Charles Leclerc [#16]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la speedy56 »

Šamar konkurenciji.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la Cuky »

Malac kaže kako je na početku pokušavao sebe prilagoditi bolidu, ali je skužio nakon par utrka da to ne funkcionira pa je zajedno sa svojom stranom garaže odlučio da pokušaju bolid kroz setup malo više prilagoditi njegovom stilu vožnje i da mu je to dalo više sigurnosti i povjerenja u bolid. Nakon toga kaže da je shvatio da ne treba u kvalifikacijama pritiskati od prve sekunde u Q1 nego da treba postepeno pojačavati tempo do zadnjeg pokušaja u Q3. I treća stvar koju kaže da je poradio je to da je setup bio dobar za kvale, ali da je jako trošio gume u utrci te da su poradili i na tome kako bi mogao bolje održavati gume u utrci.

https://www.racefans.net/2019/09/28/lec ... akthrough/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la zonelsk »

Neke stvari dolaze sa iskustvom.

Ali vec dugo Ferrari nije imal takvog vozaca..
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la vidc »

Razvaljuje
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la Kranči »

Ne cmizdri


EDIT: I očigledno je ono bio PR
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la F1NAC »

Prvi put danas razocaran s njim. Lose je to izvedeno. Deg je i dalje veci problem kod njega.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ma smanjili su mu vjerojatno output nakon Vettela.
Avatar
Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1138
Pridružen/a: 28 ruj 2007, 15:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Mostar

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems »

Vuksa_KC je napisao/la: 29 ruj 2019, 15:44 Ma smanjili su mu vjerojatno output nakon Vettela.
Ma neka ga opet odvrnu do kraja u Japanu, svejedno su izgubili oba naslova, bolje da je brz pa da i odustane, nego uvijek 3., 4. mjesto
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la popeye »

da na pravcu sa DRS-om nije bio brzi od Botasa ne razumem... (ovo ide na adresu Ferarija)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 29 ruj 2019, 16:51 da na pravcu sa DRS-om nije bio brzi od Botasa ne razumem... (ovo ide na adresu Ferarija)
Razlog je zadnji sektor u kojem je Mercedes bio superiorniji i ravnica nije bila dovoljno duga za nadoknadit gap

Charles je uvijek bio oko 9 desetinki. I sa onih 7 koliko im je Toto kao pripisao na ravnici, nije bilo dovoljno
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la: 29 ruj 2019, 16:58
popeye je napisao/la: 29 ruj 2019, 16:51 da na pravcu sa DRS-om nije bio brzi od Botasa ne razumem... (ovo ide na adresu Ferarija)
Razlog je zadnji sektor u kojem je Mercedes bio superiorniji i ravnica nije bila dovoljno duga za nadoknadit gap

Charles je uvijek bio oko 9 desetinki. I sa onih 7 koliko im je Toto kao pripisao na ravnici, nije bilo dovoljno
ne razumem gde je nestala brzina iz kvala

pogledaj ovo

Q3

1. Lekler 1:31.628

5. Botas 1:32.632

to je cela j... sekunda
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la vidc »

Možda je u pitanju neki mod motora koji radi u posebnim uvjetim kakvi se mogu podesit samo u kvalifikacijama...
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la vidc »

Malo više racije mu ne bi škodilo.
Tražit na team radio u prvih deset krugova zamjenu pozicije dok je Lewis na repu je debilno.
Možda s godinama malo se uozbilji
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la popeye »



onda najbolje da nemaju dogovor kad ce se jedan uvek naci "bezobrazan". Ja sam i protiv tih dogovora svako treba da vozi za sebe.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 29 ruj 2019, 19:18 Ja sam i protiv tih dogovora svako treba da vozi za sebe.
Onda neka si sami naprave bolid i voze ga. Oni su zaposlenici momčadi i rade prvo i osnovno za momčad, a tek onda za sebe
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Nije u redu da je vozac iznad momcadi niti da je momcad iznad oba vozaca. Idealan kompromis je potrebno pronaci. Ako je vozac iznad momcadi i sve mu je dozvoljeno, tj neobvladljiv je.... Gube se bodovi, primjeri: Hamilton iz mladjih dana uz svu potporu Mclarena, Montoya ignoriranjem vlastitog tima, Max uz potporu RB-a sa puno udesa na stazi.
Takav polozaj moze imati vozac koji je zreo ko sipak za tu ulogu, ali potrebna mu je naravno potpora tima, kolega br2 i bolid sposoban pobjedit. Ali tada je i tim svjestan da jednog vozaca u vecini situacija mora potopit kako bi onaj prvi dosao do boljeg rezultata i tu se gubi dio momcadakih bodova.
Ako su oba vozaca ukljucena u strategiju da se bore za neki visi cilj, u ovom slucaju oba protiv Hamiltona, to zna biti i pogubno jer kad se promasi strategija tonu oba jer imaju "jednog" trkaceg inzinjera. Svaki tim ima svoju politiku i zna najbolje za sebe, nisam tu da sudim samo ako su se odlucili da se sa 2 bolida bore protiv Hamiltona onda bi morali uvesti stopanje suparnika, razlicite strategije itd..da bi protivnik cim vise gubio vremena i mjenjao strategiju zbog njih. Naravno ako SC izadje na stazu, mogu oba potonut kao danas.
Da je Hamilton startao na meksim gumama vjerujem da bi danas bio losiji rezultat jer bi morao prije u bokseve, vjerojatno bi bio na repu Leclercu time bi i gume opteretio da bi se odlucili na overcut. SC bi ga vratio onda nazad a ne pogurnuo napred, tako da zrtvovanje starta i zaostatak do prvog boksa se na kraju iskazao jako isplativ jer se na kraju vecina odlucila za mekse gume posto su puno brze a mogle su i dosta izdrzat na ovoj stazi.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 29 ruj 2019, 17:04
F1NAC je napisao/la: 29 ruj 2019, 16:58
popeye je napisao/la: 29 ruj 2019, 16:51 da na pravcu sa DRS-om nije bio brzi od Botasa ne razumem... (ovo ide na adresu Ferarija)
Razlog je zadnji sektor u kojem je Mercedes bio superiorniji i ravnica nije bila dovoljno duga za nadoknadit gap

Charles je uvijek bio oko 9 desetinki. I sa onih 7 koliko im je Toto kao pripisao na ravnici, nije bilo dovoljno
ne razumem gde je nestala brzina iz kvala

pogledaj ovo

Q3

1. Lekler 1:31.628

5. Botas 1:32.632

to je cela j... sekunda
Bottas je napravio gresku u zadnjem krugu u Q3
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 29 ruj 2019, 17:04 ne razumem gde je nestala brzina iz kvala

pogledaj ovo

Q3

1. Lekler 1:31.628

5. Botas 1:32.632

to je cela j... sekunda

Vettel kad je bio u čistom zraku bez problema se odvajao od Leclerca i Hamiltona, a Bottas je pao jako daleko. Leclerc kad je u subotu bio u čistom zraku bio je najbrži.

Ali, kad je bio na repu, sa manje od 1,5 sekundi zaostatka, Bottasu onda jednostavno zbog "prljavog zraka" nije mogao voziti brže nego što je u tom trenutku išao Bottas. Na pravcima bi imao zavjetrinu i smanjio bi zaostatak, onda bi se došlo u zadnji sektor i kroz zavoje bi se Bottas zbog prljavog zraka Leclercu uspio odvojiti taman toliko da Leclerc ne može nadoknaditi sa DRS-om.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la: 29 ruj 2019, 21:49
popeye je napisao/la: 29 ruj 2019, 17:04
F1NAC je napisao/la: 29 ruj 2019, 16:58

Razlog je zadnji sektor u kojem je Mercedes bio superiorniji i ravnica nije bila dovoljno duga za nadoknadit gap

Charles je uvijek bio oko 9 desetinki. I sa onih 7 koliko im je Toto kao pripisao na ravnici, nije bilo dovoljno
ne razumem gde je nestala brzina iz kvala

pogledaj ovo

Q3

1. Lekler 1:31.628

5. Botas 1:32.632

to je cela j... sekunda
Bottas je napravio gresku u zadnjem krugu u Q3
pa ni Lekler nije imao savrsen krug spominjala se greska u zadnjem sektoru. ali mene fascinira da na pravcu sa otvorenim krilom nije bio brzi od Botasa (ako neko moze naci onaj kadar mislim da pokazuje da su max. brzine iste). a dve trke pre u Monci Caki je cak reko da Ham na pravcu sa otvorenim krilom je bio cak sporiji od Ferarija. kako sad to?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la Cuky »

Bio je brži, ako se dobro sjećam grafike na stražnjem pravcu bilo je 303km/h za Bottasa i 318km/h za Leclerca. Problem je bio u tome što je izlaz na oba pravca dosta ovisan o downforceu u zavoju prije istog i tu je Bottas imao prednoat da ga Leclerc nije mogao dovoljno blizu pratiti.

Na jurnjavi prema T2 Leclerc je u par navrata sa 0.9xy sekundi smanjivao zaostatak na 0.3xy, ali opet je ostao problem da prije pravca kroz zadnji sektor nije uspjevao biti ispod 9 desetinki sekunde iza, a T2 je prebrz zavoj da bi pokušao dive bomb (prolazi se u 4. brzini taj zavoj)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la popeye »

ne znam ali ja znam kad sam uvideo da na tom pravcu Lekler se ne moze pribliziti Botasu da sam otiso u wc jer sam znao da nista necu propustiti.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la Cuky »

Kaže njegova donedavna djevojka da ju je Charles ostavio jer se htio 100% posvetiti Ferrariju i nije htio distrakcije u životu
https://www.essentiallysports.com/charl ... irlfriend/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la Scuderia »

Da nema nekakve njemacke gene ? :P
Podsjeca me na jednu osobu….
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la vidc »

pa ako je bila distrakcija onda ima smisla
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Charles Leclerc [#16]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Jedina distrakcija je bila Nicole Scherhgzirgzriggzrger.
Odgovori