Fernando Alonso [#14]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

Grbava staza i visoki rubnici uzeli danak. Cak je Porsche diksvalificiran #91 koji je bio 2. U GTE Pro klasi zbog preniskog auta. Ocito slaba konstrukcija od strane inzinjera i nepripremljenost za ovako grbavu stazu.

To samo pokazuje nekompetentnost Toyote. Imaju ogromnu prednost, pobjeduju s nekoliko krugova prednosti nad 3. Plasiranim i opet idu ovako blizu limita.

Edit:
Sad bas citam izjavu od Buttona. Smijesna stvar mi je da privatnjaci moraju vozit na gumama konstuiranim za hibride koji su AWD. I dosta problema imaju upravo s prednjim gumama koje je tesko zagrijat njima (RWD)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 19 kol 2018, 22:43 dakle... ode iz F1 jer je, po njegovim riječima. postala "dosadna i predvidljiva", ali zato mu je super u WEC-u gdje je također "dosadno i predvidljivo" (najbliži konkurent Toyote završio je 4 kruga iza u Silverstoneu) ali pobjeđuje pa mu je super.
Otiso je iz F1 jer ne sedi u konkurentnom bolidu.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

vidc je napisao/la: 20 kol 2018, 09:14
Cuky je napisao/la: 19 kol 2018, 22:43 dakle... ode iz F1 jer je, po njegovim riječima. postala "dosadna i predvidljiva", ali zato mu je super u WEC-u gdje je također "dosadno i predvidljivo" (najbliži konkurent Toyote završio je 4 kruga iza u Silverstoneu) ali pobjeđuje pa mu je super.
tipično Alonsovo kenjanje
Ili lik mozda ide zbog toga iz wec-a (mozda) i f1 (sigurno) da bi mu bilo "zanimljivo" u indiyu di je puno toga izjednačenije i "lutrija"...

Da Toyota je varala...

Najlakse je uvijek samo srat po svemu..
Svo si losi, sve ne valja, svi varaju...jedino kad se Ferrari prozove za varanje onda bjezi....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

pospani gad je napisao/la: 20 kol 2018, 08:38 Ne kužim, zašto se odmah ide na opciju VARANJE? Zar ne postoji mogućnost, kada su sami sebi konkurencija - pa su uljuljakani u osjećaj uspjeha i bezbrižnosti - nešto sami shebali po tehničkom pitanju? I to je moguće, zar ne?
Ok, možda je varanje pregruba riječ, no kad sam pročitao da su pali na testu fleksibilnosti podnice to mi je prvo palo na pamet. Opet, može biti kao i što je Finac rekao njihova šlampavost. Jer biti toliko dominantan u sezoni u kojoj nemaš niti jednog konkurenta i onda u utrkama u kojima praktički samo trebaš doći do cilja da bi imao sigurnih 1-2 na taj način izgubiti taj rezultat nije baš najbolja odlika. Ali barem pokazuje kako to da nisu uspjevali konkurirati pored Audija i Porschea

popeye je napisao/la: 20 kol 2018, 13:50Otiso je iz F1 jer ne sedi u konkurentnom bolidu.
Nakon što je objavljeno da odlazi čitao sam članak u kojem je izjavio da je odluku donio već pred nekoliko mjeseci jer je F1 postala previše predvidljiva i zbog toga dosadna. To je ono što je rekao. Naravno da je otišao jer nije u konkurentnom bolidu, pa pokazuje se to samo po njegovim nastupima u još dosadnijoj LMP1 klasi u WEC-u gdje dominira i to mu je super jer pobjeđuje.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Ma u wec-u je samo na 1 sezonu da se oduzi Tojoti zbog le mana. Njemu je cilj Indikar.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Alonso-champ »

Lol..koji baksuz pa to je za ne povjerovati
Alonsista hasta la muerte..
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Kao sto čitam....Toyota je koristila isti dizajn podnice kao i u predhodnim trkama????
Zašto onda nema prigovora?
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

gjoko-mkd je napisao/la: 20 kol 2018, 16:13 Kao sto čitam....Toyota je koristila isti dizajn podnice kao i u predhodnim trkama????
Zašto onda nema prigovora?
Zato jer neće dobit niš s tim. Ja se ne sjećam kad se neka odluka zbog tehničkog prekršaja poništila (sjećam se zbog filma "Rush" '76 i pobjeda Hunta u Španjolskoj). Ionako su debelo naprijed. I da kao što si rekao, taj element se koristi od početka prošle godine. Al ajmo prebacit raspravu o Toyoti u temu WEC, a priče za Alonsa ovdje ;)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la speedy56 »

Toyota je isla do limita, stiskali su svoje aute, isto kak i Audi 2016. (dsq zbog istog razloga), to im ne zamjeram.
Opcenito im zamjetam slampavost koju rade u pitovima i sličnim stvarima zbog čega svako malo pokupe neku kaznu.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

