Formula 1 team - Williams Racing [FW44]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la F1NAC »

Ogromni otvori odiza za mecku unutra

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Verovatno svi se plaše arabijske pustinje i pregrejavanje motora kod Luisa u Melburnu
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la Cuky »

ovo nije reakcija na Lewisa u Melbourneu, ovo je planirano unaprijed jer nema šanse da se djelovi mogu isplanirati, testirati, odobriti, proizvesti i transportirati u roku od 2 tjedna.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la pospani gad »

Situacija se, laganini, usijava - razloga ima više. Bit' će ovdi, još svega i svačega:

https://www.f1puls.com/27540/napeta-sit ... gu-u-kini/

Rus i Kanađanin hoće pilu za voziti. Platili su i hoće zvijer od bolida..... ALI.......



......sad do javnosti dolaze glasine da je Paddy Lowe otišao natrag u Grove kako bi analizirao što se točno događa, a nakon toga se očekuje da će se priključiti ekipi u Šangaju ovog vikenda.

......Lawrence Stroll, sponzor ekipe i otac njihovog vozača, je bio uvjeren da će dolazak Lowea donijeti napredak ekipe, ali sad i on sumnja u tehnički odsjek Williamsa. ( Nemoj jebat', lovator sumnja u tehnički odsjek Williamsa!!??...... :-k :-k .... A zašto? ).
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la Kenny »

pospani gad je napisao/la: 11 tra 2018, 15:43 ......sad do javnosti dolaze glasine da je Paddy Lowe otišao natrag u Grove kako bi analizirao što se točno događa, a nakon toga se očekuje da će se priključiti ekipi u Šangaju ovog vikenda.
Ide vidit kako nema ko da vozi taj auto?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la Cuky »

evo si i William$ počinje sa prijetnjama... Claire Williams kaže kako, u slučaju da se ne usvoji ograničenje budžeta najavljeno za 2021 da će Williams morati se ugasiti

https://www.racefans.net/2018/04/18/wil ... udget-cap/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la Scuderia »

F1 = socijalizam ?

Hm... i don't think so
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la Kenny »

Cuky je napisao/la: 18 tra 2018, 11:40 evo si i William$ počinje sa prijetnjama... Claire Williams kaže kako, u slučaju da se ne usvoji ograničenje budžeta najavljeno za 2021 da će Williams morati se ugasiti

https://www.racefans.net/2018/04/18/wil ... udget-cap/
di je tu prjetnja Williams nesmije reć da će propast, ali Ferrari i Mercedes smiju prjetit napuštanjem sporta :roll:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la Cuky »

ista stvar...Mercedes i Ferrari prijete zbog motora, Williams krivnju za svoju propast svaljuje na Liberty Mediu i FIA-u iako su si sami krivi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la Kenny »

Cuky je napisao/la: 18 tra 2018, 19:07 ista stvar...Mercedes i Ferrari prijete zbog motora, Williams krivnju za svoju propast svaljuje na Liberty Mediu i FIA-u iako su si sami krivi
Donekle su si sami krivi, ali je opet nemoguće se borit protiv timova koji imaju 3x više love od tebe
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la Cuky »

A tko im je kriv da nemaju više love?
Na kraju 2004. izgubili su oba vozača i doveli, barem u to vrijeme, daleko lošije zamjene. 2005. su se posvađali sa BMW-om, ostali bez njihovih motora, bez njihovih novaca i podrške. Plus, napustili ih neki sponzori koji su pratili BMW... pa su godinama srljali između Coswortha, Toyote, Coswortha i na kraju Renaulta prije hibridne ere. I na kraju ostali na dva vozača kojima više pristaje voziti u F2 nego u momčadi poput Williamsa. Da ne govorim kako je BMW nakon što su se razišli imao bolje rezultate od Williamsa samo potvrđujući razlog svađe, a to su bile tvrdnje BMW-a da Williamsova šasija ne može u performansama pratiti njihov motor.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la popeye »

BMW je odavno napustio F1 a Vilijams je ostao. Otisla je i Tojota. I Jaguar. I mnoge druge manje ekipe su se ugasile. Treba uvesti budget cap to podrzavam.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la zonelsk »

Kenny je napisao/la: 18 tra 2018, 19:29
Cuky je napisao/la: 18 tra 2018, 19:07 ista stvar...Mercedes i Ferrari prijete zbog motora, Williams krivnju za svoju propast svaljuje na Liberty Mediu i FIA-u iako su si sami krivi
Donekle su si sami krivi, ali je opet nemoguće se borit protiv timova koji imaju 3x više love od tebe
FI nema 3 puta vise love od njih.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 18 tra 2018, 23:19 BMW je odavno napustio F1 a Vilijams je ostao. Otisla je i Tojota. I Jaguar. I mnoge druge manje ekipe su se ugasile. Treba uvesti budget cap to podrzavam.
Force India ima manji budžet od Williamsa, pa je već 2 sezone za redom 4. u prvenstvu, iza 3 najbogatije. Sauber ima najmanji budžet u F1 uopće, pa je Williams i dalje jedina momčad ove sezone koja nema osvojenog ni boda.

Nisu Williamsu novci problem, Williamsu su problem nesposobni ljudi koji rade za ekipu. Jedan Paddy Lowe ne može sam podignuti ekipu. Uostalom, pad je očit:
Od kad je hibridna era počela sa 2014. ovo su bodovi koje je Williams sakupio nakon prve 3 utrke:
2014 - 30
2015 - 48
2016 - 29
2017 - 16
2018 - 0

Dok je Mercedes bio daleko najjači motor imalo se i bodova, kad su se drugi približili Williams se vratio tamo gdje je već dugi niz godina od kad su se razišli sa BMW-om
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la pospani gad »

Williams ekipu treba prodati ozbiljnim kontruktorima... što se mene tiče, može se ekipa zvati Lowe F1 Team, ili Lowe-Smedley GP,......samo neka se dignu sa dna.... gdje ne bi trebali biti.....

Naravno, tada bi imali potpuno novu F1 ekipu, a Williams Grand Prix Engineering Limited bi završio svoju slavnu F1 karijeru - ne bi se više sramotili i blatili,...... i postali bi F1 povijest, zar ne Cuky? ;)
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la Cuky »

pospani gad je napisao/la: 19 tra 2018, 16:56Naravno, tada bi imali potpuno novu F1 ekipu, a Williams Grand Prix Engineering Limited bi završio svoju slavnu F1 karijeru - ne bi se više sramotili i blatili,...... i postali bi F1 povijest, zar ne Cuky? ;)
Skoro pa si u pravu :P Ime Williams Grand Prix Engineering Limited bi završilo svoju slavnu F1 karijeru, al bi momčad nastavila živjeti u novom ruhu :biggrin:

Jbt. koliko smo ovo puta uspjeli proraspravljati i ne složiti se, još uvijek uspijemo doć do toga :smijeh:
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la F1NAC »

Trebali su preć na Hondu. Ionako gore od trenutnog nemože, a ovako bi imali Hondine pare
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la: 19 tra 2018, 19:39
pospani gad je napisao/la: 19 tra 2018, 16:56Naravno, tada bi imali potpuno novu F1 ekipu, a Williams Grand Prix Engineering Limited bi završio svoju slavnu F1 karijeru - ne bi se više sramotili i blatili,...... i postali bi F1 povijest, zar ne Cuky? ;)
Skoro pa si u pravu :P Ime Williams Grand Prix Engineering Limited bi završilo svoju slavnu F1 karijeru, al bi momčad nastavila živjeti u novom ruhu :biggrin:

Jbt. koliko smo ovo puta uspjeli proraspravljati i ne složiti se, još uvijek uspijemo doć do toga :smijeh:
Prema mojem skromnom mišljenju.... ova rasprava će vječno trajati..... ili dok je F1-HR foruma. Zašto ne?
Malo ću biti filozof: to je znak vječnosti. Cuky ( tu i tamo zonelsk ) s jedne strane, ja s druge strane - i "generiramo" materiju / materijala za vječnost.

:thumbup: :thumbup: :driver: :driver:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la pospani gad »

F1NAC je napisao/la: 19 tra 2018, 20:20 Trebali su preć na Hondu. Ionako gore od trenutnog nemože, a ovako bi imali Hondine pare
Hm.... da. Kako li se Claire Williams nije sjetila ove ideje?! :-k

:driver: :driver:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la Cuky »

pospani gad je napisao/la: 20 tra 2018, 12:03Prema mojem skromnom mišljenju.... ova rasprava će vječno trajati..... ili dok je F1-HR foruma. Zašto ne?
Malo ću biti filozof: to je znak vječnosti. Cuky ( tu i tamo zonelsk ) s jedne strane, ja s druge strane - i "generiramo" materiju / materijala za vječnost.

:thumbup: :thumbup: :driver: :driver:
Da jednog dana mlađe i nove generacije imaju o čemu čitati :thumbup:
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la F1NAC »

pospani gad je napisao/la: 20 tra 2018, 12:04
F1NAC je napisao/la: 19 tra 2018, 20:20 Trebali su preć na Hondu. Ionako gore od trenutnog nemože, a ovako bi imali Hondine pare
Hm.... da. Kako li se Claire Williams nije sjetila ove ideje?! :-k

:driver: :driver:
Claire Williams je bila zaludena da ce oni bit sa Mercedesom u top 4 momcadi

We all know that Honda do put a huge amount of money at McLaren but when I weigh up the pros and cons, would I rather have the budget we have and be the fourth quickest car or have a huge amount of money and finish P9 again?" Williams added.
S tim da ih je Force India izbacila iz top 4 kasnije u sezoni (ovo je iz 2017.)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la pospani gad »

Da, ona i njene sheme ( @F1NAC: Claire Williams je bila zaludena da ce oni bit sa Mercedesom u top 4 momcadi )

Pa i trebali su držati 4. mjesto, ali naravno nisu mogli tako jeftino proći..... da se uzdaju SAMO u motor. Puno više je tu šljakanja..... e moja Claire, simpa si.... ali radije ne bih..... mislio na tebe. Eh, uh, ah..... [-( [-(
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la Kenny »

Cuky je napisao/la: 18 tra 2018, 21:53 A tko im je kriv da nemaju više love?
Na kraju 2004. izgubili su oba vozača i doveli, barem u to vrijeme, daleko lošije zamjene. 2005. su se posvađali sa BMW-om, ostali bez njihovih motora, bez njihovih novaca i podrške. Plus, napustili ih neki sponzori koji su pratili BMW... pa su godinama srljali između Coswortha, Toyote, Coswortha i na kraju Renaulta prije hibridne ere. I na kraju ostali na dva vozača kojima više pristaje voziti u F2 nego u momčadi poput Williamsa. Da ne govorim kako je BMW nakon što su se razišli imao bolje rezultate od Williamsa samo potvrđujući razlog svađe, a to su bile tvrdnje BMW-a da Williamsova šasija ne može u performansama pratiti njihov motor.
Donekle se slažem s tobom, na početku razlaza sa BMWom su morali bit sporiji i da su imali bolju šasiju što nisu imali, kad su imali slabi Cosworth. Oni su se godinama gubili zbog lošeg vodstva ekipe, čim su im otišli Sam Michael i još neko čijeg se imena nekogu sjetit momčadi je krenilo na bolje. Da bi im bilo još bolje trebao bi Paddy Lowea stavit na poziciju od Claire i onda bi mogli krenit na bolje. Po meni ovogodišnji auto ni nije toliko loš jer kad se pogleda da je Massa znao biti 1-2 sekunde brži od Trolla, a ove sezone Sirotkin je isto brži od njega bez iskustva može se zaključit da bi bili puno bolji nego sad da imaju 2 vozača
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la Scuderia »

pospani gad je napisao/la: 19 tra 2018, 16:56 Williams ekipu treba prodati ozbiljnim kontruktorima... što se mene tiče, može se ekipa zvati Lowe F1 Team, ili Lowe-Smedley GP,......samo neka se dignu sa dna.... gdje ne bi trebali biti.....

Rezultat nesposobnosti je dno. U cemu je onda problem ? :-k
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - William$ Martini Racing [FW41]

Post Postao/la Cuky »

Kenny je napisao/la: 20 tra 2018, 17:19Po meni ovogodišnji auto ni nije toliko loš
S obzirom da Sauber zna biti bolji od njih u kvalifikacijama, da je najbolji rezultat 14. mjesto... mislim da je ovogodišnji auto jako jako loš. Što me, doduše, i ne čudi s obzirom da su išli jako agresivno u dizajnu i to im se izgleda malo obilo u glavu (nešto kao McLaren 2011. sa onim čudnim bokovima ili 2013. kada su samo za tu jednu sezonu išli sa pull rod ovjesom naprijed), barem dok ne uspiju srediti. No, koliko već dugo kukaju kako su slabi sa financijama, možda to nikad neće uspjeti srediti.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori