Sebastian Vettel [#5]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Kranči »

Je i sada kriv Kimi?
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 21 lis 2018, 20:18 Ok, u redu Seb ne znaš napast... ali mi je fascinantno da je u sva 3 puta kada se to dogodilo (Italija, Japan, danas) svaki put Vettel završio gledajući u krivom smjeru, a suparnik bez ikakvih problema
Karma ocito...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 21 lis 2018, 20:18 Ok, u redu Seb ne znaš napast... ali mi je fascinantno da je u sva 3 puta kada se to dogodilo (Italija, Japan, danas) svaki put Vettel završio gledajući u krivom smjeru, a suparnik bez ikakvih problema
jer je uvijek bio na unutarnjoj i debelo na kočnicama s lakšim krajem. Ne kužim zašto se svi zbog toga čude.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

pogledaj ovaj Haas što je Leclerca pogodio. Isto na kočnicama, isto na unutarnjoj i isto sa prednjim kotačem dotaknuo Leclerca... Leclerc se vrtio, on ne
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 21 lis 2018, 20:22 pogledaj ovaj Haas što je Leclerca pogodio. Isto na kočnicama, isto na unutarnjoj i isto sa prednjim kotačem dotaknuo Leclerca... Leclerc se vrtio, on ne
je na kočenju al je i drukčiji kut i rotacija bolida drukcija.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la marcus »

Ne znam što bih rekao. Rookie, rookie, rookie mistake
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 442
Pridružen/a: 03 ožu 2010, 21:07
Ja sam: Vozač

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la kowalski »

I ovo je cetverostruki svj prvak haha. Tip ce bit prvak s ferarijem jedino ako bude ima sekundu brzi auto od svih ostalih. Ko i za sva 4 naslova.
Pratim f1 od 1997 ne pamtim da je iko ko se bori za naslov imao ovoliko gresaka u sezoni. Cetverostruki mega lol
"Just being a mediocre driver has never been my ambition. That's not my style." /Michael Schumacher/
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la zonelsk »

Govorim to jos od RB dana. Nikad nisam imao dojam kakav imam za Hamiltona ili Alonsa (od trnutnih na gridu). Kad bi vidio njih u duelu nekak uvjek sam uvjeren da ce proci za njega ne.
A ove sezone je po meni pokazao puno toga...nazalost. nadao sam se da ce Ferrari nesto uzet kad MC je na zacelju.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

Ako ništa imao je ove godine puno prilika za vježbu
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

kowalski je napisao/la: 21 lis 2018, 20:26 I ovo je cetverostruki svj prvak haha. Tip ce bit prvak s ferarijem jedino ako bude ima sekundu brzi auto od svih ostalih. Ko i za sva 4 naslova.
Pratim f1 od 1997 ne pamtim da je iko ko se bori za naslov imao ovoliko gresaka u sezoni. Cetverostruki mega lol
Zanimljivo, Hamilton je od 5 naslova samo jednog osvojio kad nije imao dominantan bolid i to svoj prvi. Ostala 4 je osvojio sa dominantnim bolidom, a u međuvremenu je u istom tom dominantnom bolidu izgubio jednog od vozača kojeg ljudi smatraju toliko lošim da ga zovu "Barbika"

Skoro pa bi se reklo da vozač u F1 mora imati najbrži bolid da bi osvojio naslov. Primjeri: Hamilton i Rosberg od 2014. na ovamo, Vettel 2010-2013, Button 2009, Hamilton 2008, Kimi 2007, Alonso 2005-2006, Ferrari 1999-2004.... trebam li nastaviti?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 442
Pridružen/a: 03 ožu 2010, 21:07
Ja sam: Vozač

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la kowalski »

Koliko ja znam osvojio je 4 naslova za sada. Upravo osvaja 5. u nedominantnom autu. Znaci ako uzmemo da je to sta pises tocno, imat ce 2 osvojena naslova s autom koji nije dominantan. Sta je i dalje 2 vise od fetalja koji nema nijedan naslov s nedominantnim autom a usudio bi se reci da nikad i nece imat
"Just being a mediocre driver has never been my ambition. That's not my style." /Michael Schumacher/
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la marcus »

Čemu pljuvačina kada ništa nije gotovo?
Za 2018. bih rekao da je ekipa Mercedesa izdominirala ekipu Ferrarija, a ne samo u bolidima.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 442
Pridružen/a: 03 ožu 2010, 21:07
Ja sam: Vozač

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la kowalski »

Brkas pojam dominantan s pojmom najbrzi. Najbrzi moze biti i 1 desetinku brzi a dominantan sigurno nije samo desetinku brzi.
"Just being a mediocre driver has never been my ambition. That's not my style." /Michael Schumacher/
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

kowalski je napisao/la: 21 lis 2018, 21:08 Koliko ja znam osvojio je 4 naslova za sada. Upravo osvaja 5. u nedominantnom autu. Znaci ako uzmemo da je to sta pises tocno, imat ce 2 osvojena naslova s autom koji nije dominantan. Sta je i dalje 2 vise od fetalja koji nema nijedan naslov s nedominantnim autom a usudio bi se reci da nikad i nece imat
Ok, onda ni Vettel nije osvojio 2013. u dominantnom autu. Jer ono, isto nije dominirao početkom sezone pa je od sredine ljeta do kraja upisao samo pobjede i jedno 3. mjesto. Hamilton je u zadnjih 7 utrka imao 6 pobjeda i jedno 2. mjesto.

Vettel ni 2010. nije imao dominantan auto, i Ferrari i McLaren su bili blizu i do zadnje utrke su bila 5 vozača u borbi za naslov.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 442
Pridružen/a: 03 ožu 2010, 21:07
Ja sam: Vozač

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la kowalski »

Postoji i ta mogucnost da jednostavno nije dovoljno dobar i brz. Ham i alo su vjerojatno brzi i vise izvlace iz auta.

Trebalo bi provjerit koliko je ham gresaka napravio 2007 u svojoj prvoj sezoni. Vjerojatno manje nego 30 i kusur godisnji fetalj ove god.
"Just being a mediocre driver has never been my ambition. That's not my style." /Michael Schumacher/
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

Ma ovo je sramotno
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

kowalski je napisao/la: 21 lis 2018, 21:18 Postoji i ta mogucnost da jednostavno nije dovoljno dobar i brz. Ham i alo su vjerojatno brzi i vise izvlace iz auta.

Trebalo bi provjerit koliko je ham gresaka napravio 2007 u svojoj prvoj sezoni. Vjerojatno manje nego 30 i kusur godisnji fetalj ove god.
Slažem se sa obje tvrdnje. Ali: glupo je podcjenjivati Vettela sa "može osvojiti naslov samo u dominantnom bolidu" kada je imao u tom istom bolidu kolegu koji nije npr. uspjevao toliko izvući iz njega. 2011. RB je dominirao, 2012. su bili najbrži, ali ne i dominantni. 2013. je bilo napeto dok nisu nakon VN Velike Britanije promijenili konstrukciju guma nakon puno pucanja i od tada je RB izdominirao jer više nisu imali problema kao na početku sezone.

I opet, slažem se da su i Alonso i Hamilton brži vozači od Vettela. Ali ne slažem se sa ponižavanjem u smislu da je sve u bolidu jer to vrijedi praktički za svakog prvaka (osim možda Piqueta)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la pospani gad »

Prilično sam razočaran sa Vettelovih par zadnjih utrka. Danas je opet napravio, DOSLOVNO početničku pogrešku.
Lewis Hamilton nije ovoliko griješio u svojoj rookie sezoni 2007.-e!
E, Vettelu, Vettelu....... #-o #-o
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

Mislim da Hamilton i Alonso nisu brži ali jednostavno rade puno manje pogrešaka. Za Alonsa mislim u vrijeme ferrarija, ovo u mclarenu je irelevantno.
Lik 4 puta u sezoni zbog svojih budalaština mora radit comeback.
To je previše baš. Kao da non stop vozi na nekom rubu
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la F1NAC »

Da trpamo jos malo soli na ranu. Otkad je Kimi dobio pedalu uoci Monze, sakupio je vise bodova od Seba (75-62). U 5 utrka, 3 put je zavrsio ispred



Eh...

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la pospani gad »

Mediji + novinari + fotografi = provokacija; sol na ranu.

Kako se novinar uspije naći, na pravom mjestu, u pravo vrijeme? Fotka govori više od tisuću riječi.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Kranči »

Sam si je kriv (i to dva puta) što se nije našao na Kimijevom mjestu.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

imao je potpisan predugovor sa Mercedesom za 2018. sa određenim datumom do kada mora odlučiti hoće li stvarno prijeći u Mercedes. Međutim, bio je zadovoljan sa Ferrarijem prošle godine i odlučio produljiti sa crvenima. Inače trebao je biti u paru sa Hamiltonom.
https://thesportsrush.com/vettel-had-si ... -for-2018/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la F1NAC »

Italian media reports..... sure

Rekla kazala

Ti talijanski mediji nikad nisu mi bili jasni. Umjesto da pokrivaju "svoje" kao Sky recimo. Oni ga bas s*ru i s*ru i pokusavaju ovako izvana podizat nepotrebne tenzije
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la speedy56 »

Isti mentalitet otprilike kao i naši.
Nije ni iznenađujuće da smo susjedi s njima.
slika
Odgovori