Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team [F1 W13]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la vidc »

Zar ne zvuče jadno pretvaranja i laganje javnosti da su sporiji nego što jesu, iz sezone u sezonu...
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Scuderia »

Sta ocekivati od Britanaca ? Nego laz, laz i laz.
Pa pogledaj samo slucaj Brexit. Sve ti je jasno.
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la vidc »

mah...ne mislim da su 8 desetinki brži. ali pola sekunde sporiji sigurno nisu.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Slash »

Pa mislim da je Ferrari debelo podbacio u slobodnjacima. ILI sandbaggaju masno, masno.
Vettel brži od Kimija 1 desetinku u qualy-simu?? Pa bio je prosječno 3-5 desetinki brži kad su obojica bili u Ferrariju, tako da ili su nešto gadno zeznuli sa setupom i pripremom što stignu ispraviti do sutra, ili namjerno sandbaggaju da spuste očekivanja u odnosu na zimska testiranja. U svakom slučaju je prerano reć da je Merc lagao da misle da su iza Ferrarija... :roll:
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la popeye »

Sta izvuce Mecka...
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la vidc »

izvukli su kamenčić iza Hamiltonove i Bottasove papučice gasa :D
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la popeye »

Sastanak u Mercedesu nakon kvalifikacija u Australiji



:smijeh:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Slash »

SKANDALOZNO: POTVRĐENA SABOTAŽA HAMILTONA U AUSTRALIJI
18 MAR. This site can exclusively reveal, that following Valtteri Bottas’s superb win for Mercedes at the Australian Grand Prix, that we have been contacted by a whistleblower at the team, with allegations of sabotage against Lewis Hamilton.

Indeed, immediately after the chequered flag had fallen, claims that Mercedes were intentionally nobbling a driver they pay a fortune to, began to surface on social media.

Our informant, who declined to give his name but said he was somebody ‘really important at Mercedes’ told us:

“It may seem odd that they will spend the thick end of two years, thousands of man hours at great cost designing and building a car, to then fly it to the other side of the planet to then sabotage it but that is just what they do.”

He added, in a hushed, self-important tone:

“All that effort is just part of the subterfuge. The boffins at Brackley, who are all in on the scam by the way, are so smart that they can sabotage the car just enough so that it can’t win but will still finish second, a good twenty seconds ahead of the next car. Clever. Very clever”

Oddly, it is only Mercedes who get the conspiracy theorists all of a lather, though most agree that some, like Ferrari for example, can be a bit useless without the need for sabotage.

When we asked the caller to elaborate precisely on where he worked within Mercedes, he said he had to hang up as his Mum was downstairs calling him for his tea and that he’d give us a call tomorrow after school.

We asked Mercedes for a comment on the conspiracy theory but they were too busy rolling their eyes to respond.

Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la speedy56 »

Najjaci su mi likogi na twitteru koji GPD smatraju ozbiljnim i ne kuže štos :D :D
slika
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la mrd »

Meni je najjaci sluzbeni F1 tweet na tu temu: Okace "Massive damage to Hamilton floor", ono fali komadic kod zadnjeg tocka #-o
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la F1NAC »

Novo prednje krilo koje su donijeli je ilegalno. Zbog toga sto bocna stranica po pravilu treba pokrit sve flapove
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Kranči »

Šok i nevjerica.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la F1NAC »

Gledam malo sad po drugim stranicama (Race Fans) i malo tehnički pravilnik, nigdje ne stoji da flapsi moraju bit pokriveni endplateom. Izgleda da je problem bio na početku bočne stranice i da nisu postojala određena zaobljenja na "leading edgeu" koje zahtjeva tehnički pravilnik (da se spriječi bušenje gume pri kontaktu). Easy fix i neće utjecat na performanse. ISta priča je bila kod Red BUlla i Williamsa

BUMP:

Ispada da je izašla nova tehnička direktiva nakon prve dvije utrke kako bi se spriječilo ono što su RB i WIlliams radili a to je da režu bočnu stranicu te tada bi profili krila bili otkriveni gledano bočno. Doduše ne mogu nać nigdje službeno od strane FIA-e, već na motorsportovoj stranici (talijanska) i članak od Piole
The silver arrow technicians quickly realized that the idea of ​​Alfa Romeo and Ferrari was the most efficient, so they designed a front wing that would meet the changing aerodynamic philosophy.

However, the FIA ​​has specified that the side strip cannot be cut, leaving the side flaps not visible.

The result was that Mercedes was invited to change the front wing because the version presented in Shanghai on Thursday was no longer compliant with FIA regulations.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Cuky »

Prije sezone: Ferrari je jači... mi smo iza njih... imaju pola sekunde ispred nas...

3 utrke kasnije: prva momčad nakon Williamsa 1992. koja je u sve tri prve utrke sezone imala 1-2 na kraju

Ferrari i RB u svojim najdominantnijim danima nisu imali takve rezultate
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 14 tra 2019, 09:47 Prije sezone: Ferrari je jači... mi smo iza njih... imaju pola sekunde ispred nas...

3 utrke kasnije: prva momčad nakon Williamsa 1992. koja je u sve tri prve utrke sezone imala 1-2 na kraju

Ferrari i RB u svojim najdominantnijim danima nisu imali takve rezultate
Ma klasika. Samo si fino jos bildaju ego nakon utrke. A i konkurencija im ne otezava toliko.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la zonelsk »

Malo previse f1 gledate ko reality. Jooooj Mercedes je neke rekel...booo hooo

Ko da su zbog toga brzi / sporiji.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la vidc »

Nije problem u mercedesu, svi znamo da se zezaju s fanovima f1. Problem je ako je neko stvarno povjerovao onom što pričaju
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Cuky »

Upravo to... Mercedes ovdje nije problem jer igraju igrice sa suparnicima baš kao što to radi svaka druga ekipa.

Problem je što F1 toliko pati od "predvidivosti" i dominacije Mercedesa zadnjih godina da se svi reporteri uključeni u F1 trude čim više prije sezone najaviti ju kao onu u kojoj je Mercedes u podređenom položaju, onu koju moraš gledati jer je to ta sezona kada će se prekinuti ta dominacija. I onda prođe nekoliko utrka i nitko ne vidi ono što im je mjesecima servirano i onda padne gledanost.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la zonelsk »

Pa vecina vasih komentara je...Totoj e rekao ovo, Toto je rekao ono...
Ne ..novinari su nas / vas uvjerili u ovo / ono..
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 14 tra 2019, 09:47 Prije sezone: Ferrari je jači... mi smo iza njih... imaju pola sekunde ispred nas...

3 utrke kasnije: prva momčad nakon Williamsa 1992. koja je u sve tri prve utrke sezone imala 1-2 na kraju

Ferrari i RB u svojim najdominantnijim danima nisu imali takve rezultate
joj Caki sto kmecis. Pa ti si reko pre pocetka sezone da ce Ferari izdominirati i hvalio si se time. A naravno sad ne valja kad je obrnuto. Pa daj budi fer i reci zasluzili su.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la McLewis »

Ja mogu reci samo jednu stvar.... Mercedes je tako dobro organizirana momcad, di se tocno isplanira kako se odnosit prema kojoj situaciji, luis je tako trkacki sazorio, zna kad treba stisnit a kad pustit... takva kombinacija je ovo sta gledamo, dominacija.... ferrari ako je iole pametan moze bar malo naucit od njih...
McLaren u <3
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Cuky »

@Popeye
Baš ja nisam govorio da će izdominirati. Govorio sam da bi bilo super kada bi se sve te prognoze ostvarile, ali da mi se čine preoptimistične i da treba sačekati par utrka da vidimo pravo stanje stvari. Pa ste mi govorili da valjda ja znam bolje od stručnjaka i da je Ferrari favorit. Eto vam sad.

@McLewis
Apsolutno se slažem. Na 95% situacija imaju spreman odgovor, na svaki "što bi bilo kad bi bilo" oni imaju isplanirano kako postupiti. Evo i danas su do sat vremena prije utrke (ako sam Brundlea dobro zapamtio) vježbali zaustavljanje u boksu.

S druge strane, Ferrari svakih nekoliko sezona promijeni ljude na vrhu (ne samo šefa momčadi nego i tehničkog direktora i stratega i sve redom) i onda se ti novi trude raditi sve drukčije od svojih prethodnika. Problem je: prethodnici su radili i neke dobre poteze pa sad oni zabrljaju ono što je nekad bilo dobro, a poprave ono što nije bilo dobro i tako u krug.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 14 tra 2019, 16:34 @Popeye
Baš ja nisam govorio da će izdominirati.
Ja se secam da si napisao jedan takav komentar. no nema veze sigurno ga necu sad traziti, ono sto je bitno je da ne trebas da kukas i sta je Toto rekao vec jednostavno priznati "da bolji ste" i pruziti ruku.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la Slash »

Nije to napisao. Referiraš se na komentar u kojem je Cuky spomenuo da se NADA da će se ostvariti prognoze Di Reste koji predviđa da će Ferrari pomesti sve pred sobom. Bitna razlika, jednako kao i kod ''najviše Alonsovih navijača sada navija za Maxa''. :badgrin:

Ja ne bih rekao da Mercedes ima dominantan auto ove godine. Rezultati su bolji nego ikad, ali to ništa ne znači, Ferrari je trebao imati lagani 1-2 na prethodnoj utrci po brzini bolida. Moguće da su Kinu zeznuli sa onim krilom (tema Ferrari). Vidjet ćemo Baku sa 10 kilometarskom ravnicom kako će proć. Tek je početak sezone, i naravno da je, za razliku od predsezone kada sam i ja smatrao da je Ferrari favorit, sada mislim da je obrnuto, ali ništa nije još gotovo, ne bi reko da Ferrari treba počet radit na autu za 2020. Samo trebaju kapitalizirat u situacijama kad stvarno imaju najbrži auto i to će već bit tu 50-50.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W10]

Post Postao/la speedy56 »

Australija je bila losa zbog PU, u Bahreinu je Ferrari bio brži, nisu to kapitalizirali zbog pouzdanosti i grešaka, a sad u Kini je Merc bio koral ispred. Ne dominantno, ali tih 2-3 desetinke kolko im je trebalo. Dodajmo tome Ferrarijevo spoticanje na vlastitu nogu i imamo tu neku prednost Mercedesa od 10ak sekundi.
Tak da mislim da nije Mercedes ništa previse prebrz (ne kao prije) koliko samo mirno odrađuju svoj posao (i momcad i vozačil i beru bodove.
slika
Odgovori