvrdio da postoji dodatni senzor ali da nema nikakve veze s brzinom. Ali da je cudno kako je procurila ta vijest u javnost s obzirom da samo FIA i Ferrari imaju saznanje o tom
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la marcus »

Kod njih curi kao i u našem MUPu i Pravosuđu.

Bit će zanimljivo kad završi sezona čuti što se zapravo trenutno događa. Je li Ferrari izgubio pace (nedovoljnim razvojem ili zabranom nečega prijašnjeg) ili je Mercedes ipak jako napredovao od ljeta.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zonelsk »

marcus je napisao/la: 05 lis 2018, 10:35 Kod njih curi kao i u našem MUPu i Pravosuđu.

Bit će zanimljivo kad završi sezona čuti što se zapravo trenutno događa. Je li Ferrari izgubio pace (nedovoljnim razvojem ili zabranom nečega prijašnjeg) ili je Mercedes ipak jako napredovao od ljeta.
Čudi me kaj si dosta miran po tom pitanju :) (Ferrari i mogucnost varanja :))
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la: 05 lis 2018, 10:35 Kod njih curi kao i u našem MUPu i Pravosuđu.

Bit će zanimljivo kad završi sezona čuti što se zapravo trenutno događa. Je li Ferrari izgubio pace (nedovoljnim razvojem ili zabranom nečega prijašnjeg) ili je Mercedes ipak jako napredovao od ljeta.
Ferrari je izgubio pace. Cak ih Red Bull lovi iako su oni prestali sa razvojem aktualnog bolida dok ferrari i dalje donosi nove dijelove.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1138
Pridružen/a: 28 ruj 2007, 15:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Mostar

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems »

Ne znam sta se dogodilo s Ferrarijem, prelosi su. Ili su varali u prvom dijelu sezone, ili je Merc sad toliko napredovao, ili vara. Nesto od toga jeste.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Ili su Ferrarijeve zadnje nadogradnje, bilo na mehanici, aerodinamici ili pogonu, dale suprotan učinak od željenog te su zapravo unazadile bolid.

Druga stvar koja mi pada na pamet, ali na žalost mislim da u Ferrariju nisu toliko "pametni": 2009. su užasno loše bili pripremljeni jer su se mijenjala pravila, a do kraja 2008. su se grčevito borili protiv McLarena i na stazi i u razvoju. Možda su malo olabavili razvoj ovogodišnjeg bolida da bi malo pojačali razvoj novog za iduću sezonu

Ono što mi doduše također pada na pamet: Mercedes je prvi dio sezone čak i uz Ferrarijevu nadmoć držao bodovni razmak na ispod 20 bodova, uglavnom zbog Ferrarijevih i Vettelovih grešaka. Što ako je Mercedes zapravo cijele sezone štedio i bolid i PU jer su vidjeli da su tu unutar par bodova i da nema smisla riskirati probleme pa su sad kad se sezona privodi kraju otvorili pipu i pokazali svoju pravu snagu. Cijelo su vrijeme, pogotovo petkom, govorili kako Ferrari skriva svoju pravu brzinu. Što ako je Mercedes bio taj koji se zapravo skrivao i poigravao sa svima? Jer u Australiji je Mercedes opako izdominirao sve do VSC-a, a onda odjednom Ferrari niodkud najbrži. Uostalom, to skrivanje bi i njima samima dobro došlo. Sezona je djelovala napeto, svi su se divili Ferrarijevom oživljenju i bilo je gledatelja. Da je Mercedes cijele sezone dominirao kao u Australiji i sada u zadnje dvije utrke već bi kod dolaska u Europu mnogi nakon kvala prestajali gledati taj vikend, što znači manje para od sponzora.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Mislim da je kombinacija napredak Mercedesa najviše sa zadnjim trapom....i "afera" ferarijevog motora sa ugradnjom drugog senzora, koji je ubio dušu motora.
Usput...Fia je zabranila nekoliko stvari kod Ferarija ove godine...nije samo.drugi senzor
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Cuky mislim da je stvar u tome jer je Merc konacno ukrotio gume. Bilo je nekoliko updateova vezanih za straznji ovjes i felge. S tim da i ako ke James Allison imao prste u tome sigurno da ima poboljsanja. Sjetimo se samo F14T traktora i onda je Allison na SF15 T ,jedino sto je mogao s obzirom na vrijeme koliko je bio u momcadi i kolilo je bolid bio u razvoju vec, promjenio geometriju prednjeg ovjesa i dobili su puno bolji prednji kraj koji je cak lezao Kimiju i lagani su bili prema gumama (malezija 2015.).

To si i ja mislim kako su mogli skrivat karte cijelo vrijeme jer gle cuda i lani su proradili u zadnjem kraju sezone pa su svi to pripisivali tome stonje Merc uzeo motor prije onog smanjenja potrosnje ulja u Monzi. E sad dal bi dopustili da ih se osramoti pred domacom publikom (njemacka-ajde tu je vettel sprijecio sramotu i kisa, silverstone), vjerovatno ne. A i vjerujem Ferrariju nije lagano kad ima fIA-u stalno za vratom dok u mercu rade lagano bez pritiska

Citam.i da je Toto na C4 izjavio da su nasli novi nacin za stelanje straznjeg ovjesa u spa mozda koriste neku hidrauliku koja moze drzat konstantnije opterecenje na gumu.

Isto tako usporedno s lani, mercedes je napredovao sekundu ja mislim u FP u suzuki dok je Ferrari samo nekoliko desetinki
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la gjoko-mkd »

F1NAC je napisao/la: 05 lis 2018, 21:10

Citam.i da je Toto na C4 izjavio da su nasli novi nacin za stelanje straznjeg ovjesa u spa mozda koriste neku hidrauliku koja moze drzat konstantnije opterecenje na gumu.
Špekuliše se da je Mercedes pronašao način upravljanja zadnjih točkova u krivinama iako je to zabranjeno. U sporim krivinama volan okreće prednje gume na primer na levo,......a ,,sustav,, usmeruje zadnje malo udesno i prolazak kroz krivine kao po tračnicama
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Jbga. Kad nemaju nikog iznutra kao sto je Mercedes uzeo ljude iz Ferrarija pa imaju neke inpute. Nemogu pucat na coravo

Al ja sam citao, ne sjecam se vise, da sa kocnicom nekako stvaraju pritisak na unutarnjem kotacu i dobiju efekt skretanja.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
zizi
Test vozač
Test vozač
Postovi: 603
Pridružen/a: 18 lis 2007, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zizi »

F1NAC je napisao/la: 05 lis 2018, 21:34 Jbga. Kad nemaju nikog iznutra kao sto je Mercedes uzeo ljude iz Ferrarija pa imaju neke inpute. Nemogu pucat na coravo

Al ja sam citao, ne sjecam se vise, da sa kocnicom nekako stvaraju pritisak na unutarnjem kotacu i dobiju efekt skretanja.

kao mclaren-ova zadnja kočnica iz '97?
"Oh well, only cowboys stay in tune, anyway." JMH

You know we're sitting on four million pounds of fuel, one nuclear weapon and a thing that has 270,000 moving parts built by the lowest bidder. Makes you feel good, doesn't it? - Rockhound, Armageddon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

zizi je napisao/la: 05 lis 2018, 22:51
F1NAC je napisao/la: 05 lis 2018, 21:34 Jbga. Kad nemaju nikog iznutra kao sto je Mercedes uzeo ljude iz Ferrarija pa imaju neke inpute. Nemogu pucat na coravo

Al ja sam citao, ne sjecam se vise, da sa kocnicom nekako stvaraju pritisak na unutarnjem kotacu i dobiju efekt skretanja.

kao mclaren-ova zadnja kočnica iz '97?
Nesto slicno ali putem BBW. Ali ne sjecam se vise sto su tocno pisali al sjecam se nagadanja
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Neki kažu da kada su stavili drugi senzor u Ferarijevom bolidu....da su namerno napravili " reset" na.modovima, znajući unapred da je ova sezona gotova
Tako su se zaštitili da ih ne otkriju kako tačno radi njihov sustav....i tako ga nekako sacuvati za sledeću sezonu
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Navodno bi Jock Clear (trenutno sef trkacih inzinjera) trebao postati trkaci inzinjer Leclercu. Binotto bi mogao dobit jos vise ovlasti u gornjem rangu
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori