Sebastian Vettel [#5]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

Seb danas slavi 32. rođendan. Jedan portal napravio je usporedbu njega i Schumachera u toj dobi:

Schumacher (1991-2000)
Seasons: 10
GPs: 144
Wins: 44 (30.6%)
Poles: 32 (22.2%)
Fastest laps: 41 (28.5%)
Podiums: 83 (57.6%)
Laps led: 2580
Teams: 3
Titles: 3

Vettel
Seasons: 13
GPs: 228
Wins: 52 (22.8%)
Poles: 56 (24.6%)
Fastest laps: 37 (16.2%)
Podiums: 115 (50.4%)
Laps led: 3404
Teams: 4
Titles: 4

Kad se pogleda čiste brojke, Vettel je jači u tom razdoblju svojeg života. Kad se pogledaju prosijeci onda je Schumacher jači
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

kaže Sebastian kako još uvijek nije spreman predati ovu sezonu
https://www.racefans.net/2019/07/11/vet ... -possible/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Kranči »

Amater
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la F1NAC »

Definitivno. Jos ga drzi od lani...steta
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

ajde bar se odmah nakon utrke otišao ispričati
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la speedy56 »

Skuren je lagano, šteta.
Vise grešaka u ovih godinu dana, nego neki vozači nekoliko sezona.

Valjda bude se probudil uskoro, brutalnija utrka bi danas bila da nije on ispao.
Iako, opet ponavljam da mislim da bude on iznenadil s vremenom odlaska iz F1.
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

No. 2
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Ne da je Massa nego Massa na kvadrat. Usijana glava. Ista greska ko u Turskoj kad je naguzio Webbera, samo ovdje je imao srecu.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la F1NAC »

Na bocici nosi imena svojih mehanicara
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

Il će se sabrat il penzija. Možda prvo na istrukcije kod leclerca kao prvi korak
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

vidc je napisao/la: 14 srp 2019, 22:00 Il će se sabrat il penzija. Možda prvo na istrukcije kod leclerca kao prvi korak
sta je on doceko da od mladjeg uci LOL :hehe:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

Baldisserri: 'Vettel overvalued, must become good second driver'

Sebastian Vettel doesn't make a great impression this year. Former Ferrari Academy head Luca Baldisserri joins the critics and believes that Vettel can at best become a good second driver.

Sebastian Vettel has been struggling for almost a year since last year's German Grand Prix, and regularly made the most mistakes of all the top drivers in that period. The crash between him and Max Verstappen at Silverstone was an addition to that list and after that a stream of criticism broke out again on the German. Luca Baldisserri is making a contribution. According to the Italian, Vettel is a lesser driver than was initially stated: "I think he is an overvalued driver. He is not the successor of Michael Schumacher. This is still a four-time world champion, but he makes too many mistakes and has to make some mistake. find themselves again, "said Baldisserri in a podcast from Pit Talk Radio .

Baldisserri sees with great regret that his beloved Ferrari also suffers from Vettel's form dip. He hopes that Vettel will be able to resume, but mainly in support of Leclerc and the team: "If Leclerc becomes a more experienced and mature driver, he needs a teammate who can help and offer support. I think Vettel necessary experience to become a great partner for Leclerc. "
ako vozac koji je placen $45 mil. naspram $3,5 mil. sebi dozvoli da bude 2nd driver it's a shame. a i kako ce na to Ferari gledati-placaju pogresnog.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

svi pljuju po Vettelu kao da je najgori vozač koji je sjeo u Ferrari, a on i u ovako lošoj formi na polovici sezone u ukupnom poretku ispred momčadskog kolege.

Druga stvar što su svi očekivali. apad na naslov ove godine, a onda im obojici dali bolid koji je jedva ispred RB-a, a na nekim utrkama i slabiji. Sreća pa RB ima Gaslyja pa im je 2. mjesto u poretku skork pa zagarantirano
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

može to bolje i treba bolje. trend nije na njegovoj strani i to su činjenice. sve se može okrenut u jednoj utrci, ali nekako sumnjam u to
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 22 srp 2019, 08:17 svi pljuju po Vettelu kao da je najgori vozač koji je sjeo u Ferrari, a on i u ovako lošoj formi na polovici sezone u ukupnom poretku ispred momčadskog kolege.
zato sto ga i dalje favorizuju. evo i sad u Britaniji je bilo. Lekler je bio ispred Fetela i ispred Maxa a zvali su ga u pit posle obavljenog stopa za Fetela cime je pao i iza Fetla i iza Maxa. to se ne radi nekom ko je ISPRED osim ako nije drugi vozac a svi znamo da jeste i Binoto je to nekoliko puta ponovio, nema potrebe da se vracamo na to.
Druga stvar što su svi očekivali. apad na naslov ove godine, a onda im obojici dali bolid koji je jedva ispred RB-a, a na nekim utrkama i slabiji. Sreća pa RB ima Gaslyja pa im je 2. mjesto u poretku skork pa zagarantirano
nije u redu da ovako pises jer u vecini trka je Ferari bio brzi od RB. Ali da od Mercedesa je slabiji.

zar niste vi navijaci ocekivali da se Fetl bori za titulu?

sa Gaslijem je zagarantovano 3 mesto. za 2 cemo videti.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

Ferrari favoritizira onog tko je u tom momentu brži i koji ima šanse za bolji rezultat. To su pokazali cijele ove sezone kada je i Vettel morao propuštati Leclerca i obratno.

Na većini utrka Ferrari i RB su bili tu negdje... zadnja dva vikenda je RB ispred Ferrarija.

Što se tiče ovog:
popeye je napisao/la: 22 srp 2019, 10:34 zar niste vi navijaci ocekivali da se Fetl bori za titulu?
Od Ferrarija se uvijek očekuje borba za naslov, ali se ove godine na sva zvona razglašavalo kako je baš Ferrari ove sezone najbolji. A sad vidimo da RB sa Hondom ima više pobjeda nego oni.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 22 srp 2019, 10:38 Ferrari favoritizira onog tko je u tom momentu brži i koji ima šanse za bolji rezultat.
pa ko je u Britaniji bio brzi do sigurnosnog auta?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

još ispada da je ferrari namjerno oštetio leclerca...
mogli su oba u boks ić, vettel je bio ispred dovoljno daleko da odrade boksove obojica u istom krugu. prije bih to nazvao ferrarijevom nesposobnošću nego preferiranjem nekog od vozača.
u trenutku SC-a vettel je bio ispred, i da je leclerc otišao u boks u istom krugu ostao bi iza. tako se vettelu posrećilo malo, nema veze s preferiranjem.
ili želiš reći da je ferrari trebao namjerno zajebati vettela i kaznit ga samo zato što je bio sporiji od leclerca?
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

vidc je napisao/la: 22 srp 2019, 10:48 još ispada da je ferrari namjerno oštetio leclerca...
cele sezone mu to rade kad ga mogu staviti iza Fetla. i to svi znaju evo na primer sta Ralf kaze:
Schumacher Jr is concerned that Sebastian Vettel cannot produce the same level of excitement that Verstappen and Leclerc can deliver. With LeClerc’s star quickly rising, there is a fear that he may soon be handed priority status.

“Two young drivers are duelling but one of the older ones in Sebastian cannot manage it. That should not be happening to him,” Schumacher admitted on Sky Deutschland.

“Sebastian has to be careful not to lose his number-one status. He almost has and Charles is not making it easy for him.”

Ahead of Silverstone, Ferrari boss Mattia Binotto revealed that since Sebastian Vettel is higher in the championship, he is still the Numero Uno.
samo pito bi Binotu ako Lekler uskoro prestigne bodovno Fetla dal ce njemu pomagati kao Sebu.

mogli su oba u boks ić, vettel je bio ispred dovoljno daleko da odrade boksove obojica u istom krugu. prije bih to nazvao ferrarijevom nesposobnošću nego preferiranjem nekog od vozača.
ma daj znas kolko su oni puta zavrnuli Sarla nema sanse da su bas tolki mentoli. i to bas uvek Sarla a nikad onog drugog. nemojte ocito negirati. ja da je ovo slucaj sa RB i Maxom lepo bi prizno jer bi bilo ocito kao sto i priznajem da je u Britaniji stigla naredba da Gasli propusti Maxa. bolje priznati (pola mu se prasta :biggrin: ) nego se koprcati i lagati sebe.
u trenutku SC-a vettel je bio ispred, i da je leclerc otišao u boks u istom krugu ostao bi iza. tako se vettelu posrećilo malo, nema veze s preferiranjem.
ili želiš reći da je ferrari trebao namjerno zajebati vettela i kaznit ga samo zato što je bio sporiji od leclerca?
ej Fetl i Max su otisli u boks u 20 krugu a Lekler krug posle njih u 21. I imas radio Leklera gde trazi pojasnjenje a oni "se prave englezi"

slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

Jap to je to, ferrari namjerno i s predumišljajem sebi izbija konstruktorske bodove. Čak i kad je vettel ispred, oni rade sve da napakoste leclercu i bace ga što više iza da osvoji što manje bodova

I nije uvijek leclerc donji...ne bi bilo loše da pratiš malo detaljnije formulu 1 kad već imaš toliko vremena i energije pisat i raspravljat o tome.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

vidc je napisao/la: 22 srp 2019, 11:20 Jap to je to, ferrari namjerno i s predumišljajem sebi izbija konstruktorske bodove. Čak i kad je vettel ispred, oni rade sve da napakoste leclercu i bace ga što više iza da osvoji što manje bodova
pa na ovoj trci ih je Fetl kostao konstruktorskih bodova ;)

ono sto je Ferari uradio u tom pitu je zamenio uloge. Stavio Seba ispred a Sarla iza. tako da nista tu nije izgubljeno sto se tice konstruktorskih bodova. ali jeste zbog onoga sto je kasnije usledilo a to je nepaznja i greska Fetla. na kraju ce ispasti da ce ih Fetl kostati i bolje pozicije u sampionatu vozaca i konstruktora.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

jesi gledao utrku?
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la popeye »

vidc je napisao/la: 22 srp 2019, 11:35 jesi gledao utrku?
ne nisam #-o
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

vidim :D
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Kranči »

Stvar je u tome što je Vettel četverostruki prvak, ali je sve 4 sezone (ajde 2010. li-la) vozio najdominantniji bolid na gridu.. i sada kada je došao u slabiji bolid - nije niti blizu tog levela, pogotovo gledajući zadnju godinu dana.

Ja garantiram da će do kraja sezone Leclerc biti ispred Vettela. I onda to neće biti na neki način sramotno? Da ga klinac našamara odmah u prvoj sezoni u istoj ekipi, drugoj sveukupno u karijeri.

Na kraju će stvarno ispast da je čovjek koji je više pokazao u Ferrariju nego Vettel (do sada) bio u pravu - https://www.youtube.com/watch?v=jYOM0v6ajRE
Odgovori