Fernando Alonso [#14]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

Još malo priče od Joea Sawarda vezano za ALO-RB situaciju. Navodno cijelo vrijeme je Flavio nudio/gurao Alonsa RBu koji ga jednostavno nisu zeljeli

Well, I'll tell you a story. In Baku I was talking to a senior Red Bull Racing individual known as Christian and Flavio Briatore approached: "Oh God," Christian said (Sorry if this sounds like Pilgrim's Progess). "He's trying to sell me Alonso again. We don't want him." I was not surprised by responded: "You don't want him?". Christian looked to the skies and said: "We have no interest in him at all". I will leave it to you to figure out who is telling the truth in this case...
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

Alonso će u tjednu nakon VN Italije letjeti za SAD gdje će na Barber Motorsport Parku testirati Andrettijev IndyCar bolid. To će mu biti prvi puta da vozi IndyCar bolid na stazi koja nije oval.
https://wtf1.com/post/alonso-will-test- ... next-week/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Kimi Raikkonen [#7]

Post Postao/la Cuky »

pospani gad je napisao/la: 04 ruj 2018, 17:47 A što se tiče Alonsa, najviše mu zamjeram kako nije uspio prestići Petrova te godine. To mi nikako ne ide u glavu..... #-o ...... ali eto......
Eto meni je žao što bar te godine nije pokušao napasti Petrova, pa makar ispao blento poput Vettela u Bakuu ove godine i umjesto zaradio poziciju izgubio još 3-4. Ali bar bi pokušao, barem neki kamikaza potez u stilu Kobayashija. Ipak je to ta jedna pozicijia sa kojom možeš dobiti naslov, a ako ne uspiješ izgubiš ga jednako kao i da ne pokušaš.


Što se Kimija tiče, da izgleda da je situacija jako zeznuta. Predsjednik je dobar prijatelj sa njime i želi ga u momčadi, Arrivabene ga želi u momčadi, Vettel ga želi u momčadi, on sam želi ostati u momčadi... ali Marchionne je više od svega htio da dogodine Leclerc bude u momčadi i izgleda da je sve riješio prije nego je umro tako da su ovima praktički vezane ruke.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Kimi Raikkonen [#7]

Post Postao/la Cuky »

On je očito mislio da je spreman ako je potpisao ugovor. I nije stvar da ovi misle da nije spreman, samo im je super raditi sa Kimijem
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Kimi Raikkonen [#7]

Post Postao/la vidc »

On i Sergio. Ostali očito ne misle tako. Sergio bi stao iza njega i druga bi priča bila, al Sergio je umro i sad je drugačija situacija...
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

evo postovi koji su imali veze sa Fernandom su prebačeni u FA temu... šteta ih je izbrisati, pokazalo se da ipak znamo još uvijek konstrkuktivno raspravljati :)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la: 05 ruj 2018, 15:43 evo postovi koji su imali veze sa Fernandom su prebačeni u FA temu... šteta ih je izbrisati, pokazalo se da ipak znamo još uvijek konstrkuktivno raspravljati :)
Nešto si pobrkao. Di su postovi? Ovdje u FA nisu,..... :-k
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

izgleda da sam nešto pobrkao... ne mogu ih naći ](*,) ](*,)

BUMP: Izgleda da sam baš dobro kiksao... prebacio sam ih i krenuo obrisati iz Kimi teme i slučajno ih obrisao iz obje
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la: 05 ruj 2018, 15:47 izgleda da sam nešto pobrkao... ne mogu ih naći ](*,) ](*,)

BUMP: Izgleda da sam baš dobro kiksao... prebacio sam ih i krenuo obrisati iz Kimi teme i slučajno ih obrisao iz obje
Sve 5. :thumbup:
Zonelsk i ja smo započeli, kako Fernando ni' toliki crnjak. Argumentirano i objektivno smo to vidjeli i počeli polemizirati, jer je totalno nefer izgubio titulu 2010.-e.

