Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI

Post Postao/la popeye »

Brawn: F1 ima dužnost da učini šampionat ravnopravnijim

http://www.f1-bih.com/bs/2017/12/11/bra ... pravnijim/

Ono sto sam pricao.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

je...to se pokušalo već početkom 2000-ih pa smo dobili bolide koji se ne mogu pratiti ni pretjecati zbog čega je uveden DRS i ostale stvari koje fanovima smetaju
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

evo, nakon pretjecanja sada i kompilacija 10 najboljih radio poruka po izboru fanova
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI

Post Postao/la popeye »

Jos nesto o cemu sam pricao

F1 still overemphasizes car performance, says Ricciardo

https://www.racer.com/f1/item/146276-f1 ... -ricciardo
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

kad to nije bilo tako? samo je nekad bio motor taj koji je radio razliku, nekad aerodinamika, a sada motor i aerodinamika u kombinaciji
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI

Post Postao/la popeye »

Ma ne kazem da nije bilo tako #-o procitaj ceo tekst. Rik skrece paznju da omer treba biti 50/50 i ja tako mislim.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:je...to se pokušalo već početkom 2000-ih pa smo dobili bolide koji se ne mogu pratiti ni pretjecati zbog čega je uveden DRS i ostale stvari koje fanovima smetaju
DRS je uveden 2011 a ti pricas o pocecima 2000-ih sta je sa tobom? I 2000-ih je FIA ucinila Ferari jakim (dobro i Ferari je bio zasluzan) Berni je o tome pricao, tada se nije pricalo o ovome iz teksta, stvarno te ne razumem Cuky.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

ajde pročitaj što sam napisao.. bolide se kroz rane 2000-e pokušavalo izjednačiti, to je kulminiralo i velikim promjenama 2009. da bi se nakraju uveo DRS kako bi se ti shebani bolidi mogli pretjecati
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI

Post Postao/la popeye »

"bolide se kroz rane 2000-e pokušavalo izjednačiti" kaze Cuky pa kako ja sam gledao tada uopste se nije o tome pricalo imali smo 2 dobavljaca guma to je sa tim bilo nemoguce. Ono sto su uradili su ucinili Ferari jakim jer je Ferari pretio da ce otici.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

i onda se prvo krenulo usporavat Ferrari, pa se uvelo manje motore (V8) sa ograničenim razvojem, pa iste gume i jednog dobavljača elektronike za sve i onda je ispalo da su i dalje Ferrari i McLaren klasa za sebe, pa se išlo na veliku promjenu pravila da bi se olakšalo utrkivanje i bolidi bili izjedančeniji...pa se onda ubacilo DRS da se olakša pretjecanje koje je sa novom generacijom bolida bilo praktički nemoguće dok McLaren nije osmislio F-Duct koji im se činio preopasan jer vozač mora micati ruku sa volana....
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI

Post Postao/la popeye »

Cuky iste gume za sve je bilo od 2007. A ti si prico o pocecima 2000-ih.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

pa počelo se sa time početkom 2000-ih....točnije sredinom 2002. se počelo mudrovati, a uvoditi 2003. Nije se sve radilo odjednom, išlo se malo pomalo...prvo mijenjanje bodova i parc ferme, pa duži vijek motora i jednostavnija stražnja krila, pa bez mijenjanja guma, pa manji motori, pa svi na istim gumama, pa KERS, pa bez točenja goriva...malo pomalo i došlo se do toga da je postao nužan DRS
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI

Post Postao/la F1NAC »

predstavljen projekt novog paddocka na stazi Gilles Villeneuve koji košta 48 milijuna dolara i trebao bi bit gotov do 2019.

slika
slika
slika
slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Vuksa_KC »

Na kaj je Autosport spal #-o

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI

Post Postao/la F1NAC »

Slozit cu se s ostalima, Ogier je definitivno podcijenjen. U onako zgusnutom poretku i novoj momcadi uzeo naslov
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

Momčadi su se složile sa Brawnovom tehničkom grupom podijeliti svoje povjerljive CFD podatke bolida za 2017. kako bi se Brawnu i ekipi olakšalo istraživanje kako modificirati tehnički pravilnik da bolidi zadrže performanse, al da se isto tako omogući i puno bliže utrkivanje. Uz to otkupljen je i dizajn Manorovog nikad voženog bolida za 2017. kako bi imali jedan bolid sa kojim mogu raditi što žele (točnije model tog bolida) prilikom tog istraživanja

http://www.espn.co.uk/f1/story/_/id/218 ... o-research
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: NOVOSTI

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la:Momčadi su se složile sa Brawnovom tehničkom grupom podijeliti svoje povjerljive CFD podatke bolida za 2017. kako bi se Brawnu i ekipi olakšalo istraživanje kako modificirati tehnički pravilnik da bolidi zadrže performanse, al da se isto tako omogući i puno bliže utrkivanje. Uz to otkupljen je i dizajn Manorovog nikad voženog bolida za 2017. kako bi imali jedan bolid sa kojim mogu raditi što žele (točnije model tog bolida) prilikom tog istraživanja

http://www.espn.co.uk/f1/story/_/id/218 ... o-research
Pametan potez. Što više, mudar potez Brawna i ekipe. Pomalo ishitren ( glup ) potez F1 ekipa, prodati Manorov bolid.
Baš me zanima koja cifra i u kojoj valuti stiže iznos na tekući račun Ross Brawna?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

nisu ekipe prodale Manorov bolid... Manorove stvari su prodavane na dražbi kako bi se vratili dugovi dobavljačima, a Brawn i ekipa su otkupili dizajn bolida (u digitalnom obliku) kako bi mogli se igrati sa njime u CFD-u.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: NOVOSTI

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la:nisu ekipe prodale Manorov bolid... Manorove stvari su prodavane na dražbi kako bi se vratili dugovi dobavljačima, a Brawn i ekipa su otkupili dizajn bolida (u digitalnom obliku) kako bi mogli se igrati sa njime u CFD-u.
#-o Aha.....aaaa..... OK.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI

Post Postao/la popeye »

"Formula 1 u stvari nije sport"

Britanski vozač Maks Čilton, nekadašnji član tima Marusije u Formuli 1, govorio je o iskustvu u najbržem cirkusu na svetu, a istakao je neke od problema sa kojima se suočava čuveno takmičenje.

Čilton je 2013. i 2014. godine u timu sada rasformirane Marusije u F1 vozio na 35 trka, a posle ne baš zapaženih uspeha, preselio se u američki Indikar, gde je i danas.

26-godišnji Britanac smatra da je veliki problem u F1 prevelika razlika između onih ekipa na vrhu i onih slabijih, kao i da je na drugoj strani kompetitivnost više timova ono što ima Indikar.

"Problem koji Formula 1 ima trenutno je što postoji praznina od četiri sekunde između onog tima koji vodi i onih na kraju, a to nije sport u stvari. Sport bi trebalo da bude ujednačeno polje, ili barem da bude približno. Motosport nikada neće biti takav, to je nemoguće, ali će Indikar biti nešto što se tome približava. Svi imaju isti aero paket i između motora je mala razlika. Nadmetanje će sledeće godine biti veoma ujednačeno", rekao je Čilton.

Maks Čilton je za dve godine u Indikaru vozio na 33 trke, a u timu Čip Ganasi nije ostvario nijedan podijum, ali je na ovogodišnjem čuvenom Indijanapolisu 500 ostvario sjajno četvrto mesto.
http://sportklub.rs/Automoto/Formula-1/ ... sport.html
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

F1 live event se u 2018. iz Londona seli u Marseille
https://www.f1technical.net/news/21477
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Cisto da bude preglednije i da se ne treba dugo kopati kroz stranice ako se nesto bude trazilo odlucio sam napravit novi topic za 2018.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Do 2020. većina bi open wheel serija trebala početi sa korištenjem HALO sustava
https://www.f1fanatic.co.uk/2018/01/02/ ... halo-2020/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la:Do 2020. većina bi open wheel serija trebala početi sa korištenjem HALO sustava
https://www.f1fanatic.co.uk/2018/01/02/ ... halo-2020/
Ovo zvuči kao vrlo loš, ružan san. :lud:
Ja se još uvijek nadam da će ga izbaciti za 2019.-u iz F1.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Evo jedan video koji jednostavno, jasno i najvažnije vizualno pojašnjava kako se dodjeljuju kazne sa startnim mjestima. Pa eto, izdvojite 8-9 minuta :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Zaključano