P&O - Rujan 2007

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

DTF je napisao/la:Zašto je zabranjen Ground efekt?
Zato jer su, radi toga da one zavjesice sa strane rade efikasno, do krajnosti smanjeni hodovi ovjesa, pa su auti bili tvrdi kao go-karti. I naravno, brzine u zavojima bile su suviše velike, pa je postojala realna opasnost da vozači dožive tzv. black-out. Zapravo, nekima se to i dogodilo. Smatra se da je Patrick Depailler poginuo 1980. nakon što mu se to dogodilo na testu u Hockenheimu.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Keith je napisao/la:Hvala na odgovoru. Samo da nešto pojasnim. Nisam ja rekao da Hamilton to radi za kamere, dapače ja sam njegov navijač, ali sam čitao dosta o tome pa sam htio samo da potvrdite ili demantirate. Ali zašto je onda Dennis u Mađarskoj na kvalifikacijama ljutito odbacio slušalice, o čemu se tu zapravo radilo?
Zato jer je bilo nekakve svađe s Hamiltonom. Ne i psovanja od strane Hamiltona.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

raikkonen je napisao/la:Gosp. Jergović

znam da je to rečeno i u Studio F1 čini mi se a vjerovatno ste i ovdje rekli ali sam zaboravio.

Koji posao ste obavljali dok ste radili u F1?
Bio sam izvršni producent digitalnih F1 TV prijenosa. Drugim riječima, bio sam onaj koji je određivao što će se prikazivati na svakom od 6 TV kanala te televizije, plus, jasno, bio sam odgovoran za cjelokupno vođenje ekipe od 80 ljudi i za tehničku i financijsku postavu cijele operacije.
Avatar
Bruce
Postovi: 4
Pridružen/a: 08 kol 2007, 12:06
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Mostar

Post Postao/la Bruce »

Postovanje Mladene,

evo da vas i ja nesto upitam po prvi put.

Sta vam govori intuicija i sta se to desava trenutno u kuloarima FIA i McM. Naime, shvatljivo mi je da je Dennis zbog prakticnih i "racerskih" razloga i fokusiranja na sljedecu sezonu htio slucaj "closure" i krenuti s cistim racunima u novu sezonu. Medjutim, s druge strane, ako je evidentno, a jeste, da je FIA kaznu izrekla samo na osnovu indicija, onda kako objasnjavate cinjenicu da je Dennis time sto nije isao na zalbu, progutao rusenje imidza tima, rusenje svoje principijelnosti, nanosenje prave stete po ime tima. U redu, ako nece da se zali FIA-i, moguce je da bi ga Mosley jos vise kaznio. Ali, ocito je da bi i osrednji advokat ovu presudu mogao srusiti na bilo kojem civilnom sudu. Da li ce se zaliti preko civilnih sudova? Kazem, covjek njegovih principa treba imati dobro debele razloge da to proguta, da mu okaljaju ime i nanesu stetu koja je nenadoknadiva. Moze li biti da mu je nesto ispod stola obecano (ili mozda zaperijeceno), jer stvarno sumnjam da bi odustao od zalbe na civilnim sudovima, a da je samo razlog da u sljedecu sezonu udje bez opterecenja i vucanja po sudovima. Ja bih pravdu tjerao do Vrhovnog Suda Univerzuma ako postoji.
"..I refused to be a fool, dancing on the string held by all those bigshots." - don Vito Corleone
BMW
Postovi: 35
Pridružen/a: 12 lip 2007, 17:50

Post Postao/la BMW »

sepulctor je napisao/la:
To mi ne zvuči logično. U tom slučaju auto bi bio u konstantnom understeeru. U svakom slučaju me zanima što će S. Michael reći...
Ne bi jer je stražnje krilo iznad zadnjih kotača a prednje ispred prednjih. Zamisli da su teški i lagani uteg recimo. I mislim da se to računa tako da suma momenata i suma sila bude 0.
A ako misliš na ovo kada "prestane raditi" prednje krilo- to je nariktano tako da se to događa samo na ravnom. naravno da to nije sjajno za kočenje ali vjerojtano im se isplati.

BTW Mladene ako se sjećate davio sam vas da iskopate onaj PDF koji je FIA greškom stavila na net. Uglavnom malo sam blesav jer nisam shvatio da sam ja skinuo tu verziju.
Dakle Coughlan je bio plaćen 300-400 k funti godišnje, tajanstveni plin je CO2, ferrari ima nekakav mehanizam za odgađanje kočenja i McL isto samo je McL baziran na ventilu.


Pitanje:
1) Mladene mislite li da je prihvaćanje McL ECU kompenzacija jer je odabran Bridgestone kao solo dobavljivač guma.
2) Zar mislite da bi Ferrari trebao šutnuti Massu? Ja ga osobno ne volim jer mi daje dojam neinteligentnog vozača, a i teško priznaje svoje pogreške.
3) Mladene da li mislite da je možda vaš dojam da je RB bio najbolji sluga MS vezano uz to da je RB vozio kada je Ferrari bio daleko najbolji.
Jer koliko sam ja uspio primjetiti što je auto bolji razlika između različito kvalitetnih vozača su manje, i naravno obrnuto tj. na lošem autu se poznaju vozači.
Avatar
rnrboi
Početnik
Početnik
Postovi: 216
Pridružen/a: 11 lip 2007, 10:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi

Post Postao/la rnrboi »

Mladene, bilo je pitanja o tome kako je Alonso promijenio stil vožnje. A je li Räikkönen promijenio svoj, pa da je isto u neku ruku hendikepiran kao Alonso, i u kojoj mjeri(u odnosu na Alonsa)?
I još nešto.
Kad bi Alonso došao u Ferrari, postoji li ikakva šansa da Massa ode u McLaren? I koliko bi Kimi imao prednosti u odnosu na FA zbog te 1 sezone u Ferrariju?
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Post Postao/la gringo73 »

Gospodine Jergoviću, imam jedno pitanje koje, čini mi se, nije nitko postavio. AKO Alonso napusti McLaren, tko bi mogao doći na njegovo mjesto? Tko bi po vama bio logični izbor?
Zadnja izmjena: gringo73, dana/u 25 ruj 2007, 19:47, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
One and only
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1591
Pridružen/a: 12 srp 2007, 22:01
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari- M. Schumacher
Lokacija: Mostar

Post Postao/la One and only »

Poštovani,

Malo sam čitao o beriliju i pronašao sam da spada u kancerogene prve kategorije (u istoj kategoriji je plutonij 239 i radij, kao i mnogi drugi).
Bilo je pisanja sad da je FIA zabranila taj materijal da bi naštetila McLarenu i sl. Kolko sam ja imao prilike saznati je da je Ferrari uveliko koristio berilij kad je on zabranjen.
Kako je moguće da momčadi u Formuli 1 izlažu svoje uposlenike, mehaničare tako opasnom materijalu, jer su i berilij i njegova jedinjena vrlo otrovni?
slika

Hoću da budem drugačiji, pa stoga neću ostoju staviti na ignore listu :)
Avatar
tvojnov2
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 18 srp 2007, 00:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Gazdu
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la tvojnov2 »

Pozdrav!
Mladene koliko je duga ona startno ciljna ravnina u fujiu,kojim se brzinama po njoj vozi i jeli spada među najbrže i najduže ravnine od svih staza u kalendaru?

Hvala unaprijed na odgovoru
Go reds!!!!!! Go Schumi!!!
registracija
Postovi: 12
Pridružen/a: 13 ruj 2007, 05:45

Post Postao/la registracija »

pozdrav Mladene.
da li postoji neka razlika u tome ko dobije prvi, drugi ili zadnji box od momcadi.
hvala na odgovoru
Nedja
Početnik
Početnik
Postovi: 229
Pridružen/a: 01 kol 2007, 06:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: debenlija

Post Postao/la Nedja »

Mladene shta mislite o Jarnu Truliju, chovek je jedno vreme lepe voznje pruzao u Renou, bolje od Alonsa cini mi se, cak je shta vise koliko se secam pobedio u MOnaku, koja vazi za vozacku stazu, mislite li da mu je karijera mogla biti bogatija josh nekom pobedom ili chak mozhda titulom???

