Formula 1 team - Oracle Red Bull Racing [RB18]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Vuksa_KC »

Kenny je napisao/la:
Vuksa_KC je napisao/la:Adrian Newey u 'svojem' autu:)

http://www.youtube.com/watch?v=hhVT_G_R ... eature=sub" onclick="window.open(this.href);return false;
Nisu ti potrebni navodnici jer to i je njegov Red Bull, poklonili su mu ga.
A da, nisam znal...inače bi mu mogli dati i recept Red Bulla :)
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Dani »

Helmut marko smatra da Vettel ima više prava sumnjati u "urotu" nego Webber.
Link
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Toon »

vlasnik Red Bulla Dietrich Mateschitz OVDJE obećaje da će oba vozača imati jednak status bez obzira da li će ih to koštati i naslova...
...usput je odbio kritizirati australca i smatra da nije učinio ništa loše na zadnjoj utrci...
...meni se osobno takav stav sviđa jer me podsjeća na "moju" momčad...no koliko je to zapravo pametno...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
darky
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1109
Pridružen/a: 01 lis 2007, 10:45
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la darky »

Toon Army je napisao/la:vlasnik Red Bulla Dietrich Mateschitz OVDJE obećaje da će oba vozača imati jednak status bez obzira da li će ih to koštati i naslova...
...usput je odbio kritizirati australca i smatra da nije učinio ništa loše na zadnjoj utrci...
...meni se osobno takav stav sviđa jer me podsjeća na "moju" momčad...no koliko je to zapravo pametno...
to je jedino i najpametnije rješenje koje sad može napraviti jer mora ugasiti požar u momčadi ili najuriti vozače
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Toon »

...u Red Bullu tvrde da su imali problema sa oba motora na zadnjoj trci te da su u drugom dijelu trke morali neplanirano "usporiti" kako bi završili utrku...jel Renault još traži da malo prčka po svom motoru?
KLIK
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Schumy.d »

Toon Army je napisao/la:...u Red Bullu tvrde da su imali problema sa oba motora na zadnjoj trci te da su u drugom dijelu trke morali neplanirano "usporiti" kako bi završili utrku...jel Renault još traži da malo prčka po svom motoru?
KLIK
Usporiti??
Pa koliko znam, Vettel je sustizao Massu u drugom dijelu utrke za razliku od prvog. :?
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Toon »

Schumy.d je napisao/la: Usporiti??
Pa koliko znam, Vettel je sustizao Massu u drugom dijelu utrke za razliku od prvog. :?
...zato sam i stavio navodnike...no ako oni tvrde da su usporili ;) valjda su usporili i imali problema sa motorima...ili će opet nešto prčkati i poboljšavati performanse eto zato jer su motori nepouzdani...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
darky
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1109
Pridružen/a: 01 lis 2007, 10:45
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la darky »

ja osobno vjerujem da sam RB čačka interno po Ranultovim motorima
i da su ih oni malo pojačali, a osim toga i ona njihova mapa rada za kvalifikacije očito šteti motoru
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Schumy.d »

Toon Army je napisao/la: ...zato sam i stavio navodnike...no ako oni tvrde da su usporili ;) valjda su usporili i imali problema sa motorima...ili će opet nešto prčkati i poboljšavati performanse eto zato jer su motori nepouzdani...
A ne znam, ili to ili možda skrivaju da možda oni prvi put imaju problema sa konkurencijom. :?
Jer stvarno, nije mi se učinilo da je Vettel usporio. Webber da, ali on je trebao napraviti razmak od 4 s za Buttonom zbog hlađenja koliko znam.
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Schumy.d je napisao/la:
Toon Army je napisao/la: ...zato sam i stavio navodnike...no ako oni tvrde da su usporili ;) valjda su usporili i imali problema sa motorima...ili će opet nešto prčkati i poboljšavati performanse eto zato jer su motori nepouzdani...
A ne znam, ili to ili možda skrivaju da možda oni prvi put imaju problema sa konkurencijom. :?
Jer stvarno, nije mi se učinilo da je Vettel usporio. Webber da, ali on je trebao napraviti razmak od 4 s za Buttonom zbog hlađenja koliko znam.
Vettel sigurno nije imao problema sa motor u utrci, u drugom dijelu utrke vozio je odlična vremena i odvezao je u poslednjem krugu najbrži krug u utrci a imo je veliku prednost pred McLarenom, ako imaš bilo kakvih problema sa bolidom to se ne radi a i čuli smo u Kanadi kada je Vettel htijo da odveze najbržu krug a iz bax-a ga obavjestili da imaju problema sa bolidom i da to ni slučajno ne radi. ;)
Avatar
Dero
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1212
Pridružen/a: 02 stu 2008, 20:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Dero »

Adrian Newey doživio nesrecu vozeci na British Touring Car Championshipu.
Prebacili ga u bolnicu, izgleda ništa ozbiljno
Link

Edit evo i sudar, nis strasno :P

keexx
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1099
Pridružen/a: 07 tra 2008, 22:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren-Mercedes
Lokacija: somewhere else

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la keexx »

p@rtibrejker je napisao/la:U vezi krila... Malo detaljnijim pregledima snimaka Red Bulla meni se čini da se cijeli bolid ustvari spušta "po potrebi". Dakle, izgleda da se ne spušta krilo (savija) nego se cijeli prednji kraj zabija u pod.

Mislim da su tu bitne karateristike ovjesa (i Ferrari je dosta radio na ovjesu u zadnje vrijeme) i mislim da se neću iznenaditi ako efekt bude vidljiv i dalje nakon promjene pravila testiranja...

* ili je podnica bolida na prednjem kraju karakteistična, uglavnom, po meni jako lako može biti da nije do samog krila.
Da to se i meni čini... Recimo dokaz za to bi mogao bit Silverstone kad je Vettelu onako "misteriozno" potonuo nos bolida (možda je u tom slučaju došlo do nekog kvara uslijed vibracija ili nečeg drugog, pa prednje krilo to nije izdržalo) ;)
slika slika
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la gringo73 »

http://www.dailymotion.com/video/xem3t3 ... ttel_sport" onclick="window.open(this.href);return false;

23. sekunda. Ovo ponašanje Vettelovog prednjeg krila je izazvalo podosta zanimanja... :roll:
slika
Avatar
Arai
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1229
Pridružen/a: 31 ožu 2009, 19:08
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Arai »

gringo73 je napisao/la:http://www.dailymotion.com/video/xem3t3 ... ttel_sport

23. sekunda. Ovo ponašanje Vettelovog prednjeg krila je izazvalo podosta zanimanja... :roll:
Toliko o Whitmarshovim i Brawnovim komentarima poslije utrke. :roll: Kako sam već i prije rekao, krila su i dalje flexi, samo što se
to na ovoj stazi ne vidi toliko zbog toga što je visina bolida bila veća da se bolid prilagodi stazi. FIA-ni testovi i dalje 0 bodova.
slika
Avatar
Forza
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 20 tra 2010, 20:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari - F1
Lokacija: Maranello

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Forza »

Arai je napisao/la:
gringo73 je napisao/la:http://www.dailymotion.com/video/xem3t3 ... ttel_sport

23. sekunda. Ovo ponašanje Vettelovog prednjeg krila je izazvalo podosta zanimanja... :roll:
Toliko o Whitmarshovim i Brawnovim komentarima poslije utrke. :roll: Kako sam već i prije rekao, krila su i dalje flexi, samo što se
to na ovoj stazi ne vidi toliko zbog toga što je visina bolida bila veća da se bolid prilagodi stazi. FIA-ni testovi i dalje 0 bodova.
Znate šta sam ja pomislio prilikom toga. Možda je Vettlov bolid postao nestabilan prilikom naglog skretanja u ljevo baš zbog ovog fleksibilnog krila. Ipak se pozna svaka sitnica i tako je možda Vettel jedostavno izgubio balans pri kočenju jer je bio potisak na prednjem kraju dosta podjelen na ljevu i desnu stranu.
slikaslikaslika
Avatar
Arai
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1229
Pridružen/a: 31 ožu 2009, 19:08
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Arai »

Forza je napisao/la:
Arai je napisao/la:
gringo73 je napisao/la:http://www.dailymotion.com/video/xem3t3 ... ttel_sport

23. sekunda. Ovo ponašanje Vettelovog prednjeg krila je izazvalo podosta zanimanja... :roll:
Toliko o Whitmarshovim i Brawnovim komentarima poslije utrke. :roll: Kako sam već i prije rekao, krila su i dalje flexi, samo što se
to na ovoj stazi ne vidi toliko zbog toga što je visina bolida bila veća da se bolid prilagodi stazi. FIA-ni testovi i dalje 0 bodova.
Znate šta sam ja pomislio prilikom toga. Možda je Vettlov bolid postao nestabilan prilikom naglog skretanja u ljevo baš zbog ovog fleksibilnog krila. Ipak se pozna svaka sitnica i tako je možda Vettel jedostavno izgubio balans pri kočenju jer je bio potisak na prednjem kraju dosta podjelen na ljevu i desnu stranu.
On je izgubio zadnji a ne prednji kraj bolida tako da to nije moguće. Mislim da oni nije kočio iza Buttona... Pogledaj si video. Krilo se svine
lijevo-desno, Vettel skrene lijevo i tek se tad kočilo a njega je neravnina na stazi bacila u stranu zbog nagle promjenje smjera.
slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Toon »

Christian Horner tvrdi kako Red Bull ne očekuje velike rezultate na slijedećoj utrci u Italiji te da će njegova momčad o naslovima najviše odlučivati u Singapuru i Japanu...iz Ferrarijevog i Mclarenovog tabora ne vjeruju u te priče i smatraju da će i u Monzi RB imati konkurentan bolid...
KLIK
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
SRV
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 883
Pridružen/a: 14 ruj 2007, 20:02
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la SRV »

Sad se ponovno prica o Red Bull-ovim fleksi krilom, a cak se pretpostavlja da su sudari Webbera u Kovalainena, Vettela u Webbera i Vettela u Buttona upravo zbog tog previse fleksibilnog prednjeg krila. Dzaba FIA-ini testovi, stvarno su jadni.

http://www.pitpass.com/fes_php/pitpass_ ... t_id=41884" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.jamesallenonf1.com/2010/09/a ... it-button/" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar
Arai
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1229
Pridružen/a: 31 ožu 2009, 19:08
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Arai »

SRV je napisao/la:Sad se ponovno prica o Red Bull-ovim fleksi krilom, a cak se pretpostavlja da su sudari Webbera u Kovalainena, Vettela u Webbera i Vettela u Buttona upravo zbog tog previse fleksibilnog prednjeg krila. Dzaba FIA-ini testovi, stvarno su jadni.

http://www.pitpass.com/fes_php/pitpass_ ... t_id=41884" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.jamesallenonf1.com/2010/09/a ... it-button/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ne, ne... FIA-ni testovi su super sad kad se navodno i McLarenovo krilo felxa! :biggrin:
Obratite pažnju na točke na kraju i početku krila McLarena i Red Bulla. Jasno je vidljivo da su u McLarenu shvatili da se ne isplati imati
pre kruta prednja krila. Krilo se baš lijepo uvija, doduše nešto manje nego Red Bullovo ali i ovo je sasvim dovoljno i daje nadu.
LINK!
Još kad se uzme u obzir što je Horner izjavio poslije utrke...
"I can categorically tell you that they are the same wings that ran in Hungary a month ago," he said when asked about the comments from his rivals that his team's wings appeared to be running higher than before. "Whether that is the same for our competitors I can't say but I would be very interested to know - and you might find it was a silver wing that was most flexible this weekend."
To možda i nije najtočnije, ali nije ni toliko pogrešno. Zbrojite dva i dva i eto vam ga...

Druga ključna stvar McLarenovih šansi za naslove je ona čuvena posebna mapa rada motora Red Bulla i Ferrarija. U McLarenu su je ovdje prvi
puta koristili i naravno u kvalifikacijam bili nadomak Red Bullu. Hamilton bi komotno bio i na poleu bez da je u La Sorceu izgubio 3 desetinke.
Navodno se mogao čuti bitno drugačiji zvuk motora kad noga nije bila na gasu, a i ovakva izjava Whitmarsha poslije pobjede dovoljno govori
sama za sebe...
Finally, I want to say a big ‘well done’ to everyone at McLaren Racing in Woking and at Mercedes-Benz HighPerformanceEngines in Brixworth, without whose relentless efforts we wouldn’t be back where Vodafone McLaren Mercedes belongs: at the front of the field, on the top step of the podium, in rocket-red victory T-shirts, spraying champagne.
Već dosta dugo se Mercedes nije spominjao zajedno sa McLarenom, no Whitmarsh je očito imao i više nego dobar razlog da ih nahvali.

Kad se sve uzme u obzir izgleda da je McLaren sve samo ne bezopasan u nastavku sezone nakon Monze. Možda zvuči preoptimistično
no vidjet ćemo što donosi Singapur.
slika
Avatar
fenomeno
Početnik
Početnik
Postovi: 278
Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:06
Navijam za: Kimi Raikkonen

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la fenomeno »

http://en.espnf1.com/italy/motorsport/story/28044.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Red Bullovci o kvalifikacijama
Avatar
kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 442
Pridružen/a: 03 ožu 2010, 21:07
Ja sam: Vozač

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la kowalski »

Vrlo dobra utrka za Red Bull. Webber prešao u vodstvo, a i Vettel se vratio u igru. Veliki favoriti za naslov.
"Just being a mediocre driver has never been my ambition. That's not my style." /Michael Schumacher/
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Schumy.d »

Evo kako to izgleda u boksu Red Bulla:
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Newey već 70% fokusiran na razvoj bolida za 2011 i već ima neke veoma inovativne ideje #-o . Samo te njegove ideje nisu uvijek davale dobre rezultate ;) , nadam se da će tako biti i sa bolidom za 2011. :biggrin:
http://www.yallaf1.com/2010/09/20/newey ... f1-record/" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar
darky
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1109
Pridružen/a: 01 lis 2007, 10:45
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la darky »

F2004_the_best_ever je napisao/la:Newey već 70% fokusiran na razvoj bolida za 2011 i već ima neke veoma inovativne ideje #-o . Samo te njegove ideje nisu uvijek davale dobre rezultate ;) , nadam se da će tako biti i sa bolidom za 2011. :biggrin:
http://www.yallaf1.com/2010/09/20/newey ... f1-record/" onclick="window.open(this.href);return false;
pa budemo videli kako će inplementirati kers....
McM i ferari imaju iskustva u tome (mercedes također indirektno preko McM-a), a ostali?
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Dani »

Red Bull navodno ima novi f-duct koji će smanjiti njihov deficit maksimalne brzine ( sličan kao i kod Renaulta ). E sad, novi McLarenov je inspiriran njime. Čiji će najbolje funkionirati baš me zanima.
Link
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Odgovori