Formula 1 team - Oracle Red Bull Racing [RB18]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Kolega Popeye, kako komentiraš pad performansi Red Bulla nakon donošenja direktive početkom lipnja o još jednom senzoru na ERS-u?
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

Vuksa_KC je napisao/la: 31 kol 2020, 22:30 Kolega Popeye, kako komentiraš pad performansi Red Bulla nakon donošenja direktive početkom lipnja o još jednom senzoru na ERS-u?
za to ne znam. prestao sam citati strane portale, citam samo 2 domaca a to nije pisalo. Pad brzine red bula kazes? ono sto ja vidim je da je ferari sa drugog pao a RB se uzdigo na 2. a Max je napredovo za jedno mesto jer trenuto je 2. u plasmanu vozaca (prosle godine bio treci)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Tema je Red Bull, ne Ferrari.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la vidc »

Vuksa_KC je napisao/la: 31 kol 2020, 22:30 Kolega Popeye, kako komentiraš pad performansi Red Bulla nakon donošenja direktive početkom lipnja o još jednom senzoru na ERS-u?
o tom se baš ne priča toliko, barem ne javno jer ne postoje dokazi, samo nagađanja. s obzirom na to da evo friško red bull pljuje i proziva ferrari, bilo bi za očekivat da ferrari uzvrati upravo tako što će reć da je i sam red bull varao...
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

pa evo ja cu prvi reci da je varala Honda ja se niceg ne stidim pa boze ne radim ja tamo, varala Honda cini mi se da je to bilo 2005 ono sa duplim rezervoarom. i sta sad? svi oni inzenjeri pokusavaju protegnuti granice, tumacenja. i ja u stvari cestitam ferariju na hrabrosti sto su pokusali nesto makar se i ovako zavrsilo. i to ce proci a ferari ce se opet vratiti gde treba i idemo dalje. e da varo je i Mclaren i to kako nikad nije zapamceno u istoriji sporta pa su kaznjeni sa 100 miliona $. ovo sa ferarijem je sitnica.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 01 ruj 2020, 10:23 pa evo ja cu prvi reci da je varala Honda ja se niceg ne stidim pa boze ne radim ja tamo, varala Honda cini mi se da je to bilo 2005 ono sa duplim rezervoarom. i sta sad? svi oni inzenjeri pokusavaju protegnuti granice, tumacenja. i ja u stvari cestitam ferariju na hrabrosti sto su pokusali nesto makar se i ovako zavrsilo. i to ce proci a ferari ce se opet vratiti gde treba i idemo dalje. e da varo je i Mclaren i to kako nikad nije zapamceno u istoriji sporta pa su kaznjeni sa 100 miliona $. ovo sa ferarijem je sitnica.
Pa da - kad vara netko drugi onda drvlje i kamenje na njih. Kad vara neko tvoj - onda je "pa svi varaju, kaj sad..".

=D>
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 01 ruj 2020, 10:23 pa evo ja cu prvi reci da je varala Honda ja se niceg ne stidim pa boze ne radim ja tamo, varala Honda cini mi se da je to bilo 2005 ono sa duplim rezervoarom. i sta sad? svi oni inzenjeri pokusavaju protegnuti granice, tumacenja. i ja u stvari cestitam ferariju na hrabrosti sto su pokusali nesto makar se i ovako zavrsilo. i to ce proci a ferari ce se opet vratiti gde treba i idemo dalje. e da varo je i Mclaren i to kako nikad nije zapamceno u istoriji sporta pa su kaznjeni sa 100 miliona $. ovo sa ferarijem je sitnica.
Kako mozes usporedivat slucaj di momcad namjerno dizajnira bolid koji ce na kraju utrke bit ispod MINIMALNO DOZVOLJENE mase sa slucajem di nijedna komponenta bolida kojeg prati FIA nije registrirala krsenje pravilnika?

Koji si ti lik.....

E da i jos spygate... #-o
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

finac ja sam ti naveo primere varanja a ti sad cepidlacis. boze coveka
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

Verstappen 'cheating' jibe draws sharp response from Ferrari CEO

Ferrari CEO Louis Camilleri lashed out at Max Verstappen's suggestion that the Scuderia had cheated to gain its power advantage over the course of the 2019 F1 season.

An engine upgrade introduced after the summer break vaulted Ferrari into a position of dominance, particularly in qualifying as the six pole positions between Belgium and Mexico were won by either Charles Leclerc or Sebastian Vettel.

The run was ended at the United States GP, where Ferrari struggled for pace in a race that immediately followed the FIA issuing a technical directive regarding fuel flow systems – seen widely as an attempt to get to the bottom of Ferrari's sudden gains.

Speaking after that race, Verstappen said of Ferrari's struggles: "That's what happens when you stop cheating."

And Camilleri revealed the impact of Verstappen's words, both inside the team and outside, while taking aim at his comments further.

He said: "Why should I lend credibility to a 22-year-old?

"Sensational declarations generally don't take you very far. Max is 22 years old, why give him credibility when we're Ferrari?

"Sometimes silence is more powerful. This is my point of view.

"Verstappen wanted to put incredible pressure on Ferrari and Mattia Binotto said we had FIA inspectors everywhere.

"His words created all sorts of problems within the team.

"I understand his frustration at the fact that sometimes we remain silent, I fully understand it.

"But I think we are Ferrari and we must avoid the controversy, because if you don't it's like playing a losing game, and I don't think we should stoop down to this level."
:lol2:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 03 ruj 2020, 19:53 finac ja sam ti naveo primere varanja a ti sad cepidlacis. boze coveka
Ti si naveo primjere očitog varanja koje je vrlo brzo otkriveno, bez dvojbi dokazano i sankcionirano te ih uspoređuješ sa situacijom gdje nije nikome dokazano da je varao.

Također ovaj citat koji si naveo za Max-a i dalje stoji. On je optužio nekog za varanje bez ikakvih dokaza, dokaza za te njegove tvrdnje ni dan danas nema niti je itko kažnjen na osnovi tih optužbi.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

kome nije dokazano, ferariju? okej evo sve je kako vi kazete ja se povlacim iz ove price.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 03 ruj 2020, 21:17 kome nije dokazano, ferariju? okej evo sve je kako vi kazete ja se povlacim iz ove price.
Nađi mi dokument u kojem piše da je nešto kod Ferrarija ilegalno
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 03 ruj 2020, 22:03
popeye je napisao/la: 03 ruj 2020, 21:17 kome nije dokazano, ferariju? okej evo sve je kako vi kazete ja se povlacim iz ove price.
Nađi mi dokument u kojem piše da je nešto kod Ferrarija ilegalno
pobogu Caki Zan Tod je rekao da je Ferari kaznjen za ono sto FIA misli da je bilo nelegalno. naravno nisu skroz mogli dokazati. ali samim time da se i to krije meni dovoljno govori, kao i pad performansi Ferarija.

i prebaci ovo u ferarijevu temu ili gde treba da mi finac nesto ne dobacuje. mnogo ste mi se unervozili a ja objasnio da nije strasno ako su varali. vi ko da cete u zemlju propasti. a tolko su stvari ocigledne jbg
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la Cuky »

Red Bull ima novu podnicu ovog vikenda
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

slika

nisam verovo
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la Cuky »

Commenting on today’s announcement, Team Principal Christian Horner, said: “As a Team we understand how difficult it has been for Honda Motor Company to reach the decision to step back from Formula One at the end of the 2021 season. The shifting focus within the automotive industry has led to Honda’s decision to re-deploy their resources and we understand and respect the reasoning behind this.
https://www.redbull.com/int-en/redbullr ... aw-f1-2021


Također jedna zanimljivost u toj objavi: Honda je jedini proizvođač u hibridnoj eri koji je upisao pobjede sa dvije različite momčadi.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

da okrecu se EV razumljivo.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Žrtve dominacije polako padaju.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

ali Red Bulov povratak na Reno. Sta Marko kaze o tome :sranja: :biggrin:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la vidc »

znači i red bull pušiona za 2022.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ugovori/pravila nalažu da momčadi ne smiju ostati bez dobavljača motora. U tom slučaju, dobavljač koji opslužuje najmanji broj momčadi, mora ustupiti svoj motor momčadi koja je ostala bez dobavljača. Prihvatiti dostaviti naravno, ne besplatno.

Renault trenutno jedini ovo zadovoljava.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la zonelsk »

Tocno! Zato sam i nap ranije dal ce moliti Renault.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Sjekira u med im je ostanak Merca samo kao dobavljača motora.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

Renault has indicated that it is willing to supply engines to Red Bull Racing and AlphaTauri after Honda pulls out of Formula 1 at the end of 2021

prenosi autosport
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la Cuky »

A i da nisu voljni nemaju nekog izbora. Mercedes ima 3 kupca, Ferrari ima 2, Renault nema niti jednog. Ako se RB i Alpha Tauri ne bi dogovorili ni sa kime od njih 3 do Srpnja iduće godine onda bi FIA doslovno "prisilila" Renault da im prodaje PU
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori