Valtteri Bottas [#77]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Razveo se od Emily.
Sad će ko Hunt nakon Suzy osvojit naslov.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la Cuky »

Budala... tako nešto u treningu ić radit


BUMP: Dobio je "čak" opomenu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la F1NAC »

Opet nova PU zbog curenja pneumatskog sustava. u slučaju da se to desilo usred sezone, prošlu PU ne bi imao pravo koristit ako se ne varam (stockpiling)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la popeye »

Bottas: Iz nekog razloga sam imao previše goriva u kvalifikacijama

https://f1.pulsmedia.hr/50863/bottas-iz ... PlBXFE6V5E


da prosledim ovo dok nisam zaboravio. izgleda da ga opet sabotiraju ali sam je izabrao taj put
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Nijedan pouzdan portal to nije prenio.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la popeye »

Vuksa_KC je napisao/la: 23 srp 2020, 23:00 Nijedan pouzdan portal to nije prenio.
hoces da kazes da je citat izmisljen?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 24 srp 2020, 09:45
Vuksa_KC je napisao/la: 23 srp 2020, 23:00 Nijedan pouzdan portal to nije prenio.
hoces da kazes da je citat izmisljen?
Nije, ali nebi bilo prvi puta.

Pa i Hamilton je imao problema - jesu i njega sabotirali?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la F1NAC »

Vuksa_KC je napisao/la: 23 srp 2020, 23:00 Nijedan pouzdan portal to nije prenio.
Taj citat je preuzet a racefansa ;)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la Vuksa_KC »

popeye je napisao/la: 24 srp 2020, 09:45
Vuksa_KC je napisao/la: 23 srp 2020, 23:00 Nijedan pouzdan portal to nije prenio.
hoces da kazes da je citat izmisljen?
Vrlo vjerojatno, pričao sam s kolegom iz Finske i kaže da nitijedan finski medij to nije napisao, kako se priča da je Bottas to rekao svojim novinarima.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la popeye »

Vuksa_KC je napisao/la: 24 srp 2020, 20:23
popeye je napisao/la: 24 srp 2020, 09:45
Vuksa_KC je napisao/la: 23 srp 2020, 23:00 Nijedan pouzdan portal to nije prenio.
hoces da kazes da je citat izmisljen?
Vrlo vjerojatno, pričao sam s kolegom iz Finske i kaže da nitijedan finski medij to nije napisao, kako se priča da je Bottas to rekao svojim novinarima.
evo nasao sam original https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/val ... #gs.bmyqhe

prevedeno sa finskog na engleski
Valtteri Bottas opens from Mercedes' second cardinal egg - the petrol mound was just a continuation of a week's blunt

Valtteri Bottas opened up to the problems he experienced after the F1 race in Hungary, which ended in a third place, which have been entirely the result of human error in Mercedes.


Bottas lost his World Championship lead to teammate Lewis Hamilton in the third race of the season . With his second consecutive victory, Britti took a five-point neck to Bottas.

Bottas, who was third behind Red Bull’s Max Verstappen in Hungary, said shortly after the race that Mercedes had misplaced his fuel in Saturday’s time trial, resulting in him getting on the track with too heavy a petrol load.

Unfortunately, this was not Mercedes ’first mocha this season. Bottas said the team had blunted a week earlier in Austria.

- In the second Austrian GP, ​​there was also a mocha in my car. My car was not at the right height. It was too high in the regulations and it probably affected quite a lot, especially in the rain, Bottas commented on Ilta-Sanomat's question.

A loss of time just the difference that took the pole position

Bottas heard from the petrol mocha late Saturday night after the team counted after the drive that the amount put in the tank did not match the amount sucked out after the time trials. Fuel is refueled in the car as little as possible, as every extra pound slows you down immediately.

- It was obviously a little less than a tithe in theory. It, of course, always varies little that (how much it is) in theory and how much it really affects. It could be over a dozen or a little under, Bottas said of the time he wasted on the track.

Despite his dream lap, Bottas suffered a 0.107 second loss in the time trial, just a little over a tenth to Lewis Hamilton .

Bottas is waiting for an explanation from Mersu

The Finnish driver believes that Mercedes will shed light on the problems he experienced during the week when the team returns to one of its factories in Britain during the race week.

- A little too many such little cheeses, but we learn from them. I think I will get a clear explanation of them.

- We will probably have a meeting with the team on Tuesday or Wednesday, and I will get a full explanation of it, so I know more, but it was a human error. Someone has made a mocha somewhere.

- No wonder. Of course, it's a shame. This year, all the small margins will decide.

plus ovo
At the start, however, he was confused by the light off at the wheel and moved forward ahead of time.

Due to the confusion, Bottas fell sixth in the opening curves of the race. Hamilton irresistibly escaped to victory and World Cup lead after Bottas finished third after Red Bull’s Max Verstappen .

- It's never happened before. I don’t think the lights should flash terribly when staring at the output lights. However, that screen is in front of your eyes. That’s where the race actually went, Bottas commented after the race.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la Vuksa_KC »

A onda ok ako je istina. Ako se osjeća sabotirano, samo pomaže Hamiltonu, psiha poražena.
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la Scuderia »

Bez bodova danas. :frajer:
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la F1NAC »

E moj Bottas. Ti protiv dva williamsa sam ne bi osvojio naslov
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

F1NAC je napisao/la: 09 kol 2020, 21:59 E moj Bottas. Ti protiv dva williamsa sam ne bi osvojio naslov
Nista nije danas krivo uradio, drzao je Hamiltona iza sebe do prvih bokseva. Max i rb su Mercedesu razbili harmoniju te su se rasuli u nastavku. Da su na mercedesima gume izdrzale kao do sada, bottas bi pobjedio danas. Jedino ako bi uspjelo Hamiltonu izdrzat 5-6 krugova vise pa u zadnjem stintu napasti kao danas. Jer undercut nebi dozvolili mejdusobno nad prvim vozacem, drugi se mora izborit na stazi. Danas je Hamilton u zadnjem stintu bio sekundu i pol brzi, bilo je neminovno da ce ga prestic.
Jedna stvar je jos kod Bottasa, koliko sam ja upratio, njegov stil voznje je preko staze. Staze sa visokim rubnjacima ga "kaznjavaju".
Hamilton bolje koristi svoje gume.
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la vidc »

Mlakonja
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la F1NAC »

Ćale od Lewisa je napisao/la: 09 kol 2020, 22:19
F1NAC je napisao/la: 09 kol 2020, 21:59 E moj Bottas. Ti protiv dva williamsa sam ne bi osvojio naslov
Nista nije danas krivo uradio, drzao je Hamiltona iza sebe do prvih bokseva. Max i rb su Mercedesu razbili harmoniju te su se rasuli u nastavku. Da su na mercedesima gume izdrzale kao do sada, bottas bi pobjedio danas. Jedino ako bi uspjelo Hamiltonu izdrzat 5-6 krugova vise pa u zadnjem stintu napasti kao danas. Jer undercut nebi dozvolili mejdusobno nad prvim vozacem, drugi se mora izborit na stazi. Danas je Hamilton u zadnjem stintu bio sekundu i pol brzi, bilo je neminovno da ce ga prestic.
Jedna stvar je jos kod Bottasa, koliko sam ja upratio, njegov stil voznje je preko staze. Staze sa visokim rubnjacima ga "kaznjavaju".
Hamilton bolje koristi svoje gume.
Nisam mislio na to. Referirao sam se na način branjena. Pustio je slobodnog prostora za slepera kad ga je Max napadao nakon bokseva. Isto kao i sa Riccijem 2018 u Kini. Ne vidim ni jedan scenarij di bi Bottas pobjedio.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la Schumy.d »

Imam osjećaj da sam vozi utrku nebi pobijedio na njoj.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la speedy56 »

Vrhunski mu je ovaj jučerašnji "*uck you" ne team radiu (tek sad sam to vidio, odmah nakon kraja sam se prebacio na motogp).

Lik je u možda najboljem bolidu u F1 ikad i sad pobijedi jednu utrku i to nakon kaj je startal na boljim gumama od glavnog mu konkurenta (Verstppena ne brojim, RB je druga liga ipak) i nakon kaj je isti taj dobil ukupno 10s kazne.
Baš ono...prava stvar za bahaćenje na radiu =D>
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la popeye »

a kome je to reko:rofl:

pa lik je sam sebe tolko ponizio samim pristankom na ulogu wingmana
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la vidc »

izgleda da ni karakterno nije nešto specijalno...
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la Kranči »

Ovo je napisao prije početka utrke...

slika


Ono na team radiu je bilo za norahca i takve.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la vidc »

Tako je, imaš viška bodova i veliku prednost ispred svih i imaš vremena i lufta odgovarat ljudima na društvenim mrežama
On je sažvakan davno
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la speedy56 »

Ali još bi kužil to da je pobijedi "on merit" Hamiltona u borbi 1-1.
Ovaj pobijedi utrku koja mu je maltene data na tanjuru i onda još glumi na radiu ko da je odvozio nezz kakvu vožnju za anale :lol:
slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la Kranči »

Mislim da malo zaboravljate na činjenicu da se na mediumu držao cijelo vrijeme iza Lewisa, a kada se ovaj maknuo, iz kruga u kruga je nizao brže krugove od Lewisa.

Usporedite od 18. do 25. kruga - https://www.racefans.net/2020/09/27/202 ... and-tyres/
5 sekundi je tu napravio prednosti u 8 krugova pred Lewisom. I kasnije nakon boksa je opet nastavio sa puno bržim tempom.

Dakle, po meni.. Lewis nije izgubio utrku sa kaznama nego u Q2.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la vidc »

Da nije bilo kazni Hamilton bi sigurno puno više razvukao prvi stint i s time što bi prvi otišao u boks i zadržao svoje prvo mjesto
Odgovori