P&O - Studeni 2007

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
novinar amater
Postovi: 9
Pridružen/a: 08 ožu 2007, 00:25
Navijam za: Nikoga
Lokacija: ck

P&O - Studeni 2007

Post Postao/la novinar amater »

Gosp. Jergoviću, zanima me vaše mišljenje o vozačima u momčadima, i momčadima poredanim po jačini za iduću sezonu, po mojoj trenutnoj viziji. po meni postojat će 2 "lige" unutar f1, a odnose unutar "liga" teško je predvidjeti, tako da je ovaj redosljed napravljen po nekoj intuiciji koja ne mora imat veze sa stvarnim stanjem koje ćemo tek vidjet 2008.

1. "liga"

1. Ferrari Raikkonen
Massa

2. Mclaren Hamilton
Kovalainen

3. Renault Alonso
Nelson pq.jr.

4. Bmw Heidfeld
Kubica

5. Williams Rosberg
Nakajima

6. Red Bull Webber
Coulthard

7. Honda Button
Barrichelo


2. "liga"


8.Toyota Trulli
Sutil

9. Toro Rosso Vettel
Bourdias

10. Spyker Liuzzi
(sadašnji) vozač gp2 talijan
(štićenik todta mlađeg)

11. Super Aguri Sato
Schumacher
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

Mladen Jergović je napisao/la:
schuey je napisao/la:nekak sam inspiriran danas za pitanja,pa g. Jergović,imam još dva,

u životu ste upouznali sve moguće ljudi iz formule jedan,sklopili mnoga prijateljstvam,pa me zanima koji je na vas ostavio najveći dojam.

2.dali još stupate u kontakt sa schumijem i raikkonenom i kakve su šanse da mi nabavite njihov autogram(posebno schumijev) ili na koji način da ja dođem do toga?
1/ Senna.

2/ Male. Trenutno, kao što znate, ne idem na utrke. Kad budem opet išao, nema frke.
to mi je životna želja, držim vas za riječ i ako ste u mogućnosti da to napravite bio bih vam beskrajno zahvalan. hvala vam unaprijed za vaš trud(kaj ste to uopće prihvatili kao "obavezu")i kaj ste to razmotrili kao mogućnost.


a sad još jedno pitanje,
dali smatrate da se neki od bivših vozača mogu vratiti u f1 i napraviti nekaj,al pod tim smatram montoyu,villeneuvea,itd. a u krajnjem slučaju i nekog od starijih(mada su male šanse)schumi,mika itd.

p.s. možda ste već odgovorili na ovo,al zakaj vas se senna najviše dojmio?
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
The Greatest
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 907
Pridružen/a: 30 kol 2007, 19:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Alonsa
Lokacija: Gunja

Post Postao/la The Greatest »

Pitanje: Webber ili Coulthard? Po osobnosti i po ponašanju na stazi.
Avanti FER, Avanti!!!
kompa
Postovi: 10
Pridružen/a: 12 srp 2007, 19:41

Post Postao/la kompa »

Pozdrav g. Jergoviću

Zanima me koliko je koja momčad potrošila para ove sezone. Hvala
Avatar
shrkec
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 540
Pridružen/a: 26 lis 2007, 08:27
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Hrv.Zagorje.
Kontakt:

Post Postao/la shrkec »

Gospodine Jergović.
Zanima me da li znate koliko se puta okrene kotač u sekundi kod brzine od 300 km/h?
slika
Porsche je Porsche , a sve ostalo su samo auti!
zizi
Test vozač
Test vozač
Postovi: 603
Pridružen/a: 18 lis 2007, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Post Postao/la zizi »

