Sebastian Vettel [#5]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 04 lis 2019, 17:00 a vidim i da je neposlusan kad treba igrati vozaca broj 2.
Bahrain, Belgija, Italija te demantiraju. Čak i Rusija, jer je bio brži od Leclerca u trenutcima kad su ga tražili da ga pusti. Da je bio sporiji onda bi bilo smisla da ga pusti.

Zapravo je Leclerc taj koji je neposlušan. U Australiji su mu rekli da ostane iza, a ostao je vjerojatno samo zato što je u Melbourneu gotovo nemoguće pretjecati. U Bahrainu su mu rekli nek pričeka 2 kruga da vidi hoće li Vettel moći brže, on je odmah napao. U Italiji je trebao napraviti tow Vettelu u kvalama, pa se pogubio i nije odradio svoj dio zadatka....
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la: 04 lis 2019, 18:07 Da, vratit ce Kimija i vrtit ga do 50. Godine. Zaparavo ne. Drzat ce ga dok Robin(sin) ne poraste i onda ga konacno umirovit....
Sto sve necu procitat tu
rekao sam "da je moguce" zasto ne Kimi ce tada imati 41 godinu sa tolko se Sumi vratio u F1. No nebitno eto reci mi koga ti vidis ako ne produze sa Fetlom. Djovinacija?
Cuky je napisao/la: 04 lis 2019, 21:26
popeye je napisao/la: 04 lis 2019, 17:00 a vidim i da je neposlusan kad treba igrati vozaca broj 2.
Bahrain, Belgija, Italija te demantiraju. Čak i Rusija, jer je bio brži od Leclerca u trenutcima kad su ga tražili da ga pusti. Da je bio sporiji onda bi bilo smisla da ga pusti.
Svi su preneli da je Fetl ignoriso naredbu a ti tumaci kako hoces. cak je i sad bio u Maranelu kod Binota "na ribanju".
Zapravo je Leclerc taj koji je neposlušan. U Australiji su mu rekli da ostane iza, a ostao je vjerojatno samo zato što je u Melbourneu gotovo nemoguće pretjecati. U Bahrainu su mu rekli nek pričeka 2 kruga da vidi hoće li Vettel moći brže, on je odmah napao. U Italiji je trebao napraviti tow Vettelu u kvalama, pa se pogubio i nije odradio svoj dio zadatka....
u Melburnu je posluso a bio je brzi. Pitam se dal bi isto naredili Fetlu da je bilo obrnuto jer je nemac pre pocetka sezone proglasen za prvog vozaca.

sta je vise trebo cekati u Bahreinu kad je bio znatno brzi.

e jedino to u Italiji i moze se reci da mu je zbog toga Fetl 'vratio' u Rusiji. Ali kolko su puta mladog Leklera za*ebali sa losijom strategijom naspram favorizovanog nemca. eeeeee. Vidi Lekler je sadasnjost i buducnost. Fetl je proslost. To sad vec svi znaju tako da...
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 05 lis 2019, 01:20 sta je vise trebo cekati u Bahreinu kad je bio znatno brzi.
Opet dvostruki standardi [-X

Bahrain: Leclercu naređeno da ne pretiče nego pričeka 2 kruga nakon čega će ga pustiti ako Vettel ne uspije ubrzati. Leclerc ne posluša nego odmah napadne i prođe - "šta je više trebo čekati kad je bio znatno brži"

Rusija: Vettelu naređeno da pusti Leclerca. Vettel ne posluša jer je bio brži od Leclerca i odvajao se od njega - "Vettel je neposlušan"


A oba napravili istu stvar, nisu poslušali ekipu jer su u tom trenutku bili brži i naredba nije imala smisla.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

ne bih bas rekao da je isto kada je u Rusiji postojo dogovor pre trke a u Bahreinu je jednom bilo dosta 'sedeti iza'.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

i dogovor se mogao ispoštovati kroz bokseve, bez da itko išta zna i onda nakon utrke reći "to je bilo unaprijed dogovoreno". Ovako su nervirali oba vozača u utrci i napravili dramu oko ničega.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

slika
slika
slika
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

Vettel about ignoring onboard radio: "Was not right to do"

Sebastian Vettel admitted that he did know what the intention was in Russia, but that he consciously ignored the team orders. The Ferrari driver also admits that that was wrong to do.

The internal battle between Charles Leclerc and Sebastian Vettel runs high within the Ferrari team. As a Ferrari rookie, Leclerc wants to show what he is worth and Vettel has to prove after a difficult period that he is still the right man for the top team. In Russia the tension within the team was again noticeable. Vettel passed his teammate immediately after the start, but was told a few seconds later on the on-board radio to let the Monegask pass again. Vettel wanted that, but first he had to get closer. The four-time world champion then drew an even larger gap, jeopardizing Ferrari's strategy.

It was nice television, but afterwards Vettel thinks he should have just listened to his team. He told the German press on Thursday: "It was clearly wrong. I got the message but did nothing with it. That's not good." At the end of the race, both drivers were invited for a meeting with team boss Mattia Binotto. However, there were no hard agreements: "I don't think that's necessary," Vettel said. "Looking back at the race, certain things could have been better, but at the end of the day we are still looking forward to the coming races."
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

Da, sad nakon što je Ferrarijev PR odradio svoj razgovor sa njime odjednom nije u redu. Do slijedećeg puta kad će opet sve bit isto.

Baš kao što je Leclerc nakon kuknjave i scena za vrijeme i nakon VN Singapura odjednom rekao kako to nije bilo u redu i nije bilo potrebno i da će se suzdržati ubuduće, da bi već na slijedećoj utrci napravio istu stvar.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

iso je na vaspitnu kod Binota mora se slusati tim zar i ti to Caki nisi reko :)

a za Sarla sta je pogresno uradio osim sto je normalno bio isfrustriran jer je on svoj deo ispostovo a neko drugi nije.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

Tako je, tim se mora slušati. Sad su, što se neslušanja tiče, u Ferrariju Leclerc 2-1 Vettel.

Ono što sam htio reć je to da je ova Vettelova izjava ništa drugo nego PR izjava da se situacija napokon završi. Ali on sam ne misli da je krivo postupio i kad bude slična situacija opet će napraviti isto. Baš kao što će i Leclerc napraviti kako želi, pa onda se kasnije opravdavati ;)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

A ferrari se samo sramoti pokušavajući ih dovest u red, kao i svaki drugi tim koji je slično pokušao.
Glupo je i od Binotta očekivat da budu poslušnici niti ga treba krivit za njihovo ponašanje. U pitanju su dva odlična vozača, nije da su tek tako zamjenjivi pa da možeš nekom prijetit il šta već i oni to znaju.
Zato mislim da je najbolje sav pritisak javno prebacit samo na njih dvojicu, ionako kad stave kacigu teško ih se može kontrolisat.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 10 lis 2019, 20:37 Tako je, tim se mora slušati. Sad su, što se neslušanja tiče, u Ferrariju Leclerc 2-1 Vettel.
zar i brojimo :lol: znaci li ovo da Fetl ima jos jednom fore? :)
Ono što sam htio reć je to da je ova Vettelova izjava ništa drugo nego PR izjava da se situacija napokon završi. Ali on sam ne misli da je krivo postupio i kad bude slična situacija opet će napraviti isto. Baš kao što će i Leclerc napraviti kako želi, pa onda se kasnije opravdavati ;)
ja ne znam kako ti te dve situacije mozes porediti. poslusaj jos jednom tim radio Leklera evo https://www.youtube.com/watch?v=crQ-F1mszAI nikakvog outbursta tu nije bilo (kao iz Singapura). S druge strane Fetl je prekrsio dogovor ignoriso tim (poslusaj samo kolko mu je puta ponovio) i tebi to isto [-X
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

Nakon VN Japana
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

dobar Fetl ovakvog ga volim

Fetel moze u standup komicare :D =D>
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

A evo i cijeli intervju. Prilično je optimističan da može P2 okrenuti u pobjedu danas
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

IRVINE: VETTEL NE ZASLUŽUJE ČETIRI NASLOVA

Nekadašnji vozač Formule 1 Eddie Irvine je ponovo kritikovao Sebastiana Vettela, za kojeg smatra da ne zaslužuje četiri naslova.

Irac je uoči samog početka sezone izjavio kako je Vettel precijenjen, a sada je ponovo kritikovao Nijemca, za kojeg smatra da ne zaslužuje svoja četiri naslova.

Dodao je kako se Ferrari mora fokusirati na Leclerca u budućnosti pošto je prema njegovom mišljenju Vettel više puta pokazao da nije vozač koji zaslužuje status prvog vozača u momčadi.

„Rekao sam početkom godine da je Vettel spor—a svi su poludjeli zbog toga. Mislio sam da Leclerc ima dobre šanse da ga porazi, pošto mislim da Vettel ne zaslužuje četiri naslova. Mislim da je jako dobar vozač, ali puno griješi i nikada nisam mislio da je tako brz,“ rekao je Irvine o Vettelu.

„Vidjeli smo to ove godine. Vidjeli smo to u njegovoj sezoni sa Danielom Ricciardom, a sada to opet vidimo. Vettel ima nevjerovatan ugovor sa Ferrarijem. Iznenadio sam se što su ga potpisali jer se to desilo u periodu kada je bio uništen.“

Irvine smatra da se Ferrari u budućnosti treba fokusirati na Leclerca, pošto je on prema njegovom mišljenju jedini koji može biti na Hamiltonovoj razini.

„Mislim da se Ferrari mora fokusirati na Lelerca, ali ove sezone smo vidjeli da nisu žrtvovali Vettela jer je četverostruki prvak. Zbog toga su gubili pobjede. Poznajem Mattiu (šef Ferrarija) jako dobro. Bio je moj bivši inžinjer i jako je pametan, jako smiren, ali ovo je jedna od teških stvar koje mora riješiti, pošto mislim da Vettel može napraviti dosta štete Leclercovim šansama da osvoji naslov, što Bottas ne može napraviti Hamiltonu.“

„Leclerc je jedini koji se može utrkivati na istoj razini kao Hamilton. Vettel uvijek prođe gore u dvobojima. Hamilton uvijek uništi Vettela u izravnoj utrci. Pogledajte šta je Leclerc uradio Hamiltonu u Monzi. Možda je bilo ilegalno, ali je to uradio tako savršeno da ga je bilo teško kazniti zbog toga. Uradio je to tako lijepo i zbog toga želim vidjeti više izravnih borbi između Leclerca i Hamiltona,“ dodao je Irvine.
Montezemolo: "In 2018 Hamilton would have won with Ferrari"

The former president of Ferrari has spared no compliments on the sixth world title won by the British driver

The world title conquered by Lewis Hamilton in Austin, the sixth of his career, has completed the domination of the Mercedes on Formula 1 from 2014 to today, with 12 world titles won in six years. A roster that has surpassed even the golden years of the 'trio' Todt-Schumacher-Brawn Ferrari, stopped at 11. President of that triumphal era was Luca Cordero di Montezemolo who, speaking on the microphones of Radio Rai , sported celebrated the results of the Brackley team.

" They are a very strong team , they knew how to manage the pilots well and they never had reliability problems - acknowledged the former number one of Maranello - we hope that this is the last one and that it will then resume a Ferrari cycle ". Montezemolo then made a parallel between Austin's starred double and his Ferrari at Monza in 1975 , when he was in charge of the Squadra Corse: “ Seeing the Austin podium, I came back to mind the images of Monza, when with one pilot, Clay Ragazzoni, we won the GP, and with the other, Niki Lauda, ​​two races before the end, won the world championship. It was the first time when, talking to Ferrari, I felt him moved ” .

The speech then moved to the main protagonist of these years, Lewis Hamilton. The Englishman is only one step away from the record of Michael Schumacher's titles and Montezemolo did not fail to pay tribute to him: “ Hamilton is a great player . I think his victory is very pleasing to my friend Niki Lauda who will be very satisfied from there, having done everything to bring him to Mercedes. I admire three things about Lewis - highlighted Montezemolo -first the behavior, because it is a person who in the race and outside always has a very sporting attitude. Then the extraordinary ability to regulate his race according to the needs of each circuit. He is a very fast driver who knows how to use the car and tires intelligently. A great at bringing home the results. Finally I would say that the six world titles speak for themselves: we are talking about a pilot who enters the Formula 1 legend . He won even in conditions in which he did not, like for example last year, arrange the best car " .

And just in 2018 Montezemolo did not fail to indirectly pull a whip to Sebastian Vettel, joining the ranks of those who believe that Hamilton would have brought Cavallino to success with inverted cars : " I think if Hamilton had driven Ferrari last year he would have won with Ferrari. This is my opinion - he said, then drawing up a sort of ranking of the strongest pilots ever - starting from Fangio, I would certainly put it at the level, in modern times, of Lauda, ​​logically of Michael, indeed first of all of Michael, of Senna, of Jim Clark, of Stewart, of the great ones of the F1. [Hamilton] He is a pilot who, due to his personal qualities, would have been very happy to have in the team " ex-Ferrari boss concluded.
wow
wow
wow
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Kod svih vozača koji su bile vodonoše(Irvajn, Baričelo, Masa, ....) ima doze frustracije od šampione....
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

koji retard
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

zašto? Doslovno svaki puta kad tako pretiče netko se pomiče da pokuša ovog koji se brani pogurati više unutra i tako mu otežati obranu u slijedećem zavoju.

Samo je ovaj puta naletio na tvrdoglavog Leclerca i dogodilo se što se dogodilo
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 17 stu 2019, 19:44 zašto? Doslovno svaki puta kad tako pretiče netko se pomiče da pokuša ovog koji se brani pogurati više unutra i tako mu otežati obranu u slijedećem zavoju.

Samo je ovaj puta naletio na tvrdoglavog Leclerca i dogodilo se što se dogodilo
Lool
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 17 stu 2019, 19:44 zašto? Doslovno svaki puta kad tako pretiče netko se pomiče da pokuša ovog koji se brani pogurati više unutra i tako mu otežati obranu u slijedećem zavoju.

Samo je ovaj puta naletio na tvrdoglavog Leclerca i dogodilo se što se dogodilo
Je al nije bio ispred. Desila se Turska 2010...
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

zonelsk je napisao/la: 17 stu 2019, 19:47
Cuky je napisao/la: 17 stu 2019, 19:44 zašto? Doslovno svaki puta kad tako pretiče netko se pomiče da pokuša ovog koji se brani pogurati više unutra i tako mu otežati obranu u slijedećem zavoju.

Samo je ovaj puta naletio na tvrdoglavog Leclerca i dogodilo se što se dogodilo
Lool
Ne kužim taj lol. Pogledaj malo takve situacije. Vettel je kriv što nije računao na to da Leclerc neće samo tako popustit. Ali to pomicanje nije ništa što ne viđamo i nekoliko puta na utrci
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la zonelsk »

Lol, zato sto je to potez protiv momcakdskog kolege, napravljen prerano malo.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

Svi kažu da momčadske naredbe nisu dobre nego se treba boriti. Kad se bori, dogodi se ovako... pogledaj samo Force Indiju sa Oconom i Perezom zadnjih godina.

Zato treba ili imati dva vozača koji nisu iste klase (kao Mercedes) ili ih dobro izregulirati što i kako se ponašati
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori