Formula 1 team - BWT Alpine F1 Team [A522]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
sp33d
Početnik
Početnik
Postovi: 179
Pridružen/a: 13 ožu 2008, 20:27
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Đubrov Zoc

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la sp33d »

Renault4ever je napisao/la:Pričate da je Renaultov bolid najružniji a vamo....


Čiji vam se od dosad predstavljenih bolida najviše svidio?

Renaultov
40.0%

Toyotin
30.6%

Williamsov
7.2%

BMW Sauberov
7.0%

Niti jedan
6.8%

McLarenov
6.8%

Ferrarijev
1.6%

to i ja nekužim. :?

očito ljudi jedno pišu, a za drugo glasuju. #-o
slika
Avatar
MP4don
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1004
Pridružen/a: 01 ožu 2008, 11:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren - Mercedes
Lokacija: Paragon

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la MP4don »

sp33d je napisao/la:
Renault4ever je napisao/la:Pričate da je Renaultov bolid najružniji a vamo....


Čiji vam se od dosad predstavljenih bolida najviše svidio?

Renaultov
40.0%

Toyotin
30.6%

Williamsov
7.2%

BMW Sauberov
7.0%

Niti jedan
6.8%

McLarenov
6.8%

Ferrarijev
1.6%

to i ja nekužim. :?

očito ljudi jedno pišu, a za drugo glasuju. #-o
LOL

Pa očito da je došlo do neke malverzacije... ili nas toliko veliki broj ovdje ima jaako loš ukus... :D
...::: // Hamilton United \\ :::...

Ti koji ovo čitaš, odi zuri u sunce ili tako nešto!!!

DOKAZ DA JE SCHUMY LEGENDA:

http://www.youtube.com/watch?v=Y2J_zxn6Sts" onclick="window.open(this.href);return false;

LOL
Avatar
XTRage
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 24 svi 2008, 20:05
Navijam za: Ferrari - Massa

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la XTRage »

Vjerovatno ni ne citaju nego misle da je glasanje za najruznijeg :D
Avatar
elf
Ekipni prvak F1 kladionice 2010.
Ekipni prvak F1 kladionice 2010.
Postovi: 305
Pridružen/a: 11 svi 2008, 13:27
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lotus F1 team
Lokacija: Brcko District BiH

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la elf »

slika

slika


ili se meni cini ili je ovo potpuno ista slika... pronadjite razliku... tko se ovo igra s slicicama...
slika
slika
Avatar
ZD1400RT
Početnik
Početnik
Postovi: 153
Pridružen/a: 05 srp 2007, 17:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Spanjarda
Lokacija: Zadar

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la ZD1400RT »

elf je napisao/la:[ http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/u ... 70x313.jpg ]

[ http://img413.imageshack.us/img413/5028/r28wi7.jpg ]


ili se meni cini ili je ovo potpuno ista slika... pronadjite razliku... tko se ovo igra s slicicama...
FICHO, piše ti par postova iznad! :D
11
cro_blue
Postovi: 142
Pridružen/a: 14 lis 2008, 10:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Renault
Lokacija: Kupres, BiH
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la cro_blue »

Meni je najzanimljivije to kako većina ljudi na forumu pljuje po Renaultovom kockastom nosu kao da je neaerodinamičan i slično. Ček, pa ako netko od vas zna nešto više o aerodinamici od Renaultovih inžinjera, javite im se. Možda vas i zaposle! :lol:

Inače, meni je bolid OK... Vidio sam i ružnijih.
slika
Avatar
MP4don
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1004
Pridružen/a: 01 ožu 2008, 11:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren - Mercedes
Lokacija: Paragon

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la MP4don »

cro_blue je napisao/la:Meni je najzanimljivije to kako većina ljudi na forumu pljuje po Renaultovom kockastom nosu kao da je neaerodinamičan i slično. Ček, pa ako netko od vas zna nešto više o aerodinamici od Renaultovih inžinjera, javite im se. Možda vas i zaposle! :lol:

Inače, meni je bolid OK... Vidio sam i ružnijih.
Pa dizajn bolida se usporedi sa dizajnom ostalih bolida... i vidiš da bolid može biti ljepši od toga... npr. McLaren, Ferrari i Williams... a sumnjam da potonji nemaju pojma o aerodinamici... pitanje je dal su Renaultovi inženjeri sposobni dizajnirati brz i lijep bolid po novim pravilima... dosad su jedno fulali, sad čekamo da se vidi kakav je na stazi... :biggrin:
...::: // Hamilton United \\ :::...

Ti koji ovo čitaš, odi zuri u sunce ili tako nešto!!!

DOKAZ DA JE SCHUMY LEGENDA:

http://www.youtube.com/watch?v=Y2J_zxn6Sts" onclick="window.open(this.href);return false;

LOL
Avatar
One and only
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1591
Pridružen/a: 12 srp 2007, 22:01
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari- M. Schumacher
Lokacija: Mostar

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la One and only »

Ma dobar je sigurno Renault, tu nema sumnje. Da izgleda čudno i dosta različito sprijeda od drugih jeste, ali to ne mora značiti ništa.
slika

Hoću da budem drugačiji, pa stoga neću ostoju staviti na ignore listu :)
Avatar
elf
Ekipni prvak F1 kladionice 2010.
Ekipni prvak F1 kladionice 2010.
Postovi: 305
Pridružen/a: 11 svi 2008, 13:27
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lotus F1 team
Lokacija: Brcko District BiH

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la elf »

MP4don je napisao/la:
cro_blue je napisao/la:Meni je najzanimljivije to kako većina ljudi na forumu pljuje po Renaultovom kockastom nosu kao da je neaerodinamičan i slično. Ček, pa ako netko od vas zna nešto više o aerodinamici od Renaultovih inžinjera, javite im se. Možda vas i zaposle! :lol:

Inače, meni je bolid OK... Vidio sam i ružnijih.
Pa dizajn bolida se usporedi sa dizajnom ostalih bolida... i vidiš da bolid može biti ljepši od toga... npr. McLaren, Ferrari i Williams... a sumnjam da potonji nemaju pojma o aerodinamici... pitanje je dal su Renaultovi inženjeri sposobni dizajnirati brz i lijep bolid po novim pravilima... dosad su jedno fulali, sad čekamo da se vidi kakav je na stazi... :biggrin:

ništa se ti ne brini... ipak u još neprotekloj deceniji oni imaju dvije konstruktorske titule i dvije titule svjetskog šampiona... oni su ti koji su uspjeli prekinuti pobjednički niz ferraija... to što su bili u lošoj formi ništa ne znači... svi mi imamo uspone i padove... neka vrijeme pokaže svoje...
slika
slika
Avatar
nikolaa
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1131
Pridružen/a: 18 lis 2007, 18:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: FERRARI

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la nikolaa »

gledam snimke sa testiranja u Portugalu..i zapazam da je McLaren poprilicno brz i stabilan u zavojima..Renault R29 se ponasa jako lose.Fernando Alonso se dosta borio da bi obuzdao bolid u brzim zavojima,dok i u sporim zavojima nije nista bolje...

Ferrari je na Mugellu takodje dobro izgledao,izuzimajuci Kimijevo izlijetanje sa staze...Brz je i fino ide bez obzira sto je kisno vrijeme...

Sve se bojim da ce odnos snaga biti slican kao i prosle sezone...Ferrari,McLaren i BMW na vrhu,a ovi ostali se bore za ostala mjesta...
FORZA FERRARI!!!
Avatar
tomidix
Test vozač
Test vozač
Postovi: 734
Pridružen/a: 21 ruj 2007, 15:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa i RF1Team
Lokacija: Prva lijevo...

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la tomidix »

pa daj linkove na te snimke s testiranja pobogu... (ako nisu neki torrenti il nes slicno)
SIEMPRE FIELES A FERNANDO ALONSO... RF1Team!!!
"Renault will remain his family, we will miss him - but he will miss us!" - Thank you Fernando!
FA: "Renault is a team and a group of people that I will always keep in my heart."
Avatar
indy500
Postovi: 102
Pridružen/a: 10 pro 2006, 08:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kubica i Schumacher
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la indy500 »

http://www.youtube.com/watch?v=wZN9Zdc8VDo" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=MsQGCuy10xg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=XcIr3yhWJkk" onclick="window.open(this.href);return false;
Zadnja izmjena: indy500, dana/u 22 sij 2009, 18:51, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
MP4don
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1004
Pridružen/a: 01 ožu 2008, 11:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren - Mercedes
Lokacija: Paragon

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la MP4don »

tomidix je napisao/la:pa daj linkove na te snimke s testiranja pobogu... (ako nisu neki torrenti il nes slicno)
youtube, pojam: f1 algarve

8)
...::: // Hamilton United \\ :::...

Ti koji ovo čitaš, odi zuri u sunce ili tako nešto!!!

DOKAZ DA JE SCHUMY LEGENDA:

http://www.youtube.com/watch?v=Y2J_zxn6Sts" onclick="window.open(this.href);return false;

LOL
Avatar
elf
Ekipni prvak F1 kladionice 2010.
Ekipni prvak F1 kladionice 2010.
Postovi: 305
Pridružen/a: 11 svi 2008, 13:27
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lotus F1 team
Lokacija: Brcko District BiH

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la elf »

tomidix je napisao/la:pa daj linkove na te snimke s testiranja pobogu... (ako nisu neki torrenti il nes slicno)

ma pusti ga... nemoze se sve u odmah posloziti... renault je toliko los da je bio spriji od mclarena cak 8 stotinki... stvarno zabrinjavajuce...
slika
slika
Avatar
nikolaa
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1131
Pridružen/a: 18 lis 2007, 18:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: FERRARI

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la nikolaa »

e jbg...zaboravio sam...eto imas na youtube-u kao sto je indy500 naveo...
FORZA FERRARI!!!
Avatar
nikolaa
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1131
Pridružen/a: 18 lis 2007, 18:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: FERRARI

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la nikolaa »

elf je napisao/la:
tomidix je napisao/la:pa daj linkove na te snimke s testiranja pobogu... (ako nisu neki torrenti il nes slicno)

ma pusti ga... nemoze se sve u odmah posloziti... renault je toliko los da je bio spriji od mclarena cak 8 stotinki... stvarno zabrinjavajuce...
mogu ti reci i da je zabrinjavajuce,pogotovu u ovom stadiju razvoja.McLaren ce napredovati do pocetka sezone...Jos su i davno poceli raditi na tom bolidu i da sam na njihovom mjestu dobro bi se zapitao oko svega toga...Ipak je Fernando odlican vozac,a onako se bori i klize po stazi..Toyota bolje trenutno izgleda od Renault-a..

Mada moze se sve preokrenuti,nista nije iskljuceno...
FORZA FERRARI!!!
Avatar
MP4don
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1004
Pridružen/a: 01 ožu 2008, 11:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren - Mercedes
Lokacija: Paragon

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la MP4don »

Misliti da će Renault ove godine biti konkurentan McLarenu, Fiatu i BMW-u je utopija... samo puste navijačke želje... vratite se u realnost... ;)
...::: // Hamilton United \\ :::...

Ti koji ovo čitaš, odi zuri u sunce ili tako nešto!!!

DOKAZ DA JE SCHUMY LEGENDA:

http://www.youtube.com/watch?v=Y2J_zxn6Sts" onclick="window.open(this.href);return false;

LOL
Avatar
Adriana Lima fan
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2350
Pridružen/a: 07 lis 2007, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Gracac

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la Adriana Lima fan »

MP4dn je malo preostar mislim da Renault jos nije siguran u kojem smjeru da ide. I sam dizajn bolida koji odskace je znak radikalnih poteza koje ne odaju previse sigurnosti u bolid.
Avatar
MP4don
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1004
Pridružen/a: 01 ožu 2008, 11:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren - Mercedes
Lokacija: Paragon

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la MP4don »

Već zadnje 3 godine su ovakva napumpavanja atmosfere od Renaultovih navijača, ali mislim da će opet ta atmosfera splasnuti nakon par utrka... 2005. i 2006. nevjerojatno su se poklopile neke stvari za njih i to je bilo to... Pa oni se već 2 godine privikavaju na Bridgestone i još uvijek nisu nigdje po tome pitanju... Imaju sreće što imaju Alonsa, jer bolid je i prošle godine kad se pobjeđivalo ogavno ponašao na stazi... nestabilan do bola... ;) Priznajem pobjedu, ali i sami priznajte da su se desile čudne stvari na pisti i da je 80% u tim pobjedama sretan splet okolnosti...

Da se zna da bi ih i ja volio naprijed uz McLaren, BMW i Ferrari, ali iz današnje pozicije to je teško ostvarivo...

Sami sebi mažete oći...
...::: // Hamilton United \\ :::...

Ti koji ovo čitaš, odi zuri u sunce ili tako nešto!!!

DOKAZ DA JE SCHUMY LEGENDA:

http://www.youtube.com/watch?v=Y2J_zxn6Sts" onclick="window.open(this.href);return false;

LOL
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la Scuderia »

MP4don je napisao/la:Već zadnje 3 godine su ovakva napumpavanja atmosfere od Renaultovih navijača, ali mislim da će opet ta atmosfera splasnuti nakon par utrka... 2005. i 2006. nevjerojatno su se poklopile neke stvari za njih i to je bilo to... Pa oni se već 2 godine privikavaju na Bridgestone i još uvijek nisu nigdje po tome pitanju... Imaju sreće što imaju Alonsa, jer bolid je i prošle godine kad se pobjeđivalo ogavno ponašao na stazi... nestabilan do bola... ;) Priznajem pobjedu, ali i sami priznajte da su se desile čudne stvari na pisti i da je 80% u tim pobjedama sretan splet okolnosti...

Da se zna da bi ih i ja volio naprijed uz McLaren, BMW i Ferrari, ali iz današnje pozicije to je teško ostvarivo...

Sami sebi mažete oći...
Nikad ne reci nikad, to je pravo zlato. Pa tako i tu. Nikad ti ne znas, moze se desit da Renault bude odlican. Znas kako se kaze: Zivi bili pa vidili.
slika
Avatar
MP4don
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1004
Pridružen/a: 01 ožu 2008, 11:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren - Mercedes
Lokacija: Paragon

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la MP4don »

Scuderia je napisao/la:
MP4don je napisao/la:Već zadnje 3 godine su ovakva napumpavanja atmosfere od Renaultovih navijača, ali mislim da će opet ta atmosfera splasnuti nakon par utrka... 2005. i 2006. nevjerojatno su se poklopile neke stvari za njih i to je bilo to... Pa oni se već 2 godine privikavaju na Bridgestone i još uvijek nisu nigdje po tome pitanju... Imaju sreće što imaju Alonsa, jer bolid je i prošle godine kad se pobjeđivalo ogavno ponašao na stazi... nestabilan do bola... ;) Priznajem pobjedu, ali i sami priznajte da su se desile čudne stvari na pisti i da je 80% u tim pobjedama sretan splet okolnosti...

Da se zna da bi ih i ja volio naprijed uz McLaren, BMW i Ferrari, ali iz današnje pozicije to je teško ostvarivo...

Sami sebi mažete oći...
Nikad ne reci nikad, to je pravo zlato. Pa tako i tu. Nikad ti ne znas, moze se desit da Renault bude odlican. Znas kako se kaze: Zivi bili pa vidili.
Nema više francuske veze u F1 (Michelin - Renault), zato sam 70/30 siguran da Renault ne prijeti vodečima... Još malo više od 2 mjeseca i uvjerit ćete se... ;)
...::: // Hamilton United \\ :::...

Ti koji ovo čitaš, odi zuri u sunce ili tako nešto!!!

DOKAZ DA JE SCHUMY LEGENDA:

http://www.youtube.com/watch?v=Y2J_zxn6Sts" onclick="window.open(this.href);return false;

LOL
f1 champs
Postovi: 147
Pridružen/a: 13 tra 2008, 22:11

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la f1 champs »

Evo upravo sam pogledao ove snimke testiranja ali i neke druge i ne mislim da je Renault ništa gori ili nepuravljiviji od Mclarena ili Ferarija, i jedni i drugo imaju problema sa prokljzavanjem preko prednjeg i zadnjeg kraja, svi rade dosta korekcija, kod Lewisa je to dosta izraženo.
Jedino kaj je Alonso imao onaj mali izlet sa staze pa zbog toga mislite da auto nevalja.Osim toga Mclaren je testirao već sa MP4-23 koji je bio preinačen za ovogodišnja pravila pa sigurno znaju nešto više,a Renaultu je ovo prvo testiranje sa ovogodišnjim paketom i nemaju velik broj kilometara.
Sve ćemo i onako vidjeti kroz par testiranja, ova nam nisu mnogo rekla.
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la sunseeker »

MP4don je napisao/la:Već zadnje 3 godine su ovakva napumpavanja atmosfere od Renaultovih navijača, ali mislim da će opet ta atmosfera splasnuti nakon par utrka... 2005. i 2006. nevjerojatno su se poklopile neke stvari za njih i to je bilo to... Pa oni se već 2 godine privikavaju na Bridgestone i još uvijek nisu nigdje po tome pitanju... Imaju sreće što imaju Alonsa, jer bolid je i prošle godine kad se pobjeđivalo ogavno ponašao na stazi... nestabilan do bola... ;) Priznajem pobjedu, ali i sami priznajte da su se desile čudne stvari na pisti i da je 80% u tim pobjedama sretan splet okolnosti...

Da se zna da bi ih i ja volio naprijed uz McLaren, BMW i Ferrari, ali iz današnje pozicije to je teško ostvarivo...

Sami sebi mažete oći...
samo jedna stvar, 2005. i 2006. se stvari nisu nevjerojatno poklopile, već je to bio plod rada iz 2003. i 2004. plod rada koji je bio naporan ali i učinkovit. ja se također bojim da renault još uvijek nije shvatio bridgestone u potpunosti i sasvim sam siguran da odlaze iz f1 ukoliko se ove sezone neće boriti za naslov, stoga se nadam da će ipak uspjeti jer jer renault ipak institucija moderne f1. iz istog razloga želim uspjeh franku williamsu.
Avatar
tomidix
Test vozač
Test vozač
Postovi: 734
Pridružen/a: 21 ruj 2007, 15:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa i RF1Team
Lokacija: Prva lijevo...

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la tomidix »

šta se nikome ovdje ne cini da McM testira s malo presirokim straznjim krilom?

edit: aaaa pardon testirali su i siroko i usko :D
SIEMPRE FIELES A FERNANDO ALONSO... RF1Team!!!
"Renault will remain his family, we will miss him - but he will miss us!" - Thank you Fernando!
FA: "Renault is a team and a group of people that I will always keep in my heart."
Avatar
ZD1400RT
Početnik
Početnik
Postovi: 153
Pridružen/a: 05 srp 2007, 17:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Spanjarda
Lokacija: Zadar

Re: Formula 1 team - Renault

Post Postao/la ZD1400RT »

nikolaa je napisao/la:gledam snimke sa testiranja u Portugalu..i zapazam da je McLaren poprilicno brz i stabilan u zavojima..Renault R29 se ponasa jako lose.Fernando Alonso se dosta borio da bi obuzdao bolid u brzim zavojima,dok i u sporim zavojima nije nista bolje...
Pogledao sam snimke i mogu ti reči da je i McLaren dosta nemiran, ali to nije bitno jer su to testiranja. Znači vozači testiraju bolid, ne rade fastest lap, guraju granice van idealnih putanja da vide gdje su i kako poboljšati i onda ti dođeš do zaključka da se bolid ponaša jako loše. Kakav je bolid nečemo znati tamo sve do VN Španjolske...
11
Odgovori