Mladen Jergović je napisao/la:
schuey je napisao/la:g. m j,
mene živo zanima kakve veze gorivo ima s temperaturom,pogotovo nižom od tih famoznih 10 stupnjeva od temperature zraka? dakle kako je neka momčad mogla iskoristit to kaj imaju hlčadnije gorivo i kako to točno funkcionira. još me uz to zanima dali je itko kažnjen zbog toga u povijesti jer ja prvi put čujem za to pravilo?
Dvije stvari: hladnije gorivo zauzima nešto manji volumen, pa ga stane malo više, što može biti bitno kod strateškog odlučivanja, i važnije, hladnije gorivo omogućuje nešto veću snagu motora.
Ne, još se nikada nije dogodilo da je netko uhvaćen pri kršenju ovog pravila, pa, dakle, nitko nije niti kažnjen.
u brojevima to izgleda ovako:

β (temperaturni koeficijent širenja za promjenu temperature od jednog stupnja) za benzin: 950 X 10e-6 (0,00095)/˚C
ΔT (promjena temperature)
V (početni volumen)

radi praktičnih razloga recimo da su im dolili 100 litara goriva, a da je razlika temperature bila 15 ˚C ( odnosno 5 ˚C više nego je to dozvoljeno)

ΔV (promjena volumena) = β X ΔT x V
ΔV = 0,00095 X 5 X 100 = 0,475 litara

ako su im ulili recimo 80 litara, a nedozvoljena razlika u temperaturi je bila
3 ˚C, tada je dodatna količina benzina slijedeća:

ΔV = 0,00095 X 3 X 80 = 0,228 litara
Avatar
tvojnov2
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 18 srp 2007, 00:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Gazdu
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la tvojnov2 »

Mladene ako je suditi po svim ovim potpisanim ugovorima izgleda da jedino ferrari ima dugorocno zadrzanu postavu do 2010.(Massa i Raikkonen).Mene zanima sta bi se trebalo dogoditi da kimi produzi ugovor s ferrariem na barem jos 3 sezone(novi naslov??).I jel znate jel ima ferrari neke talentirane i perspektivne vozace u pogonu s kojima bi si mogli osigurati vozacku buducnost?
Jos jedna stvar koliko ocekujete od Nelsona Piqueta Jr. iduce sezone jel bi mogao ostvariti bolje rezultate nego recimo kovalainen ove?

P.S. Puno srece s ozdravljenjem

Hvala i pozdrav
Go reds!!!!!! Go Schumi!!!
Avatar
tvojnov2
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 18 srp 2007, 00:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Gazdu
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la tvojnov2 »

Ispricavam vam se zanima me jos jedna stvar je li ikad u ferrariu bilo velikih vozackih rivaliteta?
Go reds!!!!!! Go Schumi!!!
Avatar
Pero Perilica
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 478
Pridružen/a: 04 kol 2007, 10:05
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Croatia

Post Postao/la Pero Perilica »

shrkec je napisao/la:Gospodine Jergović.
Zanima me da li znate koliko se puta okrene kotač u sekundi kod brzine od 300 km/h?
e ovak...
uzmimo da kotač s gumom bolida F1 ima radijus cca. 330 mm(0,330 m)! Brzinu od 300 km/h pertvorimo u brzinu od 83,33* m/s!

Sad izračunamo kutnu brzinu: KUTNA BRZINA=brzina/radijus..., i dobijemo kutnu brzinu od 252,525** radijana u sekundi. Ako znamo da puni okret kotača sadrži 2Pi radijana (Pi=3,1415), onda ovih 252,525 radijana još podijelimo s 2Pi i dolazimo do nepobitne činjenice da se kotač F1 bolida pri brzini od 300 km/h okrene cca. 40 puta!

I sram te može biti kaj ovakva pitanja postavljaš g.Jergoviću! Kaj bi bilo da tvoja profesorica iz fizike sazna za ovo! Sjedi, jedan!