Secam se da ste KOvalajnena na kraju 2006 najavljivali kao vleiku nadu, koja bi trebala da zameni Alonsa, i chini mi se stavljali ste ga kao talenta cak i ispred Hamiltona, da li i sada imate takvo misljenje, i shta se sa njim dogodilo, kada nije ispunio vasa ocekivanja, i mozete li uporediti njega i Nelsona PIkea Juniora???
Izvinite ako sam vam prisio neshto shto niste rekli!

Takodje Mladene ponovio bih pitanje koje mislim da mi je izbrisano, jer i odgvor i pitanje sam trazio i nigde ni traga ni glasa od oba, pa bih vas pitao iako nije direktno vezano za f1, shta mislite o A1 gran priu, nekom kao svetskom sampionatu formula??? I da li to takmicenej josh postoji, ja sam gledao par trka pre nekih godinu dve i mogu reci da sam uzivao, secam se da se Veterstapen napreticao, a bila je milina gledati formule kako proklizavaju u skoro svakoj krivini, kako u svakoj 3,4 blokiraju gume i ostalo....
Zadnja izmjena: Nedja, dana/u 27 ruj 2007, 18:49, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Post Postao/la goran007 »

G.Jergovic,vec drugi temperamentni vozac,tzv.vozac vruce krvi ne pronalazi zajednicki jezik s Dennisom...u cemu je stvar da Alonso i Montoya nisu mogli,a Senna,koji je bio vjerojatno jos temperamentniji,pa mozda i egoisticniji,je s Dennisom ostao od 88-93,te ih je jos i vezalo jedno prijateljstvo...ne djeluje mi bas da su oni dva imali neke teske trenutke,tj.da ga je Ron trpio samo zbog kvalitete,vec da su si bas "sjeli" ko osobe,sto s potonjom dvojicom nije slucaj...Hvala!
Vleki
Test vozač
Test vozač
Postovi: 621
Pridružen/a: 12 lip 2007, 11:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Michaela Schumachera

Post Postao/la Vleki »

molim Vas ako mi mozete dati odgovor na sljedeće pitanje:(može i odprilike, ne mora biti informacija ono 100% provjerena)

Koliki se novci dobivaju za prva tri ili četri mjesta u konstruktorskom prvenstvu?

Primjer:

1. 10kn
2. 5kn
3. 1kn
4. 50 lipa :>>
mp4
Postovi: 5
Pridružen/a: 23 ožu 2006, 19:53

Post Postao/la mp4 »

Je li možda znate od kojeg materijala je napravljena podnica F1 bolida, od čistog drveta ili nečeg drugog. Jedan prijatelj mi je tvrdio kad smo bili na utrci u Belgiji da je to bakelit jer je smrad od ostataka na asfaltu gdje bolid zadere u zavoju Eau Rouge davao po mirisu bakelita.
DTF
Postovi: 29
Pridružen/a: 08 srp 2007, 16:04

Post Postao/la DTF »

Iako ćete razgovarati sa inžinjerom zaduženim za aerodinamiku, priupitajte ga za omjer kočione snage prednjih naspram stražnjih kotača. Jel dok je za potisnu silu značajnije stražnje krilo i difuzor, tj. stražnji dio auta, čini mi se da kočiona snaga većim djelom otpada na prednje kotača, tj. prednji dio auta.
Postoje dvije vrste ljudi; jednima je najvažnije kako izgleda, a drugima istina
formula 1
Postovi: 9
Pridružen/a: 04 kol 2007, 15:30

Post Postao/la formula 1 »

Pozdrav mladene!
Zanima me jeli se mjenjao izgled staze Fuji u odnosu na zadnju utrku f1 koja je vožena tamo davno? I ako nije, jeli moguće da neke momčadi mogu iskoristiti informacije sa staze koje su tada pokupljene, npr. položaj prednjeg ili zadnjeg spojlera kako bi se dobila optimalna konfiguracija bolida za utrku, dakle sto bolje aerodinamičke postavke, ili općenito da li postoji bilo kakva infomacija koja je tada dano prikupljena a mogla bi se možda iskoristiti danas? Znam da je ovo pitanje pomalo smijesno i da je postignut ogroman napredak od tada i da danasnji bolidi izgledaju kao iz neke druge falaksije prema onima od prije 30 godina, ali me zanima ovo pa molim da odgovorite.Hvala!
Avatar
Luky
Postovi: 26
Pridružen/a: 12 lip 2007, 20:54
Navijam za: Nikoga
Kontakt:

Post Postao/la Luky »

Pozdrav Mladene.

1.Koji je vaš komentar na novu funkciju vašeg bivšeg šefa, Matta Bishopa?

2.Koji su, po vama, najbolji F1 novinari

3.Mala usporedba: Lucas di Grassi i Timo Glock, kada će oni stići u F1?

4. Kako komentirate relativno laku adaptaciju bivših F1 zvijezda (Montoya, sada i Villeneuve) na stock car racing. Ja mislim kako su europske trkaće serije jednostavno nemjerljive sa onima u SAD - u i zato nema toliko vozača iz SAD - a.

Hvala
registracija
Postovi: 12
Pridružen/a: 13 ruj 2007, 05:45

Post Postao/la registracija »

Zdravo Mladene
Zasto u prenosima F1 nema kamere iz kacige vozaca kao sto to ima u drugim serijama. Tehnika u F1 je sigurno naprednija. Mozda zbog sigurnosti ali bili su snimci na youtube gdje je kamera postavljena unutar Alonsove kacige i unutar kacige jednog od vozaca BMW-a.

Onboard helmet camera from alonso
http://www.youtube.com/watch?v=k6hGGlmi ... ed&search=


Ovo je kamera iz kacige Robert Doornbosa Champ car
http://www.youtube.com/watch?v=7o_U4mBt ... ed&search=
Zadnja izmjena: registracija, dana/u 27 ruj 2007, 10:18, ukupno mijenjano 1 put.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Bruce je napisao/la:Postovanje Mladene,

evo da vas i ja nesto upitam po prvi put.

Sta vam govori intuicija i sta se to desava trenutno u kuloarima FIA i McM. Naime, shvatljivo mi je da je Dennis zbog prakticnih i "racerskih" razloga i fokusiranja na sljedecu sezonu htio slucaj "closure" i krenuti s cistim racunima u novu sezonu. Medjutim, s druge strane, ako je evidentno, a jeste, da je FIA kaznu izrekla samo na osnovu indicija, onda kako objasnjavate cinjenicu da je Dennis time sto nije isao na zalbu, progutao rusenje imidza tima, rusenje svoje principijelnosti, nanosenje prave stete po ime tima. U redu, ako nece da se zali FIA-i, moguce je da bi ga Mosley jos vise kaznio. Ali, ocito je da bi i osrednji advokat ovu presudu mogao srusiti na bilo kojem civilnom sudu. Da li ce se zaliti preko civilnih sudova? Kazem, covjek njegovih principa treba imati dobro debele razloge da to proguta, da mu okaljaju ime i nanesu stetu koja je nenadoknadiva. Moze li biti da mu je nesto ispod stola obecano (ili mozda zaperijeceno), jer stvarno sumnjam da bi odustao od zalbe na civilnim sudovima, a da je samo razlog da u sljedecu sezonu udje bez opterecenja i vucanja po sudovima. Ja bih pravdu tjerao do Vrhovnog Suda Univerzuma ako postoji.
Morate znati da je Ron Dennis čovjek nevjerojatno snažnih principa, i čovjek koji apsolutno živi za Formulu 1. Vrlo iznutra iz McLarena saznao sam ovih dana da se on nije žalio i neće tražiti pravdu preko privatnih sudova isključivo zato jer ima 60 godina i ne želi u ovoj (posljednjoj) fazi svoje karijere propuštati dane u Formuli 1 i trošiti energiju na druge stvari. Vjerojatno je, da je Dennis mlađi 10 godina, da bi išao do Vrhovnog suda Univerzuma. Većina ozbiljnih ljudi u F1 paddocku je uvjerena da bi na svakom civilnom sudu McLaren dobio eventualnu tužbu (ili kontra-tužbu) i, naravno, Dennis to zna. Ali, u suradnji s upravnim odborom Mercedesa i drugim suvlasnicima McLarena - s jednim od njih sam u kontaktu - odlučio je okrenuti novi list i koncentrirati se na utrke.
Također, bit će zbog toga i nekih dobrih i olakotnih stvari za McLaren u bliskoj budućnosti.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

BMW je napisao/la:
sepulctor je napisao/la:
To mi ne zvuči logično. U tom slučaju auto bi bio u konstantnom understeeru. U svakom slučaju me zanima što će S. Michael reći...
Ne bi jer je stražnje krilo iznad zadnjih kotača a prednje ispred prednjih. Zamisli da su teški i lagani uteg recimo. I mislim da se to računa tako da suma momenata i suma sila bude 0.
A ako misliš na ovo kada "prestane raditi" prednje krilo- to je nariktano tako da se to događa samo na ravnom. naravno da to nije sjajno za kočenje ali vjerojtano im se isplati.

BTW Mladene ako se sjećate davio sam vas da iskopate onaj PDF koji je FIA greškom stavila na net. Uglavnom malo sam blesav jer nisam shvatio da sam ja skinuo tu verziju.
Dakle Coughlan je bio plaćen 300-400 k funti godišnje, tajanstveni plin je CO2, ferrari ima nekakav mehanizam za odgađanje kočenja i McL isto samo je McL baziran na ventilu.


Pitanje:
1) Mladene mislite li da je prihvaćanje McL ECU kompenzacija jer je odabran Bridgestone kao solo dobavljivač guma.
2) Zar mislite da bi Ferrari trebao šutnuti Massu? Ja ga osobno ne volim jer mi daje dojam neinteligentnog vozača, a i teško priznaje svoje pogreške.
3) Mladene da li mislite da je možda vaš dojam da je RB bio najbolji sluga MS vezano uz to da je RB vozio kada je Ferrari bio daleko najbolji.
Jer koliko sam ja uspio primjetiti što je auto bolji razlika između različito kvalitetnih vozača su manje, i naravno obrnuto tj. na lošem autu se poznaju vozači.
1) Nisam siguran. Bio je to javni natječaj FIA-e, i McLaren je dao najbolju (tehničku) ponudu.

2) Ja osobno, kao što možda znate, sutra bih ga zamijenio nekim boljim vozačem. Čak ne zbog inteligencije i nepriznavanja pogrešaka, koliko zbog činjenice da jednostavno nije skroz vrhunski vozač.

3) Da. Barrichello je bio najbolji drugi vozač ferrarija u njihovoj povijesti, i M Schumacher se od toga imao i te kakve koristi. On će vam to prvi sam reći. Moj je princip, inače, da uvijek gledam slabijeg vozača u nekoj ekipi, i po tome ocjenjujem kakv je stvarno njihov auto. Tako, kad Massa leti, to znači da je Ferrari stvarfno u top formi. Isto je bilo i s Barrichellom, s tim da je on jako puno i sam tome pridonio jer je vrlo dobar test vozač.
Avatar
raikkonen
Postovi: 38
Pridružen/a: 22 kol 2005, 21:58

Post Postao/la raikkonen »

Mladene prije nekih godinu ili dvije dana govorkalo se da bi se Ron Dennis mogao povućiiz formule 1 krajem 2008. Koliko je to moguće i šta mislite da bi se u tom momentu desil sa Mclarenom. Da li bi ga kupio mercedes i da li bi ime Mclaren u tom slučaju nestalo iz F1.
McLaren
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

rnrboi je napisao/la:Mladene, bilo je pitanja o tome kako je Alonso promijenio stil vožnje. A je li Räikkönen promijenio svoj, pa da je isto u neku ruku hendikepiran kao Alonso, i u kojoj mjeri(u odnosu na Alonsa)?
I još nešto.
Kad bi Alonso došao u Ferrari, postoji li ikakva šansa da Massa ode u McLaren? I koliko bi Kimi imao prednosti u odnosu na FA zbog te 1 sezone u Ferrariju?
Mislim da su u Ferrariju više prilagodili auto Räikkönenu nego obratno. Ali, da i on je bio dosta hendikepiran, isto nakon promjena s Michelin na Bridgestone gume. Po mojem mišljenju možda nešto malo više nego Alonso, zato jer mi izgleda kao da su u McLarenu bili nešto brži u rješavanju problema.
Nekako mi se ne čini da bi Massa mogao dobro funkcionirati u McLarenu. Ali, u Formuli 1 sve je uvijek moguće.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

gringo73 je napisao/la:Gospodine Jergoviću, imam jedno pitanje koje, čini mi se, nije nitko postavio. AKO Alonso napusti McLaren, tko bi mogao doći na njegovo mjesto? Tko bi po vama bio logični izbor?
Već sam rekao: da sam ja Dennis, sve bih pokušao da dobijem Adriana Sutila. Mark Hughes u Autosportu iznosi nekakvu teoriju da bi to mogao biti i Jenson Button. Osobno, mislim da bi to bilo odlično, ali Button bi se nekako morao izvući iz svog čvrstog ugovora s Hondom.
zokaf
Postovi: 32
Pridružen/a: 22 kol 2006, 22:34

Post Postao/la zokaf »

Mladene pozdrav!

Nađoh ovo na www.index.hr

''Britanske novine News od the World pišu da je Španjolac već pristao na ugovor od 30 mil. eura godišnje sa talijanskom momčadi Ferrarija, a da je sadašnji Ferrarijev prvi vozač Felipe Massa ovaj vikend već pokrenuo pregovore sa momčadi Toyote.''

Ima li istine u ovome?
Ferrari
Avatar
tomidix
Test vozač
Test vozač
Postovi: 734
Pridružen/a: 21 ruj 2007, 15:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa i RF1Team
Lokacija: Prva lijevo...

Post Postao/la tomidix »

''Imam ugovor s McLarenom i ne vidim gdje je tu problem'', odgovor je Alonsa koji će sudeći po toj izjavi ostati i dogodine u McLarenu. ''Pobijedio sam na četiri utrke, borim se za naslov, dakle sve ide vrlo dobro i sretan sam'', uvjerava prvak. ''S inženjerima, s mehaničarima, sa svima sam u dobrim odnosima od početka sezone.''
McLarenov vozač nije mogao izbjeći pitanje novinara o špijunskoj aferi: ''Nemam što kazati. Sve ću reći na stazi. Većina stvari koje su izrečene o aferi i meni su potpuno krive i netočne.''
''Ali, neću svaki dan odgovarati na to što kažu o meni, neću gubiti vrijeme na to'', jasno je rekao Alonso. ''Trenutno sam jako fokusiran na zadnje tri utrke i to je istina'', završio je.
Evo Alonsovog odgovora na prelazak u druge momcadi... Pokusava li samo zataskati prelazak ili stvarno tako misli???

Mladene koje je Vase misljenje o ovoj izjavi???
SIEMPRE FIELES A FERNANDO ALONSO... RF1Team!!!
"Renault will remain his family, we will miss him - but he will miss us!" - Thank you Fernando!
FA: "Renault is a team and a group of people that I will always keep in my heart."
Zaključano