Formula 1 team - Oracle Red Bull Racing [RB18]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la popeye »

U Maleziji je ostavio Hama koji je startovo ispred njega.

U Meksiku je presao Fetela na startu i proso prvu krivinu kao prvi i kasnije 'krstario'.

bump:

Ali ne znam odakle Cakiju ideja da RB sa jacim motorom ne bi bio jaci?! Usporedjuje sa McLarenom pa evo pogledaj taj McLaren sta je uradio na prvoj trci pobedio redom: Reno, Fors Indiju, Vilijams, Toro Roso i Zauber. Sa Hondom prosle godine u ovo vreme nisu pobedili ni najjadniji tim Zauber. Napredak je ocigledan. Samo je Has brzi od njih (iz te druge lige).
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

McLaren je prošle godine pričao da bi se sa bilo kojim motorom osim Honde borili za naslov jer da su uvjereni da imaju najbolji bolid. Pa je taj najbolji bolid ostao više od sekunde sporiji od RB-a sa identičnim motorom.
Također, McLaren je baš kao i Bottas te Vettel, profitirao sa VSC-om zbog dva Haasa. Prije nego su Haas zadesili problemi bili su 8. i 9. te još nisu bili u boksu sa 4,6 odnosno 10,4 sekundi iza Hulka u Renaultu. Također su za Red Bullom kroz 26 krugova nakon VSC zaostali preko 21 sekundu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 03 tra 2018, 19:55 McLaren je prošle godine pričao da bi se sa bilo kojim motorom osim Honde borili za naslov
To je drugo sta su oni pricali realnost je da su oni sa jacim motorom napredovali. Tako bi i RB napredovo. Nema se tu sta filozofirati Caki. Na kraju krajeva ni Mercedes ni Ferari nisu hteli dati motore Red Bulu a sta mislis zasto? Pa zato sto bi ih bikovi pobedili. Logicno.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

Jednostavno: vidjeli su kako se RB ponaša sa Renaultom kad nije išlo i nije im se dalo ulaziti u odnos sa takvom ekipom. Tako da je logičan odgovor: zašto pomoći suparniku da možda uspije biti i konkurentniji ako, u slučaju da ne budu pobjeđivali, čeka te ista situacija kao što je bilo sa Renaultom.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 03 tra 2018, 20:05 Jednostavno: vidjeli su kako se RB ponaša sa Renaultom kad nije išlo i nije im se dalo ulaziti u odnos sa takvom ekipom.
#-o

Pa ti si stvarno naivan ako u to verujes.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

pa evo da te pitam, kad sam ja tako naivan:
Da imaš kompaniju koja proizvodi nešto, nebitno što, ali što je drugoj kompaniji potrebno da bi plasirala svoj proizvod na tržište i vidiš da su zbog neuspjeha na tržištu svu krivnju iskrcali na račun prethodnog dobavljača bi li se ti upustio u posao sa tom istom kompanijom znajući dobro da, u slučaju da ne bude 100% kako oni žele, isto to čeka tebe? Iako možda krivnja nije skroz na strani tog prošlog dobavljača?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 03 tra 2018, 19:38 U Maleziji je ostavio Hama koji je startovo ispred njega.

U Meksiku je presao Fetela na startu i proso prvu krivinu kao prvi i kasnije 'krstario'.

Jedan od razloga zašto je "izdominirao" Hamiltona je i u tome što mu ovaj nije niti malo pružio otpor, nit je trebao ganjat neka vremena s ciljem čuvanja pogonske jedinice. Meksiko ne treba ni komentirat. Najuvjerljivija trojka taj vikedn su bili Vettel, Verstappen i Hamilton. Izbacis prvog i zadnjeg iz jednadžbe i nema smisla pritiskat (riskirat da Renaultova PU prdne na ovako velikim n.m)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 03 tra 2018, 19:55 McLaren je prošle godine pričao da bi se sa bilo kojim motorom osim Honde borili za naslov jer da su uvjereni da imaju najbolji bolid. Pa je taj najbolji bolid ostao više od sekunde sporiji od RB-a sa identičnim motorom.
Također, McLaren je baš kao i Bottas te Vettel, profitirao sa VSC-om zbog dva Haasa. Prije nego su Haas zadesili problemi bili su 8. i 9. te još nisu bili u boksu sa 4,6 odnosno 10,4 sekundi iza Hulka u Renaultu. Također su za Red Bullom kroz 26 krugova nakon VSC zaostali preko 21 sekundu.
Ferrari vec 5 godinu prica kako ce pobjediti Mercedes, a imaju sve resurse svjeta na raspolaganju..
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

al za razliku od dva navedena tima kad ne uspiju ne okrivljuju pirelli, shell ili nekog drugof tehnološkog partnera
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 04 tra 2018, 08:37 al za razliku od dva navedena tima kad ne uspiju ne okrivljuju pirelli, shell ili nekog drugof tehnološkog partnera
Hh, oni okrivljuju pojedince i redovito ih tjeraju iz momcadi, jer misle da je jedna osoba kriva za njihove probleme i to traje vec skoro 10 godina. Da ne spominjem kak cendraju za svaki zivu primjenu, ulazu veta i prijete da ce otici cim im nesto ne pase.

Tak da prvo pogledajte sebe a onda komentirajte kaj drugi rade.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

Pa ako rezultati izostaju tko je u bilo kojoj kompaniji odgovoran? neki tamo manji zaposlenik ili voditelj odjela/poslovnice/cijele kompanije?

A o cendranju, prijetnjama i slično pogledaj samo RB koliko se oni prijete: "ako ne dobijemo konkurentan motor odlazimo" samo godinu dana nakon osvojenog 4. u nizu vozačkog i konstruktorskog naslova svi zaboravljaju?
Koje točno pravilo je Ferrari stopirao sa svojim vetom? Ja osobno se ne sjećam niti jednog slučaja gdje su stopirali pravilo, ako takav slučaj postoji molim te podsjeti me.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 04 tra 2018, 09:54 Pa ako rezultati izostaju tko je u bilo kojoj kompaniji odgovoran? neki tamo manji zaposlenik ili voditelj odjela/poslovnice/cijele kompanije?

A o cendranju, prijetnjama i slično pogledaj samo RB koliko se oni prijete: "ako ne dobijemo konkurentan motor odlazimo" samo godinu dana nakon osvojenog 4. u nizu vozačkog i konstruktorskog naslova svi zaboravljaju?
Koje točno pravilo je Ferrari stopirao sa svojim vetom? Ja osobno se ne sjećam niti jednog slučaja gdje su stopirali pravilo, ako takav slučaj postoji molim te podsjeti me.
Hhaha, pa evo trebalo mi je cca 2 min da nađem jedan primjer...ccc Cuky
However, although the Strategy Group voted in favor of a cap on the engine price, Ferrari didn’t let it call the shots. The FIA’s press release added that “Ferrari SpA decided to go against this and exercise the right of veto long recognised under agreements governing F1.”

Read more: http://autoweek.com/article/formula-one ... z5BhNwtLtt
Ali meni naglasak nije bio na tome je li Ferrari koristio veto ili ne. Iskreno neda mi se ni ovu raspravu voditi, jer se osobono s njom ni ne slazem. Lagano iznerviran konstantnim fokusom na McLaren i RB u kontekstu kako cendraju, ili rekli su ovo, ili rekli su ono pokusao sam skrenuti pozornost da to manje vise svi rade, kad im nesto nejde na ruku ili zele za sebe izvuci neku korist. Nitko od momcadi ili ljudi oko F1 nije imun na takve stvari i svi to u nekom mjeri rade. Ono kaj me zivcira je konstanto potenciranje toga a nema zapravo nikavu svrhu.

Imamo milijun stvari u F1 koje su zanimljivije o toga i mogli bi voditi puno ljepse rasprave, mi se bavimo trač partijama i ko je kome kaj rekel i ko cendra oko toga.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

Što nije razlog zašto se rijetko u strateškoj grupi dogovore oko stvari taj što odluke trebaju biti jednoglasne? po tome sa ili bez veto mogućnosti Ferrari, ili bilo koja druga ekipa, pobili bi to glasanje ukoliko se ne slažu.

No ajde, da prekinemo raspravu kako si rekao da ima puno ljepših, kakvo je mišljenje da malo skrenemo pažnju na tehnologiju?
Dobili smo u Australiji priliku vidjeti kako je PU upakirana u onako male bokove
slika

Nažalost malena je slika.

Također, pogled na malene stražnje kočnice i njihovo hlađenje
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

Možda nakon svega ni neće trebati na Hondu... Predsjednik i CEO Aston Martina danas je tweetao kako prijedlog koji je objavila Liberty Media po pitanju pravila za 2021 zadovoljava mnoge od Aston Martinovih privatnih zahtjeva koji po njima trebaju biti ispunjeni kako bi kompanija razmislila o ulasku u F1 kao dobavljač motora
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la zonelsk »

To smo nekako i ocekivali...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la popeye »

Bas mi je drago sto ce novim pravilima Liberti privuci nove proizvodjace. A kome se ne svidja (Ferari) bez njega se moze.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 07 tra 2018, 00:04 Bas mi je drago sto ce novim pravilima Liberti privuci nove proizvodjace. A kome se ne svidja (Ferari) bez njega se moze.
Oce oce. Kao i dosad.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la speedy56 »

Jedini novi koga ja mogu vidjeti je AM i eveeentuaalno McLaren ako odluče raditi svoj motor.
VAG-u sumnjam da ovo od jučer igra neku ulogu kad se ovak i onak više koncentriraju na elektriku.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la F1NAC »

Ma AM je izjavio da im je izrada motora preskupa. Eventualno ako se spoje sa Cosworthom. Mclareb mos mislit, koliko su vec sad u gubitku nakon Honde
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la zonelsk »

speedy56 je napisao/la: 07 tra 2018, 11:03 Jedini novi koga ja mogu vidjeti je AM i eveeentuaalno McLaren ako odluče raditi svoj motor.
VAG-u sumnjam da ovo od jučer igra neku ulogu kad se ovak i onak više koncentriraju na elektriku.
Jok, nema McLaren resurse za to. Nemaju novaca, nemaju znanja i imaju gorak okus u ustima zbog zadnje 3godine.
Ako bi isli u to trebaju partnera koji ima novaca, resursa i ko ce se usko integrirati s njima. Sumnjam.

AM po meni je izgledno da ce toci jer zapravo njih gura rb i tu ce rb puno troskova s nositi IMHO. Oni ce dati znanje a RB pare. (Ako Honda neapravio cudo i RB ode s njima , a u to ne vjerujem dok ne vidim).

Bilo bi dobro da Cosworth ne ide s nekim u partnerstvo nego napravi svoj motori i prodaje ga, a to je opet malo vjerojatno.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la speedy56 »

zonelsk je napisao/la: 07 tra 2018, 11:32
Jok, nema McLaren resurse za to. Nemaju novaca, nemaju znanja i imaju gorak okus u ustima zbog zadnje 3godine.
Ma znam, velim zato eventualno
Ako bi i radili tako nešto, očekujem da bi bilo partnerstvo s onom firmom s kojom surađuju na motorima za cestovne aute (i možda još Cosworth usput)
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la zonelsk »

Hmm kaj nije da su potpsali s bmw-om prosle god ( bar mislim) da ce s njima motore raditi za nove aute?
A nekak ne vidim bmw u f1 opet. Tj nitko ne spominje to.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la speedy56 »

Na ove sam britance mislil, ne BMW
https://ricardo.com/news-and-media/pres ... i-year-eng

BMw zicer ne ide u F1 kad su sad počeli korisiti nove M8 GTE, a i ulaze uskoro u Formulu E
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

Utrka i Bahrainu je bila prvo dvostruko odustajanje RB-a još od VN Južne Koreje 2010. kada je Webber završio udarcem u zid, a Vettel ostao bez motora
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

Danas su, za razliku od Ferrarija i Mercedesa koji su igrali na sigurno, odlučili riskirati, pritiskati i to im se isplatilo. Kažu da sreća mazi hrabre, oni su danas bili hrabri i zasluženo pobjedili.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori