Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team [F1 W13]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la vidc »

Eto rješenja za spas sezone. Zabranit ovo i zdravo
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Kranči »

Ovo = Mercedes?

Onda da.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Cuky »

Novi detalj za nastavak vikenda: crveni HALO na oba Mercedesa za pozdrav Laudi po uzoru na kape koje je nosio.
slika
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la vidc »

Mislim na ovaj fazon s ovjesom
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Kranči »

Znam, ali... za spas sezone je jedino moguće u potpunosti maknuti Mercedes.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la F1NAC »

S tim trikom je upravo Ferrari zapoceo pa su ga morali maknut jer au zabranili takav tip ovjesa jer on ne smije imat utjecaj na promjene u visini vise od 5mm. Iskreno, neznam zasto je zapravo ova solucija legalna
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la vidc »

Možda statički ispunjava uvjete a u pokretu ne...
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Cuky »

Toto Wolff kaže kako će crvena zvijezdica na bolidima koja je osvanula u počast Laudi ostati zauvijek
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Monegasque
Postovi: 47
Pridružen/a: 22 svi 2019, 15:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Monegasque »

Lauda je zaslužan za mnoge stvari koje će ostat zauvijek u statistikama, nagovarao je Lewisa na tad dvojben prijelaz iz McLarena...
Ovo s ovjesom im je pokrpalo jedinu manu koju je Red Bull koristio zadnje 2 sezone. Prije toga su bili uvjerljivi u Monacu, još od Schumijevog neslužbenog polea 2012.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Cuky »

Prema više izvora Mercedes bi trebao u Kanadi debitirati nadograđenu PU
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Toon »

Cuky je napisao/la: 31 svi 2019, 19:38 Prema više izvora Mercedes bi trebao u Kanadi debitirati nadograđenu PU
...napokon će možda biti konkurentni s ostalima...ovako je dosadno i nezanimljivo kad ih svi rasturaju...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la zonelsk »

Toon je napisao/la: 31 svi 2019, 21:06
Cuky je napisao/la: 31 svi 2019, 19:38 Prema više izvora Mercedes bi trebao u Kanadi debitirati nadograđenu PU
...napokon će možda biti konkurentni s ostalima...ovako je dosadno i nezanimljivo kad ih svi rasturaju...
Pobrkao so teme - nije ovo Williamsu. :)
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Toon »

..e, jbga Zone kad tebi moram objašnjavati pojam sarkazma...ošlo nam školstvo očigledno još puno ranije u onu stvar ko i F1...sarkazam (kasnolat. sarcasmos < grč. σαρϰασμός, od σαρϰάζειν: trgati, strugati meso), zlobna, pakosna poruga, jetka ironija. - izvor Leksikografski zavod Miroslav Krleža... i da, znam da si shvatio ali ipak za svaki slučaj...:D
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la zonelsk »

Hh, vidis smajlic na kraju..
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Toon »

...sad vidim...garant si ga poslije dod'o....znam ja takve provokatore... :)

...ma ovaj mercedes me baca u očaj...i onda još nadograđivanje koje će sigurno još više ih baciti naprijed (nisu oni ko oni s čizme)...stvarno će biti prekrasna sezona...a vozači (posebno onaj bolji) im još ne voze "dobre" utrke (nije u top formi)...pa kaj očekivati?, evo i povremena sljepoća kao nuspojava....
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la popeye »

WOLFF LJUT ŠTO RIVALI ŽELE VRATITI GUME IZ 2018.

Šef Mercedesa Toto Wolff ljut je na rivalske momčadi koje žele vratiti gume iz 2018. godine i rekao je da je Pirelli na meti ‘oprotunističkog lobiranja’ kako bi se stalo u kraj Mercedesovom dominantnom startu F1 sezone 2019.

Pirelli je ove godine uveo gume sa tanjim gaznim slojem koje su korištene na 3 utrke prethodne godine, kako bi se sprječilo pregrijavanje i stvaranje blisteringa. Mnogi vjeruju kako je to učinjeno na inicijativu Mercedesa, a njihovi glavni rivali Red Bull i Ferrari su tokom ove sezone bili posebno kritični prema Pirellijevim gumama.

Tokom VN Kanade je njemački AMuS prenio informaciju kako Ferrari Red Bull predvode grupu timova koji pokušavaju uvjeriti Pirelli da vrati prošlogodišnje gume što je prije moguće, te su ove dvije momčadi mišljenja da je uvođenje guma sa tanjim gaznim slojem imalo veliki uticaj na odnos snaga na gridu.

Mercedes je pobijedio na svih šest utrka ove sezone, a ovog vikenda je motorsportski savjetnik Red Bulla Helmut Marko oštro kritikovao Mercedes i Pirelli:

„Promjene su napravljene nakon Mercedesovog zahtjeva jer su oni uvijek imali problema sa pregrijavanjem. Ovako se uništava sport. Mercedes trenutno ima veliku prednost zbog glupe promjene guma. Devet ekipa se muči s gumama i samo jedna zna kako profitirati od toga,“ rekao je Marko.

U odgovoru na ove komentare, šef Red Bulla Horner je za Sky F1 rekao da bi najbolje bilo da se Pirelli vrati na prošlogodišnje gume. Ali takav potez bi trebao podršku 7 od 10 timova. Druga opcija je da FIA promijeni gume iz sigurnosnoh razloga.

Kada je upitan za svoje mišljenje o Markovim komentarima i promjeni guma usred sezone, šef Mercedesa je to nazvao ‘oprotunističkim akcionizmom’.

„Svake godine dobijemo nove gume od Pirellija. Nekada ih uspijete shvatiti, nekada se više mučite. Ali kao fer konkurenti, moramo napraviti najbolje s onim što imamo, osim ako to ne postane sigurnosni problem, kao što smo imali slučaj u prošlosti.“

„Pirelli ima nemoguć zadatak, govorimo im da nam daju gume koje se degradiraju kako bi strategije postale uzbudljivije. Kada imamo gume koje se troše, tražimo gume koje traju duže.“

Šef Mercedesa je ljut zbog lobiranja svojih rivala da se gume promijene i kaže da će Mercedes zaštititi i podržati Pirelli.

„Mislim da moramo zaštititi i podržati Pirelli u njihovom zadatku da nam dadnu gume koje će, nadam se, odgovarati svima. To radimo i ne dozvoljavamo sebi da nas ometaju glasovi koji nisu bitni.“

Nekoliko timova se žalilo da je teško zagrijati Pirellijeve gume i dovesti ih u radni raspon. Mercedesovi rivali argumentiraju da se njemačka momčad prethodno mučila sa pregrijavanjem i da im je promjena specifikacije guma donijela prednost, dok je oštetila druge momčadi koje su razvile bolid da bude nježniji prema gumama.

Šef Red Bulla Christian Horner je priznao da Mercedesovi rivali moraju napraviti bolji posao s gumama, ali kaže da bi najbolje bilo vratiti se na prošlogodišnje gume.

„Na nama je da pokušamo to nadoknaditi. Najbolje bi bilo kada bi se vratili na prošlogodišnje gume. Devet timova bi bilo prilično sretno s tim i jedan bi bio prilično nesretan. U interesu zabave i F1, to bi bio plemenit potez Pirellija.“
koji su to licemeri, sad ljuti a sve vreme Ham prica kako zeli jaku konkurenciju. tako je bilo i prosle godine i onda kad je Ferari ojaco su isli plakati kod sudaca.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la F1NAC »

Promjene usred sezone se ne bi trebale desavati. Mercedes je jednostavno bolje odradio posao. Gume su takve kakve jesu i do kraja sezone ih nema smisla mjenjat.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Cuky »

Navodno se 9 od 10 ekipa slaže za povratak na prošlogodišnje, mrvicu deblje, gume. Pogodite tko je jedini protiv? :D

Kaže Horner: Mercedes je prošle godine imao problema sa gumama više nego ostali i na 3 utrke su donesene gume kakve su oni tražili da se donese. Sada ove godine na svim utrkama imamo te gume i oni su jedini koji nemaju problema sa njima.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la vidc »

A glupo bi bilo da se to desi. Zamisli preokrene se sve i mercedes izgubi titule,to bi bio skandal baš
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la speedy56 »

Kolko se ja kužim (iz toga kaj čitam po netu), Merc je išao raditi high df bolid iz par jednostavnih razloga. Jedan od njih su i te gume, za koje su znali da se teže ugriju. Drugi su više df-a od novog većeg zadnjeg krila (nova pravila) i luksuz dodatnih 5kg benzina koji onda može tjerati taj dodatan drag kroz utrku.
Sve ove informacije su imali i drugi. Ok, jasno mi je da malim momčadima to ne znači puno kad naprosto nemaju ni novaca ni ljudstva za razviti jedan takav skroz novi koncept, ali Ferrari (pa čak i RB) je namjerno krenuo u totalno drugom smjeru.

Situacija se još stigne razviti u nekom drugom pravcu, ali kak sad stvari stoje, Mercedes je naprosto bio pametniji.
slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Kranči »

Sad je i službeno.. čestitke na prvenstvu.

Posve zasluženo. /s
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la speedy56 »

Prvi put ove sezone da nemaju 2 auta na podiju.

Apeliram na suce da se pobrinu za to tokom ovih par krugova.
slika
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la King iCool »

Silver star rollercoaster u europa parku i u sklopu toga je merc shop itd...
slika

slika

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Cuky »

Mercedes je jučerašnjim kvalifikacijama postao konstruktor sa najviše 1-2 u kvalifikacijama u povijesti F1. Sada su na brojci od 63. S obzirom na to da su u F1 kao konstruktor samo 12 sezona to je stvarno veliki uspjeh

BUMP
Još malo rekorda...
- od 2014. do danas ugrabili su 90 pole pozicija u 108 vikenda na kojima su nastupali (83,33%)
- U svim svojim sudjelovanjima u F1 kao momčad imaju osvojen pole na 54% vikenda na kojima su nastupili
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la popeye »

ako pobede na svim trkama a realno to mogu bice prvi i jedini tim kome je to poslo za rukom. al uz pomoc maFIA-e =D>
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori