Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la Cuky »

Navodno Vettelov trkaći inžinjer Riccardo Adami napušta momčad
https://www.essentiallysports.com/ferra ... GmQjh8nA0c
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 07 vel 2019, 16:33 Navodno Vettelov trkaći inžinjer Riccardo Adami napušta momčad
https://www.essentiallysports.com/ferra ... GmQjh8nA0c
Vodeći inžinjer na njegovom autu, ne trkaći inžinjer.

Adami je i dalje trkaći inžinjer Vettela, dok Leclercu će bit Jock Clear
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la Cuky »

krivo skužih... tnx
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la F1NAC »

Cini se da je bijela na bocnim stranama potpuno nestala. Izgleda obecavajuce
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la Cuky »

Navodno bi boje novog Ferrarija trebale biti u istim nijansama kao ovogodišnji Ducati u MotoGP + šuška se da bi krila možda mogla biti crna

Nešto slično ovome:
slika

Iako, osobno sumnjam u to. Kad god su zadnjih godina pokušali bojama podsjetiti na neko razdoblje iz povijesti bolid je najčešće ispadao jako loš
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 08 vel 2019, 11:06 Navodno bi boje novog Ferrarija trebale biti u istim nijansama kao ovogodišnji Ducati u MotoGP + šuška se da bi krila možda mogla biti crna

Nešto slično ovome:
slika

Iako, osobno sumnjam u to. Kad god su zadnjih godina pokušali bojama podsjetiti na neko razdoblje iz povijesti bolid je najčešće ispadao jako loš
wut? kada? osim 2016 kada su išli za bolidima(bijela boja ) iz ere 93 kad je i bolid bio groblje onda.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la Cuky »

2016 su govorili da je rađeno po uzoru na bolide iz 70-ih (točnije bolid sa kojim je Lauda osvojio naslov).
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la F1NAC »

A dobro išli su sa SF70-H isto tim stopama pa je ispalo najbolje u zadnjem desetljeću skoro.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la Cuky »

F1NAC je napisao/la: 29 sij 2019, 15:32 Fun fact:

Ako ove godine ne osvoje konstruktorski bit ce to prvi put u povijesti da Ferrari u jednom desetljecu nije uzeo krunu. 50-te ne brojim jer se konstruktorsko pocelo racunat tek '58.
Sad se sjetih ovog posta... zapravo imaju još ovu i iduću sezonu da osvoje naslov kako im se ne bi dogodilo da ne osvoje naslov kroz cijelo desetljeće. Ovo desteljeće završava 31.12.2020. u 23:59.59, dok novo desetljeće počinje 1.1.2021. u 00:00.01

Ili ako gledamo samo godine: desetljeće počinje sa 1. godinom (npr. 1991. ili 2001. ili 2011.) a završava sa 10. godinom (da bude sa istim primjerima: 2000. ili 2010. ili 2020.)


BUMP: Navodno su vlasti u Australiji pokrenule istragu u vezi Phillip Morrisa i Ferrarija, tj. reklamiranja Mission Winnow brenda da crvenim bolidima. Sumnjaju da se na taj način zapravo pokušava reklamirati Marlboro.

Interesantno je kako se nigdje ne spominje da Ducati ima sličnih pitanja u vezi odnosa sa Phillip Morrisom iako imaju praktički iste oznake na svojim motociklima kao što su na Ferrarijevim bolidima i također se utrkuju u Australiji
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 08 vel 2019, 12:13
F1NAC je napisao/la: 29 sij 2019, 15:32 Fun fact:

Ako ove godine ne osvoje konstruktorski bit ce to prvi put u povijesti da Ferrari u jednom desetljecu nije uzeo krunu. 50-te ne brojim jer se konstruktorsko pocelo racunat tek '58.
Sad se sjetih ovog posta... zapravo imaju još ovu i iduću sezonu da osvoje naslov kako im se ne bi dogodilo da ne osvoje naslov kroz cijelo desetljeće. Ovo desteljeće završava 31.12.2020. u 23:59.59, dok novo desetljeće počinje 1.1.2021. u 00:00.01

Ili ako gledamo samo godine: desetljeće počinje sa 1. godinom (npr. 1991. ili 2001. ili 2011.) a završava sa 10. godinom (da bude sa istim primjerima: 2000. ili 2010. ili 2020.)
Kad se gleda kroz povijest pod desetljece se misli od 2010.- 2019. Npr. Ilitiga devedesete isto se gleda do '99


https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_decades

Brojanje godina nije pocelo od 0. Vec se pocinjalo brojat i prije Krista.

Tako da sorry, al do 31.12.2019 imaju rok :D jer inace odu twenty tens
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la Cuky »

povjesničari opisuju desetljeća tako da počinju sa 0-om godinom i idu do 9-e godine (npr. 1990-1999), astronomi računaju desetljeća od 1. godine (npr. od 1991-2000)

Za mene i dalje imaju godinu dulje nego kod tebe. Jer po povjesničarima prvo ikad desetljeće je trajalo 9 godina (od 1. nakon Krista do 9. nakon Krista) pošto nulta godina ne postoji, a desetljeće je definirano kao razdoblje od 10 godina.

I za kraj, da citiram US Naval Observatory:
Years of the Gregorian calendar, which is currently in use today, are counted from AD 1. Thus, the 1st century comprised the years AD 1 through AD 100. The second century began with AD 101 and continued through AD 200. By extrapolation we find that the 20th century comprises the years AD 1901-2000. Therefore, the 21st century began with 1 January 2001 and will continue through 31 December 2100.

Similarly, the 1st millennium comprised the years AD 1-1000. The 2nd millennium comprises the years AD 1001-2000. The 3rd millennium began with AD 2001 and will continue through AD 3000.
https://aa.usno.navy.mil/faq/docs/millennium.php

Također, još i ovo:
The 20's started in 1920 and went until 1929 because that's how numbers work. However, the 3rd decade of the 20th century started on 1921 and went until 1930 because of there being no year 0
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 08 vel 2019, 12:37 povjesničari opisuju desetljeća tako da počinju sa 0-om godinom i idu do 9-e godine (npr. 1990-1999), astronomi računaju desetljeća od 1. godine (npr. od 1991-2000)

Za mene i dalje imaju godinu dulje nego kod tebe. Jer po povjesničarima prvo ikad desetljeće je trajalo 9 godina (od 1. nakon Krista do 9. nakon Krista) pošto nulta godina ne postoji, a desetljeće je definirano kao razdoblje od 10 godina.

I za kraj, da citiram US Naval Observatory:
Years of the Gregorian calendar, which is currently in use today, are counted from AD 1. Thus, the 1st century comprised the years AD 1 through AD 100. The second century began with AD 101 and continued through AD 200. By extrapolation we find that the 20th century comprises the years AD 1901-2000. Therefore, the 21st century began with 1 January 2001 and will continue through 31 December 2100.

Similarly, the 1st millennium comprised the years AD 1-1000. The 2nd millennium comprises the years AD 1001-2000. The 3rd millennium began with AD 2001 and will continue through AD 3000.
https://aa.usno.navy.mil/faq/docs/millennium.php

Također, još i ovo:
The 20's started in 1920 and went until 1929 because that's how numbers work. However, the 3rd decade of the 20th century started on 1921 and went until 1930 because of there being no year 0
Sve 5, normalno ako gledaš sa znanstvene strane, godina 0 ne postoji. Ali kad ti spominješ 80-te... uključuješ onda i događaje iz 1990.? (znanstveno brojanje pustit po strani..)

Kroz povijest kulture ljudi jednostavno prihvaćaju činjenicu da desetljeće počinje s tom 0. godinom (jer se ne zamaraju samim početkom brojanja).

Tako da što se mene tiče a i vjerovatno povijesničara koji budu spominjali uspjehe kroz povijest F1, bude li se radila neka reportaža nekad u budućnosti će se odnosit na 2010.-te kao od 2010.- 2019.

A to ako ti recimo gledaš da su 80-te (u što iskreno sumnjam :D ) od '81. - '90. ok . Ali nemoj mi kvarit fun fact FFS :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Matematički svi znamo da je novi milenium poceo 2001....a ne 2000 godine, jer nema nulte godine( od Hrista pa ovamo).....ali ceo svet je tada proslavljivao 2000.....
To je to....tacno je ro sto narod prihvata....a ne naučni ljudi
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la Cuky »

Sa prvim dijelom tvog posta se slažem.. tako je kako je

Međutim, sa ovime se ne mogu nikako i nikada složiti. Činjenice se ne brinu prihvaćamo li ih ili ne
gjoko-mkd je napisao/la: 08 vel 2019, 13:53 To je to....tacno je ro sto narod prihvata....a ne naučni ljudi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Cuki...ma i ja se ne slažem.....ali mene već uhvata umor od neke stvari...

ali to je već duga i opširnija priča
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la F1NAC »

Ukoliko Ferrari ne osvoji 2019. prvenstvo, bit će to prvi period godina s konstantnom deseticom u broju gdje nisu osvojili prvenstvo. (ukoliko ne uključujemo 50.te jer se tada konstruktorski brojao od '58. TO je to za OT
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la Cuky »

Vidiš finac kako si to lijepo sročio :)

Ali... sva ova rasprava je uzalud jer će Ferrari ove godine biti 1-3 ili bolji u vozačkom i dominantno 1. u konstruktorskom poretku
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la F1NAC »

Ako je vjerovati talijanskim medijima, u Ferrariju je došlo do promjene tima mehaničara. Vettelov (osim inzinjera koji rade na motoru) tim seli kod Leclerca dok prošlogodišnji Kimijev seli kod Seba
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Leo Turini kaže da bolid nije lep....i da su za vreme kraš testa posebno bili zabrinuti zbog toga što prvi put u F1 ima delove šasije izrađene sa 3D printing mašinama a ne klasicnim karbon tehnologijom
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la Cuky »

Ako me pamćenje služi (ako ne Finac će me sigurno ispraviti :) ) Leo se ovih godina baš i nije pokazao najtočnijim. Što se 3D printanja tiče, to su vjerojatno djelovi koji nisu strukturalni (npr. nosači kamere, pokrovi raznih otvora kroz koje se dolazi do dijelova unuatr bolida i sl). Karbon se ne može printati, a da bi istovremeno zadržao svojstva koja ima. Ono što je u 3D printanju "karbonska vlakna" su ta ista vlakna nasjeckana na vrlo male komade i pomiješana sa standardnom "plastikom" koja služi za printanje.

BUMP: Doduše sad čitam da materijal nije čak karbonska vlakna nego neki materijal koji ima slična svojstva karbonskim vlaknima. Čak je i FIA-in tehnički delegat Jo Bauer bio prisutan crash testu što nije uobičajena praksa.

Navodno od momenta kada je dizajn finaliziran u CAD-u do kada je spreman za korištenje ova nova tehnika je oko 10 puta brža od standardne. Navodno je toliko brz proces da ako primjete da nešto ne štima na bolidu u petak ujutro mogu taj dio modificirati i proizvesti te još istog vikenda ga imati na stazi te će navodno uskoro tu tehniku vući sa sobom od staze do staze kako bi odmah na stazi mogli proizvesti nove dizajne.

Koliko u tome svemu ima istine pojma nemam.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la F1NAC »

Mclaren ima 3d printer kojeg koriste na stazi ukoliko vide neku potrebu za dodatnim poboljsanjima na aeropaketu onda se brzinski isprinta komad i stavi na bolid. Recimo ona vertikalna rebra na rubu podnice koje je Ferrari prvi predstavio su bila 3D isprintana i zaljepljena na podnicu

Mclaren koliko vidim dosad je koristio 3d printer na stazi za printanje kocionih usisa, cak su i straznje flapsove bili printali. Uglavnom 3d print ulazi u F1 i raste.

Citao sam nedavno da je Bugatti napravio kociona kljesta pomocu 3d printera. Samo za 45 sati.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la Cuky »

Tehnologija je očito uznapredovala. SpaceX npr. na svojoj Crew Dragon kapsuli ima 8 motora koji su svi potpuno proizvedeni od printanih djelova. Ako se ne varam time su broj djelova od kojih je sačinjen motor smanjili za 80-90%
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la F1NAC »

Stranica za predstavljanje

https://singleseater.ferrari.com/en/


Bump:
Navodno Honda i Ferrari koriste klipove od celika. (Obicne ne sacaste :D)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la speedy56 »

Znaci furaju se na Mercedes (onaj 2.2 dizel iz E-klase, ne f1 motor, neko ko je malo upuceniji u Merđe od mene možda zna i koji je kodni naziv motora).

Celik se pri povisenoj temp manje razvlači od aluminija pa je manje trenje klipova...takva nekakva priča je bila uglavnom.
Ne sjecam se tocno vise kak su u Mercu riješili problem vece mase (mislim da su naprosto samo napravili tanje klipove).
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [Project #670]

Post Postao/la F1NAC »

Mene zanima kako hlade to čudo, odnosno da se ne prstenovi rastale :D.

Isto tako ako je vjerovati talijanima, osim čeličnih klipova što bi trebalo bit novitet (ispada tako) , ispuh je 3D printan
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori