Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team [F1 W13]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la vidc »

Iskreno, više sam uživao u sezonama recimo 2006, 2007 i 2008 nego 2002 i 2004.
Iako ne razumijem zašto je to bitno spominjat. Da, ferrari je tad učinio formulu dosadnom, sad to radi mercedes. Doduše ne toliko mercedes koliko FIA ne uspjeva nešto napravit da se prekine dominacija.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la popeye »

Pa da je neko drugi spomeno to ali tifozo :)
Iskreno, više sam uživao u sezonama recimo 2006, 2007 i 2008 nego 2002 i 2004.
ali ne bi ih menjao. te 02 i 04 za "te u kojima si vise uzivao"

;)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la vidc »

zašto bih ih mijenjao? mijenjao bih 2002. i 2004. za recimo 2000. ili 2007. u svakom momentu.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la popeye »

Pa normalno da ne bi menjao to i kazem
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Mislim da ne mogu ni Hamilton ni Bottas birati usred utrke gume koje žele ili preskakati planiran ulazak u boks. Za to je plaćen strateg, on uzima podatke sviju sa staze i to obrađuje da bi ih u pravom trenutku na prave gume izbacio na stazu.
Oni mogu sami samo u slučaju kiše procjenit kad je pravi trenutak i zatražit druge gume jer tada najbolje osjete sami kad više nemaju gripa. Važi i obrnuto kad se staza suši.
Kad bi trkaći inžinjeri svakoga pitali koje gume želiš, gdje bi bili. Nakon svake trke bi bila svađa u momčadi..
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la vidc »

Ćale od Lewisa je napisao/la: 28 lis 2020, 22:01 Mislim da ne mogu ni Hamilton ni Bottas birati usred utrke gume koje žele ili preskakati planiran ulazak u boks. Za to je plaćen strateg, on uzima podatke sviju sa staze i to obrađuje da bi ih u pravom trenutku na prave gume izbacio na stazu.
Oni mogu sami samo u slučaju kiše procjenit kad je pravi trenutak i zatražit druge gume jer tada najbolje osjete sami kad više nemaju gripa. Važi i obrnuto kad se staza suši.
Kad bi trkaći inžinjeri svakoga pitali koje gume želiš, gdje bi bili. Nakon svake trke bi bila svađa u momčadi..
pa toooo i želimo u sezoni kad jedan tim dominira...jedina šansa za neku zanimljvost :D
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la Cuky »

I tako postali, barem po uzastopnim naslovima, najuspješnija ekipa ikada. Prvi su kojima je uspjelo osvojiti 7 konstruktorskih naslova uzastopno. =D>
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la popeye »

Imo bi i Ferari tolko da FIA nije rekla 'stop'

Ovima dopustaju

Jos se poklopila i korona pa budemo ovo gledali i naredne godine
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

popeye je napisao/la: 01 stu 2020, 15:37 Imo bi i Ferari tolko da FIA nije rekla 'stop'

Ovima dopustaju

Jos se poklopila i korona pa budemo ovo gledali i naredne godine
Bernie je sam rekao da se je zajebao što je dozvolio hibridne motore. Problem je što ne možeš nakon dvije godine ukinuti ista pravila i uvesti nešto sasvim novo dok su proizvođači motora uložili ogromne resurse u razvoj istih. Neki možda baš zbog toga planiraju ulazak jer im je zanimljivo.

Slažem se čak kao navijač Hamiltona i Mercedesa da ovo traje već dugo. Ove godine su strašno dominantni, jedino Verstappen im se ponekad približi zbog SC-a.
Po drugoj strani je žalosno da sve te godine nitko nije uspio bolji i pouzdaniji agregat složit od Mercedesa. Pitanje je koliko bi još vremena moralo proći da se izjednače.

PU je komplicirana i sad su mnogi kao Honda uvidjeli da resursi i želja nisu dovoljni za uspjeh.

Definitivno sam da se baterije i električni pogon izbace iz F1 ali da uvedu recimo V8 atmosferski i redni 6 turbo na volju. Zanimljivo bi bilo zbog razlika u momentu i pouzdanosti gledati dvije konstrukcije agregata. A u tom slučaju bi se vratili i došli neki novi proizvožači.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la popeye »

Niko ne planira uci dok su ovi motori na snazi

Pre ce neko izaci zbog bolesnog favorizovanja Hama
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

popeye je napisao/la: 01 stu 2020, 20:58 Niko ne planira uci dok su ovi motori na snazi

Pre ce neko izaci zbog bolesnog favorizovanja Hama
Neznam po cemu se favorizira, pravila su za sve ista jedina je razlika sto netko vozi sporiji neko brzi auto. Oduvjek je tako bilo.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la popeye »

Ma nikad ovo nismo imali da se dopusti da jedan tim ovoliko dugo hara.

Oni imaju head start od 2014 koji su zadrzali do dana danasnjeg

Tajna je u njihovom motoru. Honda je trazila da se izbaci mgu-h ili k i FIA nije htela. Honda je pametna sto je izasla da ne ucestvuje u ovom cirkusu.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la Cuky »

Nismo imali da netko ovoliko dugo dominira, istina. Ali nismo nikada imali ni tako spremnu ekipu kao što je Mercedes. Mijenjana su pravila za 2017. sa željom da se izmiješa poredak, pa su i dalje pobjeđivali. Mijenjana su pravila i za 2019. pa su i dalje ostali na vrhu.

I ne, nije sve do motora. Ferrari je 2017. sa motorom bio poravnat, 2018. i 2019. su bili daleko ispred (2019. u sivoj zoni, ali bili su ispred) pa je i dalje presudio Mercedesov bolid i bolje organizirana ekipa od ove Ferrarija.

I to što je Honda tražila da se izbaci jedan od MGU (H je bio u pitanju, K im je relevantan za cestovna hibridna vozila) kakve to veze ima? Ostala 3 proizvođača nisu bila za to, a zašto bi se itko Hondi prilagođavao? I da im se udovoljilo, kakvog bi to smisla imalo kad bi Honda svejedno izašla iz F1 jer po njihovim riječima inžinjere koji rade na F1 programu trebaju na pozicijama gdje mogu pomoći sa razvojem carbon-neutral pogona za cestovna vozila.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la popeye »

To je sitno Caki sto je menjano. Kao sto rekoh da bi se ozbiljno uzdrmao Mercedes trebaju dirnuti u motor. Kao sto su Ferari 2005 dirnuli u njihovu ahilovu petu-Bridgestone gume.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 02 stu 2020, 09:41 To je sitno Caki sto je menjano. Kao sto rekoh da bi se ozbiljno uzdrmao Mercedes trebaju dirnuti u motor. Kao sto su Ferari 2005 dirnuli u njihovu ahilovu petu-Bridgestone gume.
Diran je motor na raznorazne nacine od 2014, pa su svi podbacili osim Mercedesa. I Ferrari i Renault i Honda. Ali ako imas jednu ideju u glavi ne vidis ostalo....

A i zagovaras pravi sportski duh.
Barecelona je 3 godine zaredom prvak Spanjolske. Hmmm ajmo sad donijet odluku da ekipe nesmiju imati vise od 1000 dodavanja po utakmici. Jeeej. Mozda neki kostolomac Cadiz onda bude prvi.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Bas to dirali su u motor ali nekako je svaki put Mercedes jos vise profitirao. Kao da inzinjeri mercedesa ne spavaju ni minutu. Jedino kad su zabranili izgaranje ulja se osjetio mali pad parfermansi. Dva puta na dvema stazama su imali problem s gumama, kad su pokusavali iz pirellia nesto. Cak i za to su izmislili inovaciju sa hladjenjem kroz felge koju danas gotovo svi kopiraju.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la popeye »

Ćale od Lewisa je napisao/la: 02 stu 2020, 22:37 Bas to dirali su u motor
Sta su dirali?

E da i ono sa gumama. Donesu gume koje svima ostalima odgovaraju jedino Mecki ne i onda Pireli pravi nove gume samo za Mecku dok se ostali pate. Ako to nije favorizovanje ja ne znam sta jeste.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la popeye »

Ecclestone: Mercedes head-started as they knew a bit more

Bernie Ecclestone claims Mercedes had a head-start over its engine rivals at the start of F1's controversial turbo V6 era.

After the 2015 season opener, the F1 supremo on Monday sided with furious Renault-powered Red Bull as the former champions urged F1's governing body to intervene.

Now, Ecclestone says Mercedes got a head-start over 2014 rivals Renault and Ferrari when the new engine rules were being devised.

"They knew a bit more about the (proposed) power unit," he is quoted by Italy's Sky Sport 24, "because the Mercedes people were in close contact with the FIA in defining the concept of this engine.

"It is why they had such a strong start last year and they are keeping that advantage now,"
the 84-year-old Briton added.

Ecclestone said efforts to close Mercedes' huge advantage should now be made, even though he admitted that Renault, "who pushed for this revolution, have failed".
slika


Case closed
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la zonelsk »

Pa nitko nije sprijecavao Renault i Ferrari da budu u kontaktu sa FIAom pitaju stvari. Mercedes je to radio tad, radi to sad i radit ce to dok ce biti tu. Odlican primjer toga je DAS.

To sto drugi nisu sposobni to napraviti - nije Mercedesov problem.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la Cuky »

Mercedes je radio, kako sam pred koju godinu pročitao, na nekoliko koncepata hibridnog pogona još od 2010. kad se počelo pričati o mogućnosti da se isti uvedu. Između ostalog radili su i na razvoju (doduše nisu ništa proizveli, ali su istraživali) i redni 4-cilindarski ICE koji je predlagan i V6 koji sada imamo. Kako su razgovori o promjeni pravila napredovali tako su se i oni orijentirali dalje od onog što je bilo manje izgledno. Kad su pravila potvrđena oni su već bili pola posla obavili.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la popeye »

Ja imam reci Kovela koji kaze da su od 2007 oni radili na hibridu i da je to zasluga sto danas ubiraju plodove
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la vidc »

zonelsk je napisao/la: 04 stu 2020, 14:30 Pa nitko nije sprijecavao Renault i Ferrari da budu u kontaktu sa FIAom pitaju stvari. Mercedes je to radio tad, radi to sad i radit ce to dok ce biti tu. Odlican primjer toga je DAS.

To sto drugi nisu sposobni to napraviti - nije Mercedesov problem.
Ne vjerujem da su stvari tako jednostavne i poštene. Možda je mercedes kao uvjet svog ulaska u F1 stavio to da novi motori moraju biti jedna od opcija koje su oni već naveliko pripremali?
S obzirom na tajni ilegalni test guma, sumnjam da je mercedes to sve dobio na tako politički korektan način kako ti gledaš.
Nije to ništa novo, to su radili i ferrari i red bull i naivno je mislit da su svi u istom momentu imali istu šansu.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la popeye »

zonelsk nije ni shvatio tekst. mercedesovi inzenjeri su u dogovoru sa FIA-om kreirali novi motor. znaci ne Reno ili Ferari nego Mercedesovi ljudi. pa kome ce onda najvise pogodovati nego njima koji su prema Kovelovim recima u njega ulagali ogromne svote jos od 2007. i to je bio kljuc ovoga danas sto gledamo.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 04 stu 2020, 16:34 zonelsk nije ni shvatio tekst. mercedesovi inzenjeri su u dogovoru sa FIA-om kreirali novi motor. znaci ne Reno ili Ferari nego Mercedesovi ljudi. pa kome ce onda najvise pogodovati nego njima koji su prema Kovelovim recima u njega ulagali ogromne svote jos od 2007. i to je bio kljuc ovoga danas sto gledamo.
Shvatio sam ja bolje nek ti mislis. Nigdje u tekstu ne pise da je taj razgobor bio ilegalna, ili da Ferrari ili Renault nisu mogli biti u kontaktu. Meni sve vise cini da su jednostavno prekasno i jedni i drugi usli u rayvoj dok je Merc to radio u miru bez da ih 2010-2014 sezone ometaju.

To sto svi vide urotu za a ne zele priznati cinjenicu da je Mercedes odlican team koji ima i odlicne ineznjere i dobar teamski duh i stabilnost nije moj problem.

Imas pravo na svoje misljenje ali ne na svoje cinjenice. A iz razgovora koji si naveo se nevidi da je radjeno ista ilegalno. Ako imas bolje argumente - slusam.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas F1 Team [W11]

Post Postao/la popeye »

Eto samo se na tu Bernijevu doda jos i ovo
Former Ferrari president Luca di Montezemolo has revealed that Mercedes F1 chairman Niki Lauda informed him that the German team began work on their all conquering power unit a decade ago, long before the new turbo era kicked off.

Montezemolo told La Repubblica, “Lauda recently confessed to me that Mercedes were already working [on their hybrid engine] since 2007 and that’s why they so adamant during the negotiations to introduce V6 engines from 2014.”

Montezemolo also admitted that he erred in accepting the new F1 regulations, “Yes, I made a mistake. But I felt I could not put Ferrari in a position that would we would be seen as anti-development. A fearful Ferrari could not be my Ferrari.”
inace negde drugde sam procito da je Ferari prihvatio nove motore jer je hteo prekinuti dominaciju Red Bula. ali nisu se nadali da su ucinili uslugu drugoj dominaciji...
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori