Fernando Alonso [#14]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Post Postao/la zvjerko »

SempreGilles je napisao/la:1- Da!
2- Hm, ovo je tesko. Schumi je to prosao nakon 2 naslova s Benettonom (cekao je 5 god do sljedeceg naslova) Ali timing nije dobar. Nakon onog debakla sa McM-om najgore sto se Fonzu moglo desiti je kanta od bolida. Medutim, znajuci Fonza, mislim da nece imati problema vratiti motivaciju, bilo u boljem Renaultu ili Ferrariju!

;) ;)
Go Alonso!!
Pa nije baš isto (za sada) jer Schumi je `96. bio u lošem ferrariu (kojem su curili dijelovi po stazi) i opet uspio dobiti utrku te sezone ne zbog odustajanja drugih, a već od naredne je bio izravan pretendent za naslov kao i svaku narednu sezonu do treće titule. Ako ostane u renaultu (malo vjerovatno) i ovi mu daju sposoban bolid onda možemo pričati o sličnosti situacije!
Avatar
The Greatest
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 907
Pridružen/a: 30 kol 2007, 19:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Alonsa
Lokacija: Gunja

Post Postao/la The Greatest »

zvjerko je napisao/la:
SempreGilles je napisao/la:1- Da!
2- Hm, ovo je tesko. Schumi je to prosao nakon 2 naslova s Benettonom (cekao je 5 god do sljedeceg naslova) Ali timing nije dobar. Nakon onog debakla sa McM-om najgore sto se Fonzu moglo desiti je kanta od bolida. Medutim, znajuci Fonza, mislim da nece imati problema vratiti motivaciju, bilo u boljem Renaultu ili Ferrariju!

;) ;)
Go Alonso!!
Pa nije baš isto (za sada) jer Schumi je `96. bio u lošem ferrariu (kojem su curili dijelovi po stazi) i opet uspio dobiti utrku te sezone ne zbog odustajanja drugih, a već od naredne je bio izravan pretendent za naslov kao i svaku narednu sezonu do treće titule. Ako ostane u renaultu (malo vjerovatno) i ovi mu daju sposoban bolid onda možemo pričati o sličnosti situacije!
A dobro, ona i ova vremena je nezahvalno uspoređivat'. U to vrijeme nije bilo zamrzavanja motora, nije bila ovako složena aerodinamika, moglo se puno lakše preticat', slickovi su bili tu. Tako da je recimo vozač koji bolje sačuva gume, automatski mogao raditi brža vremena i u iznimnim slučajevima pobijediti sa slabijim bolidom. A kad se sastanu Ross i Schumacher zajedno, konkurenciju je bilo lako strateški nadmudrit' Tako da sve je to relativno. Renault je od zamrzavanja motora u velikom deficitu i bojim se da oni sa ovakvim rezultatima iz sezone u sezonu (ako ciljaju na pobijede) nemaju šta više tražit' u f1. Čujem da će i ING dići ruke od Renaulta ako uskoro nešto ne pokažu. Tako da, loše im se piše. A ti Alonso, bježi u HONDU!
Avanti FER, Avanti!!!
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad »

....ovaj podatak se "žuti",... al' dobro "miriši"...... :D

http://paddocktalk.com/news/html/module ... &sid=93837
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Post Postao/la Scuderia »

Zanimljivo, znaci Nick bi dobio onda nogu?
slika
Avatar
os-ferrari
Postovi: 85
Pridružen/a: 25 srp 2007, 00:22
Navijam za: Nikoga
Lokacija: osijek

Re: ON - fernando alonso

Post Postao/la os-ferrari »

pospani gad je napisao/la:
1. Da
2. Ne
slažem se..
još je uvijek najkompletniji i sigurno motiviran za osvajanje još kojeg naslova..
mislim da su kritike neutemeljene, ako se sjećamo u jednom je dijelu prvenstva renault bio 7., 8. momčad u prvenstvu..
da je alonso u ferrariju ili mclarenu, bio bi jedan od 3 kandidata za naslov...
Avatar
-Briatore-
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1498
Pridružen/a: 28 vel 2006, 09:28
Ja sam: Vozač

Post Postao/la -Briatore- »

pospani gad je napisao/la:....ovaj podatak se "žuti",... al' dobro "miriši"...... :D

http://paddocktalk.com/news/html/module ... &sid=93837
Gade, daj molim te ispravi naslov i stavi velika slova u ime i prezime. Mislim da majstor Fernando to zaslužuje. ;)
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad »

-Briatore- je napisao/la:
pospani gad je napisao/la:....ovaj podatak se "žuti",... al' dobro "miriši"...... :D

http://paddocktalk.com/news/html/module ... &sid=93837
Gade, daj molim te ispravi naslov i stavi velika slova u ime i prezime. Mislim da majstor Fernando to zaslužuje. ;)
Stari moj, to je dio inspiracije za temu..... pa bi tako trebalo i ostati...
Hoću napisati; takva mi je bila "muza", i ja tako napravio....
To meni dođe, kao da slikara ili pjesnika pitaš da nešto korigira...

...jesam gadan, zar ne? :D .... ili sam si umislio? 8)

A Fernando je majstor, to mi znamo i osjećamo.... moja "ekspresija" ;) da ovdi dođu mala slova ne umanjuju moju naklonost prema ovom brijaču iz Ovieda....
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Sanel
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 925
Pridružen/a: 06 kol 2007, 11:35
Navijam za: Nikoga
Kontakt:

Post Postao/la Sanel »

Meni nije jasnošta je ljudima? Jel oni znaju išta o F1?
Pa pogledajte samo kako Fernando vozi u usporedbi sa Nelsinhom, sad će neki reći da je Nelsinho slab vozač, ali svejedno, nije baš toliko slab da bi bilo koji vozač bio od pola sekunde do sekundu brži po krugu. Valjda ste gledali utrku u Belgiji gdje je Alonso do prvog ulaska u boks sa ovakvim očajnim Renaultom jedini koliko toliko pratio prvu trojku, na nekim djelovima je bio čak i brži, zavojitim djelovima dok na ravnom je gubio. On je u posljednjem krugu sa osmog došao na 4. mjesto, 4 mjesta u jednom krugu, bez obzira štosu neki imali gume za suho.
Zar je itko od vas očekivao da ćeRenault ove sezone biti u borbi saprvih tri ekipe? dajte budimo realni, Renault ne samo da je iza te trojke nego je i iza Toyote, jedino zahvaljujući Alonsu su još uvijek u borbi sa Toyotom. Alonso će sigurno opet biti prvak, a recept za to je ili ostanak u Renaultu barem još dvije sezone ili prelazak u Ferrari, Fernando je bez obzira na sve još uvijek najkompletniji vozač
...kažu čekanje se isplati, vjeruj meni lažu ti,
želiš vidjet kako ne treba, dođi ja pokažem ti...
Avatar
ALONSO RENAULT
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 536
Pridružen/a: 15 sij 2008, 17:32
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Post Postao/la ALONSO RENAULT »

Sanel je napisao/la:Meni nije jasnošta je ljudima? Jel oni znaju išta o F1?
Pa pogledajte samo kako Fernando vozi u usporedbi sa Nelsinhom, sad će neki reći da je Nelsinho slab vozač, ali svejedno, nije baš toliko slab da bi bilo koji vozač bio od pola sekunde do sekundu brži po krugu. Valjda ste gledali utrku u Belgiji gdje je Alonso do prvog ulaska u boks sa ovakvim očajnim Renaultom jedini koliko toliko pratio prvu trojku, na nekim djelovima je bio čak i brži, zavojitim djelovima dok na ravnom je gubio. On je u posljednjem krugu sa osmog došao na 4. mjesto, 4 mjesta u jednom krugu, bez obzira štosu neki imali gume za suho.
Zar je itko od vas očekivao da ćeRenault ove sezone biti u borbi saprvih tri ekipe? dajte budimo realni, Renault ne samo da je iza te trojke nego je i iza Toyote, jedino zahvaljujući Alonsu su još uvijek u borbi sa Toyotom. Alonso će sigurno opet biti prvak, a recept za to je ili ostanak u Renaultu barem još dvije sezone ili prelazak u Ferrari, Fernando je bez obzira na sve još uvijek najkompletniji vozač
I dovoljno je samo reći da je vozio oko 10 sekundi brže krug od ostalih po kiši u Belgiji kad je i on bio na gumama za suho.
zborzic@htnet-dsl-MAN UTD osvaja Premiership-DOBIVENO
zborzic@htnet-dsl-Chelsea u finalu-DOBIVENO
Dani- MAN UTD osvaja Ligu prvaka-DOBIVENO
gattuso87- MAN UTD osvaja premiership-DOBIVENO
Night Rider-MAN UTD prolazi u finale-DOBIVENO

Svaka oklada je 10 rep. bodova
Avatar
tomidix
Test vozač
Test vozač
Postovi: 734
Pridružen/a: 21 ruj 2007, 15:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa i RF1Team
Lokacija: Prva lijevo...

Post Postao/la tomidix »

ALONSO RENAULT je napisao/la:
Sanel je napisao/la:Meni nije jasnošta je ljudima? Jel oni znaju išta o F1?
Pa pogledajte samo kako Fernando vozi u usporedbi sa Nelsinhom, sad će neki reći da je Nelsinho slab vozač, ali svejedno, nije baš toliko slab da bi bilo koji vozač bio od pola sekunde do sekundu brži po krugu. Valjda ste gledali utrku u Belgiji gdje je Alonso do prvog ulaska u boks sa ovakvim očajnim Renaultom jedini koliko toliko pratio prvu trojku, na nekim djelovima je bio čak i brži, zavojitim djelovima dok na ravnom je gubio. On je u posljednjem krugu sa osmog došao na 4. mjesto, 4 mjesta u jednom krugu, bez obzira štosu neki imali gume za suho.
Zar je itko od vas očekivao da ćeRenault ove sezone biti u borbi saprvih tri ekipe? dajte budimo realni, Renault ne samo da je iza te trojke nego je i iza Toyote, jedino zahvaljujući Alonsu su još uvijek u borbi sa Toyotom. Alonso će sigurno opet biti prvak, a recept za to je ili ostanak u Renaultu barem još dvije sezone ili prelazak u Ferrari, Fernando je bez obzira na sve još uvijek najkompletniji vozač
I dovoljno je samo reći da je vozio oko 10 sekundi brže krug od ostalih po kiši u Belgiji kad je i on bio na gumama za suho.
Je i pokido mi sve zivce kad sam vidio da je 8. u zadnjem krugu... Mislio sam si... Isuse ne opet ta glupa renaultova taktika opet ce ga izhe***... ali dobro pa je to fernando uspio sve nadoknadit... CAR PRAVI...
SIEMPRE FIELES A FERNANDO ALONSO... RF1Team!!!
"Renault will remain his family, we will miss him - but he will miss us!" - Thank you Fernando!
FA: "Renault is a team and a group of people that I will always keep in my heart."
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la sunseeker »

da, u prvi su gurnuti hamilton i kimi, dok je zapravo bolje od obojice odvezao alonso........naravno da nitko to ne primjećuje, ali iz ovog renaulta iscjedio je sve........f1 očajnički treba alonsa u konkurentnom bolidu, očajnički
Avatar
ALONSO RENAULT
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 536
Pridružen/a: 15 sij 2008, 17:32
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Post Postao/la ALONSO RENAULT »

sunseeker je napisao/la:da, u prvi su gurnuti hamilton i kimi, dok je zapravo bolje od obojice odvezao alonso........naravno da nitko to ne primjećuje, ali iz ovog renaulta iscjedio je sve........f1 očajnički treba alonsa u konkurentnom bolidu, očajnički
A vozio je 10 sekundi brže od njih kako piše
zborzic@htnet-dsl-MAN UTD osvaja Premiership-DOBIVENO
zborzic@htnet-dsl-Chelsea u finalu-DOBIVENO
Dani- MAN UTD osvaja Ligu prvaka-DOBIVENO
gattuso87- MAN UTD osvaja premiership-DOBIVENO
Night Rider-MAN UTD prolazi u finale-DOBIVENO

Svaka oklada je 10 rep. bodova
HamilonsoMcM
Početnik
Početnik
Postovi: 199
Pridružen/a: 16 lip 2007, 00:35

Post Postao/la HamilonsoMcM »

ALONSO RENAULT je napisao/la:
sunseeker je napisao/la:da, u prvi su gurnuti hamilton i kimi, dok je zapravo bolje od obojice odvezao alonso........naravno da nitko to ne primjećuje, ali iz ovog renaulta iscjedio je sve........f1 očajnički treba alonsa u konkurentnom bolidu, očajnički
A vozio je 10 sekundi brže od njih kako piše
svaka mu čast, Kimi i Hamilton se kolju ko budale i izbjegavaju padobrance tipa Rosberg a majstor Fernando je vozio brže od njih!
mislim da bi bila sramota da vozač kalibra Alonsa bude sporiji od vozača koji su bili u takvom duelu
...::: // Hamilton United \\ :::...
Avatar
XTRage
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 24 svi 2008, 20:05
Navijam za: Ferrari - Massa

Post Postao/la XTRage »

Nema sanse, Bourdais je odvezao fantasticnu utrku pa je zavrsio 7. umjesto 3. jer nije promijenio gume...
Maestro
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1113
Pridružen/a: 18 sij 2008, 20:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Čapljina City
Kontakt:

Post Postao/la Maestro »

Lucky je napisao/la: Alonso je imao 12.sekundi prednosi ispred Bourdais u 42. krugu i vozio je taj krug dvije sekunde brže u onim uvjetima. ;)
Da, ali Nick je skinuo preko 20 sekundi u jednom krugu, to znači da bi mu bilo dovoljno da prestigne Alonsa... Kako god opet 4. Bolje je ipak sigurno 4. mjesto nego zid. Bar ja tako mislim... :?
kakav potpis staviti???
Avatar
ALONSO RENAULT
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 536
Pridružen/a: 15 sij 2008, 17:32
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Post Postao/la ALONSO RENAULT »

Lucky je napisao/la:
HamilonsoMcM je napisao/la: svaka mu čast, Kimi i Hamilton se kolju ko budale i izbjegavaju padobrance tipa Rosberg a majstor Fernando je vozio brže od njih!
mislim da bi bila sramota da vozač kalibra Alonsa bude sporiji od vozača koji su bili u takvom duelu

Već sam napisao prije,a i dalje smatram da je nažalost Alonso odlaskom u boks izgubio postolje u Belgiji.Da je ostao na stazi nakon što je Nick otišao u boks imao bi oko 40. sekundi prednosti i vjerovatno bi mu to bilo dovoljno.
40 sekundi prednosti a dva kruga do kraja. Nick bio to sigurno skinuo i još deset sekundi više.Jer ako pogledaš da je Alonso u zadnjem krugu vozio 12 sekundi brže ako se ne varam a izgubio je oko dvadeset u boksu dakle u jedno krugu cirka 30 sekundi brže od ostalih.
zborzic@htnet-dsl-MAN UTD osvaja Premiership-DOBIVENO
zborzic@htnet-dsl-Chelsea u finalu-DOBIVENO
Dani- MAN UTD osvaja Ligu prvaka-DOBIVENO
gattuso87- MAN UTD osvaja premiership-DOBIVENO
Night Rider-MAN UTD prolazi u finale-DOBIVENO

Svaka oklada je 10 rep. bodova
Avatar
The Greatest
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 907
Pridružen/a: 30 kol 2007, 19:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Alonsa
Lokacija: Gunja

Post Postao/la The Greatest »

ALONSO RENAULT je napisao/la:
Sanel je napisao/la:Meni nije jasnošta je ljudima? Jel oni znaju išta o F1?
Pa pogledajte samo kako Fernando vozi u usporedbi sa Nelsinhom, sad će neki reći da je Nelsinho slab vozač, ali svejedno, nije baš toliko slab da bi bilo koji vozač bio od pola sekunde do sekundu brži po krugu. Valjda ste gledali utrku u Belgiji gdje je Alonso do prvog ulaska u boks sa ovakvim očajnim Renaultom jedini koliko toliko pratio prvu trojku, na nekim djelovima je bio čak i brži, zavojitim djelovima dok na ravnom je gubio. On je u posljednjem krugu sa osmog došao na 4. mjesto, 4 mjesta u jednom krugu, bez obzira štosu neki imali gume za suho.
Zar je itko od vas očekivao da ćeRenault ove sezone biti u borbi saprvih tri ekipe? dajte budimo realni, Renault ne samo da je iza te trojke nego je i iza Toyote, jedino zahvaljujući Alonsu su još uvijek u borbi sa Toyotom. Alonso će sigurno opet biti prvak, a recept za to je ili ostanak u Renaultu barem još dvije sezone ili prelazak u Ferrari, Fernando je bez obzira na sve još uvijek najkompletniji vozač


I dovoljno je samo reći da je vozio oko 10 sekundi brže krug od ostalih po kiši u Belgiji kad je i on bio na gumama za suho.
Mogu pričat' šta hoće ali je najbolji po kiši!
Avanti FER, Avanti!!!
Vleki
Test vozač
Test vozač
Postovi: 621
Pridružen/a: 12 lip 2007, 11:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Michaela Schumachera

Post Postao/la Vleki »

Evo prvih naznaka da bi alonso na kraju svih špekulacija mogao ostati tamo gdje je i sad, u renault-u :http://www.autosport.com/news/report.php/id/70512
Ukratko; kaže da vjeruj u svoj tim za 2009. i da želi izvršiti obećanje da se s renaultom vrati na "stare staze slave"(ne zamjerajte mi, malo pjesničke slobode :lol: ). Rekao je i da je znao da u ferrariju nema mjesta i da želi pobjediti prije 2010 i 11., te godine su mu predaleko da čeka. ;)
Maestro
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1113
Pridružen/a: 18 sij 2008, 20:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Čapljina City
Kontakt:

Post Postao/la Maestro »

Vleki je napisao/la:Evo prvih naznaka da bi alonso na kraju svih špekulacija mogao ostati tamo gdje je i sad, u renault-u :http://www.autosport.com/news/report.php/id/70512
Ukratko; kaže da vjeruj u svoj tim za 2009. i da želi izvršiti obećanje da se s renaultom vrati na "stare staze slave"(ne zamjerajte mi, malo pjesničke slobode :lol: ). Rekao je i da je znao da u ferrariju nema mjesta i da želi pobjediti prije 2010 i 11., te godine su mu predaleko da čeka. ;)

Ne može gore... Prvo Limi ostaje u Ferrariju, znači Alonso tamo neće, pa sad i ovo... Kakav Renault. Prvo i prvo moraju motor nekako legalno riješiti, KERS nisu ni pipnuli koliko ja znam, hm, možda skucaju nešto dobro ali sumnjam...
kakav potpis staviti???
Avatar
piquet
Početnik
Početnik
Postovi: 268
Pridružen/a: 27 srp 2004, 15:46

Post Postao/la piquet »

Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad »

piquet je napisao/la:el campeone...

http://es.youtube.com/watch?v=HWeb4OfSv0k
.....magnifico....
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Maestro
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1113
Pridružen/a: 18 sij 2008, 20:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Čapljina City
Kontakt:

Post Postao/la Maestro »

pospani gad je napisao/la:
piquet je napisao/la:el campeone...

http://es.youtube.com/watch?v=HWeb4OfSv0k
.....magnifico....

Samo da mu se dočepati brzog bolida. :cry: Volim ga ko da je moj.
kakav potpis staviti???
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la sunseeker »

sjajan video!
keexx
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1099
Pridružen/a: 07 tra 2008, 22:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren-Mercedes
Lokacija: somewhere else

Post Postao/la keexx »

Odličan krug, svaka mu čast... :thumbup: Nadam se da će doć u neki brži bolid od sljedeće sezone, pa da može pokazat svo svoje umijeće, a ne da u ovakvom Renaultu troši vrijeme, živce i talent...
slika slika
Vleki
Test vozač
Test vozač
Postovi: 621
Pridružen/a: 12 lip 2007, 11:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Michaela Schumachera

Post Postao/la Vleki »

U ovo je stvarno lijepo za gledati, koju on ima kontrolu bolida :shock: i odlična pretjecanja, makar je u tom trenutku imal nadmoćan bolid ali treba znati ili osjetiti, s koje strane će najlakše i najbrže proć.
Odgovori