Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Cuky »

koliko znam to su samo medijska nagađanja
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Ne...Binoto je rekao da ove godine neće biti B specifikacije bolida
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la popeye »

As last week reported, the 2020 Ferrari chassis is already ready and is currently undergoing the FIA crash tests.

According to this article, Ferrari will use "Chassis 1" (1st week) and "Chassis 2"(2nd week) in winter testing.
sad da stavim link clanka a nije na engleskom
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Cuky »

Chassis 1 i Chassis 2 nije različita verzija bolida... momčadi naprave više šasija tokom sezone (u ranim 2000-im znam da sam u Auto Klubu ili HAK-u čitao da je Ferrari znao čak 7 napraviti tokom sezone). Jedna se koristi za homologaciju u crash testovima (nekad se dogodi da tokom testova bude i uništena), jedna do dvije se koriste u testovima. Svaki vozač ima svoju za kad počne sezona + ako dođe do nekog većeg oštećenja i slično. Tako je nedavno npr. na eBayu bila dostupna BAR003 šasija #5 za kupiti.

A evo i već jako stara tema na F1 Technical kada je lik kupio BAR-003 šasiju #4 koju je restaurirao onda, a ovo je npr. što je ta odradila kroz sezonu 2001.
Competition Histroy of this chassis:

BAR Racing-Honda BAR003-004 (Honda RA001E 3.0 V10)

Event 02: Malasia, Sepang Circuit - Jacques Villeneuve = Retired - Spin after 3 laps
Event 03: Brazil, Interlagos - Jacques Villeneuve = P7 - +1 Lap
Event 12: Germany, Hockenhiem - Jacques Villeneuve = P3 - +1:02.806 (4 Points)
Event 13: Hungary, Hungaroring - Jacques Villeneuve = P9 +2 Laps
Event 14: Belgum, Spa Francoshamps - Jacques Villeneuve = P8- +1:04.970
Event 16: USA, Indionapolis - Jacques Villeneuve = Retired - Suspension
Event 17: Japan, Suzuka Circuit - Olivier Panis = P13 - +2 Laps

There were 8 BAR003s made in total, the team scored 17 points and finished P6 in the Constructors Table.
I tema ako te zanima za "pročitati više": https://www.f1technical.net/forum/viewt ... 14&t=13328
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 20 vel 2020, 19:38 Chassis 1 i Chassis 2 nije različita verzija bolida...
polako...
According to Speedweek, Ferrari will have two chassis prepared for the pre-season collective tests at the Circuit de Barcelona-Catalunya. One chassis will run the first three day test from February 19th to 21st, with the other running from February 26th to 28th. As expected, no details are being revealed as to whether these two chassis are of identical specification or are completely different philosophies.

Mercedes did something along these lines during last year’s tests, albeit it being two completely different aerodynamic packages as opposed to chassis. They brought a ‘safe’ package along for the first week, before bringing their updated, aggressive package for the second week.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Cuky »

sve sam to već čitao... ali s obzirom na to kako je složeno da će jedna odraditi jedan tjedan, a druga drugi te da nismo čuli nikakve priče o duplim crash testovima (a ako je šasija različitog dizajna ona mora proći zasebni crash test) skoro sam skroz siguran da će to biti tako: isti dizajn šasije, samo drugi primjerak. Kao što piše u drugom ulomku koji si citirao, nešto kao Mercedes prošle godine
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la popeye »

a sto bi cuo price o crash testovima? pa ja jos nisam cuo da je red bul proso crash test a evo ih na stazi.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Cuky »

onda baš ne pratiš... bile su vjesti da je Ferrari prošao crash testove, da je Alfa Romeo pala na testovima i da je šasija uništena te da moraju napraviti novu kako bi mogli ponoviti testove, kada je McLaren 2015. donio katki nos sredinom sezone znalo se već cca tjedan-dva unaprijed da će doći sa drukčijim nosom jer je bilo vijesti da su prošli crash testove (samo naravno nitko nije znao kako će izgledati nos dok ga nismo vidjeli)...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la popeye »

kazem ti nisam procito da je red bul prosao crash test evo ti mi linkaj ako je bilo
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la popeye »

Bolid koji vidimo na predstavljanju 11. februara će biti verzija bolida s kojom će Ferrari testirati trajnost komponenti i mehaničke dijelove novog bolida tokom prve sedmice testiranja, dok će napredna verzija bolida, tj. verzija bolida s kojom će Ferrari nastupiti na prvoj utrci sezone u Australiji, biti spremna za drugu sedmicu testiranja.
https://www.f1-bih.com/ferrarijev-novi- ... -tvornici/

The Red of the Reggio Emilia presentation will be the Ferrari that will debut in the Barcelona winter tests on February 19, while the advanced version will take to the track in the second Catalan session, when the aerodynamic package destined for the Australian GP will be baked.
sa italijanskog motorsporta


jos ce ispasti da ja navijam za ferari :roll:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Pa......nije loše to.....velika smo mi skupina navijača...
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 20 vel 2020, 22:53
Bolid koji vidimo na predstavljanju 11. februara će biti verzija bolida s kojom će Ferrari testirati trajnost komponenti i mehaničke dijelove novog bolida tokom prve sedmice testiranja, dok će napredna verzija bolida, tj. verzija bolida s kojom će Ferrari nastupiti na prvoj utrci sezone u Australiji, biti spremna za drugu sedmicu testiranja.
https://www.f1-bih.com/ferrarijev-novi- ... -tvornici/

The Red of the Reggio Emilia presentation will be the Ferrari that will debut in the Barcelona winter tests on February 19, while the advanced version will take to the track in the second Catalan session, when the aerodynamic package destined for the Australian GP will be baked.
sa italijanskog motorsporta


jos ce ispasti da ja navijam za ferari :roll:
Različiti aero paket ne znači novi dizajn šasije... primjer: Mercedes prošle zime.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 20 vel 2020, 22:53
Bolid koji vidimo na predstavljanju 11. februara će biti verzija bolida s kojom će Ferrari testirati trajnost komponenti i mehaničke dijelove novog bolida tokom prve sedmice testiranja, dok će napredna verzija bolida, tj. verzija bolida s kojom će Ferrari nastupiti na prvoj utrci sezone u Australiji, biti spremna za drugu sedmicu testiranja.
https://www.f1-bih.com/ferrarijev-novi- ... -tvornici/

The Red of the Reggio Emilia presentation will be the Ferrari that will debut in the Barcelona winter tests on February 19, while the advanced version will take to the track in the second Catalan session, when the aerodynamic package destined for the Australian GP will be baked.
sa italijanskog motorsporta


jos ce ispasti da ja navijam za ferari :roll:
Daj pls saberi se. Čovjek ti već nekoliko postova pokušava objasnit stvari.... To što dolaze s novom šasijom ne znači da će strukturalno i vizualno izgledat drukčija, nego se vjerovatno misli da će dijelovi bolida bit potpuno različiti. Dosta je samo da promjenis oblik otvora sidepoda (nešto ala Ferrari 2015) promjeniš oba krila i to ti je praktički novi bolid.

Lakše im je ako dovezu totalno drukčiji bolid s puno novih dijelova, u tvornici složit sve dijelove na jednu šasiju da bezveze ne gube vrijeme u Barceloni, samim time dobe više vremena u tvornici. To je onda šasija 2 koja je u biti identična šasiji 1, a s drugim dijelovima..
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la popeye »

ferari stao... zna li se razlog?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la popeye »

Ferrari: Trenutno nismo brzi kao naši rivali

Mattia Binotto izjavio je da trenutno nije optimističan po pitanju nove sezone.

Posle analize krugova koje je uradio italijanski tim u odnosu na svoje rivale izgleda da Ferrari nije tako brz kao što se očekivalo.

“Mi smo samo pogledali razlike u vremenima i prema onim informacijama koje smo imali, kažem još ne znamo razlike u količini goriva i modove motora samo gledamo relativnu sliku, mislim da nismo brzi kao naši konkurenti.” kazao je Binotto. “Nisam optimističan kao što je to bio slučaj prošle godine. Mislim da su ostali brži od nas u ovom trenutku. Kolika je ta razlika, to je teško prosuditi. Imaćemo sve podatke tokom narednih nekoliko dana.”

On je dodao da trenutno još ne zna koliki je zaostatak za Mercedesom i Red Bullom.

“Da li sam sada zabrint? Da, jer nismo brzi kao što smo želeli. Ali još je rano. Naredni dani biće važni za nas jer moramo da sakupimo podatke kako bi imali čistiju sliku. Najvažnije za nas biće činjenica da znamo da li razvijamo bolid u pravom smeru.”
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la F1NAC »

Zbog posla ne stignem popratit testiranja, al ova godina je dosta cudna. Slabiji modovi motora se koriste, ne rade simulacije trke, malo krugova su natukli. Sve u svemu bojim se da ce ovo bit gore od lani. Cak na nivou 2016. Cak i ove izjave Binotta daju naslutiti da jos ima dosta posla do usavrsavanja losijeh SF90. Al dobro, sad bar nismo pozitivno nabrijani kao lani. :D


Bump: turini pise da ovaj prvi aero paket nije rijesio aero probleme koje je imao SF90. I dalje se bore sa understeerom u sporijim zavojima. Drugi tjedan donose drugi paket koji bi trebao u teoriji bit bolji
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la vidc »

Ne bih se zamarao puno. Prošle godine nakon testiranja ferrari je "imao" pola sekunde ispred red bulla koji je bio ispred mercedesa....
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la speedy56 »

Ova izjava je najbolja moguća vijest za Tifose.
Možda čak i imaju šanse ove godine.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Cuky »

Obavljena je inspekcija PU koja je odustala od kruženja na zadnjem danu testiranja. Prema onome što kaže Binotto nema razloga za brigu jer kvar nije bio strukturalne prirode nego je do problema došlo na sustavu podmazivanja.

Također Binotto kaže kako će na slijedeća 3 dana orijentirati se na testiranje performansi u kvalifikacijskom i trkaćem modu
https://www.racefans.net/2020/02/24/fer ... e-failure/

Također ovog tjedna bi navodno trebali vidjeti novo prednje i stražnje krilo te novi pokrov motora koji su pripremljeni za Australiji
https://it.motorsport.com/f1/news/test- ... e/4694397/
(prevedeno sa talijanskog na engleski: https://translate.google.hr/translate?h ... 4694397%2F)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la F1NAC »

Pocinju se primjenjivat mjere predostroznosti u Maranellu. Svi radnici koji dolaze iz ugrozenih podrucja ne smiju dolazit na posao, zatvoreni su muzeji. Vidit cemo kako ce se bit u nadolazecim danima. Al broj zarazenih i dalje raste u It
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Cuky »

Nagađanja o čemu točno se radi idu od objave produženja ugovora do objave o povlačenju
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Povlačenje definitivno bi značilo da ovaj bolid ne valja.....
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la zonelsk »

gjoko-mkd je napisao/la: 25 vel 2020, 23:04 Povlačenje definitivno bi značilo da ovaj bolid ne valja.....
Nema smisla, pa neće otici sutra ako ide.
A mislim da svaki f1 vozac trenutno na gridu zeli vidjeti 2021 i hoće li doci do promjena itd.

Mislim da je ovo objava da ce ostati do 2023.
EDIT:
IMHO, mislim da je za Ferrari najbolje da što prije otpiše ovu sezonu i prebaci fokus na 2021. I koristi sezonu za development i test ideja i koncepata za sljedecu eru.
Velik fokus na ovu godinu bi ih mogao ih stajati konkurentnosti na duge staze.
Bolje par naslova u sljedećih 5 god, nego jedan ove.
I like to race, not to do laps alone.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Da....to su velika pitanja....ustati ili odustati

Dali se postaviti fajterski....ili ići mozgom

Nadamo se da znaju šta rade u Maranelo
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Cuky »

zonelsk je napisao/la: 25 vel 2020, 23:40 IMHO, mislim da je za Ferrari najbolje da što prije otpiše ovu sezonu i prebaci fokus na 2021. I koristi sezonu za development i test ideja i koncepata za sljedecu eru.
U ovom slučaju to ne bi funkcioniralo... prvo zato što koncepti i ideje za slijedeću sezonu nisu legalni za korištenje ove sezone, a drugo zato što i da naprave npr. krilo po pravilima za iduću sezonu i prikače ga na bolid opet ne dobiju ništa jer je ostatak bolida, uključujući bokove, podnicu i stražnji dio skroz drugačiji od onog za iduću sezonu.


BUMP: Kaže Giorgio Piola da je ovo novi pokrov motora kod Ferrarija. Pokrov je još više pripijen uz unutrašnje komponente nego prije te su otvori za izlaz vrućeg zraka otraga smanjeni u odnosu na prošli tjedan
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori