Formula 1 team - Oracle Red Bull Racing [RB18]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Da, to je to, meni se nije dalo sve prevađat, treba diskusija.
Svaka čast Wolffu ako je tako politički odigrao.
Uvjetno rečeno naravno.

A u Red Bullu su onda fakat tuke ako su mislili da su Merc i Toto takve djevice Marije nevine i da nema skrivenih namjera.

Ako su i sami imali prste u sivoj zoni, onda su trebali znati bolje.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

joj ne mogu ja ovo citati. sta je poenta?

znam da je RB normalno smetao Ferari a kome ne bi konkurent smetao FIA ih otkrila i kaznila. ostala je jos Mecka ispred
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la Vuksa_KC »

popeye je napisao/la: 29 kol 2020, 13:41 joj ne mogu ja ovo citati. sta je poenta?

znam da je RB normalno smetao Ferari a kome ne bi konkurent smetao FIA ih otkrila i kaznila. ostala je jos Mecka ispred
Čitaj čitaj, ako je istina, kako je Toto nasamario i RB i Ferrari. S tim da si je RB sam kriv za ovo, Ferrari je ionako bio direktna meta.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

pa di cu ja to citati sta ti je. mogu bolje iskoristiti vreme. pre nije bilo interneta ljudi su uzivali u trkama.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la speedy56 »

Treba Amazon za ovogodišnji Drive to survive odvojiti jedno minimalno 5 epizoda na ovu priču...
Problem je samo da ništa od toga nećemo imati potvrđeno/negirano dok neko od ovih igrača kroz 10-15godina ne napiše knjigu ili da neki brutalan intervju.

U stvari, sve se svodi na to da svi od njih imaju figu u džepu, ali je Mercedes (Wolff) bio 2 koraka ispred.

Ovo mi je posebno zanimljivo:
After the Grand Prix that ended the season, a complete Ferrari Power Unit was transported to the FIA laboratories to be intensively tested.
Znači FIA je imala Ferrarijevu PU kod sebe doma i proučavala kak točno radi. Zna možda netko, dali je to redovna praksa da se cijela PU uzme na testiranje ili je ovo više izuzetak nego pravilo.
Jer kako god bilo, s čim god je Ferrari htio muljati od 2018. kako se navodi u tekstu, očito su i drugi imali svoje "trikove", temeljem čega se i nečija druga PU mogla "posuditi" na 3mjeseca...
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la vidc »

Al rado bi da ti neko drugi potroši svoje vrijeme i tebi skraćeno objasni... Jer tvoje vrijeme vrijedi više...
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

vidc je napisao/la: 29 kol 2020, 14:10 Al rado bi da ti neko drugi potroši svoje vrijeme i tebi skraćeno objasni... Jer tvoje vrijeme vrijedi više...
joj coveka. pa eto ne mora mi niko objasniti
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la Vuksa_KC »

popeye je napisao/la: 29 kol 2020, 14:13
vidc je napisao/la: 29 kol 2020, 14:10 Al rado bi da ti neko drugi potroši svoje vrijeme i tebi skraćeno objasni... Jer tvoje vrijeme vrijedi više...
joj coveka. pa eto ne mora mi niko objasniti
Da, zato će morati biti dugačke prepirke s tobom dok će ti neko suprotstaviti misao da odakle nekome takvo nešto i sl., a ovo gore je relativno ukratko čak što se sve događalo s PU posljednje tri godine.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

pa ja znam da je i predprosle godine Ferari varo o tome sam pisao ali me niko nije hteo slusati cak sam i dokaze na papiru izneo. za proslu godinu sam isto rekao a odgovor je bio u vidu vredjanja Maxa. na kraju se ispostavilo da je Max bio u pravu a Binoto lagao. nebitno sad ovo novo jer ja sam na ovo stavio tacku pogotovu sto Ferari zabranjuje FIA-i da iznese njihov dogovor a to zato sto nisu bila cista posla ono sto i svi znamo ali treba sacuvati nekako Ferarijev obraz. ja sam se okreno od sada pa na dalje da vidim dal ce FIA ispuniti obecanje da izjednace sve timove samo to me zanima jer ovakva F1 u kojima dominiraju bolidi me ne zanima mnogo. evo otkricu ti da nisam gledao zadnje 3 trke. ovu cu verovatno gledati jer je to Spa.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la mrd »

Može li se znati izvor ovoga? Mnogo teških stvari je ovde izneseno.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la Vuksa_KC »

mrd je napisao/la: 29 kol 2020, 18:29 Može li se znati izvor ovoga? Mnogo teških stvari je ovde izneseno.
Kola pdf po internetu, nezz točno ime i prezime.

Teško da, ali drži vodu donekle.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la Vuksa_KC »

popeye je napisao/la: 29 kol 2020, 17:31 pa ja znam da je i predprosle godine Ferari varo o tome sam pisao ali me niko nije hteo slusati cak sam i dokaze na papiru izneo. za proslu godinu sam isto rekao a odgovor je bio u vidu vredjanja Maxa. na kraju se ispostavilo da je Max bio u pravu a Binoto lagao. nebitno sad ovo novo jer ja sam na ovo stavio tacku pogotovu sto Ferari zabranjuje FIA-i da iznese njihov dogovor a to zato sto nisu bila cista posla ono sto i svi znamo ali treba sacuvati nekako Ferarijev obraz. ja sam se okreno od sada pa na dalje da vidim dal ce FIA ispuniti obecanje da izjednace sve timove samo to me zanima jer ovakva F1 u kojima dominiraju bolidi me ne zanima mnogo. evo otkricu ti da nisam gledao zadnje 3 trke. ovu cu verovatno gledati jer je to Spa.
A jesi shvatio iz napisanoga da je i Red Bull, isto kao i Ferrari navodno "varao", samo im nikad nije bilo dokazano kao ni Ferrariju.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 29 kol 2020, 17:31 pa ja znam da je i predprosle godine Ferari varo o tome sam pisao ali me niko nije hteo slusati cak sam i dokaze na papiru izneo. za proslu godinu sam isto rekao a odgovor je bio u vidu vredjanja Maxa. na kraju se ispostavilo da je Max bio u pravu a Binoto lagao. nebitno sad ovo novo jer ja sam na ovo stavio tacku pogotovu sto Ferari zabranjuje FIA-i da iznese njihov dogovor a to zato sto nisu bila cista posla ono sto i svi znamo ali treba sacuvati nekako Ferarijev obraz. ja sam se okreno od sada pa na dalje da vidim dal ce FIA ispuniti obecanje da izjednace sve timove samo to me zanima jer ovakva F1 u kojima dominiraju bolidi me ne zanima mnogo. evo otkricu ti da nisam gledao zadnje 3 trke. ovu cu verovatno gledati jer je to Spa.
ti si izneo dokaze na papiru? Vjerovatno neznas ni 5% tehnickog pravilnika ni funkcioniranje kompleksnog sistema pogonskih jedinica da bi ti nesto dokazao. Niti imas pristup stazi.

Cinjenica je da ke Ferrari radio u sivoj zoni (ko ne radi...) i da nije bilo zvizdaca iz Ferrarija koji su prenesli informacije Mercedesu, dan danas bi kopkali u mraku. FIA nije sa svom mogucom instrumentacijom dokazat da su varali i kako, al eto ti si to negdje iznio na papiru.

Lol.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la vidc »

Šta reć, nisam očekivao da je red bull tolko naivan. Još nam fali pizda iz mercedesovih redova da sve bude pošteno
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la: 29 kol 2020, 20:52
popeye je napisao/la: 29 kol 2020, 17:31 pa ja znam da je i predprosle godine Ferari varo o tome sam pisao ali me niko nije hteo slusati cak sam i dokaze na papiru izneo. za proslu godinu sam isto rekao a odgovor je bio u vidu vredjanja Maxa. na kraju se ispostavilo da je Max bio u pravu a Binoto lagao. nebitno sad ovo novo jer ja sam na ovo stavio tacku pogotovu sto Ferari zabranjuje FIA-i da iznese njihov dogovor a to zato sto nisu bila cista posla ono sto i svi znamo ali treba sacuvati nekako Ferarijev obraz. ja sam se okreno od sada pa na dalje da vidim dal ce FIA ispuniti obecanje da izjednace sve timove samo to me zanima jer ovakva F1 u kojima dominiraju bolidi me ne zanima mnogo. evo otkricu ti da nisam gledao zadnje 3 trke. ovu cu verovatno gledati jer je to Spa.
ti si izneo dokaze na papiru? Vjerovatno neznas ni 5% tehnickog pravilnika ni funkcioniranje kompleksnog sistema pogonskih jedinica da bi ti nesto dokazao. Niti imas pristup stazi.

