Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la: 21 tra 2018, 07:07 pa što da se žale? žalili su se i prije 30 godina jersamo McLaren dominira... žalili su se i prije 20 godina... žalili su se i prije 10 godina... žale se i sad... netko će se uvijek žaliti... to što se netko žali nije razlog da se uništi F1
Točno. Ja od svoje srednje škole, a bome - kada pritisnem sjećanje.... i od osnovne škole..... slušam žalopojke... F1 ne valja, F1 će propasti, gledam samo start i sudare..... poslije nedjeljnog ručka, pustim F1 da lakše zaspem......

Ono što svakoga od nas privlači F1,.... tj. da skratim - gibam do grada: svatko ima svoj PRAVI i DOBAR razlog za praćenje F1.

F1 ne smije i ne treba biti uništena:
    1. da li se F1 nekome ne sviđa? - ne treba je gledati.
    2. da li mu ne donosi novac? - nađite si drugi biznis.
    3. itd.

    F1 je odlična stvar, i to je tako, kod mene preko 30 godina. Ne odustajem od F1.
    Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
    Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
    gjoko-mkd
    Svjetski prvak
    Svjetski prvak
    Postovi: 1621
    Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: Ferari

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la gjoko-mkd »

    F1 biće "Las Vegas show" i to najviše za američku publiku. Verovatno hoće sa vremenom sve više težište prebacivati u Ameriku
    Avatar
    zonelsk
    Veteran
    Veteran
    Postovi: 2956
    Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: FA

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la zonelsk »

    gjoko-mkd je napisao/la: 21 tra 2018, 11:23 F1 biće "Las Vegas show" i to najviše za američku publiku. Verovatno hoće sa vremenom sve više težište prebacivati u Ameriku
    Ako nece previse dirati u pravila na stazi (mislim na drasticne promjene, neke manje su potrebne) neka prije poslije i oko trke bude šta im volja.

    Sigurno ne pratim F1 zbog šoa oko F1 nego zbog tehničke zanimljivosti bolida i samog utrkivanja.
    I like to race, not to do laps alone.
    Avatar
    popeye
    Veteran
    Veteran
    Postovi: 3202
    Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: Mad Max

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la popeye »

    Ja pratim zbog samog utrikivanja nikada me nije interesovala tehnologija, tehnologija nisu trke, ono sto oni rade nedeljom su trke a to je za sada slabo. Imali smo 2 od 3 trke gde je SC spasao trku inace bi to bile trke za zaborav. Realno samo 2 tima se bore za titulu a da su pravila drugacija bio bi tu jos po neki tim. Imamo DRS i umjetna preticanja umesto da donesu nova pravila o sasiji kako bi se bolidi mogli pratiti kroz krivine a mogli bi i kocnice da promene kako bi zaustavni put bio veci. Papazjanija sa gumama mi se isto ne svidja i to uslovljavanje da se mora koristiti 2 smese, to je umjetno, nek koristi ko sta hoce a najbolje bi bilo da na svakoj trci donesu jednu tvrdju i jednu meksu smesu (kao u IndyCaru) a ne ovo sa "x" boja, i da vrate dolivanje goriva. Isto 3 motora po sezoni je glupo pa nisu to trke izdrzljivosti i onda vozaci u trkama moraju stedeti motor umesto da napadaju, pa stednja goriva al evo to su sad povecali za sledecu sezonu sto je dobro. Sve u svemu od Libertija ocekujem bolju F1 jer je njima stalo do publike i showa na stazi i ne znam zasto ti Caki mislis da ce unistiti F1 pa F1 je unistavana do sada izgubila je 1/3 gledalaca to je 200 miliona ako nisi znao, Liberti ima planove kako da F1 ucini privlacnom a to sto Ferari mozda ode hej pa nije Ferari F1 i doce drugi mozda Penske ili neki drugi jer ce F1 biti jeftinija i zdravija imat ce smisla za srednje privatne ekipe a ti ako si fan trka gledat ces a ako si fan samo Ferarija i Ferari ode onda naravno neces gledati ali F1 nece propasti jer F1 moze i bez Ferarija.
    slika
    "Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
    Avatar
    Cuky
    Moderator
    Moderator
    Postovi: 16010
    Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: Ferrari
    Lokacija: Rab/Rijeka

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la Cuky »

    Sad kukaju svi zbog teškog praćenja i aerodinamike. A pravila koja imamo sad, aerodinamička naravno, su donesena kao odgovor na kukanje fanova da je tada GP2 previše blizu po vremenima u krugu. Dakle, fanovima se udovoljilo i sad su ti isti fanovi oni koji kukaju.
    Kočnice ti se sigurno neće mijenjati da bi se produljio zaustavni put, najviše radi sigurnosti. U slučaju problema kočnica je jedini alat koji vozač ima da izbjegne nezgodu i sigurno mu neće to oduzimati.

    Ovo drugo neću ni komentirati... jer sa jedne strane govoriš da treba mijenjati kako bi si manje momčadi mogle priuštiti biti konkurentne, a sa druge strane želiš promjene (dolijevanje goriva, više motora i sl) što bi im povećalo troškove.

    Ajde mi molim te reci odakle ti taj podatak da je F1 izgubila 1/3 gledatelja? Baš me zanima odakle ti to.

    Također, kako znaš da je F1 izgubila gledatelje zbog pravila? Recimo u nogometu su pravila stalno ista, pa ljudi jednostavno nađu interes u nečem drugom i nogomet im više ne bude toliko bitan. Kako znaš da su pravila, a ne ljudi koji se s vremenom mijenjaju, razlog gubitka broja gledatelja?
    “Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

    slika
    Avatar
    popeye
    Veteran
    Veteran
    Postovi: 3202
    Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: Mad Max

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la popeye »

    Cuky je napisao/la: 21 tra 2018, 16:05

    Ajde mi molim te reci odakle ti taj podatak da je F1 izgubila 1/3 gledatelja? Baš me zanima odakle ti to.
    Pa sigurno nisam izmislio pre sam procitao taj podatak. Probat cu ti nac sad ako uspem.

    Evo ga

    https://www.racefans.net/2016/04/20/f1- ... ince-2008/
    slika
    "Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
    Avatar
    Cuky
    Moderator
    Moderator
    Postovi: 16010
    Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: Ferrari
    Lokacija: Rab/Rijeka

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la Cuky »

    I opet da nađeš taj podatak, kako možeš tvrditi da to podupire tvoju tezu kako je F1 loša i zbog toga ljudi prestaju gledati? Što ako se u broj gledatelja uzima samo broj onih koji gledaju uživo? Ja recimo oko pola utrka ne mogu pogledati uživo jer se poklopi da radim u to vrijeme pa ih pogledam kroz dan/dva nakon što se pojave na torrentima.

    Nije li možda bolje objašnjenje za pad gledanosti taj da je u većini država F1 sada na televizijama koje se moraju platiti da bi se gledale (recimo Skysports u Britaniji, MSNBC ako se ne varam u SAD-u, Arenasport na MaxTV kod nas...) te da mnogi ljudi jednostavno ne žele plaćati skupe pakete programa koji ih ne zanimaju samo da bi gledali F1? Jer ljudi koji kao dosta nas gledaju tako što preuzmu sa torrenta ili gledaju preko ilegalnih streamova se ne računaju u brojke o gledanosti. Uostalom, nije li zanimljivo da je pad gledanosti F1 krenuo baš kada su veća F1 tržišta završila na plaćenim televizijama?

    Također, da te pitam: Što je sa porastom praćenja F1 kako na TV tako i na društvenim mrežama prošle "dosadne" godine?
    https://www.formula1.com/en/latest/head ... -2017.html


    Članak koji pretpostavljam da si ti čitao o toj 1/3 je vjerojatno ovaj:
    https://www.racefans.net/2016/04/20/f1- ... ince-2008/

    I u njemu ti lijepo stoji ono što sam te ja pitao malo iznad:
    The new data means F1 has lost one-third of its worldwide audience since 2008 – around 200 million viewers. How many of those are now watching the sport via other means, legal or not, is unclear. The sport has drawn criticism for moving away from free-to-air broadcasts in favour of television deals.
    In the UK half of all live races disappeared from free-to-air television in 2012. This year it has left the BBC, whose two main channels have the greatest reach of any in Britain, for Channel 4 (presenter Steve Jones pictured).
    Također, broj gledatelja se stabilizirao 2016, a kako sam već malo iznad napisao drastično je porastao 2017
    https://www.racefans.net/2017/01/24/f1s ... pped-2016/


    Mislim da sam ti sad sve dobro potkrijepio
    “Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

    slika
    Avatar
    F1NAC
    Moderator
    Moderator
    Postovi: 14079
    Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: Scuderia Ferrari

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la F1NAC »

    Gledam raspored na netu za VN Španjolske i u četvrtak bi se trebala održat utrka u kartingu sa F1 vozačima
    slika
    rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
    Avatar
    popeye
    Veteran
    Veteran
    Postovi: 3202
    Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: Mad Max

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la popeye »

    https://www.racefans.net/2016/01/17/how ... ince-2008/

    What are the most significant causes of F1's popularity slump?

    Pay-TV switch (13%)

    Sve ostalo 87%
    slika
    "Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
    Avatar
    Cuky
    Moderator
    Moderator
    Postovi: 16010
    Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: Ferrari
    Lokacija: Rab/Rijeka

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la Cuky »

    da...glasali ljudi koji i dalje gledaju hahaha
    “Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

    slika
    Avatar
    popeye
    Veteran
    Veteran
    Postovi: 3202
    Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: Mad Max

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la popeye »

    Pa i ja dalje gledam pa kritikujem sta ne valja.
    slika
    "Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
    Avatar
    zonelsk
    Veteran
    Veteran
    Postovi: 2956
    Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: FA

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la zonelsk »

    popeye je napisao/la: 21 tra 2018, 16:48 Pa i ja dalje gledam pa kritikujem sta ne valja.
    Pričali ste o odlasku fanova a ne ljudima koji i dalje gledaju.

    Vec sam ti to napisao, ti ćeš uvijek kritikovati.
    I like to race, not to do laps alone.
    Avatar
    popeye
    Veteran
    Veteran
    Postovi: 3202
    Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: Mad Max

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la popeye »

    Joj zonelsk #-o Pa ova anketa pokazuje razloge zbog kojih je F1 izgubila 1/3. Kakve veze ima ko je glasao neko ko gleda ili je prestao sa gledanjem. Jer taj koji gleda verovatno zna zbog cega je neko prestao da prati evo ja npr. imam druga koji je prestao da gleda F1 zbog toga i toga i ja sad znam i mogu glasati umesto njega. To nije anketa za one koji ne gledaju nego za sve jer i ovi koji gledaju znaju sta ne valja i sta im se ne svidja.

    I naravno da cu kritikovati ono sto mi se ne svidja, kritikujem ja i Nascar ni tamo mi se nesto ne svidja cak sam im slao i pismo.
    slika
    "Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
    Avatar
    Cuky
    Moderator
    Moderator
    Postovi: 16010
    Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: Ferrari
    Lokacija: Rab/Rijeka

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la Cuky »

    taj koji gleda zna zbog čega je netko prestao pratiti?

    Kako npr. ti znaš zbog čega sam ja prestao gledati? Nemoj biti smješan. Iako anketa može dati neki uvid u stanje ne možeš ju uzeti za gotovo jer oni koji više ne prate sport vjerojatno ne prate ni vijesti iz tog sporta (opet, nije pravilo, ali u većini slučajeva je tako) i oni sami neće glasati.
    “Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

    slika
    Avatar
    popeye
    Veteran
    Veteran
    Postovi: 3202
    Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: Mad Max

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la popeye »

    Caki nevezano za ovo mene zanima ako Ferari izadje hoces ti pratiti F1?
    slika
    "Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
    Avatar
    zonelsk
    Veteran
    Veteran
    Postovi: 2956
    Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: FA

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la zonelsk »

    popeye je napisao/la: 21 tra 2018, 17:15 Joj zonelsk #-o Pa ova anketa pokazuje razloge zbog kojih je F1 izgubila 1/3. Kakve veze ima ko je glasao neko ko gleda ili je prestao sa gledanjem. Jer taj koji gleda verovatno zna zbog cega je neko prestao da prati evo ja npr. imam druga koji je prestao da gleda F1 zbog toga i toga i ja sad znam i mogu glasati umesto njega. To nije anketa za one koji ne gledaju nego za sve jer i ovi koji gledaju znaju sta ne valja i sta im se ne svidja.

    I naravno da cu kritikovati ono sto mi se ne svidja, kritikujem ja i Nascar ni tamo mi se nesto ne svidja cak sam im slao i pismo.
    Neznam kak netko tko NIJE prestao gledati formulu 1 moze glasati o razlozima PRESTANKA gledanja formule 1 nekoga tko JE.

    Poanta glasanja (općenito) je da das svoj stav o nečem a ne tudji stav.

    Ali vjerojatno je do mene....
    I like to race, not to do laps alone.
    Avatar
    Cuky
    Moderator
    Moderator
    Postovi: 16010
    Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: Ferrari
    Lokacija: Rab/Rijeka

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la Cuky »

    popeye je napisao/la: 21 tra 2018, 18:42 Caki nevezano za ovo mene zanima ako Ferari izadje hoces ti pratiti F1?
    Naravno... možda mi neće biti toliko napeto dok ne nađem si nekog drugog za kog ću navijati, al pratit ću. Pratim i IndyCar, a tamo nema Ferrarija. Tamo zapravo nemam momčad niti vozača kojeg sam stvarno fan. Penske malo preferiram, isto tako i A.J. Foyt... al mi je tako svejedno tko pobjedi i gledam zato jer mi je zanimljiva serija.
    “Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

    slika
    Avatar
    popeye
    Veteran
    Veteran
    Postovi: 3202
    Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: Mad Max

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la popeye »

    Cuky je napisao/la: 21 tra 2018, 19:03
    popeye je napisao/la: 21 tra 2018, 18:42 Caki nevezano za ovo mene zanima ako Ferari izadje hoces ti pratiti F1?
    Naravno... možda mi neće biti toliko napeto dok ne nađem si nekog drugog za kog ću navijati, al pratit ću. Pratim i IndyCar, a tamo nema Ferrarija. Tamo zapravo nemam momčad niti vozača kojeg sam stvarno fan. Penske malo preferiram, isto tako i A.J. Foyt... al mi je tako svejedno tko pobjedi i gledam zato jer mi je zanimljiva serija.
    =D> :thumbup:

    Ti jesi na prvom mestu ljubitelj trka pa onda tima. To mi je drago.
    slika
    "Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
    Avatar
    Cuky
    Moderator
    Moderator
    Postovi: 16010
    Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: Ferrari
    Lokacija: Rab/Rijeka

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la Cuky »

    Upravo primjetih.... na VN Kine su napokon na onboard snimkama koristili i prikaz brzine, okretaja i stupnja prijenosa. Još samo da dodaju gas i kočnicu natrag....
    PS: Nisam siguran, al mislim da ovog nije bilo u prve dvije utrke
    slika
    “Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

    slika
    Avatar
    zonelsk
    Veteran
    Veteran
    Postovi: 2956
    Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: FA

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la zonelsk »

    Cuky je napisao/la: 21 tra 2018, 22:09 Upravo primjetih.... na VN Kine su napokon na onboard snimkama koristili i prikaz brzine, okretaja i stupnja prijenosa. Još samo da dodaju gas i kočnicu natrag....
    PS: Nisam siguran, al mislim da ovog nije bilo u prve dvije utrke
    slika
    Nije,ali ptanje kad se to vidi. I jel to bude samo za tv pro
    I like to race, not to do laps alone.
    Avatar
    Cuky
    Moderator
    Moderator
    Postovi: 16010
    Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: Ferrari
    Lokacija: Rab/Rijeka

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la Cuky »

    pa bilo je u prijenosu uživo na VN Kine... ovo sam napravio screenshot u snimci sa Skysportsa koju sam preuzeo sa torrenta
    “Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

    slika
    Avatar
    zonelsk
    Veteran
    Veteran
    Postovi: 2956
    Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: FA

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la zonelsk »

    Cuky je napisao/la: 22 tra 2018, 08:21 pa bilo je u prijenosu uživo na VN Kine... ovo sam napravio screenshot u snimci sa Skysportsa koju sam preuzeo sa torrenta
    A jel na svakom onbordu?
    I like to race, not to do laps alone.
    Avatar
    Cuky
    Moderator
    Moderator
    Postovi: 16010
    Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: Ferrari
    Lokacija: Rab/Rijeka

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la Cuky »

    ovako letimičnim preletom: nije
    Al nisu ni u prethodnim godinama baš na svakom onboardu u prijenosu postavljali to. Tad je vjerojatno bilo iz razloga što su ga držali na lijevoj strani pa za postaviti taj dio moraju sakriti onaj stupac sa trenutnim poretkom. Ovo je prvi put ove sezone, pa pretpostavljam da je bila proba u Kini


    BUMP: Nakon Aston Martina, izgleda da je i Porsche zainteresiran za ulazak u F1 ako se potvrde najavljene promjene za 2021
    https://www.gpfans.com/en/articles/1217 ... t-in-2021/
    “Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

    slika
    Avatar
    F1NAC
    Moderator
    Moderator
    Postovi: 14079
    Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: Scuderia Ferrari

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la F1NAC »

    Zanimljiva stvar dolazi iz FIA. Od ovog vikenda na snagu stupa zabrana koristenja modeova kojim bi se u zavojima puhalo kroz ispuh/wastegate ispod krila i tako utjecalo na aero bolida.

    Zivcira kad uvode zabrane tokom sezone. Glupost

    BUMP:

    Cuky je napisao/la: 22 tra 2018, 15:33 BUMP: Nakon Aston Martina, izgleda da je i Porsche zainteresiran za ulazak u F1 ako se potvrde najavljene promjene za 2021
    https://www.gpfans.com/en/articles/1217 ... t-in-2021/
    Naletih na jedan članak na autosportu koji spominje to da je Porsche nakon što je najavio izlazak iz LMP1, nastavio razvijat motor za LMP1 ali ovaj novi bi bio V6 jer su na 4 cilindra dostigli svoj maksimum što se tiče razvoja. Tako da ako se MGU-H ukine i uvedu se oni standardizirani dijelovi mislim da su šanse 80% da bi ih stvarno mogli vidjet na gridu. Tako da sad imaju fore već 3 godine da se pripreme za 2021.

    slika
    rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
    Avatar
    Kenny
    Legenda
    Legenda
    Postovi: 4875
    Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
    Ja sam: Vozač
    Navijam za: Williams i MS

    Re: NOVOSTI - 2018.

    Post Postao/la Kenny »

    Nek budu pametni u Williamsu i potpišu ugovor sa Porscheom
    slika
    Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
    Zaključano