P&O - Srpanj 2007

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
stipest
Postovi: 22
Pridružen/a: 15 svi 2007, 22:01

Post Postao/la stipest »

Poštovani g.Jergović!

Imam 2 pitanja.
1. Da li ste šta saznili o onih 2 sata i 6 minuta trajanja trke u Njemačkoj,tj zašto nije bilo prekida?To pogotovo što je ovaj vikend Mađarska koja je jednom imala prekid nakon dva sata ,ali se ja ne mogu sjetiti koje je to godine bilo.Vi sigurno znate?Ja se samo sijećam da je bilo u samim počecima održavanja te trke.
2. Zašto Heidfeld nije kažnjen nakon udarnja Ralfa.Mislim da sam ovdje pročitao da ste Vi napisali da se Toyota nije žalila.Ako je tako čemu služe suci uz stazu i da li su oni odmah morali prijaviti incindent i da se odredi kazna(stop and go)?Ovako ispada da se mogu raditi svakakve gluposti na stazi,a ako te niko ne prijavi nema veze.Ovo je bitno i zbog činjenice da bi sa tom kaznom(za vrijeme utrke ili kasnije) Hamilton uhvatio jedan bod,a s obzirom na izjednačenost ovogodišnjeg prvenstva možda taj bod odluči i o naslovu prvaka.

Hvala na ovom,kao i na svim odgovorima.
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

imenjak je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
imenjak je napisao/la:imam jedno pitanje za gospodina jergovica koga izuzetno postujem i cenim.

kako je dozvoljeno na poslednjoj trci u nemackoj da se hamilton vrati u trku posto su ga suci sa bagerom izvukli iz peska? zar tako nesto nije zabranjeno.
Predložio bih, ako može, da odete nekoliko stranica unatrag. Vidjet ćete da smo na ovo ne samo pokušali pronaći odgovor, nego smo se, bogme, i dobro zakrvili oko njega. Dakle, miš u ruke i ajmo natrag u povijest ovog podforuma!
jel moze link ka tome jer ja stvarno ne znam gde se nalazi :(
Joj, ovo smo komentirali skoro 10 dana.

Samo nastavi listati od OVE stranice
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
alain prost
Postovi: 13
Pridružen/a: 27 lip 2007, 20:49

Post Postao/la alain prost »

Pozdrav svima!
Ovaj forum pratim od početka, mada se sad prvi put javljam.
Uz formulu sam od sezone kad je na startu, ako se ne varam, u Monzi, nastradal, tada drugi vozać Lotusa, Ronnie Petersson.
Jedan osvrt na prijašnje diskusije: Mi u Hrvatskoj ne razmišljamo svi kao lopovi, isto tak ni na zapadu nisu svi poštenjaki. Da svoje ponašanje trebamo korigirati i image popravljati zaduženi smo svi, uključujuči i Vas g. Jergoviću koji svoja pozitivna iskustva iz bijeloga svijeta imate priliku dijeliti sa svojim sunarodnjacima. Jedan veliki broj nas proteklih je godina bil angažiran na obrani domovine, pa su neke stvari, na žalost, pale u drugi plan. Zbog toga nismo sretni, niti od toga bježimo. Formula je bila naš prozor u svijet koji nam je bil nedostupan. Zahvaljujem Vam da svoje bogato znanje, iskustva i poznanstva želite dijeliti sa nama koji smo s Formulom u vezi samo preko medija. Nemojte se živcirati zbog pojedinačnih provokacija, a tema o krađi dokumentacije već je dosadna, pogotovo stoga jer nitko od nas nema uvid u sve detalje ove trakavice.
Pitanje:
Interesira me na koji način funkcionira pogonski dio bolida. Prvenstveno mehaničko rješenje. Da li postoji diferencijal s određenim postotkom blokade. Naime trkači autiomobili imaju blokade diferencijala, dok ga karting uopće nema.
Avatar
Dexter
Postovi: 83
Pridružen/a: 28 tra 2007, 12:24
Navijam za: Nikoga
Lokacija: iz Grada

Post Postao/la Dexter »

Pozdrav g. Jergoviću
Zanimalo bi me što se točno događa i o čemu se raspravlja na sastancima vozača sa službenim osobljem ujutro na dan utrke.
Hvala
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

stipest je napisao/la:Poštovani g.Jergović!

Imam 2 pitanja.
1. Da li ste šta saznili o onih 2 sata i 6 minuta trajanja trke u Njemačkoj,tj zašto nije bilo prekida?To pogotovo što je ovaj vikend Mađarska koja je jednom imala prekid nakon dva sata ,ali se ja ne mogu sjetiti koje je to godine bilo.Vi sigurno znate?Ja se samo sijećam da je bilo u samim počecima održavanja te trke.
2. Zašto Heidfeld nije kažnjen nakon udarnja Ralfa.Mislim da sam ovdje pročitao da ste Vi napisali da se Toyota nije žalila.Ako je tako čemu služe suci uz stazu i da li su oni odmah morali prijaviti incindent i da se odredi kazna(stop and go)?Ovako ispada da se mogu raditi svakakve gluposti na stazi,a ako te niko ne prijavi nema veze.Ovo je bitno i zbog činjenice da bi sa tom kaznom(za vrijeme utrke ili kasnije) Hamilton uhvatio jedan bod,a s obzirom na izjednačenost ovogodišnjeg prvenstva možda taj bod odluči i o naslovu prvaka.

Hvala na ovom,kao i na svim odgovorima.
1) Meni je iz FIA-e rečeno da se, kao, vrijeme u kojem auti stoje u prekidu ne računa u trajanje utrke, premda se računa u tih dva sata i šest minuta. Eh? Dakle, utrka je trajala dva sata i šest minuta jer vrijeme nije nikada zaustavljeno (po novim pravilima) nakon crvene zastave, ali onda kad se sve računalo na kraju, onda se tih dvadesetak minuta dok su auti stajali nije računalo. Ja sam onda pitao što bi bilo da je bila velika nesreća i da su auti stajali nakon crvene zastave sat ili sat i pol (kao u Imoli 1994.). Prosječna brzina utrke bi bila 80 na sat. Palo je, zamišljam, češkanje po glavi, i odgovor u stilu 'Ne bi sad točno mogli reći što bi bilo u tom slučaju.' Tako. Sad znate.

2) Pretpostavljam da su Heidfelda pustili na miru budući da je Ralf sam rekao da je dva zavoja ranije napravio grešku u kočenju, pa je praktički navukao Heidfelda da ga napadne. Mislim, to je samo moje objašnjenje moguće logike. Inače, po meni je Heidfeld kriv za taj sudar.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

alain prost je napisao/la:Pozdrav svima!
Ovaj forum pratim od početka, mada se sad prvi put javljam.
Uz formulu sam od sezone kad je na startu, ako se ne varam, u Monzi, nastradal, tada drugi vozać Lotusa, Ronnie Petersson.
Jedan osvrt na prijašnje diskusije: Mi u Hrvatskoj ne razmišljamo svi kao lopovi, isto tak ni na zapadu nisu svi poštenjaki. Da svoje ponašanje trebamo korigirati i image popravljati zaduženi smo svi, uključujuči i Vas g. Jergoviću koji svoja pozitivna iskustva iz bijeloga svijeta imate priliku dijeliti sa svojim sunarodnjacima. Jedan veliki broj nas proteklih je godina bil angažiran na obrani domovine, pa su neke stvari, na žalost, pale u drugi plan. Zbog toga nismo sretni, niti od toga bježimo. Formula je bila naš prozor u svijet koji nam je bil nedostupan. Zahvaljujem Vam da svoje bogato znanje, iskustva i poznanstva želite dijeliti sa nama koji smo s Formulom u vezi samo preko medija. Nemojte se živcirati zbog pojedinačnih provokacija, a tema o krađi dokumentacije već je dosadna, pogotovo stoga jer nitko od nas nema uvid u sve detalje ove trakavice.
Pitanje:
Interesira me na koji način funkcionira pogonski dio bolida. Prvenstveno mehaničko rješenje. Da li postoji diferencijal s određenim postotkom blokade. Naime trkači autiomobili imaju blokade diferencijala, dok ga karting uopće nema.
Diferencijali kod Formule 1 imaju blokade, ali ti diferencijali su vođeni, kažu, ozbiljno kompleksnim elektronskim softverima. Ja vam baš puno ne znam o tim stvarima, kao ni većina ljudi koji nisu baš full u tome. Ako ima netko na ovom podforumu tko se u to kuži, pozivam ga da nam to svima objasni.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Dexter je napisao/la:Pozdrav g. Jergoviću
Zanimalo bi me što se točno događa i o čemu se raspravlja na sastancima vozača sa službenim osobljem ujutro na dan utrke.
Hvala
Ja sam na tim sastancima, koji su strogo zatvorenog tipa i nedostupni za medije, bio dva puta, i to 1993. i 1994., kad još nisam bio toliko izravno uključen u FOM-ovu TV operaciju, već više u njezinu organizaciju.
Ti sastanci su zgodna stvar jer se raspravlja o svim mogućim aspektima utrke, od starta, preko pojedinih zavoja, do ponašanja pojedinih vozača na stazi. Obično Charlie Whiting drži predavanje vozačima, dosta u maniri učitelja đacima prvacima. Ali, bude tu svakakvih stvari. Recimo, baš kad sam ja bio na tom briefingu došlo je do opake prepirke Senne i nekolicine vozača oko dozvoljenih blokrianja pretjecanja. U takvim situacijama Senna, i vjerujem danas Alonso ili Räikkönen, nisu nikakvi super-starovi, nego vozači kao i svi drugi. Prepirka je bila bez pardona i bez puno obzira prema naslovima prvaka, ali moram reći da je Senna bio nevjerojatno brz i oštar (i) na jeziku.
Zaključano