Cinjenica je da ke Ferrari radio u sivoj zoni (ko ne radi...) i da nije bilo zvizdaca iz Ferrarija koji su prenesli informacije Mercedesu, dan danas bi kopkali u mraku. FIA nije sa svom mogucom instrumentacijom dokazat da su varali i kako, al eto ti si to negdje iznio na papiru.

Lol.
cuj pa posle ovoga ti ni jedan dokaz nije ni potreban imas oci i mozak. Ferari je pao i ko mi kaze da to nema veze sa FIA-inim direktivama taj je too much pristrasan i sa njime ne vredi nego bolje samo klimnuti glavom i reci u pravu si.

I nije to bio moj papir nisam ja to pisao ja sam samo procito i to je bilo tako(inace od insajdera). ja nisam pristrasan da branim nemoguce. da je bilo isto to sa Hondom lepo bi prizno a ne se vadio iz zivog blata.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

Vuksa_KC je napisao/la: 29 kol 2020, 18:32
popeye je napisao/la: 29 kol 2020, 17:31 pa ja znam da je i predprosle godine Ferari varo o tome sam pisao ali me niko nije hteo slusati cak sam i dokaze na papiru izneo. za proslu godinu sam isto rekao a odgovor je bio u vidu vredjanja Maxa. na kraju se ispostavilo da je Max bio u pravu a Binoto lagao. nebitno sad ovo novo jer ja sam na ovo stavio tacku pogotovu sto Ferari zabranjuje FIA-i da iznese njihov dogovor a to zato sto nisu bila cista posla ono sto i svi znamo ali treba sacuvati nekako Ferarijev obraz. ja sam se okreno od sada pa na dalje da vidim dal ce FIA ispuniti obecanje da izjednace sve timove samo to me zanima jer ovakva F1 u kojima dominiraju bolidi me ne zanima mnogo. evo otkricu ti da nisam gledao zadnje 3 trke. ovu cu verovatno gledati jer je to Spa.
A jesi shvatio iz napisanoga da je i Red Bull, isto kao i Ferrari navodno "varao", samo im nikad nije bilo dokazano kao ni Ferrariju.
kao ni Ferariju? pa pobogu zasto su onda kaznjeni?

“Pitate li mene, ja bi vrlo rado iznio sve detalje tog dogovora. No, u Ferrariju su bili protiv toga. Oni su sankcionirani, no ne možemo reći detalje izrečenih sankcija. Mogli smo šutjeti i ne reći ništa, no smatrali smo da nije uredu da javnost ne zna kako je istraga obavljena i donesena odluka te da su izrečene sankcije za ono što smo mislili da nije bilo legalno.”-Jean Todt
http://www.gp1.hr/2020/04/todt-ferrari- ... -jedinice/
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 29 kol 2020, 23:03
Vuksa_KC je napisao/la: 29 kol 2020, 18:32
popeye je napisao/la: 29 kol 2020, 17:31 pa ja znam da je i predprosle godine Ferari varo o tome sam pisao ali me niko nije hteo slusati cak sam i dokaze na papiru izneo. za proslu godinu sam isto rekao a odgovor je bio u vidu vredjanja Maxa. na kraju se ispostavilo da je Max bio u pravu a Binoto lagao. nebitno sad ovo novo jer ja sam na ovo stavio tacku pogotovu sto Ferari zabranjuje FIA-i da iznese njihov dogovor a to zato sto nisu bila cista posla ono sto i svi znamo ali treba sacuvati nekako Ferarijev obraz. ja sam se okreno od sada pa na dalje da vidim dal ce FIA ispuniti obecanje da izjednace sve timove samo to me zanima jer ovakva F1 u kojima dominiraju bolidi me ne zanima mnogo. evo otkricu ti da nisam gledao zadnje 3 trke. ovu cu verovatno gledati jer je to Spa.
A jesi shvatio iz napisanoga da je i Red Bull, isto kao i Ferrari navodno "varao", samo im nikad nije bilo dokazano kao ni Ferrariju.
kao ni Ferariju? pa pobogu zasto su onda kaznjeni?

“Pitate li mene, ja bi vrlo rado iznio sve detalje tog dogovora. No, u Ferrariju su bili protiv toga. Oni su sankcionirani, no ne možemo reći detalje izrečenih sankcija. Mogli smo šutjeti i ne reći ništa, no smatrali smo da nije uredu da javnost ne zna kako je istraga obavljena i donesena odluka te da su izrečene sankcije za ono što smo mislili da nije bilo legalno.”-Jean Todt
http://www.gp1.hr/2020/04/todt-ferrari- ... -jedinice/
Kao prvo... Ferrari nije kažnjen. Kažnjen je jedino kad su u AbuDhabiju otkrivene veće količine goriva nego što je prijavljeno.

Drugo ovaj prijevod na kraju nije ono što je Todt rekao. Rečeno je samo da je Ferrari sankcioniran. A to se može odnosit na niz tehničkih direktiva koje su donesene kako bi se spriječilo ono za što se mislilo da Ferrari radi. Međutim FIA to nije mogla dokazat. Evo ti quote Todtov:
"Unfortunately, it is very much a fait accompli of technical matters, because our technicians say 'we cannot for sure demonstrate as much as we should that they [Ferrari] were not legal'."
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la vidc »

FIA ih nije morala formalno ni kaznit, ovi rezultati i bruka je dovoljna kazna ferrariju.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Novi mjenjač...a time i niži zadnji kraj je odgođen za trku u Mugelu
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la: 30 kol 2020, 10:39
popeye je napisao/la: 29 kol 2020, 23:03
Vuksa_KC je napisao/la: 29 kol 2020, 18:32

A jesi shvatio iz napisanoga da je i Red Bull, isto kao i Ferrari navodno "varao", samo im nikad nije bilo dokazano kao ni Ferrariju.
kao ni Ferariju? pa pobogu zasto su onda kaznjeni?

“Pitate li mene, ja bi vrlo rado iznio sve detalje tog dogovora. No, u Ferrariju su bili protiv toga. Oni su sankcionirani, no ne možemo reći detalje izrečenih sankcija. Mogli smo šutjeti i ne reći ništa, no smatrali smo da nije uredu da javnost ne zna kako je istraga obavljena i donesena odluka te da su izrečene sankcije za ono što smo mislili da nije bilo legalno.”-Jean Todt
http://www.gp1.hr/2020/04/todt-ferrari- ... -jedinice/
Kao prvo... Ferrari nije kažnjen. Kažnjen je jedino kad su u AbuDhabiju otkrivene veće količine goriva nego što je prijavljeno.

Drugo ovaj prijevod na kraju nije ono što je Todt rekao. Rečeno je samo da je Ferrari sankcioniran. A to se može odnosit na niz tehničkih direktiva koje su donesene kako bi se spriječilo ono za što se mislilo da Ferrari radi. Međutim FIA to nije mogla dokazat. Evo ti quote Todtov:
"Unfortunately, it is very much a fait accompli of technical matters, because our technicians say 'we cannot for sure demonstrate as much as we should that they [Ferrari] were not legal'."
ne slazem se jer receno je da je Ferari sankcioniran. drugo su direktive a drugo kad kaze da je na neki nacin kaznjen. ali najgore od svega sto svi cute a zbog koga-ferarija koji to sprecava otkriti pa da onda svi vidimo sta se tu radilo. meni ako je obraz cist ja nemam sta kriti. ovde ocigledno stvari nisu bile ciste. ja po onome sto sam gledao i citao Ferari je na neki nacin prevario senzore tj. upumpavao je vise goriva a da to senzor nije mogo detektovati (isto je bilo i 2018 sa baterijama). i sad kad je FIA pojacala senzore oni to vise ne mogu raditi a to se videlo jos krajem prosle godine kad su im jos od tada pale performanse. ovo sad je jos drasticnije i ko zna mozda je to bas i ta kazna jer ja ne mogu da verujem da je jedan top tim u stanju tolko propasti. to je za mene nemoguce. pa da su stavili onaj motor koji su imali do Belgije prosle godine (pre nego su varali) ne bi bili ovako losi.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la F1NAC »

izgleda da cu lakse zidu objasnit nego tebi. Ovo je zadnji post o prici vezano za Ferrarijevu PU u temi AMRBR.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la speedy56 »

Naišao sam na autosport forumu na jednu anegdotu s kojom bi se mogla potegnuti paralela s onim megatekstom koji je kolega tu stavil neki dan.

Ugl, Peter Windsor je u svom videu na yt kanalu u petak govorio o tome da je Merc pokupio Ferrarijeve PU inženjere koji su dobili pedalu nakon reorganizacije momčadi i da je preko njih saznao one tajne Ferrarijeve PU.
S tim informacijama su otišli FIA-i, FIA se s time nije previše složila i Merc je odlučio pokrenuti halabuku oko Ferrarijeve PU.
https://www.youtube.com/watch?v=zrCXNLL3Xsw
https://forums.autosport.com/topic/2158 ... ?p=9196164

U međuvremenu je taj dio navodno izbrisan iz videa :lol:

Ne pratim inače baš Windsorov rad niti sam vidio taj video prije nego je taj dio video izrezan van, tak da samo prenosim šuškanja koja se eto, dosta dobro poklapaju s onom pričom.

Postam u ovu temu kad je ovdje taj tekst, iako ovo moje sad baš i nema neke veze s RB-om.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

speedy56 je napisao/la: 31 kol 2020, 11:58

Postam u ovu temu kad je ovdje taj tekst, iako ovo moje sad baš i nema neke veze s RB-om.
ne brini se to samo za mene vazi.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la Vuksa_KC »

speedy56 je napisao/la: 31 kol 2020, 11:58
Postam u ovu temu kad je ovdje taj tekst, iako ovo moje sad baš i nema neke veze s RB-om.
Ima veze s RB-om jer su i oni ostali navodno bez tog "cheata" kod ERS-a, a sve da bi se ulovilo Ferrari.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB16]

Post Postao/la popeye »

Mercedes i Red Bull – ‘Afera s Ferrarijevim motorom i dalje ostavlja kisel okus’

Šefovi Mercedesove i Red Bullove F1 momčadi tvrde da situacija s Ferrarijevom pogonskom jedinicom i njihovom tajnom nagodbom s FIA-om i dalje ostavlja kisel okus iako je Ferrari značajno pao po pitanju konkurentnosti i dotaknuo novo dno na Spa Francorchampsu.

Nakon što je FIA krajem prošle sezone uvela novu tehničku direktivu oko protoka goriva i uoči ove sezone uvela drugi senzor za mjerenje protoka Ferrarijev motor značajno je izgubio na snazi, a njihovoj brzini nije pomogao ni promašen aerodinamički koncept njihova SF1000 koji stvara previše otpora zraka.

To je posebno došlo do izražaja na brzoj stazi poput Spa gdje su aerodinamička učinkovitost i snaga motora najvažniji faktori za brzinu po krugu, a Vettel i Leclerc nisu osvojili bodove te su čak završili iza Raikkonena u Alfa Romeu s istom pogonskom jedinicom.

Iako je pad Ferrarijeve forme sigurno svojevrsno zadovoljstvo njihovim suparnicima iz Mercedesa i Red Bulla koji su se prošle godine žalili na nevjerojatnu snagu motora koju je razvijao SF90, Christian Horner i Toto Wolff slažu se da je cijela situacija ostavila prilično kisel okus.

“Cijela stvar ostavila je prilično kisel okus,” rekao je Horner u Belgiji.

“Možete izvući svoje zaključke iz Ferrarijevih trenutnih performansi.”

“Neke utrke prošle godine smo trebali osvojiti da su oni koristili motor koji je sad prilično drukčiji po performansama u odnosu na prošlu godinu.”

“Ovo je za njih jako teška situacija, ali mislim da je njihov fokus bio na pogrešnim područjima proteklih godina i zato se sad vjerojatno muče sa zaključcima toga sporazuma, štogod bilo u njemu.”

Wolff se slaže s Hornerom jer ih je Ferrari 2018. i 2019., s motorom koji očito nije zadovoljio FIA-ine kriterije, žestoko pritiskao i tjerao da budu još bolji.

“Ferrarijev brend je prava ikona, a te bolide rade fantastični ljudi,” rekao je Wolff.

“Teško je reći [o situaciji s Ferrarijevim motorom] jer ne želim dolijevati još ulja na vatru.”

“Ali zaista smo bili razvučeni do maksimuma prošle godine i godinu prije toga i zato smo jako patili.”

“Izgubili smo neke ljude. Izgubili smo ljude jer su bili na granici sa svojim zdravljem.”

“I zato bih se vjerojatno složio s Christianovim komentarom.”
Sami izvucite zakljucke ne trebamo se vredjati.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori