Formula 1 team - MoneyGram Haas F1 Team [TBA]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-19]

Post Postao/la Cuky »

Novo prednje krilo na probi u Austinu. Praktički identična kopija Ferrarijevog. Dostupno je samo jedno u Austinu, testirat će ga Magnussen. Iznad novo, ispod staro.
slika
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-19]

Post Postao/la popeye »



kako mi se svidja ovaj Mustang lepsi od bilo kog F1 auta.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [TBA]

Post Postao/la Cuky »

Haas dopustio ekipi iz F1 da prate Steinera tokom cijelog vikenda na VN Abu Dhabija :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [TBA]

Post Postao/la Cuky »

Izgleda da se Haas vraća starim bojama prije ove loše epizode sa Rich Energy kompanijom. Ovo su postavili kao profilnu sliku na društvenim mrežama:
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-20]

Post Postao/la Cuky »

Kamioni za 2020 u bojama kakve su bile prije Rich Energyja Prema talijanskom motorsport.com šasija novog bolida je prošla crash testove u prvom pokušaju te je odobrena i homologirana od strane FIA-e
https://it.motorsport.com/f1/news/f1-ha ... 0/4651484/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-20]

Post Postao/la Cuky »

“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-20]

Post Postao/la Cuky »

Nakon Renaulta danas i Haas po prvi puta na stazi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-20]

Post Postao/la popeye »

Haas možda napusti F1 na kraju ove sezone

Vlasnik momčad Haas F1 Gene Haas je priznao da postoji mogućnost da njegova momčad napusti Formulu 1 na kraju ove sezone i da će za konačnu odluku biti ključne prve utrke nove sezone.

Haas je u Formulu 1 ušao 2016. godine, te su najmanja momčad na trenutnom gridu. Njihov vlasnik Gene Haas je uvijek bio stava da će nastaviti investirati u momčad samo ako ona može biti konkurentna, te je zabrinut što nova pravila za 2021. godinu prisiljavaju male momčadi na velike troškove.

Formula 1 slijedeće godine ulazi u novu eru, a Haas zna da će se pod novim komercijalnim ugovorom morati obavezati na ostanak u sportu na slijedećih 5 godina. Amerikanac je priznao da razmišlja o tome da li je vrijedno nastaviti investirati u F1 momčad i da postoji mogućnost odlaska iz sporta.

„Čekam da vidim kakav će nam biti start sezone. Ako budemo imali još jednu lošu godinu, onda nisam za ostanak. Odradili smo 5 godina, to je zapravo bio test—željeli smo odraditi 5 godina, vidjeti kako će ići i ocijeniti taj period, a onda ćemo odlučiti da li ćemo nastaviti.“

„Ne kažem da se nećemo vratiti, to moramo procijeniti. Ali da budemo još 5 godina ovdje—to je velika obaveza,“ rekao je Gene Haas.

Haas kaže da je ulazak njegove momčadi u F1 bilo dobro za njegovo šire poslovanje, ali ga brine kakav će uticaj imati promjena pravila za 2021.

„To nam je poprilično pomoglo,“ rekao je Haas kada je upitan kakav je uticaj posjedovanje F1 momčadi imalo na njegovo poslovanje.

„Dosta smo napredovali na evropskom tržištu, ali i na puno azijskih tržišta. Doveli smo puno klijenata na utrke, sve to je ispalo jako dobro. Ali s dolaskom novih pravila 2021. se postavlja veliko pitanje koliko će to sve koštati.“

„Toliko toga će se promijeniti u Formuli 1 i morate se zapitati da li je implementiranje tih promjena vrijedno troškova? Znam da svi misle da su promjene dobre, ali su one skupe.“

Upitan da li su mu se isplatile investicije u F1 momčad, Haas je odgovorio:

„Financijski to nije vrijedilo, to vam mogu reći. Poslovni model ne ide u prilog manjim ekipama. Kao što svi znate, način raspodjele novca je takav da 70% novca ide vodećim trjema ekipama, a 30% na ostalih 7 ekipa. To nije dobar ekonomski model. Barem što se nas tiče, dobijete samo otprilike trećinu onoga koliko košta vođenje F1 tima.“
izvor: f1-bih.com


mislim da posle gubitka glavnog sponzora (a nisu nasli novog) oni polako odlaze.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-20]

Post Postao/la Cuky »

Gene Haas je kod ulaska u F1 rekao da će nakon 5 godina sjesti za stol i vidjeti isplati li mu se i dalje biti u F1 ili ne. Sada je samo potvrdio da mu nije cilj biti na začelju poretka i da će, ako ne bude pomaka na bolje ove sezone ona vjerojatno biti zadnja.

A nije čak ni toliko problem gubitak sponzora, jer koliko sam skužio u Drive to Survive Rich Energy nakon prve uplate ni jednu slijedeću koju su imali dogovorenu nisu uplatili. Tako da od njih baš i nisu imali neke financijske koristi. Jedino što je moguće, da su zbog odluke da idu sa njima odustali od neke ozbiljnije firme.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-20]

Post Postao/la speedy56 »

Lijepo su danas odradili ovo.
Šteta da je Ferrari tolko fulao s motorom, s malo boljom konjicom, mogli bi i oni imati više prilika ubaciti se u midfield borbe.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-20]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Pod istragom, wtf

https://www.autosport.com/f1/news/15071 ... infraction

"The driver must drive the car alone and unaided".
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-20]

Post Postao/la Cuky »

Steiner je u jednom intervjuu natuknuo da bi Grosjeanovi dani u Haasu mogli biti odbrojani. Uglavnom je rekao kako Grosjean sve što se ima požaliti o bolidu uredno kaže medijima te da time olakšava njegov posao jer ne mora on objašnjavati novinarima, a istovremeno da mu olakšava izbor vozača
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-20]

Post Postao/la Cuky »

Pojavila su se nagađanja kako su iz Haasa obavijestili oba svoja vozača da iduće sezone neće imati mjesto u momčadi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-20]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Ispravno.....oba dva su na neki način idio.i.....
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-20]

Post Postao/la Cuky »

doduše prošle se godine momčad kompletna pokazala takvom... posao sa Rich Energyijem, bolid koji ne funkcionira te cijela sezona potrošena na traženje problema koje na kraju i dalje nisu riješili... i sad ove godine još i Ferrarijev motor banana...

Ali, to sad otvara prostora nekim vozačima... 3 su mjesta sada slobodna u F1 u Ferrarijem pogonjenim bolidima: jedno u Alfa Romeu i 2 u Haasu... moguće da dobijemo 2 Ferrarijeva debitanta? Shumacher i Illot/Schwartzman? Možda Haasu to i ne bi bilo loše... jedan Ferrarijev rookie i jedan iskusniji vozač (Hulkenberg, Perez, vjerojatno Albon... ima ih slobodnih na kraju ove sezone).
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-20]

Post Postao/la Cuky »

da ne radim postove u još tema evo ovdje... malo nakon Grosjeana i Magnussen je potvrdio kako napušta Haas nakon ove sezone

https://www.racefans.net/2020/10/22/all ... lso-leave/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-20]

Post Postao/la Slash »

Tko dolazi - Mazepin i Schumacher?
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-20]

Post Postao/la Cuky »

Schumacher će vjerojatno u Alfu ako ga odluče gurnut iduće sezone.

Al ovo je popis imena koja sam do sada vidio da se spominju: Perez, Hulkenberg, Maldonado, Russell, Schumacher, Schwartzman, Illot, Kubica
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-20]

Post Postao/la vidc »

miriše na pereza i njegov prateći kapital
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-20]

Post Postao/la zonelsk »

Hoce Haas mozda promjeniti vlasnika?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-20]

Post Postao/la Cuky »

Ako se ne varam kad je potpisan novi Concorde onda su i Steiner i Gene rekli da će Haas biti u F1 za vrijeme trajanja tog ugovora. Također su tar pričali i o mogućoj promjeni dobavljača PU pa su rekli da iako je Ferrari sada jako loš zbog svega što su uradili za njih na početku ne bi bilo u redu otići
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-20]

Post Postao/la Cuky »

Navodno se samo čeka službena potvrda da je nova vozačka postava Schumacher-Mazepin. Ne znam koliko je pametno dva početnika imati, al dobro
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-20]

Post Postao/la F1NAC »

Iskreno mislim da bi micanjem Steinera napravili već korak naprijed. Znam da netflix zna pretjerivat i to, ali kao team leader je katastrofalan. Outsourcaju sve zive dijelove, i onda mehaniku pokušavaju skužit cijelu sezonu. Nekad ubodu dobre dijelove (ala 2018.) ali već dvije godine da oni nemogu skopčat bolid.

Iskreno ako baby schumi dođe u Haas bit će šteta njegova talenta. Pogotovo sad nakon što je Grosjean progovorio da oni od testiranja idu samo unatrag i da zbog pregrijavanja stražnjeg ovjesa imaju velike oscilacije koje utječu na aerobalans kojeg je nemoguće predviti iz kruga u krug.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-20]

Post Postao/la Cuky »

Nije Steiner taj koji je odlučio da se sve outsourca, to je odluka dobrim dijelom i na strani Gene Haasa jer on je taj koji na kraju plaća račune. A za ekipu izgrađenu od nule je to i najbolji način za ući u F1 - vidjeli smo kako su prošle neke ekipe koje su ušle, pokušale skoro sve same i nisu uspjele.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Haas F1 Team [VF-20]

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 25 lis 2020, 20:42 Iskreno mislim da bi micanjem Steinera napravili već korak naprijed. Znam da netflix zna pretjerivat i to, ali kao team leader je katastrofalan. Outsourcaju sve zive dijelove, i onda mehaniku pokušavaju skužit cijelu sezonu. Nekad ubodu dobre dijelove (ala 2018.) ali već dvije godine da oni nemogu skopčat bolid.

Iskreno ako baby schumi dođe u Haas bit će šteta njegova talenta. Pogotovo sad nakon što je Grosjean progovorio da oni od testiranja idu samo unatrag i da zbog pregrijavanja stražnjeg ovjesa imaju velike oscilacije koje utječu na aerobalans kojeg je nemoguće predviti iz kruga u krug.
Mislis dovedu nekog sposobnijeg koji kosta novce? Novce koje nemaju?.

Mislim da je Steiner max kaj mogu dobiti za novce koje su spremni dati.
I like to race, not to do laps alone.
Odgovori