:D
Anything you can do, I can do better!
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

dado je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
Koliko je meni poznato, trenutno u Engleskoj možete kupiti 8 (osam) knjiga o Lewisu Hamiltonu. Ali, za to nije kriv ili odgovoran Lewis Hamilton. Čovjek zapravo upravo ovih dana bježi iz Engleske živjeti u Švicarsku, jer doslovno više ne može otići niti na WC bez da ga netko ne presretne i traži autogram.
Nisam baš siguran da te stvari idu onako kako to neki ljudi zamišljaju, tj. da nekakva agencija isfurava tog dečka i pravi od njega umjetnu zvijezdu. To po medijima ide samo od sebe, i sigurno ne bi trebalo biti razlogom za objektivno sagledavanje njegovih vozačkih sposobnosti (koje su fenomenalne) ili njegovog karaktera (koji je vrlo, vrlo OK).
Brzi uspjeh uvijek izaziva podozrenje, ali u Hamiltonovom slučaju taj je uspjeh rezultat nadnaravno dobrih sposobnosti, pametnih ulaganja (Rona Dennisa), dobrog automobila i čiste inteligencije. Biti zavidan, ili misliti da on nešto od tog uspjeha nije zaslužio po meni je ordinarna glupost.
Ponavljam: netko vam je upravo poklonio Porsche. Jeste li sigurni da ga nećete prihvatiti i voziti samo zato jer netko negdje misli da to baš nije u redu, i da taj Porsche zaslužuje netko drugi?
A ne, ne, ne i ne. Nismo se dobro shvatili. Nemam ja doista na cemu biti zavidan Hamiltonu niti ga mrzit ili prezirat. Ja to promatram iskljucivo kao netko tko prati F1. I nisam ja rekao da se od njega radi umjetna zvijezda vec da njegova medijska prezentacija nije bas u skladu s njegovim trenutnim vozackim umjecem koje je pokazao u ovoj sezoni. Jer od tri kisne utrke sve tri je izletio, jednu je uspio pobijediti, mislim da je Alonso u prvoj polovini sezone dosta pomogao Hamiltonu. To ne umanjuje njegove vozcake kvalitete ali neki njegovi potezi kao npr. preticanje Kimija u Monzi gdje je gotovo izbacio i sebe i Kimija iz utrke a posve bespotrebno jer je imao puno brzi bolid govore da on jos nije bas sazrio kao vozac i da dosta inzistira na samodokazivanju u situaijama u kojima to doista nije potrebno i gdje netko iskusniji to ne bi radio.
Nije mi jasno što hoćete reći: znači, Hamilton u Monzi nije trebao pokušati prestići Räikkönena jer je imao brži auto? Hmmm. Mislim da morate odgledati još nešto utrka prije nego što idete procjenjivati da li je netko nekog ˝gotovo izbacio iz utrke˝.
A ni ovo o nekakvom samodokazivanju mi nije jasno.
Ali, dobro, valjda bolje poznajete Lewisa od mene, pa znate što govorite.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

outlaw je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la: Agresivniji su Alonso, Kubica, Heidfeld, Massa, R Schumacher, Rosberg, Sutil, Sato. Nešto manje Räikkönen.
Nježniji su Button, Hamilton, Fisichella, Coulthard, Trulli, Barrichello.
Moram priznat da me malo cudi ovaj odgovor? Hamilton njezan prema bolidu?? Svako malo zablokira kotac pred zavojem, pretice (skoro pa pravilo) tako da "nadkoci" protivnika, zablokira kotac, baci se u "drift" :lol: itd... Jedini je koji je uspio u sezoni unistit gumu (i to dvije). Ono opravdanje za prvu da je u gumi bio problem je mislim cista muljaza da se malo zastiti "Hamilton ime" i njegove trenutno malo prenapuhane vozacke sposobnosti. Za drugu gumu nema "isprike" (osim "setup", sto mi je li-la).

Kimi do ove sezone je takoder bio daleko od njezan prema bolidu. Vjerojatno i najdalje :) Bar po onome sto mi smrtnici "vidimo".

Usput, jel mozda znate sto je na kraju istina s onim mjenjacem? Ron je izjavio da je greska momcadi, Hamilton "navodno" izjavio da je on kriv, sto je poslije povuceno... Jel postoji neka snimka mozda njegove voznje na kojoj se moze vidjet da li je sto krivo stisnuo ili ne?

Unaprijed hvala na odgovoru i jos jednom pohvale na trudu :klanjanje:
Čini se da je posrijedi hidraulički tilt koji je na trenutak izbacio mjenjač u neutralnu brzinu.
Što se Hamiltonovog stila vožnje tiče, upravo način na koji vozi kad zablokira gumu meni govori puno o njegovom, izuzetno mekanom, stilu vožnje.
(Inače, u Formuli 1 ima jako puno blokiranja guma, samo što ih na TV ne vidimo uvijek, dijelom u 2007. i zato jer je postotak OBC pokrivanja Hamiltonove vožnje bio iznimno visok, pa smo puno više gledali njegov OBC - i vidjeli njegova blokiranja - nego drugih vozača.)
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Re: sezona 2008

Post Postao/la Mladen Jergović »

novinar amater je napisao/la:Gosp. Jergoviću, zanima me vaše mišljenje o vozačima u momčadima, i momčadima poredanim po jačini za iduću sezonu, po mojoj trenutnoj viziji. po meni postojat će 2 "lige" unutar f1, a odnose unutar "liga" teško je predvidjeti, tako da je ovaj redosljed napravljen po nekoj intuiciji koja ne mora imat veze sa stvarnim stanjem koje ćemo tek vidjet 2008.

1. "liga"

1. Ferrari Raikkonen
Massa

2. Mclaren Hamilton
Kovalainen

3. Renault Alonso
Nelson pq.jr.

4. Bmw Heidfeld
Kubica

5. Williams Rosberg
Nakajima

6. Red Bull Webber
Coulthard

7. Honda Button
Barrichelo


2. "liga"


8.Toyota Trulli
Sutil

9. Toro Rosso Vettel
Bourdias

10. Spyker Liuzzi
(sadašnji) vozač gp2 talijan
(štićenik todta mlađeg)

11. Super Aguri Sato
Schumacher
Manje-više OK, premda bih ja sada stavio i Hondu u Drugu ligu. Za vozače je još teško reći budući da će se sve početi otpetljavati upravo ovih dana.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

schuey je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
schuey je napisao/la:nekak sam inspiriran danas za pitanja,pa g. Jergović,imam još dva,

u životu ste upouznali sve moguće ljudi iz formule jedan,sklopili mnoga prijateljstvam,pa me zanima koji je na vas ostavio najveći dojam.

2.dali još stupate u kontakt sa schumijem i raikkonenom i kakve su šanse da mi nabavite njihov autogram(posebno schumijev) ili na koji način da ja dođem do toga?
1/ Senna.

2/ Male. Trenutno, kao što znate, ne idem na utrke. Kad budem opet išao, nema frke.
to mi je životna želja, držim vas za riječ i ako ste u mogućnosti da to napravite bio bih vam beskrajno zahvalan. hvala vam unaprijed za vaš trud(kaj ste to uopće prihvatili kao "obavezu")i kaj ste to razmotrili kao mogućnost.


a sad još jedno pitanje,
dali smatrate da se neki od bivših vozača mogu vratiti u f1 i napraviti nekaj,al pod tim smatram montoyu,villeneuvea,itd. a u krajnjem slučaju i nekog od starijih(mada su male šanse)schumi,mika itd.

p.s. možda ste već odgovorili na ovo,al zakaj vas se senna najviše dojmio?
1/ Sumnjam da bi se od vozača koje ste naveli u F1 mogao vratiti itko, osim možda Montoye. Ali, i za to je vrlo, vrlo mala vjerojatnost.

2/ Senna je bio izuzetan vozač, a kao osoba je bio posve osebujan: inteligentan, intenzivan, nezavisan, samouvjeren, beskompromisan. To je sve lako izražaao u svojim kontaktima s ljudima. Vrlo, vrlo poseban čovjek.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

The Greatest je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
dado je napisao/la:Pozdrav gospodine Jergovicu. Evo, imao bih ja jedno pitanje o Hamiltonu u vise dijelova :-). Cesto sam se tu po forumu prepirao sa ljudima oko Hamiltona i njegovog vozackog umijeca. Meni se kao cini da je McM izgubio naslov prvaka zbog krive procjene Rona Dennisa koji se je vjerovatno dogovorio usmeno sa Alonsom prije pocetka sezone da ce on biti prvi vozac a da Alonso pomogne i na neki nacin odskoluje Hamiltona za sezone koje dolaze. Cini mi se da od tuda dolazi i Alonsova pomoc Hamiltonu u prvom dijelu sezone kada mu je ovaj davao telemerijske podatke. Ali ocito da su stvari krenule krivim tokom i da je Hamilton malo uzeo si previse maha, Ron Dennis je na to blagonaklono gledao ili barem nije primirio Hamiltona i tu su stvari krenule nizbrdo. Kolko se moze i vidjeti iz statistickih podataka Hamilton je osvojio puno vise bodova u prvom dijelu sezone nego u drugom stoga se meni cini da ta Alonsova pomoc i nije bila bas tako beznacajna. S druge strane vrlo brzo je zavladala svojevrsna Hamiltomanija, iako mene taj decko i nije bas nesto odusevio, pogotovo u kisnim utrkama. Od tri kisne utrke pobjedio je u jednoj vozeci trecinu utrke pod saefty carom i vodeci cijelu utrku. A i jedini duel kojeg je imao sa Kubicom je zavrsio u sudaru. Hocu reci, da Hamilton je dobar vozac, covjek koji ce sigurno postati svjetskim prvakom, samo meni se cini da ima jos puno mjesta da Hamilton bitno unaprijedi svoju voznju. Misljenja sam da on jos nije bas potpuni vozac kao sto su Kimi Ili Alonso. I cini mi se da je njegovoj velikoj popularnosti u dobrom dijelu pridonjela skupina ljudi koja se ocito bavi njegovom medijskom prezentacijom. Najocitiji primjer za to mi je izdavanje njegove biografije. Ipak on ima 22 god. i sigurno se nije jedno jutro probudio i odlucio napisati knjigu o svome zivotu. Mislim da je Hamilton malo vise ipak medijski prezentiran kao nepobjedivi vozac, susti genijalac ili sto vec nego sto on to u stvarnosti u biti jest. Barem za sada,barem za ovu sezonu. Eto, izvinjavam se na dugom postu. Volio bih cuti vas obrazlozeno misljenje o Hamiltonu kao genijalcu/antigenijalcu necemu izmedju.
Koliko je meni poznato, trenutno u Engleskoj možete kupiti 8 (osam) knjiga o Lewisu Hamiltonu. Ali, za to nije kriv ili odgovoran Lewis Hamilton. Čovjek zapravo upravo ovih dana bježi iz Engleske živjeti u Švicarsku, jer doslovno više ne može otići niti na WC bez da ga netko ne presretne i traži autogram.
Nisam baš siguran da te stvari idu onako kako to neki ljudi zamišljaju, tj. da nekakva agencija isfurava tog dečka i pravi od njega umjetnu zvijezdu. To po medijima ide samo od sebe, i sigurno ne bi trebalo biti razlogom za objektivno sagledavanje njegovih vozačkih sposobnosti (koje su fenomenalne) ili njegovog karaktera (koji je vrlo, vrlo OK).
Brzi uspjeh uvijek izaziva podozrenje, ali u Hamiltonovom slučaju taj je uspjeh rezultat nadnaravno dobrih sposobnosti, pametnih ulaganja (Rona Dennisa), dobrog automobila i čiste inteligencije. Biti zavidan, ili misliti da on nešto od tog uspjeha nije zaslužio po meni je ordinarna glupost.
Ponavljam: netko vam je upravo poklonio Porsche. Jeste li sigurni da ga nećete prihvatiti i voziti samo zato jer netko negdje misli da to baš nije u redu, i da taj Porsche zaslužuje netko drugi?
Ma kakav Porshe! Mladene, ja sam više za FIĆU!

Pitanje: Webber ili Coulthard
? Po osobnosti i po ponašanju na stazi.
Po osobnosti, Coulthard, sa svojom bistrinom i blesavim smislom za humor. Na stazi je sada Webber nešto brži, premda ne za puno.
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Re: sezona 2008

Post Postao/la Icy »

Gospodine Jergoviću!
zanima me dali sigurno znate da lewis nije kriv za grešku u brazilu, vi se krećete u tim krugovima pa sigurno bolje znate nego mi
pitam zato jer sam čitala u španjolskom tisku(pa zato ne uzimam zdravo za gotovo) da su oni detaljno proučavali i zaključili da je bila lewisova greška
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

kompa je napisao/la:Pozdrav g. Jergoviću

Zanima me koliko je koja momčad potrošila para ove sezone. Hvala
Podaci za 2007. još nisu dostupni. Trebat će pričekati još dva-tri mjeseca.
Avatar
McLarenMercedes
Postovi: 58
Pridružen/a: 23 srp 2007, 23:02
Navijam za: Alonsa
Lokacija: Beograd

Post Postao/la McLarenMercedes »

Mladene, Dennis i Alonso su potvrdili razlaz. Možete li reći kako ste vi za ovih godinu dana videli saradnju Alonsa i McLarena, i da li je puštanje vozača kao što je Fernando da ide dobar potez?

Hvala.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

shrkec je napisao/la:Gospodine Jergović.
Zanima me da li znate koliko se puta okrene kotač u sekundi kod brzine od 300 km/h?
Ah, eto to možete izračunati i sami, sko znate da brutto promjer kotača (dakle, s gumom) iznosi nekih 55 centimetara, a 300 na sat je 83 metra u sekundi.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

tvojnov2 je napisao/la:Mladene ako je suditi po svim ovim potpisanim ugovorima izgleda da jedino ferrari ima dugorocno zadrzanu postavu do 2010.(Massa i Raikkonen).Mene zanima sta bi se trebalo dogoditi da kimi produzi ugovor s ferrariem na barem jos 3 sezone(novi naslov??).I jel znate jel ima ferrari neke talentirane i perspektivne vozace u pogonu s kojima bi si mogli osigurati vozacku buducnost?
Jos jedna stvar koliko ocekujete od Nelsona Piqueta Jr. iduce sezone jel bi mogao ostvariti bolje rezultate nego recimo kovalainen ove?

P.S. Puno srece s ozdravljenjem

Hvala i pozdrav
Kao što znate, Ferrari je kupio i M Schumachera, i Barrichella, i Massu, i Räikkönena. Dakle, oni nemaju nekakav svoj mladi kadar iz kojeg bi birali nove vozače.
Prije 2007. bi odgovorio da je Kovalainen vjerojatno bolji. Sada mislim da je Piquet Junior bar jednako dobar.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

tvojnov2 je napisao/la:Ispricavam vam se zanima me jos jedna stvar je li ikad u ferrariu bilo velikih vozackih rivaliteta?
Da, ali još tamo pedesetih i šezdesetih. I onda je jedina mala frka bila između Laude i Reutemanna 1977.. To bi bilo to.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Piquet20 je napisao/la:
tvojnov2 je napisao/la:Ispricavam vam se zanima me jos jedna stvar je li ikad u ferrariu bilo velikih vozackih rivaliteta?
Evo pomoci cu mladen:
Prije nego sto je Schumacher dosao '96. ferrari nije imao prvog i drugog vozaca (barem ne nominalno). Najpoznatiji rivaliteti su bili oni izmedu Villeneuvea i Pironija; Regazzonija i Laude, itd.
Ja 1982. i ono između Villeneuvea i Pironija ne bih zvao problemom. Oni su, zapravo, bili dobri frendovi sve do Imole, kad je Pironiju nešto puklo u glavi. Dva tjedna kasnije Villeneuve je poginuo, prije nego se cijela stvar stigla razviti.
Između Laude i Regazzonija nikad nije bilo pravog rivalstva. Čak ni 1974. Oni su bili jako bliski. Zapravo, Regazzoni je doveo Laudu u Ferrari na kraju 1973.
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

g.jergović,
evo upravo sad je potvrđeno da alonso napušta mclaren mercedes. i to bez odštete koji bi morao platiti on ili momčad za koju odluči nastaviti voziti. po meni je ta odluka donesena jer dennis je očito neispunio dio ugovora,a teško da bi se odrekao nekoliko milijuna koje bi mu alonso prodajom donijeo. pa me sada zanima vaše mišljenje,kako je do toga došlo i kamo bi fernando mogao otići?
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Re: sezona 2008

Post Postao/la Mladen Jergović »

icegirl_no1 je napisao/la:Gospodine Jergoviću!
zanima me dali sigurno znate da lewis nije kriv za grešku u brazilu, vi se krećete u tim krugovima pa sigurno bolje znate nego mi
pitam zato jer sam čitala u španjolskom tisku(pa zato ne uzimam zdravo za gotovo) da su oni detaljno proučavali i zaključili da je bila lewisova greška
Španjolsku štampu ni u boljim vremenima nije trebalo shvaćati jako ozbiljno, a pogotovo ne sada, u ovim Alonsovim vremenima.
Ništa u životu nije sugurno, ali moji (vrlo vrlo vrlo pouzdani) izvori kažu mi da je bio hidraulički problem s mjenjačem. U utrci i nakon nje Hamilton je bio očajan jer je bio siguran da je on zeznuo stvar, ali kad se auto vratio u Woking, rasčerupali su ga i ustanovili da je bio objektivni kvar.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

McLarenMercedes je napisao/la:Mladene, Dennis i Alonso su potvrdili razlaz. Možete li reći kako ste vi za ovih godinu dana videli saradnju Alonsa i McLarena, i da li je puštanje vozača kao što je Fernando da ide dobar potez?

Hvala.
Ne da je dobar, nego je jedini potez.
Alonso je, po meni, najbolji vozač na svijetu danas, ali kroz ovo vrijeme u McLarenu pokazao se vrlo kompliciranim i ispolitiziranim. Budući da se McLaren vjerojatno želi posvetiti Hamiltonu, za Alonsa stvarno nije bilo mjesta, a niti on sam nije želio ostati.
Da sam ja vlasnik McLarena, pustio bih Alonsa da ode, ali ne bez velike financijske naknade.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

schuey je napisao/la:g.jergović,
evo upravo sad je potvrđeno da alonso napušta mclaren mercedes. i to bez odštete koji bi morao platiti on ili momčad za koju odluči nastaviti voziti. po meni je ta odluka donesena jer dennis je očito neispunio dio ugovora,a teško da bi se odrekao nekoliko milijuna koje bi mu alonso prodajom donijeo. pa me sada zanima vaše mišljenje,kako je do toga došlo i kamo bi fernando mogao otići?
Malko ste požurili sa zaključcima. Vijest veli da Alonso nije ništa dužan nadoknaditi McLarenu. To ne znači da netko drugi to neće platiti. Dakle, vjerojatno je onaj s kojim je Alonso dogovorio suradnju za iduću sezonu sredio kompenzaciju McLarenu.
To je, međutim, samo moja pretpostavka. Vidjet ćemo što je točno po srijedi kad vijesti budu detaljnije.
Zaključano