Ovo je jedan od rijetkih foruma, di postoji konstruktivna rasprava...... =D>
Forum gdje nema "letećih teletabisa" i sličnih uvredljivih i samodopadnih osoba. Nekad netko zatalasa, npr. popeye, ali to je - to. Uglavnom.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Cuky je napisao/la: 05 ruj 2018, 15:47 izgleda da sam nešto pobrkao... ne mogu ih naći ](*,) ](*,)

BUMP: Izgleda da sam baš dobro kiksao... prebacio sam ih i krenuo obrisati iz Kimi teme i slučajno ih obrisao iz obje

Policajac ulazi kući...pljuva u krevet i skači sa prozora....jeb.ga......trebalo je obnuto :sranja:
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 05 ruj 2018, 15:47 izgleda da sam nešto pobrkao... ne mogu ih naći ](*,) ](*,)

BUMP: Izgleda da sam baš dobro kiksao... prebacio sam ih i krenuo obrisati iz Kimi teme i slučajno ih obrisao iz obje
Nema veze, mozda ga navecer ponovno srocim ako ulovim vremena.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

pospani gad je napisao/la: 05 ruj 2018, 15:52
Cuky je napisao/la: 05 ruj 2018, 15:47 izgleda da sam nešto pobrkao... ne mogu ih naći ](*,) ](*,)

BUMP: Izgleda da sam baš dobro kiksao... prebacio sam ih i krenuo obrisati iz Kimi teme i slučajno ih obrisao iz obje
Sve 5. :thumbup:
Zonelsk i ja smo započeli, kako Fernando ni' toliki crnjak. Argumentirano i objektivno smo to vidjeli i počeli polemizirati, jer je totalno nefer izgubio titulu 2010.-e.

Ovo je jedan od rijetkih foruma, di postoji konstruktivna rasprava...... =D>
Forum gdje nema "letećih teletabisa" i sličnih uvredljivih i samodopadnih osoba. Nekad netko zatalasa, npr. popeye, ali to je - to. Uglavnom.
Nebi baš rekao da je nefer izgubio utrku. Budimo realni. Da se nisu dešavala sr*nja u Red Bullu (mislim na mehaničke kvarove poput Australije, Španjolske, Bahreina itd) naslov bi bio riješen puno prije. Ono što je on napravio je maksimizirao ono što je dobio u paketu. Nešto što recimo Seb ove godine u nekoliko utrka ne radi. Iskreno ne sjećam se neke velike greške te 2010. Moooooooožda ono glupo pretjecanje kubice u Silverstoneu kad je očito skratio šikanu u Clubu i nije mu palo napamet vratit je pa je pokupio DT i to još je morao odradit nakon SC-a . E da i start u Kini #-o

Nitko nije savršen, ali složio bih se sa kolegom luka_kimi da sa stavkama kako bi Alonso osvojio već prvenstvo ove godine ili takve gluposti ne treba koristit.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la vidc »

Monaco? Belgija? Čudna je bila 2010., puno grešaka svih al zadnji dio prvenstva vettel je bio jako dobar... Možda ove godine ponovi to :D
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Kimi Raikkonen [#7]

Post Postao/la Kranči »

Cuky je napisao/la: 04 ruj 2018, 19:31
pospani gad je napisao/la: 04 ruj 2018, 17:47 A što se tiče Alonsa, najviše mu zamjeram kako nije uspio prestići Petrova te godine. To mi nikako ne ide u glavu..... #-o ...... ali eto......
Eto meni je žao što bar te godine nije pokušao napasti Petrova, pa makar ispao blento poput Vettela u Bakuu ove godine i umjesto zaradio poziciju izgubio još 3-4. Ali bar bi pokušao, barem neki kamikaza potez u stilu Kobayashija. Ipak je to ta jedna pozicijia sa kojom možeš dobiti naslov, a ako ne uspiješ izgubiš ga jednako kao i da ne pokušaš.
https://youtu.be/OGusVgUWIGs?t=1m46s

Probao je on, ali nije išlo. Imaš kasnije i u highlightsima kako je Hamilton zapeo iza Kubice. Pa ni Webber nije nešto baš pokušao proći (mislim da je prošao samo Toro Rossa koji mu se zapravo maknuo).

I tada je Ferrari napravio pogrešku (kako čudno), pa su pratili Webbera umjesto da su ostali na stazi.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

sa jučerašnjeg testa u Barberu
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

opet se počelo pričati, nakon testa u Andrettijevom bolidu sa kojeg su bile skinute sve oznake Honde, kako Honda nije baš raspoložena isporučivati motore za bolid u kojem bi se Alonso natjecao u Indy... djelomično zbog toga što je pod ugovorom sa Toyotom, ali djelomično i zbog toga kako je pričao u javnosti o Hondi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Alonso-champ »

Sto se Honda pronasla uvredjeno?pa Alonso nista nije slagao...
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

Alonso-champ je napisao/la: 16 ruj 2018, 14:21 Sto se Honda pronasla uvredjeno?pa Alonso nista nije slagao...
Pssssst, nesmijes to govoriti na glas. Nije ti Honda bila nist kriva, sve je to bilo do McLarena...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

Suludo je tvrdit da je u svemu tome Alonso svetac
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 16 ruj 2018, 14:42 Suludo je tvrdit da je u svemu tome Alonso svetac
Suludo je tvrditi da nije bio u pravu.... (ili ko mu je rekao da to kaze)
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Toon »

...nebitno - nije baš o.k. pljuvati ruku koja te hrani (lijep dio financijskog kolača je bio Hondin)...poštenije bi bilo da je Honda sama po sebi pljuvala...takva su pravila u tim krugovima, Alonsa koliko god razumio njegovu ljutnju, bijes i razočaranje, treba razumijeti i japance...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Kranči »

8. na tablici sa samo 3 boda iza Hulka.

I dalje je majstor.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

Što lik ružno piše o Fernandu Alonsu:

https://www.poleposition.hr/nepozeljni-fernando-alonso/

Satrla me zadnja rečenica u tekstu:


.....................Bio je jako dobar u svim stvarima, ali na završnom je ispitu iz politike (kojoj je bio sklon) uvijek kiksao.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

pospani gad je napisao/la: 20 ruj 2018, 11:48 Što lik ružno piše o Fernandu Alonsu:

https://www.poleposition.hr/nepozeljni-fernando-alonso/

Satrla me zadnja rečenica u tekstu:


.....................Bio je jako dobar u svim stvarima, ali na završnom je ispitu iz politike (kojoj je bio sklon) uvijek kiksao.
Nije mi se dalo ponovno tipkati post o tome (koji je Cuky greškom obrisao) ali cini se da je ovo dobro za krenuti malo o tome.

Kaj uopce znaci zadnja rečenica? Kaj je s time htio reci?
Podatak da su svi šefovi momčadi koji su surađivali s Alonsom gubili svoje poslove je također čudna slučajnost (Osim Paula Stoddarta jer je bio vlasnik Minardija). Uz Flavija Briatorea, u ‘probranoj’ su skupini: Stefano Domenicali i Marco Mattiacci (Ferrari) te McLarenovci Martin Whitmarsh, Ron Dennis i Eric Boullier.
Jooj daj molim te, ovaj je jucer poceo pratiti F1 i clanak je samo da ga napise ili ga je prepisao iz nekog zutog izvora.
Stefano Domenucali -> dao otkaz, nije ga dobio
Marco Mattiacci -> bas zbog toga sto NIJE zadrzao Fernanda, i sto je i bio prijelazno rjesenje -> dobio pedalu
Ron Dennis -> pokusao preveslati suvlasnike momcadi, dobio po prstima

Ostali, ah da je i tocno da FA uzrokovao da odu, samo je pokazao da nisu napravili dobar posao.
Po meni je McLaren krenuo nizbrdo sa Whitmarshem na celu, a kompleksi koje je imao Ron i način na koji je postavio organizaciju su doveli do sustavnog raspada sustava.
A Flavio -> taj je sjebao sam sebe.

A ovo za Hondu i pljuvanje motora, rekao bi da mu je to sugerirano da kaze da se napravi pritisak na Hondu koja je do ove sezone redovito kiksala i rusila svoju i McLarenovu reputaciju. Nek je covjek to i sam rekao, no cini mi se da tu i nema zle krvi velike.

Ako se dobro sjecam, lik je na prvoj utrci ove sezone uredno otisao do TR garaze i sa svima iz Honde se uredno pozdravio.

Svi pricaju u konteksu, jooj da nije odabrao ove bio bi sad x-ti prvak itd. Po meni svaki potpis za neku momcad je imao smisla i bio je logican u tom trenutku.

EDIT:
Malo sam jos bacio oko na pricu oko Indija, Honde, McLarena i Alonsa što bi mozda i neki normalan novinar trebao napraviti prije pisanja gluposti.
Par informacija (cak i citata) koji se mogu izvuci iz medija:
- Honda nema nista protiv Alonsa, dapace bilo im je super surađivati na Indiju 500 prosle godine. Šef honde je rekao da ce odluku o davanju motora McLarenu (a ne Alonsu) odluciti iskljucivo Americki ogranak Honde
- veci problem Hondi od prošlosti sa McLarenom / Hondom je trenutno Alonsov ugovor sa Toyotom (WEC)
- drugi veci problem je činjenica da imaju puno klijenata te da bi im jos jedan predstavljao potencijalan problem sa dostavljanjem motora

-sa Chevroletom imaju pak drugi problem kaj Andretti je na Hondi a bez njega nejdu u Indy.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Toon »

Jako teška i mučna tema...jedan velik vozač sa gomilom krivih poteza u karijeri...ne samo sa odabirima momčadi već i ljudi koji su ga vodili i upravljali njegovom karijerom...prvo mislim da je bespredmetno raspravljati o njemu u smislu da li je jedan od najboljih vozača koji su se ikad pojavili u ovom sranju od sporta...svatko tko želi tvrditi da on ne spada među najveće nema što raspravljati sa mnom – on je jedan od najboljih vozača koji su se ikad pojavili, sposoban se prilagoditi bolidu, stazi, zna pronaći brzinu tamo gdje ju rijetko tko može pronaći, jedan od najsposobnijih je ikada u trenucima kada se treba braniti i u trenucima kada treba pritiskati onog ispred sebe...nažalost dvije velike sjene su obilježile njegovu karijeru i osobno smatram da ni u jednoj od njih nije nevin (spy i crash gate) – no ovo nije rasprava o njegovom psihološkom profilu – tu bi mnogi, ne samo on , jako nisko kotirali
...mnogi mu zamjeraju (i ja) i nesnalaženje protiv tada glupog tamnoputog početnika koji je bio u svemu jednak njemu – to si nije smio dozvoliti i nitko me ne može uvjeriti da je za to kriva momčad, Ron ili netko treći- kada netko započinje karijeru NE MOŽE biti jednako dobar i bez problema pratiti svjetskog prvaka...zbog one izdaje momčadi 2007 (ak se ne varam) nikad ga poslije nisam mogao do kraja provariti i prihvatiti i nikad neću ali ipak nije zaslužio pljuvanje ni omalovažavanje....jedan od 10 najvećih koji su se ovdje pojavili bez obzira što neki imaju puno više titula...Alonsa treba gledati kao kompletnog vozača koji se rijetko pojavljuju u ovom sportu...vozačina a ne vozač...

...a što se tiče njegove budučnosti...polako nigdje još ne gori....doći će na svoje....
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Odgovori