Formula 1 team - BWT Alpine F1 Team [A522]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la popeye »

a za prethodne trke? jel se zna otkad koriste taj sistem?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la vidc »

koliko sam shvatio nema konkretnih dokaza da krše tehnički pravilnik ali su ih kaznili?
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 24 lis 2019, 09:38 a za prethodne trke? jel se zna otkad koriste taj sistem?
Za sada još ništa

vidc je napisao/la: 24 lis 2019, 10:40 koliko sam shvatio nema konkretnih dokaza da krše tehnički pravilnik ali su ih kaznili?
Kažnjeni su zbog kršenja sportskog pravilnika, točnije članak 27.1 koji zabranjuje korištenje elektronskih pomoći poput TC-a, ABS-a i sl. Kažu da iako nije sustav onakav kakav je Racing Point mislio da jest te ne krši tehnički pravilnik vozači su i dalje potpomognuti jer se ne moraju brinuti o postavkama kočnica jer elektronika to odradi za njih.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la vidc »

a kako ide s energy recovery-em i deploymentom? da li je on preprogramiran ili? nekako sumnjam da drugi u slučaju energy recovery nemaju neku opciju automatsko podešavanja brake balansa kad se aktivira BBW
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la Cuky »

Kad se aktivira BBW (svaki puta kada vozač nagazi kočnicu) koristi se brake balance kojeg je vozač odabrao. Točnije, vozač odabere koliki postotak kočenja želi da odrađuju prednje kočnice, a onda BBW po tome prilagodi snagu stražnjih kočnica. Isto kao i prije, samo stražnje kočnice nisu regulirane mehanički nego elektronički.

Ovo što je Renault imao je mijenjalo i prednje i stražnje kočnice bez ikakvog vozačeva inputa.

BUMP:
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la popeye »

RENAULT OD POČETKA SEZONE IMA SISTEM AUTOMATSKOG POSTAVLJANJA BALANSA KOČNICA!

https://www.f1-bih.com/renault-od-pocet ... e3JMZSaSrY


evo kome se da citati meni se ne da.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la Cuky »

Iskreno, bit ću iznenađen ako im ne oduzmu sve bodove.

Domišljato je, ali jbg otkriveni su.

A gledao sam nedavno neki panel u vezi varanja, tj. razvlačenja, pravila u motosportu. Većinom govorili bivši glavni mehaničari, inžinjeri i dizajneri, sve u poodmakloj dobi ljudi. Jedan je tako pričao da su u svom autu (zaboravio sam koja serija točno, mislim da IMSA) imali standardni crveni spremnik za gašenje požara. Samo što u njemu nije bilo smjese koja se koristila za gašenje požara nego je bio N2O (Nitro Oksid). Aktivaciju istog su spojili na gumb na volanu namjenjen za radio komunikaciju jer su imali vozača koji gotovo nikada nije komunicirao radiom. Ali kaže da su od kad su počeli to koristiti stalno slušali na radiju "klik" "klik" "klik". Nisu nikada bili uhvaćeni jer je spremnik bio vjerodostojan, sa originalnom naljepnicom proizvođača i sve je izgledalo legalno. Jedino, kaže, nisu uspjeli niti jednu utrku sa tim sistemom pobjediti.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la popeye »

Future Renault in F1 uncertain: "Examine our strategy"

Lately there seems to be a lot to do about the Renault team . Earlier this week the team was punished by the FIA ​​for an illegal tool, now the Renault interim CEO suddenly seems to have put a bomb under the team's future. Will Renault still remain in F1?

The French car manufacturer has it anyway not easy. In 2017, the then CEO, Carlos Ghosn, was arrested in Japan on suspicion of tax fraud. This has caused a considerable disruption within the ranks of Renault and led to a fall in turnover. In a conference call with investors, interim CEO Clotilde Delbos announced that he would be taking a closer look at the company's strategy, Motorsport.com reveals .

Delbos says that this mainly concerns analyzing the entire 'Drive the Future' strategy that Ghosn implemented in 2017, so not just activities such as the Formula 1 team and the Alpine sub-brand. "I do not specifically focus on those two activities, but the reconsideration of 'Drive the Future' plans means that we put everything on the table. In doing so, we take into account the context of the market and the current situation of the group. We review our entire strategy. "

This of course does not say much concrete about the future of Renault in Formula 1, but it is not a good sign that the team has not been doing well lately. In addition, Renault will probably have to invest more from 2021 to keep up with the top teams, despite the introduction of a budget ceiling. The manufacturer's Formula 1 team was a child of Ghosn, but the new Renault leadership may just decide to pull the plug. Will undoubtedly be continued ...
ako ih FIA sad kazni mogli bi otici :biggrin:

takodje sad im ne ide na ruku i sto su ih prvo RB a potom i Mclaren napustili i nemaju vise kome prodavati motore i koristiti drugu ekipu kao "B" tim kao sto Ferari, Mercedes i Honda koriste sto je ipak neka prednost.

a da ne pricam o losim rezultatima i da jos nisu ni blizu podijuma...
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la Cuky »

Ovo je već sad duboko otišlo... pitali su Grosjeana ako je takav sustav postojao u momčadi iz Enstonea kada je on vozio za njih (tada Lotus). Kaže da jest. Kad su ga pitali što misli o legalnosti rekao je da sve što će reći je da je kasnije pitao da se takav sistem napravi (valjda u Haasu) pa nisu htjeli.

Uz to, Szafnauer iz Racing Pointa kaže da su odlučili žaliti se kada su pristupili FIA-i sa upitom mogu li takav sistem razviti za svoj bolid ili nije legalno. Kad im je FIA potvrdilo da takav sistem neće biti dozvoljen onda su sastavili dokument koji su predali u Japanu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la Cuky »

Dirk De Beer pridružuje se momčadi kao šef aerodinamike. De Beer je već radio za momčad u periodu od 2008-2013 nakon čega se pridružio Ferrariju. 2017. Prelazi u Williams kojeg napušta nakon razočaravajućeg početka 2018.

U momčadi će zamijeniti Petera Machina koji je sporazumno napustio momčad
https://www.racefans.net/2019/11/01/ren ... rules-push
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la F1NAC »

Pat Fry se pridruzuje tehnickom odjelu
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la popeye »

The fear in the paddock of Formula 1: Renault could get out of Formula 1 end of this year.

This scenario has already been discussed among the protagonists of FIA and marketer Liberty Media in the paddock of Austin .

Background: The new Renault boss Clotilde Delbos (52), who heads the French group for a few weeks and is personally promoted by French President Emmanuel Macron (the French state owns 15 percent of the Renault Group) is known as the woman of numbers and savings - and is considered in the paddock as an opponent of the Formula 1 engagement.

Just recently, she admitted that Renault's Formula One team was under scrutiny. The fears in the paddock of Austin: The Frabzosen do not wait until the beginning of the new Concorde Agreement, but are faster away.
An exit would also mean that the two contracted for 2020 Renault drivers Daniel Ricciardo and Esteban Ocon would be without a job. A return to Red Bull is not possible for the Australian Ricciardo.
"Our drivers are fixed, there is no room," said Red Bull chief consultant Helmut Marko on request from F1-Insider.com. Even a possible increase to three cars per team was in the case of no issue. Marko: "That was not discussed. Also, who should pay for it? One can assume, however, that the team will be taken over immediately by someone else. "
One of the candidates could be the Russian chemical billionaire Dmitry Mazepin (51). It is no secret that Mazepin is looking for a Formula One racing team for his son Nikita (20), who is currently racing in Formula 2.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Baš je slatka ova zadnja rečenica, awww
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la popeye »



:lol2:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Nisu mi jasna ova 3,4 metra praznog hoda prema ogradi unutar kojih je mogel zakočiti...jel mu pozlilo? :roll:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la Cuky »

Kočio je, pogledaj ponovo i vidjet ćeš da su prednji kotači zablokirani. Moja je pretpostavka da se u panici nije snašao i zaboravio povući polugu kvačila te ga je motor jednostavno pogurao
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la Vuksa_KC »

To sve ova nova gleda, navodno reže ko luda troškove, ovo je samo dodatni čavlić vjerojatno
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la popeye »

„Prema našim mjerenjima, Ferrari i mi imamo najjači motor u utrci. Zatim dolazi Honda, a tek onda Mercedes,“ rekao je Abiteboul (Renault).
:smijeh:
„Razlika između Honde, Renaulta i nas je minimalna. Trenutno se samo Ferrari ističe,“ rekao je Cowell (Mercedes).

Timovi se oslanjaju na GPS podatke kada procjenjuju snagu motora svojih rivala, ali mnogi faktori kao razina isporuke snage i stanje guma mogu poremetiti tu sliku.

„Jako je teško procijeniti snagu motora. U utrci vaš protivnik nekada ima zavjetrinu, profitira od DRS-a, napada ili čuva gume,“ pojašnjava Cowell.
inace ti GPS podaci nisu za merenje snage motora. kao sto sam pre rekao samo na stolu se svi precizno mogu izmeriti.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 07 pro 2019, 13:40 inace ti GPS podaci nisu za merenje snage motora. kao sto sam pre rekao samo na stolu se svi precizno mogu izmeriti.
Momčadima je teško znati snagu suparnika, ali FIA ima uvid u snage svih u svakom trenutku na stazi. Postoje senzori koji mjere izlaznu snagu motora (a koji su tu najviše iz razloga što ECU te podatke koristi, uz mnoge druge, za konfiguriranje rada motora i da bi se pobrinuo da izlazna snaga je onakva kakvu vozač zahtijeva koristeći određenu mapu rada motora). Svaka momčad ima te podatke za sebe, ali nema za druge nego nagađa. FIA ih ima sve, al moraju šutiti.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 07 pro 2019, 15:24
popeye je napisao/la: 07 pro 2019, 13:40 inace ti GPS podaci nisu za merenje snage motora. kao sto sam pre rekao samo na stolu se svi precizno mogu izmeriti.
Momčadima je teško znati snagu suparnika, ali FIA ima uvid u snage svih u svakom trenutku na stazi. Postoje senzori koji mjere izlaznu snagu motora (a koji su tu najviše iz razloga što ECU te podatke koristi, uz mnoge druge, za konfiguriranje rada motora i da bi se pobrinuo da izlazna snaga je onakva kakvu vozač zahtijeva koristeći određenu mapu rada motora). Svaka momčad ima te podatke za sebe, ali nema za druge nego nagađa. FIA ih ima sve, al moraju šutiti.
cek, cek, cek, kako sad moraju cutiti a pre neki dan su to javno obelodanili?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la Cuky »

Nisu. Jedan od viših ljudi je to podijelio pod uvjetom da ostane anoniman.

Sad, takve izjave je uvijek dobro uzeti sa dozom rezerve...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 07 pro 2019, 18:06 Nisu. Jedan od viših ljudi je to podijelio pod uvjetom da ostane anoniman.

Sad, takve izjave je uvijek dobro uzeti sa dozom rezerve...
kako nisu kad su izasle brojke.

ovo je Caki tvoj citat
Cuky je napisao/la: 28 stu 2019, 17:00 Ovo je prijevod iz 2-3. ruke pa treba uzeti malo sa rezervom. Ali, navodno je jedna visokopozicionirana osoba iz FIA-e Motorsport.it-ovom novinaru otkrila brojke njihovih mjerenja snage motora po kojima ispada da Ferrari nije ni blizu 50KS+ snažniji od konkurencije kako su iz Mercedesa i RB-a tvrdili.

Prema tom izvoru Ferrari ima cca. 26-30KS više od Mercedesa, koji ima oko 15KS više od Honde. Vettelov motor je u Brazilu u usporedbi sa novim kod Leclerca imao oko 20-25KS manje. Prema istom izvoru, ove brojke se odnose na maksimalnu izmjerenu snagu. S druge strane, isti izvor tvrdi da je Honda jako konkurentna u smislu prosječne snage tokom cijelog kruga.
znaci:

Ferari
Mercedes -30 hp
Honda -45 hp


i sta sad kazes jel ovo zvanicno ili nije?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la vidc »

Navodno...
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la popeye »

vidc je napisao/la: 07 pro 2019, 21:43Navodno...
navodno nije zvanicno, znaci nije. a to ti ja od pocetka pricam.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Renault F1 Team [R.S.19]

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 07 pro 2019, 21:40 i sta sad kazes jel ovo zvanicno ili nije?
Pogledaj dio citata koji si podcrtao i jasno ti je da to nije nikakva službena objava, nego što je navodno novinaru prenio jedan od visokopozicioniranih ljudi iz FIA-e.

Službena objava bi bila da možeš otići na FIA.com i naći službeni dokument objavljen sa svim detaljima.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori