Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 07 srp 2020, 10:08 Direktor Ferrarija Louis Camilleri najavio će da će sve nadogradnje koje su planirane za VN Mađarske, a budu spremne za korištenje, na bolidima biti već ovog vikenda na drugoj utrci u Austriji.

https://f1.pulsmedia.hr/50394/ferrari-p ... g-vikenda/
Ljepo, mozda bude zanimljivije utrkivanje na vrhu.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la popeye »

Savardova teorija, ne mora biti tacna ali zanimljiva je
The odd thing, I thought, was that the focus in the reporting of Ferrari’s troubles focussed on the chassis upgrades, rather than on the engine. It was clear from all three Ferrari-engined teams that the changes made with the engine as a result of the end-of-season kerfuffles in 2019 and the subsequent secret deal with the FIA, that the Ferrari motors have lost some horsepower. But the difference is more dramatic than one would expect and it is hard to understand why that would be. For me the answer probably lies in heat transfer. Fuel is used as a coolant as it flows through parts of the engine, absorbing waste heat, which helps to pre-heat it before combustion. If there is less fuel flow there can be more heat build-up and engines can overheat. This means that to avoid problems the engines must be turned down, or kept low. If one looks at the Q sessions from last weekend in Austria the changes between Q1 and Q3 suggested that overheating might be the problem for Ferrari. Charles Leclerc was the only Ferrari-engined driver with whom one can make a comparison with the Mercedes as Vettel didn’t make it to Q3. In Q1 Hamilton and Leclerc were less than four-tenths apart. In Q2 that gap went out to a second, which was repeated in Q3. In other words, Ferrari cannot turn up its engines and may even have to turn them down more often in a race if heat build-up becomes critical. And here is the problem. The engines are frozen for this year and next. One cannot change the architecture. So it is probably not a problem that can be fixed. Taking off aerodynamic downforce may help but it will make the cars more difficult to drive. Just a theory but it kinds of makes sense...
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
srdjan
Postovi: 46
Pridružen/a: 15 vel 2007, 10:50
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: Makedonija

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la srdjan »

Mislim da se ipak sve svodi na motor.I Binoto je rekao da ove nadgradbe koje ce dovesti da nece popraviti brzinu na pravcima.Onda neznam sta bi mogli popraviti kad nemaju brzinu.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Cuky »

Novo prednje krilo
slika


To je za sada sve od vidljivog
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Slash »

Postoji neka priča da su u velikim problemima jer su kreirali 'draggy' auto sa planiranim puno jačim motorom koji bi 'ubio' taj drag. A sada kad su zapeli na 'legalnom' motoru moraju skidati drag.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Cuky »

Meni se, gledajući onboard, čini da su planirali napraviti bolid sa hrpom downforcea svjesno žrtvujući ponešto većeg draga. Naravno, po staroj Ferrarijevoj tradiciji, uspjeli su totalno obrnuto te su napravili bolid sa hrpom draga svjesno žrtvujući ponešto downforcea u odnosu na prošlu godinu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la speedy56 »

Hmm...znači ukratko - išli su na više DF-a i više draga, no zbog misteriozne zamjene konja ponijima, dobili su bolid s dosta DF-a i dosta draga, ali bez potrebne snage koja treba gurati taj drag kroz zrak.

Znači li to da su one priče o korelaciji koje je Binotto servirao prošli tjedan bile muljanje očiju?
Očito je da su dobili aero paket kakav su ciljali (i na predstavljaju su govorili o više DF-a, makar i uz cijenu većeg draga) pa mi te riječi baš ne drže vodu.
One snimke di se Vettel bori s bolidom bih prepisao traženju nekog omjera između max brzine i brzine u zavojima (skidanje krila) i samom Vettelovom stilu vožnje, ko zahtijeva zadnjicu zaljepljenu za pod. Leclerc ipak nije imao tolikih problema.

Hughesov članak
https://the-race.com/formula-1/how-ferr ... ect-storm/
Malo detaljnije opisano ovo o čemu pričamo.

I jedan amandman iz komentara:
Mark Hughes je napisao/la:Appears Merc is around 15bhp clear of the pack in qually mode. With Honda and Renault very closely matched. Then Ferrari about 20bhp off the back of them.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Cuky »

Od novih djelova Vettel je isprobao prednje krilo i podnicu, Leclerc je dobio podnicu i difuzor

Nova podnica na bolidima ovog vikenda na FP1.
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1138
Pridružen/a: 28 ruj 2007, 15:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Mostar

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems »

Došao sam samo da kažem koliko su loši, neprihtavljivo loši, sutra ih samo sreća može izvući. Katastrofa.
slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Po meni današnji rezultati su loši zbog slabog Df, koji znamo zagrejava gume. a na kišu to je najbitnije
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la vidc »

slika
Žao mi leclerca, dečko je talent. Narednih par godina ga čeka patnja...
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la popeye »

slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Cuky »

Pa pravila su se mijenjala između ove i prošle sezone. Na testovima je Mercedes imao dosta problema sa pouzdanošću, također su se pravdali da je to zbog redizajna PU da bi bila u skladu sa izmjenama u pravilima.

Tako da ako si to aludirao da je priznao da prošle godine nisu bili legalni: prošlogodišnja PU ne bi bila legalna ove godine, ali prošle godine je bila.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la popeye »

vidi nema potrebe nikom da se pravdas. ja tebe nisam napao jesam li? Binoto je prosle godine tvrdio da uzrok pada brzine nisu FIA-ine tehnicke direktive vec neka aerodinamika. sad je konacno priznao ono sto je i vrapcima na grani jasno. a sad druga je prica je li to bilo legalno ili ne, ocito su zagazili u sivu zonu i FIA je to zabranila.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Svi su pali u pogledu performanse motora, a najviše Ferrari. I pored toliko noviteta na bolidima, za sada vremena nisu tako drastična
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la popeye »

gjoko-mkd je napisao/la: 17 srp 2020, 22:04 Svi su pali u pogledu performanse motora, a najviše Ferrari. I pored toliko noviteta na bolidima, za sada vremena nisu tako drastična
a kad je Ferari bio cetvrti motor po snazi cak i iza Renoa?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Ferari je išao u jedan pravac, i radio u sivoj zoni. Te rupe je Fia začepila i sada je to nelegalno. Ali u 2019 nije bilo nelegalno i to je to.

Kao i kod Mercedesa sa ovim sustavom na prednjim točkovima-DAS ili kako je bilo već. Ove godine je legalan, a sledeće nije.

Toliko....
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 17 srp 2020, 22:06
gjoko-mkd je napisao/la: 17 srp 2020, 22:04 Svi su pali u pogledu performanse motora, a najviše Ferrari. I pored toliko noviteta na bolidima, za sada vremena nisu tako drastična
a kad je Ferari bio cetvrti motor po snazi cak i iza Renoa?
Imas brojke za to? Je kako koliko ja znam tocne snage motora svih 4 proizvođača se neznaju (javno).

Dok nemas dokaze, nemoj nagađanja iznositi kao činjenice.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Cuky »

Ovo je nekako promaklo ispod radara već gotovo mjesec dana. Ferrari je ostao bez jednog sponzora koji je na bolidima reklamirao svoja dva brenda prije prve utrke sezone Logo se, najvidljivije u prijenosima, nalazio na sredini HALO-a, a bio je i na dijelu ispred volana (Weichai) dok je na kacigama bio svijetloplavi "Riva" logo kojeg također više nema
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la F1NAC »

Za RTL citam kako je Binotto potvrdio da nije vise tehnicki direktor momcadi, vec samo sef momcadi(TP). Dosas je on drzao obe pozicije.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la zonelsk »

Da, to je neke kaj smo znali da nazalost bude tesko održivo ako sam bude to radio...

Ovo je cak dobro za njega..

Samo pitanje ko bude TD.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Schumy.d »

Koja razlika ove sezone Vettel vs Leclerc...

Mislim, ok, nemaš najbolji bolid, odlaziš na kraju sezone, ali daj malo digni voljni moment kad si već tu. Ne kužim, Vettel vozi ko s k**ca.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Neda mu se više.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Cuky »

Schumy.d je napisao/la: 09 kol 2020, 17:18 Koja razlika ove sezone Vettel vs Leclerc...

Mislim, ok, nemaš najbolji bolid, odlaziš na kraju sezone, ali daj malo digni voljni moment kad si već tu. Ne kužim, Vettel vozi ko s k**ca.
Realno: ima bolid koji mu nimalo ne odgovara svojim karakteristikama, momčad mu je još prije prve odvožene utrke ove sezone poručila da na njega više ne računa, u 2 tjedna je imao koliko, 3-4 mehanička kvara u treninzima za razliku od kolege koji nema ništa takvog + svi oni problemi sa djelovima oko pedala prošlog vikenda. I kao šlag na tortu nakon što ga je Leclerc torpedirao u Austriji momčad je sve to pod tepih potrpala da nema potrebe nikog okrivljavati, dok su drukčije pričali u Brazilu prošle godine. Većini ljudi bi samo dio toga bio dosta da im samopouzdanje padne, a gdje ne sve to zajedno.

Dojma sam da i on i Ferrari jedva čekaju da ova sezona završi i krenu svaki svojim putem i vjerojatno bi se već i rastali da to ne povlači financijske penale za onog koji pokrene rastanak.


Mislim da i ova tišina na radiju govori sve o atmosferi u momčadi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF1000]

Post Postao/la Schumy.d »

Cuky je napisao/la: 09 kol 2020, 19:09
Schumy.d je napisao/la: 09 kol 2020, 17:18 Koja razlika ove sezone Vettel vs Leclerc...

Mislim, ok, nemaš najbolji bolid, odlaziš na kraju sezone, ali daj malo digni voljni moment kad si već tu. Ne kužim, Vettel vozi ko s k**ca.
Realno: ima bolid koji mu nimalo ne odgovara svojim karakteristikama, momčad mu je još prije prve odvožene utrke ove sezone poručila da na njega više ne računa, u 2 tjedna je imao koliko, 3-4 mehanička kvara u treninzima za razliku od kolege koji nema ništa takvog + svi oni problemi sa djelovima oko pedala prošlog vikenda. I kao šlag na tortu nakon što ga je Leclerc torpedirao u Austriji momčad je sve to pod tepih potrpala da nema potrebe nikog okrivljavati, dok su drukčije pričali u Brazilu prošle godine. Većini ljudi bi samo dio toga bio dosta da im samopouzdanje padne, a gdje ne sve to zajedno.

Dojma sam da i on i Ferrari jedva čekaju da ova sezona završi i krenu svaki svojim putem i vjerojatno bi se već i rastali da to ne povlači financijske penale za onog koji pokrene rastanak.


Mislim da i ova tišina na radiju govori sve o atmosferi u momčadi
Sve to stoji, ali još uvijek vozi, radi posao koji voli, na kraju krajeva Ferrari ga plaća. Pa daj onda malo pokaži nešto žara. Ako ti se već neda, prekini ugovor i bez zamjerke.

Ovako gubi kredit stečen svih ovih godina bezveze.
Odgovori