Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zonelsk »

Kenny je napisao/la: 25 tra 2018, 19:43 Da auto nije po pravilima mene čudi da se neistraži ono dimljenje iz auspuha, kad se Mercedes malo dimio nije nikom odgovaralo
O tome se prica vec mjesec dana, mogel si potraziti malo prije postanja.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

zonelsk je napisao/la: 26 tra 2018, 08:33
gjoko-mkd je napisao/la: 25 tra 2018, 19:40 Prvi put da je Mečka ugrožena....i eto istrage. Nemože se poreći da nije to slučajno. Nisam neki pristalica urotama, ali ako ovo ograničenje uspori Ferarija, šta se drugo može zaključiti
Pa ako je sve ok, istraga to bude pokazala i nikom nista.
Upravo to. Ako nešto nije kako treba neka se to otkrije na vrijeme... Ako se moglo pred koju godinu RB-u pred VN Monaka narediti da moraju raditi promjene na difuzoru koji nije štimao, može se isto i Ferrariju narediti ako nešto ne štima.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Kenny »

zonelsk je napisao/la: 26 tra 2018, 08:34
Kenny je napisao/la: 25 tra 2018, 19:43 Da auto nije po pravilima mene čudi da se neistraži ono dimljenje iz auspuha, kad se Mercedes malo dimio nije nikom odgovaralo
O tome se prica vec mjesec dana, mogel si potraziti malo prije postanja.
Zadnjih mjesec dana najmanje pratim F1, baka mi je umrla
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

RaceFans has learned Ferrari’s investigation identified three principal causes for the pit error.

The team’s pit stop procedure as used in Bahrain is broadly the same as it was last year. Raikkonen was not at fault as he was given the green signal telling him to leave.

The green light is shown once eight signals have been received: one from each of the wheel guns confirming the wheel nuts have been fitted, one each from the front and rear jacks confirming the car may leave, and further signals from the pit stop controller and pit stop traffic manager clearing the car to rejoin the pit lane.

Raikkonen’s pit stop began to go wrong when a wheel gun operator experienced difficulty removing his left-rear wheel. In the confusion the wheel gun’s setting was reversed and the original wheel was secured back onto the car. This gave one of the signals confirming the car was ready to leave, despite the fact the left-rear crew was still trying to change the old tyre.

Two further opportunities to prevent the car being released too soon were missed as neither the rear jack operator nor the pit stop controller noticed the problem at the left-rear because their vision was obscured. Either of these could have issued an instruction not to let the car leave the pits.

In response to the incident, Ferrari added another pit stop controller for the previous race in China to monitor the changes at the rear of the car and prevent it leaving the pits if necessary. The team’s mechanics were also reminded to stand clear of the path of the car’s wheels.
https://www.racefans.net/2018/04/26/thr ... -pit-stop/


BUMP: Čini se da dobre vijest imamo, krilo testirano u Kini stiglo je i u Baku
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Kad već nabrajamo statistike nakon koliko godina je Ferrari ove godine ponovno uspio ostvariti nešto....

Zadnji puta je Ferrari imao tri uzastopna pole-a 2008. i to na VN Španjolske, VN Turske i VN Monaka (1x Kimi, 2x Massa)

Ako slučajno i na slijedećoj utrci Ferrari uzme pole biti će to četiri uzastopna polea prvi puta nakon prve 4 utrke u 2007.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Koja glupost ići na soft gume. Ako sačuva drugu poziciju Vettel biće dobro, Ferrarijevi sa pitwall - volovi opet u svom elementu.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la speedy56 »

F2004_the_best_ever je napisao/la: 29 tra 2018, 15:16 Koja glupost ići na soft gume. Ako sačuva drugu poziciju Vettel biće dobro, Ferrarijevi sa pitwall - volovi opet u svom elementu.
A kaj su mogli napraviti? Onda ići na US i strepiti dal budu držale do kraja?
slika
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Čekati još pa ići na US.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

a Lewis je bio brži i smanjivao zaostatak...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

2 trke najbrzi i nismo iskoristili. To ce nas kostat.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

F1NAC je napisao/la: 29 tra 2018, 16:00 2 trke najbrzi i nismo iskoristili. To ce nas kostat.
Ono što smo imali u 3 utrke ili trebali (Baku) 1-2 u kvalifikacijama to nismo iskoristili, zahvaljući pogreškama vozača, pitwalla i lošoj prirpremi za utrku plus što u utrci dosta moramo da koristimo lift and coast, samo smo u Bahreinu srećno pobjedili, to je veoma loše.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Kranči »

Neka prestanu sramotiti ime Ferrari.

To su takve budale da bi sigurno izgubili naslov 2011. i 2013. sa RB bolidom ili 2014. i 2016. sa Mercedesovim bolidom.
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Alonso-champ »

Ovo je njihova pobjeda realno,ali eto...
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la speedy56 »

Shit happens, kaj sad
Posrećilo im se u Melbourneu, tu su spušili
Vettel se jedino može lupati po glavi zbog onog lock-upa.
Bolid ima brzinu, dobar je prema gumama, rezultati će dolaziti
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Al uopće nisu taktički zeznuli.

Da nisu otišli po Ultra Soft nakon SC-a ostali bi na vodećoj poziciji, ali sa hladnim i sporo grijanim Soft gumama protiv oba Mercedesa na Ultra Soft. Kako su uopće mogli znati da će se dva RB-a sudariti?? Bilo je dugo do kraja, Hamilton je bio u boksu i bio je brži u tom trenutku te je postojala mogućnost da zbog prometa Vettel izgubi vremena i vrati se na stazu iza njega. Bili su u vodstvu i morali su ići na sigurno jer su znali da Bottas nije prijetnja. Tko je mogao znat da će se Grosjean onako razbiti i da će ostati samo 3-4 kruga utrkivanja?? Da su znali mogli bi možda ostati na Softu. Mercedes je sa Bottasom izveo što i Ferrari sa Vettelom u Australiji: nisu mogli istom strategijom ništa pa su čekali i ako se posreći super, ako ne odu u boks i imaju siguran podij. Isto kao i tada Ferrariju posrećio im se SC i ostali su na prvoj poziciji, sad je druga stvar što Bottas nije pazio pa je pregazio djelove bolida (iako ne znam kako su bili tamo nakon toliko krugova pod SC-om)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Kranči »

Hamilton je prestao biti prijetnja onog trenutka kada je produžio u prvom zavoju.
I do kraja utrke je trebalo odgovoriti na ono što je radio Bottas. Ako su Bottas i oba RB (koja su gotovo cijelo vrijeme bili u borbama) mogli izdržati na SS gumama 40-tak krugova, e onda je to svakako mogao i Vettel. Čak su mogli staviti US umjesto Soft guma i sigurno bi došli do kraja čak i bez kasnije SC-a.
Nakon sudara RB su pametnije reagirali, ali je definitivno pogreška bila povući Vettela prije Bottasa.
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

@Cuky
ne bih se složio sa tobom,
ići na soft je dobra odluka ako su išli pokrivati Hamiltona, a što se tiče prvog mjesta i borbe sa Bottasom morali su još gurati na SS dok prednost ne padane u odnosu na Bottasa na oko 4s pa onda ići na US, i da je Vettel izašao iza Hamiltona sa DRS-om i slipstreamom na US bi ga mogao proći na pravcu, i mislima da bi US bolje radile na Ferrariju nego na Mercedesu a što se tiče SS i Soft guma mislim da one više odgovaraju Mercedesu.
I ne znam zašto su u Ferrariju stalno u tom defense modu, to može proći u Australiji ili u Monacu ali na ostalim stazama teško moraju ići sa agresivnom strategijom a ne čekati šta će drugi uraditi.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Kranči je napisao/la: 29 tra 2018, 17:04 Hamilton je prestao biti prijetnja onog trenutka kada je produžio u prvom zavoju.
I do kraja utrke je trebalo odgovoriti na ono što je radio Bottas. Ako su Bottas i oba RB (koja su gotovo cijelo vrijeme bili u borbama) mogli izdržati na SS gumama 40-tak krugova, e onda je to svakako mogao i Vettel. Čak su mogli staviti US umjesto Soft guma i sigurno bi došli do kraja čak i bez kasnije SC-a.
Nakon sudara RB su pametnije reagirali, ali je definitivno pogreška bila povući Vettela prije Bottasa.
Hamilton je počeo spuštat gap. Problem je bio da se Bottas probudio i počeo zatvarati razmak. NAkon 35. kruga znao sam da će ga SC posrati. Jednostavno takva je staza. Da Kimi jučer nije shebo bi bio u situaciji da se bori sa Bottasom. DObra vijest je da vodimo u prvenstvu, loša da unatoč lošim trkama Hamiltona, on sad vodi. A ako Merc baci dobar update i Hamilton prestane sucksati onda je to game over za nas.

Taktički je danas sve odrađeno dobro. Nismo imali sreće i to je to.

Pa pobogu pogledajte samo prednju desnu gumu na Vettelu. Na ovakvoj stazi sa malo gripa ovakve gume su smrt. Nedajbog da je u nekoj sekvenci doslo do blokade kotača. Nisu imali više pacea na SS-u. Da nije bilo SC-a danas bi bila to pobjeda. Ovako je SC sve promjenio
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la popeye »

Jel su otkrili cemu sluzi ona ekstra poluga u Fetelovom bolidu?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Kako će otkrit? pa neće im Ferrari reć...

A iskreno, nebi me čudilo da je to neka jako banalna stvar koju svi imaju na volanu, samo eto Vettelu je zgodnije da mu je iza volana pa mu premjestili.

Ako ništa drugo, bar su se svi zapričali o tome i nitko ne obraća pretjeranu pažnju na ostatak bolida :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 29 tra 2018, 18:19 Kako će otkrit? pa neće im Ferrari reć...

Ja mislim da FIA-i moraju sve reci.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

a misliš da će FIA reći novinarima i/ili drugim timovima?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la popeye »

Pa ako je neka vazna tajna nece reci.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 29 tra 2018, 18:47 Pa ako je neka vazna tajna nece reci.
Jo Bauer, tehnicki delegat FIA-e je na pitanja vezano za tu pedalicu rekao samo da je Ferrari 100% legalan
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la popeye »

E vidis to nisam znao hvala za info :thumbup:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori