Max Verstappen [#1]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Max Verstappen [#1]

Post Postao/la speedy56 »

Max Verstappen

Momčad: Red Bull Racing
Nacionalnost: Nizozemska
Podiji: 61
Bodovi: 1582.5
Startova: 144
Svjetski prvak: 1 (2021)
Najbolji plasman: 1 (x21)
Najbolja startna pozicija: 1
Datum rođenja: 30/09/1997
Mjesto rođenja: Hasselt, Belgium


slikaslika


Kod: Označi sve

Evo da nam i najmlađi vozač ima temu

Rođen 30.8,1997 u Belgiji
3. u F3 prošle godine
Prva utrka - VN Australije 2015. (DNF)

[img]http://cdn-3.motorsport.com/static/img/mgl/1900000/1980000/1981000/1981300/1981373/s8/f1-jerez-february-testing-2015-max-verstappen-scuderia-toro-rosso.jpg[/img]
[img]http://images.autosport.com/editorial/1424520641.jpg[/img]
[img]http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/uploads/2015/01/vers-helm-2015-3.jpg[/img]
[img]http://www.auto123.com/ArtImages/175708/f1-verstappen-33-toro-rosso-inlin.jpg[/img]

------------------------------------

Zanimljive riječi
[quote]Teenager Max Verstappen says he jumped at the chance to become Formula 1’s youngest-ever race driver for fear his career would otherwise stall.

The 17-year-old, whose meteoric rise from karts to formula one within a year has been highly controversial, also received an offer from Mercedes in 2014.

The German marque offered to make Verstappen its reserve driver for 2015 whilst gaining experience in GP2. Ultimately, Verstappen jumped at the chance to leap immediately into F1 with Red Bull’s junior team Toro Rosso.

“I thought about what happened with Raffaele Marciello,” the Dutchman admitted to Auto Bild.

He is referring to the 20-year-old Swiss-born Italian, who won the FIA European F3 title in 2013 but then faltered last year in GP2, finishing just eighth.

[b]“He [Marciello] was the king of Formula 3,” said Verstappen, “but suddenly his career stalled in GP2.”
[/b]
Marciello, now the leading member of Ferrari’s driver academy, has switched GP2 teams for 2015 and is also the reserve driver for Sauber.

He will make his first grand prix appearance for the Ferrari-powered Swiss team this weekend in Malaysia, in Friday practice.[/quote]
Ima u tome nešto, pitanje koliko bi došao do izražaja u gp2 (ili wsr) pogotovo kad je grid ovako jak kao ove sezone.
Zasad je napravio dobar posao u F1
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Max Verstappen

Post Postao/la F1NAC »

Pa da je toliko samouvjeren zasto nije isao tim kepcima u GP2 pokazat ko je gazda, on ima sreće da ima starog koji je ako mozemo to nazvat legendom u F1 (Jos the boss), tj ima prezime bez tog mislim da nebi tako skoro u F1 usao. U Gp2 mi je glupo sto ako si hebeno dobar i osvojis naslov, znas da moras onda nac mjesto u F1 sljedece godine(jer kasnije onda 0 bodova ,primjer Palmer) . Sad recimo da u top momcadima treba jedno mjesto al ga nemogu s kim nadopunit pa bace oko na Gp2, al bez para nema sanse da ces u F1.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Max Verstappen

Post Postao/la speedy56 »

4 desetinke do Ricciarda, vrhunski posao =D>
slika
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Max Verstappen

Post Postao/la Chuck Norris »

Da,baš sam kanio napisati to.
Strašan vozač
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Max Verstappen

Post Postao/la K1M1 »

malo kasnim, al tek sad vidim...
F1NAC je napisao/la:Pa da je toliko samouvjeren zasto nije isao tim kepcima u GP2 pokazat ko je gazda

a zašto bi išao kad je imao na stolu ponudu da vozi u f1, šta je po tebi trebao reć ovima u toro rossu: 'ma hvala na ponudi al ipak bih se htio prvo još malo dokazat u gp2' :)
on ima sreće da ima starog koji je ako mozemo to nazvat legendom u F1 (Jos the boss), tj ima prezime bez tog mislim da nebi tako skoro u F1 usao.
Ovo je teška glupost što si napisao. Kao prvo niti je Jos legenda, nit je Verstappenu to prezime nešto posebno pomoglo. Da je tako onda bi odavno u f1 bili i sinovi od Prosta, Mansella itd. (koji su daleko veće legende od Josa).
Prouči malo njegove rezultate u kartingu i F3 pa ces vidjet zašto je u f1. Pa nisu se bezveze mercedes i red bull 'tukli' za njega zato jer mu je otac Jos :) , nego zbog talenta i rezultata u kartingu (gdje je osvojio sve moguće naslove) i F3 (10 pobjeda u prvoj sezoni u single-seaterima)

U Gp2 mi je glupo sto ako si hebeno dobar i osvojis naslov, znas da moras onda nac mjesto u F1 sljedece godine(jer kasnije onda 0 bodova ,primjer Palmer)
Problem je što zadnja 3 prvaka u gp2 nisu hebeno dobri kao što ti kažeš nego prosječni, Palmer je osvojio naslov tek u svojoj četvrtoj sezoni u gp2, Leimer isto, Valsecchi u petoj. Zato i nisu nešto pretjerano zanimljivi f1 timovima. Daleko Impresivniji rezultat je Vandoornovo 2. mjesto u debitanskoj sezoni, pa čak i Marciellovo 8. nego netko tko uzme naslov u svojoj petoj sezoni...
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Max Verstappen

Post Postao/la F1NAC »

K1M1 je napisao/la:malo kasnim, al tek sad vidim...
F1NAC je napisao/la:Pa da je toliko samouvjeren zasto nije isao tim kepcima u GP2 pokazat ko je gazda

a zašto bi išao kad je imao na stolu ponudu da vozi u f1, šta je po tebi trebao reć ovima u toro rossu: 'ma hvala na ponudi al ipak bih se htio prvo još malo dokazat u gp2' :)
on ima sreće da ima starog koji je ako mozemo to nazvat legendom u F1 (Jos the boss), tj ima prezime bez tog mislim da nebi tako skoro u F1 usao.
Ovo je teška glupost što si napisao. Kao prvo niti je Jos legenda, nit je Verstappenu to prezime nešto posebno pomoglo. Da je tako onda bi odavno u f1 bili i sinovi od Prosta, Mansella itd. (koji su daleko veće legende od Josa).
Prouči malo njegove rezultate u kartingu i F3 pa ces vidjet zašto je u f1. Pa nisu se bezveze mercedes i red bull 'tukli' za njega zato jer mu je otac Jos :) , nego zbog talenta i rezultata u kartingu (gdje je osvojio sve moguće naslove) i F3 (10 pobjeda u prvoj sezoni u single-seaterima)

U Gp2 mi je glupo sto ako si hebeno dobar i osvojis naslov, znas da moras onda nac mjesto u F1 sljedece godine(jer kasnije onda 0 bodova ,primjer Palmer)
Problem je što zadnja 3 prvaka u gp2 nisu hebeno dobri kao što ti kažeš nego prosječni, Palmer je osvojio naslov tek u svojoj četvrtoj sezoni u gp2, Leimer isto, Valsecchi u petoj. Zato i nisu nešto pretjerano zanimljivi f1 timovima. Daleko Impresivniji rezultat je Vandoornovo 2. mjesto u debitanskoj sezoni, pa čak i Marciellovo 8. nego netko tko uzme naslov u svojoj petoj sezoni...
Ocito sam u krivu, hebiga ocito kriza godina me lovi :D. Super je danas vozio i također ponasa se u dvobojima kao da je vec par godina u F1
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Max Verstappen

Post Postao/la speedy56 »

Da, to je ono impresivno kod njega, kao da je već 7 godina u F1, a ne "7" dana
Danas je vukao odlične poteze i dojma sam da ima veću kontrolu od Sainza i da malo manje griješi (zasad), hebiga, ono malo izliejtanje na ulazu u bokseve je rookie greška, događa se.
slika
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Max Verstappen

Post Postao/la McLewis »

speedy56 je napisao/la:Da, to je ono impresivno kod njega, kao da je već 7 godina u F1, a ne "7" dana
Danas je vukao odlične poteze i dojma sam da ima veću kontrolu od Sainza i da malo manje griješi (zasad), hebiga, ono malo izliejtanje na ulazu u bokseve je rookie greška, događa se.
Znam
Ja jednog rookia koji je pogrijesio na ulazu u box pa sad vec dva naslova ima ;)
McLaren u <3
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Max Verstappen

Post Postao/la speedy56 »

McLewis je napisao/la:[

Znam
Ja jednog rookia koji je pogrijesio na ulazu u box pa sad vec dva naslova ima ;)
Da, to je i meni palo na pamet, još si mislim kolko je sreća imao kaj je tu na Sepangu onaj komad asfalta koji vodi negdje dalje, da nije bilo toga parkirao bi ga i on :biggrin:
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Max Verstappen

Post Postao/la F1NAC »

Mali ih skida ko glinene golubove u lakatu :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Max Verstappen

Post Postao/la speedy56 »

Neeee... :(
slika
Avatar
ivancina
Početnik
Početnik
Postovi: 222
Pridružen/a: 31 svi 2010, 21:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Max Verstappen

Post Postao/la ivancina »

iskreno mislio sam da će mali biti frula, ali sve više mi se sviđa kako vozi
danas koba style
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Max Verstappen

Post Postao/la F1NAC »

ivancina je napisao/la:iskreno mislio sam da će mali biti frula, ali sve više mi se sviđa kako vozi
danas koba style
Daleko od kobe. Koba mlati druge. Mene podsjeca na ricciarda od prosle sezone
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Max Verstappen

Post Postao/la dmarijon »

Stvarno je iznad svih očekivanja. Najviše fascinira kod pretjecanja. Pretiče i kasnije koči, ali tako fino nijansira kočnicu da nijednom ne bloka. Taman po osjetu. Savršeno,. I to dva puta, ako se ne varam.
Samo neka se trkaju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Max Verstappen

Post Postao/la Cuky »

evo nekoliko pretjecanja



“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Max Verstappen

Post Postao/la Toon »

hmm, tek kad neokrznut uspije preteći Maldonada u borbi za poziciju biti će pravi vozač bolida...do tog trenutka sam skeptičan...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Max Verstappen

Post Postao/la speedy56 »

čovječe... ista faca dan danas :D
slika
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Max Verstappen

Post Postao/la Cuky »

suci su odlučili da je Verstappen kriv za sudar. Dobio je 5 mjesta na gridu za VN Kanade i 2 kaznena boda
http://www.f1fanatic.co.uk/2015/05/24/v ... ean-crash/" onclick="window.open(this.href);return false;


Ja još uvijek mislim da je Grosjean kriv. Tako je izgledalo onboard uživo, tako mi je još više izgledalo u snimkama...ali suci ipak imaju više podataka pa sigurno bolje znaju
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Max Verstappen

Post Postao/la Alonso-champ »

Normalno da je klinceva greska,cjelo vrijem je drkao Grosjeana iza,te ljevo te desno dok se nije zabio,sreca njegova nista mu nije bilo,hvala Bogu...sad ce valjda pametnije
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Max Verstappen

Post Postao/la Cuky »

ali je i Grosjean, barem po njegovim riječima, kočio dosta ranije nego u prethodnih 2-3 kruga
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Max Verstappen

Post Postao/la Alonso-champ »

Necu reci da nije,ne znam,Brundle ( cini mi se)je nesto pricao o starim gumama na Grosjeanovom Lotusu...
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Max Verstappen

Post Postao/la Kenny »

Alonso-champ je napisao/la:Normalno da je klinceva greska,cjelo vrijem je drkao Grosjeana iza,te ljevo te desno dok se nije zabio,sreca njegova nista mu nije bilo,hvala Bogu...sad ce valjda pametnije
Di je išo ljevo desno? meni se čini da je Grossjean rano kočio i da je iznenadio Verstappena sa tim





Neka samo tako nastavi, među rjetkima je koji nas zabavlja, pokazo je u ovih par utrka da zna prestizat, da ima muda i da može prestić i neka samo tako nastavi
Zadnja izmjena: Kenny, dana/u 24 svi 2015, 18:06, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Max Verstappen

Post Postao/la Cuky »

ma jasno da ne možeš sa starijim gumama kočiti kasno kao i sa novima (i to još GRO na softu, a VES na super-softu), ali baš da toliko izgube na performansama u razmaku od 1 kruga da mora toliko ranije kočit nego prethodni prolazak tim zavojem je malo čudno.

Uglavnom suci su kaznili onog za kojeg su zaključili da je kriv i to je to, gotova priča. Samo još čekam kaznu RIC-u :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Max Verstappen

Post Postao/la Alonso-champ »

Ne govorim u tom trenutku Kenny,govorim u poslednja dva kruga ili krug i polkoliko je i vozio iza Grosjeana
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Max Verstappen

Post Postao/la Kenny »

Alonso-champ je napisao/la:Ne govorim u tom trenutku Kenny,govorim u poslednja dva kruga ili krug i polkoliko je i vozio iza Grosjeana
Mora nekako probat

Cuky zar mu nisu javili da mora da pusti Kvyata da nedobije kaznu poslje utrke?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Odgovori