Formula 1 team - Oracle Red Bull Racing [RB18]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la F1NAC »

Nisu ionako imali nis za izgubit. Bili su sporiji i od Ferrarija i Mercedesa. Steta da ja SC zahvatio odmah Bottasa i Vettela
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Kranči »

Propuh u glavi im upropastio čistu 1-2 pobjedu.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la popeye »

Sa Renoom nece biti sampioni. A Honda kad ce proraditi? Steta sto najveci talenat gubi vreme u takvoj F1. FIA :thumbdown:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 15 tra 2018, 18:11 Sa Renoom nece biti sampioni. A Honda kad ce proraditi? Steta sto najveci talenat gubi vreme u takvoj F1. FIA :thumbdown:
Danas mu Renault nije bio kriv...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la popeye »

Ma imali su srece sa SC inace se ne bi borili za pobedu.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Scuderia »

Onaj doktor iz RB-a kuha.... Lice kao Ferrarijev bolid.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

Sad je RB u gadnoj situaciji...
Max je nasjeo na Danielov lažnjak i kad je skužio išao se vratiti natrag ulijevo... time je izazvao sudar, prekršio pravilo o dozvoljenom jednom potezu i prekršio pravilo po kojem se ne smije mijenjati putanju u zoni kočenja...

Ako RB stane u Danielovu obranu Max će još više poživčaniti i vjerojatno će više griješiti. Ako pak stanu u Maxovu obranu ili izađu sa pričom da su oboje krivi ili da se dogodilo i da nitko nije krivac Daniel bi vrlo lako mogao otići iz ekipe.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Scuderia »

Veli onaj doktor da ce bit posljedica za ovakvu predstavu danas. Kakve ? - nije htio reci.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Scuderia »

Fino su to za medije servirali. Respekt
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 29 tra 2018, 16:20 Sad je RB u gadnoj situaciji...
Max je nasjeo na Danielov lažnjak i kad je skužio išao se vratiti natrag ulijevo... time je izazvao sudar, prekršio pravilo o dozvoljenom jednom potezu i prekršio pravilo po kojem se ne smije mijenjati putanju u zoni kočenja...
To pravilo se zvalo "Verstapenovo pravilo" i to je ukinuto. Za ovo prvo nisam siguran sta je po pravilu jer ga sudije nisu kaznili.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

to pravilo je od davnih dana u F1, još dok Max nije bio ni u tatinim mudima

Ono što je bilo kad je Verstappen radio gluposti 2016. je bilo da se na pravcu općenito ne smije mijenjati pravac jednom kad izabereš putanju.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 29 tra 2018, 18:16 to pravilo je od davnih dana u F1, još dok Max nije bio ni u tatinim mudima
Pa dobro sto ga onda nisu kaznili u Japanu 2016 kada je to napravio protiv Hamiltona? Ja kolko znam tada su to nazvali "Verstapenovo pravilo" koje je kasnije ponavljam ukinuto.

Evo ti:

FIA drops 'Max Verstappen rule' covering Formula 1 braking zones

https://www.autosport.com/f1/news/12860 ... king-zones
Zadnja izmjena: popeye, dana/u 29 tra 2018, 18:21, ukupno mijenjano 1 put.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

nazvano je Verstappenovim pravilom zato jer je on bio praktički jedini u toj postavi vozača da je stalno to kršio, pa su zbog njega postrožili kazne. Nakon što je, zbog njegovog prvo siječenja staze u Meksiku, pa onda i usporavanja Vettela kako bi ih Ricciardo dostigao te dodjeljivanja kazne Vettelu onda je vraćeno na staro... i dalje se ne smije, ali kažnjavaju ako dođe do dodira
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la popeye »

Whiting clarified that the strict rules governing drivers only making one move while defending a position remain in place.

Po ovome bi Max trebao biti kaznjen. Moze li neko da postavi snimak sudara da ja malo bolje pogledam.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

Evo snimak:


A evo i lijepa analiza Scott Mansella, inače vozača utrka i instruktora vožnje


Kako bi mu FOM odmah skinuo video da je stavio puni snimak u punoj brzini ide usporeno kroz njega i lijepo se tu vidi kako je Max reagirao na Ricciardovo pomicanje u desno i kada je shvatio da će Ricciardo krenuti ulijevo počeo se pomicati i on ulijevo
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 29 tra 2018, 18:26 Whiting clarified that the strict rules governing drivers only making one move while defending a position remain in place.

Po ovome bi Max trebao biti kaznjen. Moze li neko da postavi snimak sudara da ja malo bolje pogledam.
Pa pise u izjavi da se Verstappen pomaknuo 2 puta ali sitni pomaci.. Također Ricciardo je priznao da je malo zakasnio sa svojom odlukom i to je izvagalo kod suca da niko nije predominantno odgovoran za sudar, tako su obojica dobili opomenu
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

Očajno... za manje stvari ljudi dobivali i bodove na licenci, ovi dvoje samo opomenu
https://www.gpfans.com/en/articles/1282 ... aku-crash/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la popeye »

Da jasno se vidi da je 2x menjao smer po onom citatu bi trebao biti kaznjen FIA opet nejasna. A sto se mene tice ovo je trkacki incident za sta izvinite sto pominjem u Nascaru ne bi kaznili. Tamo je dozvoljeno menjati smer kolko hoces puta tako bi trebalo biti i u F1 sto manje se sudije mesaju u duele vozaca to bolje-LET THEM RACE!
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la marcus »

Ne mogu opisati kako sam bio sretan jučer....prvo jer nitko nije ozljeđen (osim 2 ogromna ega), a drugo jer su ova dvojica to i zaslužila.
Na stranu što Max kao da je tek ušao u pubertet i ne može odvoziti vikend bez barem jednog većeg sranja.

Max je dobar vozač. Solidan. Možda i bude prvak jednog dana. Lome se i lomit će se koplja oko njegovog načina branjenja pozicije. Neki kažu agresivno i fer, ja kažem suprotno. Da se svi brane kao Max imali bi 90% manje pretjecanja i 200% više sudara. Bolidi su po brzinama vrlo ujednačeni i nekog čistog pretjecanja skoro pa da i nema. Većina su ovako malo na silu i onda onaj koji je naprijed izrazito lako može zatvoriti prolaz. Jednom promjenom smjera, sa dvije, sa tri.....tko te jebe, ja ću cimati i nećeš me proći nikada. Pa ni tada. Lani su to mnogi osjetili i bilo je fora hvaliti Maxa zbog takvog stila.

Ricciardo je dobar vozač. Solidan. Možda i bude prvak jednog dana. Lome se i lomit će se koplja.....jasno vam je ponavljanje. Samo iz gornjeg odlomka riječi "brani" zamijeniti sa "pretječe". Sjećam se Monze lani kada je prešao Kimija u prvoj šikani. Vow, super, genijalno, kralj pretjecanja, savršen osjećaj na kočnici.....bla bla bla.....svi mediji i komentatori svršavaju, pa u Kini prije 2 tjedna kako je prošao Bottasa. Ok, treba imati muda, ali treba imati i pameti. Prošla su mu pretjecanja nekoliko puta samo i isključivo samo jer je pretjecao razumne ljude koji su su mislili "pusti budalu, neće daleko".

E pa sada su se dva krkana namjerila jedan na drugog i bum. Drukčije nije moglo završiti. Ako se mora dijeliti krivnja rekao bih 60% Ricciardo, 40% Max.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la zonelsk »

marcus je napisao/la: 30 tra 2018, 12:20 Ne mogu opisati kako sam bio sretan jučer....prvo jer nitko nije ozljeđen (osim 2 ogromna ega), a drugo jer su ova dvojica to i zaslužila.
Na stranu što Max kao da je tek ušao u pubertet i ne može odvoziti vikend bez barem jednog većeg sranja.

Max je dobar vozač. Solidan. Možda i bude prvak jednog dana. Lome se i lomit će se koplja oko njegovog načina branjenja pozicije. Neki kažu agresivno i fer, ja kažem suprotno. Da se svi brane kao Max imali bi 90% manje pretjecanja i 200% više sudara. Bolidi su po brzinama vrlo ujednačeni i nekog čistog pretjecanja skoro pa da i nema. Većina su ovako malo na silu i onda onaj koji je naprijed izrazito lako može zatvoriti prolaz. Jednom promjenom smjera, sa dvije, sa tri.....tko te jebe, ja ću cimati i nećeš me proći nikada. Pa ni tada. Lani su to mnogi osjetili i bilo je fora hvaliti Maxa zbog takvog stila.

Ricciardo je dobar vozač. Solidan. Možda i bude prvak jednog dana. Lome se i lomit će se koplja.....jasno vam je ponavljanje. Samo iz gornjeg odlomka riječi "brani" zamijeniti sa "pretječe". Sjećam se Monze lani kada je prešao Kimija u prvoj šikani. Vow, super, genijalno, kralj pretjecanja, savršen osjećaj na kočnici.....bla bla bla.....svi mediji i komentatori svršavaju, pa u Kini prije 2 tjedna kako je prošao Bottasa. Ok, treba imati muda, ali treba imati i pameti. Prošla su mu pretjecanja nekoliko puta samo i isključivo samo jer je pretjecao razumne ljude koji su su mislili "pusti budalu, neće daleko".

E pa sada su se dva krkana namjerila jedan na drugog i bum. Drukčije nije moglo završiti. Ako se mora dijeliti krivnja rekao bih 60% Ricciardo, 40% Max.
Evo ja jednostavno se ne mogu pomiriti sa prozivanjem Ricija za opasna pretjecanja.
Po meni to ne mogu svi, i zapravo vozaci se ne odvaze na to jer cesto promaše zavoj (ala Vettel jucer, nije mi ideja uspoređivati Vettela sa njim nego samo situaciju).- Lik je jako dobar na kočnici ima samopuzdanje u sebe i bolid i to radi jako dobro. Zna izdozirati kocnicu za max efikasnost bez locka.

Neda mi se raspisivati o starijim situacijama koje tako i onako nisu bitne i relativno usporedive za ono jucer. Imao je lik i promasenih pokusaja i gresaka u tzv dive-bombanju ali cak i kad je pretjeral, draze mi je za njega (opet situacija ko jucer Vettel) da proba (ili bilo kojeg vozaca) nego se vozi za onim ispred ko po jajima (ko Bottas za Vettelom).

Vec sam negdje napisao, jucer krivca 70:30 protiv Maxa. Riciju dajem 30% krivice, ne zbog pokusaja (ispravnog/krivog) nego činjeinice ta je to Max koji je jako "bahat" i agresivan u zatvaranju i što je momcadski kolega (u momcadskim duelima vjerujem da treba imati vise opreza zbog veceg rizika za momcad).
U trenutku pripreme napada Rici je imao prostora, brzine i da ga nije zatvorio bez beda bi ga prosao. Potez koji u Baku-u i slicnim stazama vidimo cesto i od svih vozaca zbog takve staze i jakog slipa i DRS-a.

Max nije napravio nista ilegalno (ocito prema sucima nije, ali ima tu puno prostora za diskusiju) ali je jako prljavo zatvorio i to ni manje ni vise nego momcadskog kolegu. I zbog toga 70 % krivice u njegovu stranu.

I bez da imam vise potrebe komentirati RB-ove vozace.....imam pitanje.

Zasto nam, u F1 eri, kad su na nekim stazama (a ima ih vise nego ovih dugih) preticanja na kapaljku mi kudimo i osuđujemo svaki pokušaj preticanja. Zasto Ricija prozivamo za divebombanje a nije ilegalno (nije kolko se sjecam kaznjen ni za jedno) i to zasto nam to smeta? Ako je tako lagano i svatko to moze, zasto to ne rade?
Cega se boje? - ako se boje kak onda nije Ricija strah?
Meni osobno bi bilo draze kad bi netko cesce imao vise muda isprobavati takvo nesto (nije doduse da imaju milijun prilika pa ne rade to ali nije to ni poanta)
I cisto se razumijemo, imao bi isti stav da je bilo koji vozac u pitanju cisto da diskusija ne krene u tom smjeru.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

prošli post je zezancija, ovaj je ozbiljniji i mislim da zaslužuje svoj post, tako da isprike na duplom postanju.

U subotu u Bakuu dr. Helmut Marko sastao se sa šefom Honda motorsporta Masahi Yamamotom na prvim službenim razgovorima o mogućnosti da uz Toro Rosso i Red Bull dogodine bude pogonjen Hondinim motorima

https://www.formula1.com/en/latest/head ... -deal.html
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

imali su novo prednje krilo u Bakuu
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori