Formula 1 team - Williams Racing [FW44]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Post Postao/la Dani »

BRAVO ROSBERG- =D> =D>
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Toyota fan-girl
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 471
Pridružen/a: 19 sij 2008, 21:40
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Toyotu

Post Postao/la Toyota fan-girl »

I meni ga je bilo drago vidjeti na postolju i sav je bio onako veseo i družio se s Hamijem.
Baš se vidi da su si jako dobri. -nice :)
Avatar
hamiltongirl
Test vozač
Test vozač
Postovi: 694
Pridružen/a: 07 stu 2007, 11:49
Ja sam: Vozačica
Navijam za: McLaren Mercedes
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la hamiltongirl »

Marina je napisao/la:I meni ga je bilo drago vidjeti na postolju i sav je bio onako veseo i družio se s Hamijem.
Baš se vidi da su si jako dobri. -nice :)
da! bas je bilo ljepo vidjet njih dvoje gore! Iznenadio me mali Rosby,nisam znala da je tako dobar! :)
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Post Postao/la Dani »

Rosberg fearful over Singapore safety

Eurosport - Wed, 19 Mar 07:49:00 2008

Williams driver Nico Rosberg concedes drivers are still jittery about Formula One's first floodlit race through the city streets of Singapore on September 28.
2008 Williams Rosberg - 0
More Stories

* Hamilton wins in Australia; Rosberg third

"Safety is always a concern for street races, and that plus being under the floodlights at night -- safety is a bit of a question mark still," the 22-year-old German said of the night-time race on an untested street circuit.

Rosberg said he had no idea how tearing through the streets of the Lion City at more than 300 kph at night would differ from racing in daylight.

"I couldn't tell you because I've never driven at night. I've never tested. There's no tracks with lights so you can't really prepare," he added.

However Rosberg, who finished a career-best third at the season-opening Australian Grand Prix on Sunday, was convinced Formula One authorities would iron out the safety issues.

"I'm sure the FIA has done their job and I think it'll be a great event."

Rosberg, whose father Keke won the world championship in 1982, put an end to two years of frustration on Sunday by claiming a podium place, but it was an achievement just to finish the chaotic Albert Park race.

McLaren's Lewis Hamilton claimed victory ahead of BMW Sauber's Nick Heidfeld in a crash-strewn race that saw only seven of 22 starters finish.

Formula One champions Ferrari made their worst start to a season since 1992, with neither world champion Kimi Raikkonen nor Brazilian team mate Felipe Massa reaching the chequered flag.

Rosberg said rule changes implemented this season that removed traction control and other so-called "driver aids" had played a major role in the mayhem.

"I'm sure there were a few mistakes," he said. "On turn one, Massa spinning off on his own -- that was because of the driver aids being gone."

But the other teams' struggles was good news for Williams, he added.

"It was definitely the best possible start for us," he said.

"We didn't really know what to expect when we went to Australia and never would have expected a podium finish, so that's fantastic."
Reuters
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Post Postao/la gringo73 »

Večeras je bila (nažalost nisam gledao) prva epizoda dokumentarca "The Factory" na Eurosportu. Williams, skupa sa Philips Shavers, je snimio 10 epizoda po 26 minuta koje donose priču o ljudima koji sudjeluju izgradnji Williamsovih bolida. Cijela priča je "insiderska". Za sve vas, i mene, kojima je promakla večerašnja epizoda bit će opet; u subotu; 23:30, i nedjelja 11:30 (taman prije 1. trke Superbike). Dakle, nedjelja, Eurosport, Williams, F1 :)
slika
Andrinho_F1
Početnik
Početnik
Postovi: 209
Pridružen/a: 17 vel 2008, 11:00
Navijam za: Nikoga
Lokacija: imotski
Kontakt:

Post Postao/la Andrinho_F1 »

ma ako su epizode tako kratke valjda ce se uskoro pojaviti na youtube-u. bas bi to volio pogledat
BMW Sauber_F1 Team
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Post Postao/la gringo73 »

Evo je i Williams malo produžio poklopac motora.

slika
slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

jel može ko pojasnit kak to funkcionira,nisam neki znalac za to al predpostavljam da pri kočenju se naglo skračuje kut kojim zrak prolazi iza tog poklopca a pošto nema računala te turbolencije nema što ispraviti te je bolid kako sami vele nestabilan. jesam blizu?jel zna ko?
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
darky
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1109
Pridružen/a: 01 lis 2007, 10:45
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Post Postao/la darky »

po meni bi to trebalo služiti za vertikalnu stablizaciju kao rep na avionu, tako da kod velikih brzina auto bolje i mirnije drži pravac.
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Post Postao/la Walter »

Frank Williams žali zbog razlaza sa BMWom

Sir Frank Williams je priznao da mu je sada, kada vidi njihova postignuća, žao što se krajem 2005. razišao s njemačkim BMW-om.

Podsjetimo, BMW je Williams motorima opskrbljivao od 2000. do kraja 2005. i u tom su periodu osvojili 10 pobjeda.

"Bili su vrlo teški dok su nam bili partneri, ali bili su briljantna marka sa vrlo dobrim motorima." rekao je Williams.

"Partnerstvo bi možda bilo i bolje da smo uspjeli komunicirati nešto blažim tonovima."

No, dodao je da je izuzetno zadovoljan Williamsovim odnosom s Toyotom, koji je očito dugoročan i prilično intenzivan.
Na pitanje novinara koliko se Williams želi zadržati u formuli 1, Sir Frank je odgovorio: "Dok god budemo imali motore koji će pogoniti naše automobile."

"Mi možemo kontrolirati sve drugo, ali uvijek tražimo zdravog partnera za motore."

"Zadovoljni smo s trenutnim koji bi mogao trajati još mnogo, mnogo godina."

Rano je za tugu, za sreću kasno je.E što nisi mislio na vrijeme Frank.

f1racing.com.hr
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Post Postao/la Kenny »

Jel neko zna zašto Williams nije koristio one boje što su rekli da će na Monacu?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

malo Rosby fenomenalan danmas,šteta kaj se skuco,ali odličnba vožnja
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
The Greatest
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 907
Pridružen/a: 30 kol 2007, 19:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Alonsa
Lokacija: Gunja

Post Postao/la The Greatest »

Ja bih iduće sezone volio da dođe do zamjene mjesta. Volio bih da Kubica ode u Ferrari, Rosberg u BMW a Alonsa bih najviše volio vidit' u Williamsu.
Avanti FER, Avanti!!!
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Post Postao/la Kenny »

Williams predviđa 25% manje novca od sponzora click
Williams je dobio ponudu od 50 milijuna dolara za Rosberga i imali su priliku potpisati ugovor s Kubicom.
click
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Post Postao/la Walter »

Kenny je napisao/la:Williams predviđa 25% manje novca od sponzora click
Williams je dobio ponudu od 50 milijuna dolara za Rosberga i imali su priliku potpisati ugovor s Kubicom.
click
Ako ostanu bez Rosberga biće im teško, Rosberg je vrijedan vozač i ako ne nađu nekog kao on biće im teško osvajati bodove.
slika
Avatar
edo
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 969
Pridružen/a: 13 kol 2007, 18:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: FELIPE MASSA
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Post Postao/la edo »

Očekivao sam puno više od williamsa ove sezone... :(
BH FORD KLUB-FORZA FELIPE...
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Post Postao/la gringo73 »

Williams je danas probao 2 vrste prednjeg krila; ono standardno (koje podsjeća na Renaultovo)
slika


...i novo, koje je više zaobljeno. Rosberg je rekao da još uvijek ima proklizavanja ali da je s ovim novim bolid brži. Kako je najavio, koristit će ga i u trci.
slika
slika
legolas
Početnik
Početnik
Postovi: 228
Pridružen/a: 02 stu 2007, 19:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la legolas »

edo je napisao/la:Očekivao sam puno više od williamsa ove sezone... :(
Dobro su kerenuli u sezonu, ali nažalost odmah pali.
slikaslika
Avatar
XTRage
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 24 svi 2008, 20:05
Navijam za: Ferrari - Massa

Post Postao/la XTRage »

gringo73 je napisao/la:Williams je danas probao 2 vrste prednjeg krila; ono standardno (koje podsjeća na Renaultovo)
Zapravo potpuno identicno :D
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Post Postao/la Scuderia »

Sta se desilo s njima pa da su tako losi u kvalifikacijama.... :roll:
slika
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Post Postao/la Walter »

Williams je uvijek na početku sezone brz i konkurentan, a kako sezona odmiče oni nemogu pratiti korak sa ostalim timovima i tu dolazi do zaostajanja.
slika
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Post Postao/la gringo73 »

Sam Michael se osvrnio na ova testiranja Williamsa. Prva testiranja s KERS-om su bila usmjerena na punjenje sustava...i radili su na provjeravanja instalacija i kontrolnog sustava. Napominje kako sav sustav teži 40 kg i da će to imat dosta utjecaja na balans težine bolida. Isto tako, vjeruje da dosta timova neće početi '09 sezonu s KERS-om, jer jednostavno im nećže biti spremni. Naglasio je i da spora vremena na testiranjima nemaju veze s KERS-om jer su puno toga radili na isprobavanju '09 zadnjeg krila, difuzora, a zbog KERS-a i s novim mjenjačem i zadnjim ovjesom.
slika
Avatar
M Power
Početnik
Početnik
Postovi: 233
Pridružen/a: 05 tra 2008, 17:52
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la M Power »

Čestitke Rosbergu na drugom mjestu. Odlično je odvezao cijelu utrku. S obzirom na kaznu od deset sekundi zaustavljana u boksu, koja zapravo iznosi bar 20 sekundi, Rosbergovo drugo mjesto je još veći uspjeh.
There is no power, like M Power.
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 team - Williams

Post Postao/la Kenny »

Po meni su oni najveće razočaranje sezone, jer su na kraju 2007-e sezone najavljivali kako će biti među najboljima, ali nisu to napravili nego su među najslabijima završili. Mislim da im se sve teže i teže nositi sa konkurencijom jer u F1 dolazi sve više tvorničkih momčadi koje imaju puno više novca. Primjetio sam uvjek da na prvih par utka imaju dobar auto, ali kako prolazi sezona, tako su oni sve slabiji jer nemaju novca za razvijanje auta kao konkurencija, a ni neki posebno dobar motor. Možda bi im bilo bolje da probaju od nekog drugog kupovati motore, ili da su ostali još 1 sezonu sa Cosworth-om, jer 2006-e kada su bili sa njihovim motorima vidjeli smo da su se popravljali kako je sezona odmicala, a sada bi vjerojatno bili puno bolji.
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: Formula 1 team - Williams

Post Postao/la Vettel fan »

Kenny je napisao/la:Po meni su oni najveće razočaranje sezone, jer su na kraju 2007-e sezone najavljivali kako će biti među najboljima, ali nisu to napravili nego su među najslabijima završili. Mislim da im se sve teže i teže nositi sa konkurencijom jer u F1 dolazi sve više tvorničkih momčadi koje imaju puno više novca. Primjetio sam uvjek da na prvih par utka imaju dobar auto, ali kako prolazi sezona, tako su oni sve slabiji jer nemaju novca za razvijanje auta kao konkurencija, a ni neki posebno dobar motor. Možda bi im bilo bolje da probaju od nekog drugog kupovati motore, ili da su ostali još 1 sezonu sa Cosworth-om, jer 2006-e kada su bili sa njihovim motorima vidjeli smo da su se popravljali kako je sezona odmicala, a sada bi vjerojatno bili puno bolji.
Mislim da su sve uložili za sljedeću sezonu, vidli su što su dobro napravili a što loše ove sezone, najbolje napreduju sa KERS sustavom tako da mislim da su pred kraj ove sezone sve uložili u bolide za slijedeću sezonu. Ako ništa ne naprave slijedeće sezone mislim da će biti još jedna ispod prosječna momčad ali to mi zvući nevjerojatno tako da od njih očekujem da se umješaju u borbu za konstruktorski naslov.
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Odgovori