Zanimljivo, nakon što su Horner i Marko prokomentirali da dolazak Alonsa u RB bi prouzročio kaos i ne podudara se s njihovom politikom, Alonso izjavljuje da je odbio ponudu RB-a da zamjeni Ricciarda. Ko priča bullshit od te 2 strane?
Fernando Alonso has revealed he rejected an offer from Red Bull to replace Daniel Ricciardo
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Iznenadjen sam neko laze. Moze li link toga Alonsovog
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 23 kol 2018, 16:40 Iznenadjen sam neko laze. Moze li link toga Alonsovog
LINK + Video intervju
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Zapanjen sam :mrgreen: Pa ko sad laze Alonso ili RB? Neko laze a kako otkriti? :-k :-k :-k
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Alonso-champ »

Neka pitaju i RB,jesuli nudili njemu mjesto..valjda nece niko lagati u kameru pred milijonima ljudi..ili ipak
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

Alonso-champ je napisao/la: 23 kol 2018, 19:36 Neka pitaju i RB,jesuli nudili njemu mjesto..valjda nece niko lagati u kameru pred milijonima ljudi..ili ipak
pitat će ih i oni će negirat. A neko laže. Bilo je laganja i prije pred kamerama ne vidim zasto to nebi bilo i ovdje
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Alonso-champ »

F1NAC je napisao/la: 23 kol 2018, 19:39
Alonso-champ je napisao/la: 23 kol 2018, 19:36 Neka pitaju i RB,jesuli nudili njemu mjesto..valjda nece niko lagati u kameru pred milijonima ljudi..ili ipak
pitat će ih i oni će negirat. A neko laže. Bilo je laganja i prije pred kamerama ne vidim zasto to nebi bilo i ovdje
Onda neka ih sastave 😂😂😂 to treba rascistiti 😂
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

Navodno po ovome, RB mu je ponudio mjesto u Monaku i sad u 8. mjesecu

https://streamable.com/h9n2g


s druge strane, sjećam se koliko je plakao da je NEwey osvojio naslov 2011 a ne Vettel, u tom smislu. I dobio je ponudu 2011. i odbio ih je. Koji k

Inače Markove riječi
Marko replies to Alonsos claims that he was approached by Red Bull earlier this season: "Maybe it was a mechanic or one of our engineers who is a fan of him."
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

Da baš vjerujem Marku. A bome sam i ocekivao takav neki spin.

Nisam bio siguran kome da vjerujem. Ali od svih razloga isticu se dva zbog kojih sam na Alo strani.

1. Helmut Marko i Christian Horner -> jedina dva koja seru daleko najvise u F1
2. Alonso je napravio svoje, odlazi i nema razloga lagati ili prešutjeti bilo što radi buducih potencijalnih veza.

Vjerojatno nebi nista rekao da nije Horner sam u intervjuu onako nastupio prema njemu.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

Drago mi je da Ricci odlazi od tih shady ljudi
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 24 kol 2018, 12:27 Drago mi je da Ricci odlazi od tih shady ljudi
Po meni kak je i sam rekel u naboljem trenutku. Imat ce prilke pokazati što zna pa cemo vidjeti jel tolko dobar ili ne.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la: 24 kol 2018, 12:25 Da baš vjerujem Marku. A bome sam i ocekivao takav neki spin.

Nisam bio siguran kome da vjerujem. Ali od svih razloga isticu se dva zbog kojih sam na Alo strani.

1. Helmut Marko i Christian Horner -> jedina dva koja seru daleko najvise u F1
2. Alonso je napravio svoje, odlazi i nema razloga lagati ili prešutjeti bilo što radi buducih potencijalnih veza.

Vjerojatno nebi nista rekao da nije Horner sam u intervjuu onako nastupio prema njemu.
Sad Horner govori za Sky da mu RB nije nikad nije nis ponudio ove godine
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

Alonso kaže kako su mu nudili mjesto nakon 2007, 2009, 2011 i 2013 te dva puta ove sezone, jednom u Monaku i jednom nakon što je objavljeno da Ricciardo odlazi.

Horner kaže kako je RB ponudio mjesto nakon 2008, a nakon toga da nikada Red Bull Racing nije ponudio mjesto Alonsu. Kaže da je bilo interesa od strane Flavia dok je još bio Alonsov manager te od strane FOM-a i Liberty Medije nakon Ricciardovog odlaska, ali da nikad nakon 2007. nikakve službene ponude od strane Red Bull Racinga nije bilo
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la vidc »

Alonso zvuči dosta uvjerljivo. ko tu koga :D
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

najgore je što su i jedna i druga strana poznate da ne kažu baš uvijek istinu... na kraju sam gotovo pa siguran da je istina negdje između
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la vidc »

a eto, Alonso tvrdi da je više puta na stolu imao ponudu red bulla... dakle ne samo da su se raspitivali onako usmeno, nego baš da su ponudili nešto konkretno
Odgovori