Formula 1 team - Oracle Red Bull Racing [RB18]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la speedy56 »

A mogao bi im Mercedes dati motore i tako si debelo povećati šanse za nastavljanje pobjeđivanja (barem s motorom) i nakon 2022.
Aston, Rb i McL na Mercu bi dali zanimljivo gledanje.
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la zonelsk »

U slucaju prodaje momcadi, zasto i dalje nebi primarni potencijal za naslov ostao u trenutnim ljudima kako god se momcad zvala?

Pa nece F1 tim prestati postojati ( vjerojatno) nego ce samo promijeniti vlasnika ako do toga dođe.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la speedy56 »

Naravno da Merc i za 2022. ima najviše potencijala ponovno pobjeđivati, ali nebi bio ni prvi ni zadnji put da neka druga momčad ubode neku caku u pravilima (a danas nije ludo reći da bi to mogao biti i netko iz grupice Renault - McL - RB - Aston)
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la zonelsk »

speedy56 je napisao/la: 03 lis 2020, 14:28 Naravno da Merc i za 2022. ima najviše potencijala ponovno pobjeđivati, ali nebi bio ni prvi ni zadnji put da neka druga momčad ubode neku caku u pravilima (a danas nije ludo reći da bi to mogao biti i netko iz grupice Renault - McL - RB - Aston)
Pa nije - ali Aston, McL, Renault nece biti prvaci prije 2024. Jednostavno razlika u novcima / ljudima kojima trenutno raspolazu Merc, Ferrari i RB je ogromna.

Za 2022 RB mora napraviti integraciju motora. I kolko god bili dobri u tome - minus je i uzima dio performansi. A Mercedes momcad - koja ne mora mijenjati nista je veci favorit. Ako se promjeni vlasnik, njemu ce biti u interesu da zadrzi ljude i nastaviti pobjedjivati.

Tako da iz tog aspekta - promjena vlasnika Mercedes momcadi i ne igra neku ulogu za 2022 i 2023.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »



Red Bul trazi od FIA da zamrznu motore od 2022 jedino tako imaju smisla kupiti Hondu

Sad je na FIA-i, ne znam nekako sumnjam da ce Ferari i Merc pristati na ovo. Njima nije u interesu da imaju konkurenciju
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la Cuky »

Horner je rekao ako im u slijedeće dvije utrke Albon ne pokaže da zaslužuje mjesto da su spremni zamjenu potražiti i izvan grupe svojih talenata
https://www.racefans.net/2020/10/24/alb ... ve-horner/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

Helmut Marko: “Mi bi smo razvili svoj motor samo u ovom prelaznom periodu. Želimo da ostanemo u Formuli 1, ali samo ako možemo da pobedimo. Ako to nije moguće, ako budemo samo običan klijentski tim onda nemamo poente da budemo ovde.”
slazem se
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la Cuky »

Onda neka razviju svoj motor i neka ne kakaju.

Honda je voljna razgovarati o tome da im se prepusti nastavak razvoja sadašnjih PU. Čemu onda kukanje?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 24 lis 2020, 19:21 Onda neka razviju svoj motor i neka ne kakaju.

Honda je voljna razgovarati o tome da im se prepusti nastavak razvoja sadašnjih PU. Čemu onda kukanje?
Caki to moze biti samo prelazno resenje.

Neko kao Red Bul nije tim poput McLarena sad koji nema sampionske ambicije

Ali videcemo sta ce biti. Sastanak je u ponedeljak
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la vidc »

Nisu oni ni glupi... "ostat ćemo u f1 samo ako ćemo moć pobjeđivat"
Pa nek sami sebi osiguraju to, ne očekuju valjda da FIA natjera mercedes da im daje motore. Honda ih je zajebala ali ne vidim ko bi od ostalih uzeo red bull kao išta više od klijentskog tima
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

vidc je napisao/la: 24 lis 2020, 20:22 Nisu oni ni glupi... "ostat ćemo u f1 samo ako ćemo moć pobjeđivat"
Pa nek sami sebi osiguraju to, ne očekuju valjda da FIA natjera mercedes da im daje motore. Honda ih je zajebala ali ne vidim ko bi od ostalih uzeo red bull kao išta više od klijentskog tima
Kako mislis da osiguraju kad oni nisu proizvodjac automobila(motora). Samo ce 3 takva tima od 2022 ostati i ako je F1 rezervisana samo za njih onda neko poput Red Bula ne treba da ucestvuje u tome.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la Cuky »

Lijepo. Honda im je voljna prepustiti svoj program F1 motora, doduše bez ljudi koji će biti premješteni na druge poslove. Također, Red Bull već ima iskustva (i to unutar zadnje 3-4 godine sa obje firme) u suradnji sa Cosworthom i Ilmorom koji jako dobro znaju raditi motore. Cosworth je otišao iz F1 jer nisu htjeli riskirati opstanak firme tako da sami financiraju troškove razvoja za hibridne PU za 2014. Vjerujem da ne bi imali problema pridružiti se RB-u ako bi RB bio taj koji bi plaćao račune.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 24 lis 2020, 21:12 Lijepo. Honda im je voljna prepustiti svoj program F1 motora, doduše bez ljudi koji će biti premješteni na druge poslove.
To bi se moglo odrzati ali samo u slucaju da se motori zamrznu. Za sta se sad i vode pregovori.
Također, Red Bull već ima iskustva (i to unutar zadnje 3-4 godine sa obje firme) u suradnji sa Cosworthom i Ilmorom koji jako dobro znaju raditi motore. Cosworth je otišao iz F1 jer nisu htjeli riskirati opstanak firme tako da sami financiraju troškove razvoja za hibridne PU za 2014. Vjerujem da ne bi imali problema pridružiti se RB-u ako bi RB bio taj koji bi plaćao račune.
da bi se stvarno uspelo(u F1) mora se biti car maker. Kosvort to nije. Ni Ilmor(on je ako se ne varam pod Penskeom)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 24 lis 2020, 21:45 To bi se moglo odrzati ali samo u slucaju da se motori zamrznu. Za sta se sad i vode pregovori.
E pa to ne bi bilo u redu. Svi razvijaju svoje motore, RB ako ne zna sam neka zaposli Cosworth ili Ilmor ili neku drugu firmu koja je voljna i ima potrebno znanje. Zašto bi svi stajali samo da bi se njima udovoljilo?

popeye je napisao/la: 24 lis 2020, 21:45da bi se stvarno uspelo(u F1) mora se biti car maker. Kosvort to nije. Ni Ilmor(on je ako se ne varam pod Penskeom)
Red Bull bi de-facto postao tvornički tim, proizvodili bi svoje motore i imali bi svoju momčad. Tako da ti ta tvrdnja ne stoji. Zapravo, ne bi bili u ništa drukčijoj poziciji nego su sada, samo bi umjesto Honde oni sami plaćali troškove razvoja.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la vidc »

popeye je napisao/la: 24 lis 2020, 21:08
vidc je napisao/la: 24 lis 2020, 20:22 Nisu oni ni glupi... "ostat ćemo u f1 samo ako ćemo moć pobjeđivat"
Pa nek sami sebi osiguraju to, ne očekuju valjda da FIA natjera mercedes da im daje motore. Honda ih je zajebala ali ne vidim ko bi od ostalih uzeo red bull kao išta više od klijentskog tima
Kako mislis da osiguraju kad oni nisu proizvodjac automobila(motora). Samo ce 3 takva tima od 2022 ostati i ako je F1 rezervisana samo za njih onda neko poput Red Bula ne treba da ucestvuje u tome.
Pa mogu dobit renault koliko sam shvatio. Umjesto da šute i riješe odnose s renaultom oni dube po ovom da će ostat samo ako će se borit za pobjede. A renaultov motor nije loš i sigurnije je rješenje nego ove kemije s hondinim motorom.
Red bull je činii se izgubio kompas. s renaultom su se rastali na ratnoj nozi, politički utjecaj im propao, mercedes ih iskoristio za borbu protiv ferrarija...mislim da je vrijeme za promjenu vodstva, helmuta za početak u penziju, ni njegovi mlađi pogoni više ne daju neke rezultate a najveći je lajavac
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »



Evo ovde vam je sve objasnjeno engleski nadam se znate

Samo jos da dodam da bi Reno sada potpisao da se zamrznu motori ali pod uslovom da se prvo izjednace. Njihove reci mozete ih naci.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 25 lis 2020, 01:05

Evo ovde vam je sve objasnjeno engleski nadam se znate

Samo jos da dodam da bi Reno sada potpisao da se zamrznu motori ali pod uslovom da se prvo izjednace. Njihove reci mozete ih naci.
Ovo je staro vec skoro 2 tjedna i sve poznato.

Ak nemaju motor - a ne zele nekog od trenutnih, nek idu i nek im je sa srecom. Na njihovo mjesto (ko vlasnik) bude dosel neko kome je vise stalo do sporta a ne samo sebe i promocije.

Neces naci puno ljudi kome ce faliti......
I like to race, not to do laps alone.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Da budem iskren, iako ovaj sedi deda mnogo me živcira, volio bih da na čelu Ferarija dođe Horner. Tip zna šta radi
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la zonelsk »

gjoko-mkd je napisao/la: 25 lis 2020, 11:20 Da budem iskren, iako ovaj sedi deda mnogo me živcira, volio bih da na čelu Ferarija dođe Horner. Tip zna šta radi
Onda navijaj da RB ode.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

Mercedes podržava Red Bullov poziv na zamrzavanje razvoja motora
https://www.f1-bih.com/mercedes-podrzav ... ja-motora/
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la vidc »

Wow, ko bi rekao da oni s najboljim motorom navijaju za to da se stanje motora zadrži...
Mislim da red bull nema šanse ni ovako ni onako
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

Ja glasam za Renoov predlog. Ionako su ogranicili budzet za sasiju red bi bio i za motore.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Glupo je uvesti skapu tehnologiju za motore,a zatim ih ogranicavati sa razvojem...dali finansiski i cisto ogranicavanjem razvoja

Nema vrate V8 motore, koje i onako su pri samom limitu sto se tice razvoja
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

Ferrari want a budget cap which covers the engine
https://www.gpblog.com/en/news/49506/fe ... ngine.html

iz prosle godine
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la Cuky »

Super, neka onda ograniče financijski razvoj motora, ali isto tako proizvođače puste da rade i dalje. Možda bi se onda i neki drugi usudili ući (vjerojatno ne, ali više je šanse da da)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori