P&O - 2008

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Sanel
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 925
Pridružen/a: 06 kol 2007, 11:35
Navijam za: Nikoga
Kontakt:

P&O - 2008

Post Postao/la Sanel »

Pozdrav Gosp. Jergoviću.
Evo nadam se da je došlo vrijeme kada ćete moći odgovarati na naša pitanja.

Završila je prva utrka ove sezone pa ja za početak imam nekoliko pitanja, a tiču se pojedinih vozača. Prije svega da mi malo prokomentirate vožnju Alonsa koji je po meni bio fantastičan i izvukao maksimum iz svoga bolida. Isto tako nije mi jasno šta onaj Nelsinho radi u formuli 1? Mislio sam da su loši rezultati na testiranjima slučajnsot ili jednostavno prikrivaju istinu ali ispostaviilo se da nije tako, a danas je bio očajno loš, prolazili su ga kako su htjeli da bi naposlijetku i odustao, nismo vidjeli zbog čega. Onda Kimi. Dvaput je izletio zbog svoje greške što me potpuno iznenadilo. Je li moguće da njegovom, rekao bih surovom načinu vožnje, ne odgovara to što se ukinula silna elektronika? A i djelovao je potpuno atipično za njega. Dugo se vukao iza Rubensa, dvaput izletio, Kovalainen ga navukao na grešku, da bi na kraju i odustao. Ne mogu da vjerujem baš.

Evo, to je to za sada da vas ne zamaram jer vjerujem da će biti puno pitanja. Pozdrav
...kažu čekanje se isplati, vjeruj meni lažu ti,
želiš vidjet kako ne treba, dođi ja pokažem ti...
ivana.zagreb
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2042
Pridružen/a: 23 srp 2005, 15:01
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la ivana.zagreb »

mene zanimaju tri stavri

1)prvo koji se vrag dogodio massi u prvom zavoju?
2)tko je kriv za onaj sudar, massa ili coulthard?
i 3) ono pravilo prolaska kroz crveno....da li su tu promjenili način kažnjavanja? umjesto crne zastave dobi se 10 sekundi....
Ma ja sam Fisico-fan...
"Životni izazovi nemaju zadaću uništiti te, njihova je uloga pomoći ti da otkriješ tko si" BERNICE JOHNSON REAGON
Avatar
zborzic@htnet-dsl
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 22:59
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Eau Rouge

Post Postao/la zborzic@htnet-dsl »

Poštovanje Mladene.
Zanima me šta mislite jeli Kovalainen mogao napasti Hamiltona nakon onih izlazaka SC ili ga preteć priko bokseva.Meni se nekako čini da je pa sam odma pomislio da je tu već dogovoreno ko je prvi, a ko drugi vozač.
bukreka i jogurta
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

Mala obavijest postavljačima pitanja :)

Mladen Jergović, zbog obaveza, još nije u mogućnosti odgovarati na pitanja, pa bih zamolio članove da pitanja postavljaju usporenim tempom, kako bi naš kolumnist mogao što brže nadoknaditi zaostatak.

Hvala na razumijevanju.
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
rooky
Postovi: 53
Pridružen/a: 18 sij 2006, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mclaren mercedes
Lokacija: sarajevo

Post Postao/la rooky »

Molim vas da mi odgovorite kome vozacu po vasem misljenju najvise odgovara zabrana elektronskih pomagala u bolidima jer kako sam vidio na ovoj trci u australiji slabo kome to odgovara fala :p
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Post Postao/la zvjerko »

sale je napisao/la:Mala obavijest postavljačima pitanja :)

Mladen Jergović, zbog obaveza, još nije u mogućnosti odgovarati na pitanja, pa bih zamolio članove da pitanja postavljaju usporenim tempom, kako bi naš kolumnist mogao što brže nadoknaditi zaostatak.

Hvala na razumijevanju.
Ili da bar sačekamo f1 studio popodne jer će na dosta ovih pitanja odgovoriti tamo.
Maestro
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1113
Pridružen/a: 18 sij 2008, 20:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Čapljina City
Kontakt:

Post Postao/la Maestro »

Evo da se i ja prvi put obratim gospodinu Jergoviću, pa evo pitanje. Mislite li da će se Alonso moći približiti s Renaultom ka vrhu i je li vjerujete da će taj novi aero paket koji treba doći na VN Španjolske biti dovoljan za to? I je li po vama Nelsinho razočarenje?

Hvala.
kakav potpis staviti???
williams
Postovi: 10
Pridružen/a: 11 ožu 2008, 16:21

Post Postao/la williams »

Pozdrav našem Mladenu.

Čitam vašu novu kolumnu pa me zanima par stvari. Napisali ste da je McLaren pola sekunde brži?? Meni se to čini užasno puno posebno zato jer je Ferrari Kimija bio uvijek daleko više natankan nego McLAreni?

Kažete da su svi grješili iza Hamiltona rto kao samo on nije, pa ne bi ni Kimi ni Alonso da su imali onako čistu situaciju već su se lavovski morali probijat kroz grid.

Šta vi mislite o ovome?

Unaprjed hvala.
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

g.Jergović
postavio bih Vam pitanje koji su po vana top 5 najnesportskijih poteza svih vremena. (ne mora biti baš 5)

hvala
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Fernando Alonso
Postovi: 82
Pridružen/a: 02 svi 2007, 21:53
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Velika Gorica

Post Postao/la Fernando Alonso »

G. Jergoviću evo bas sam citao vasu kolumnu u kojoj spominjete gresku Fernanda Alonsoa na ovogodisnjoj VN Australije pa bih molio da mi ukazete na koju to tocno mislite posto se ja nesjecam niti jedne, ali mozda sam u krivu?
Avatar
ZL
Postovi: 6
Pridružen/a: 11 lip 2007, 18:41

Post Postao/la ZL »

Pozdrav g. Jergoviću,

pošto su se jučer suci izgleda "pogubili" kod kažnjavanja Rubensa (kasnije je sve ispravljeno - ali kasnije) htio bih Vas zapitati slijedeće:
npr - neki vozač ulazi u boks i već je prešao i liniju koja označava ograničenje brzine....
U tom trenutku desi se incident, pali se obavijest u SC-u koji će izači na stazu i koliko znam pali se i crveno na izlasku iz boxa.

Što da sad radi taj nesretnik? Da li je zapeo u boksu dok se on ponovno ne otvori ili što da radi? Kroz crveno ne smije.
Da li je to samo loša sreća kod SC-a?

Hvala na odgovoru
Avatar
The Greatest
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 907
Pridružen/a: 30 kol 2007, 19:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Alonsa
Lokacija: Gunja

Post Postao/la The Greatest »

Fernando Alonso je napisao/la:G. Jergoviću evo bas sam citao vasu kolumnu u kojoj spominjete gresku Fernanda Alonsoa na ovogodisnjoj VN Australije pa bih molio da mi ukazete na koju to tocno mislite posto se ja nesjecam niti jedne, ali mozda sam u krivu?
Ako ne smeta ja ću odgovoriti.

Mladen je vjerojatno mislio na onu situaciju kada je pri kraju utrke Alonso ostavio malo previše prostora Heikkiju i ovaj ga je obišao.
Avanti FER, Avanti!!!
flying finn
Postovi: 8
Pridružen/a: 03 lis 2007, 08:30

Post Postao/la flying finn »

Mladene pozdrav nakon dugo vremena. Neću vas davit s jučerašnjom utrkom jer ste manje-više sve što me zanimalo razjasnili u Studiju.
Možete malo napisat o ovome što je Mosley izjavio( zamjene bolida među vozačima). Jel moguće da će taj cirkusant dobit novi mandat? Pa ovo je gluplje od one Flavijeve ideje o 2 utrke u jednom vikendu?
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Post Postao/la Igor18 »

Poštovani gospodine Jergović,
možda je prerano za ovo pitanje, prosla je tek jedna utrka, možda ce sve bit malo jasnije nakon iduće, ali jel brzina koju je pokazao BMW realna? Mislim, kubica je bio uz bok Hamiltonu u kvalifikacijama unatoč onoj greški ( goriva su imali tu negdje, podjednako), možemo li očekivati da im budu uz bok tokom cijele sezone, i mogu li pronac brzinu koja im fali u utrci da bi im mogli dostojno parirat, jer vidilo se da je Hamilton lakocom stvorio 10 tak sekundi prednosti nad kubicom.
Michael is faster than you!!
Avatar
raikkonen
Postovi: 38
Pridružen/a: 22 kol 2005, 21:58

Post Postao/la raikkonen »

Mene zanima stvar oko transfera alonsa i Heikija. Kolko je alonso morao platiti mclarnu da ga puste. Sumnjam da je sve bio dogovor i lijep pozdrav. I koliko heike zaradjuje i na kolko je potpisao ugovor.
McLaren
williams
Postovi: 10
Pridružen/a: 11 ožu 2008, 16:21

Post Postao/la williams »

I još jedna mala ispravka gospodine Jergovićiu vezana za novu kolumnu.

Možda ova, 157. po redu, pobjeda McLarena i nije za Rona Dennisa bila najveća otkako je krajem 1980. kupio ovu ekipu, ali jedna od najslađih to svakako jest


In 1980 due to poor performance by McLaren John Hogan, a Philip Morris executive, forced McLaren chairman Teddy Mayer to accept a merger with Dennis' Project Four.
Lijep pozdrav.
Avatar
The Greatest
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 907
Pridružen/a: 30 kol 2007, 19:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Alonsa
Lokacija: Gunja

Post Postao/la The Greatest »

Ako se ovakvi problemi sa Kimijevom vožnjom i Ferrarijevom nepouzdanošću nastave(ne kažem da su za to krivi vozači), da li je moguće da Montezemolo posegne za Alonsom naredne godine? Svi mediji govore o tome. A i Alonso danas izjavljuje da neće trpit' ovakav Renault još dugo. A da ne spominjem da je Jean Todt danas praktički sišao sa vlasti u Ferrariju.
Avanti FER, Avanti!!!
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Post Postao/la Igor18 »

Gosp.Jergović jos jedno pitanje, u danasnjim dnevnim novinama, kojima iskreno ne vjerujem previše piše da nakon debakla u Australiji Ferarri želi vratiti michaela na stazu i da bi se to moglo uskoro dogodit, navodno i u ulozi samog vozača utrka? Ima li tu imalo istine? Makar ne vjerujem al možda vi znate nesto vise o tome.
Michael is faster than you!!
Avatar
10dana
Postovi: 59
Pridružen/a: 20 lip 2007, 12:18

Post Postao/la 10dana »

Mogu li pitati kako to da mislite da renault iz 2005 i 2006 nije bio najbolji ili jednak najboljem bolidu. jer to ste izjavili u svojoj nedavnoj kolumni.
Avatar
-Briatore-
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1498
Pridružen/a: 28 vel 2006, 09:28
Ja sam: Vozač

Post Postao/la -Briatore- »

Mladene, čitam da je Ferrari sve pripremio za dolazak Vettela, tj. da se tim potezom istovremeno rješava Masse (što mi ima smisla) i Alonsa?!? koji je u više navrata pokazao želju da vozi za Ferrari. Pitanje je zašto bi se itko htio rješiti (otepsti) Alonsa, koji je mnogima no.1 vozač, tj. najkompletniji, itd, itd...
#BigBalls
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

Mali podsjetnik za članove koji su zaboravili pravila ovog podforuma:
sale je napisao/la:Kako bismo pokušali održati nekakav red na ovom iznimno popularnom podforumu, od sada će se svi članovi foruma morati pridržavati nekoliko osnovnih pravila:

1. Svaki mjesec otvarat će se nova tema u koju će se moći postavljati pitanja g. Mladenu Jergoviću. Nakon isteka mjeseca, aktualna tema će se zaključati (tek nakon što sva pitanja budu odgovorena), a tema za novi mjesec bit će otvorena.
2. U temama za postavljanje pitanja neće biti dozvoljeno ostavljanje nikakvih komentara na pitanja ili odgovore, stoga će takvi postovi biti izbrisani, osim ako moderator/administrator ne procijeni suprotno.

3. Postavljanje pitanja u zasebnim temama je zabranjeno, stoga će sve takve teme biti izbrisane.

4. Ako neki član želi komentirati dobiveni odgovor, tada će morati otvoriti novu temu s prefiksom "RE:" (npr. RE: Williams vs. Toyota).

5. Ukoliko netko postavi pitanje na koje je Mladen Jergović ranije odgovorio, ostali članovi mogu uputiti tu osobu na stranicu/temu s odgovorom ili citirati odgovor.

6. Postavljenje neumjesnih pitanja je zabranjeno. Molimo članove da se drže područja vezanog uz Formulu 1.


Nepoštivanje spomenutih pravila kažnjava se trajnim ili privremenim isključivanjem s foruma!
Par postova je pobrisano.
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
williams
Postovi: 10
Pridružen/a: 11 ožu 2008, 16:21

Post Postao/la williams »

samo još jedno pitanje za Mladena.
Radi se o Adrianu, vidim Red BuLL pati od manjka pouzdanosti da ne kažem od niza bizarnih stvari gotovo indentičnim onima kada je još bio u McLarenu, isto čitam mnoge forume na kojima pljuju po njemu i Geofu jer su sad kao tek skontali da se radi citiram o "bagri" koja je uništavala McLaren.

Znam da vi imate visoko mišljenje o Adrianu i ekipi pa me zanima vaše mišljenje o svemu ovome.

Hvala još jedamput.
Avatar
The Greatest
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 907
Pridružen/a: 30 kol 2007, 19:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Alonsa
Lokacija: Gunja

Goran Dijaković

Post Postao/la The Greatest »

Molim administratora i moderatore da ne brišu ovaj post ako je moguće.

Moje pitanje za Mladena:

Može li se ikako prići gosp. Dijakoviću i reći da nas jednostavno ostavi na miru?

Naime, dotični piše kolumnu za site velika-nagrada.hr. Ja pretpostavljam da svojom zadnjom kolumnom opet vrši napad na nas i na vas. Ako ovo čita, ja ga molim da nas jednostavno ostavi na miru.

Njegov tekst glasi:

Teško je gledati start F1 u kojem se ne dogodi apsolutno ništa. Naime, ja razumijem da F1 prati i novokomonirana rulja kojoj je to sasvim ok. Ti se ''preseravaju'' po mnogobrojnim forumima. Meni nije, jer sam kroz desetljeća gledao starteve u kojima barem pokoji mladac hoće napraviti neki potez. Ne, ovo, gdi svatko čuva svoje mjesto. U VN Malezije zbila se samo jedna minuta vrijedna spomena. Coulthardu nekaj nije išlo, zaštopao je obojicu a Alonso je imao peh kaj se našao na krivoj strani. Heidfeld je (kao) prošao obojicu i to je bilo to od VN Malezije. (upravo sam postao navijač Liverpoola...). Nadam se da je vam je jasno da je Massa na izlasku. Podsjetit ću na Gillesovog sina koji je rekel da Massa ne može voziti niti ravno. Kao, Kimi je bio puno brži u ''odlučujućim krugovima''.. Ne znam kaj je bilo s Lucom di ''Montemelom'' kad je tokom jeseni ostao kod broja 2. Treba odmah dovesti Vettela ili..e tu bi se morali zapitati..kaj je moguće da trenutno u F1 nema nikoga osim balavog plačljivog Sebastiana, da ga se dovede u Ferrari..?

Nelsino jr. me jako razočarao. No, nije ni njemu lako. Flavio nije ''k.m.'' da bi se Renault pomaknuo od onoga gdje je bio prošle godine. Još je gori. Kaj smo doživjeli... Da bi bilo jasnije. Otac Nelson je bio tri puta svjetski prvak, ali, nešto je uvijek nedostajalo. Naime, uvijek je neko bio brži od njega te godine...Mansell (nikad ga nisam cijenio), Prost (Ayrton ga je našodral), Laffite. Jedno je sigurno, nitko nije potopil toliko komada kao Nelson snr. Barem mu tu moramo odati priznanje. Sva je sreća da je kiša u Maleziji padala ko luda pa smo imali sjajnu utrku. Pravi primjer komentatora koji ofrlje prati F1. ''Kenjati'' tri dana o kiši a ne padne i kap.
Avanti FER, Avanti!!!
Avatar
neocooler
Početnik
Početnik
Postovi: 198
Pridružen/a: 03 lis 2007, 01:48
Navijam za: Nikoga
Kontakt:

Post Postao/la neocooler »

Za Dijakovića mislim da nitko sa imalo pameti nema komentara pošto njegovi tekstovi nemaju apsolutno nikakve veze sa F1

Pitanje za Mladena: U Studiju F1 ste napomenuli kako bi bilo bolje da McLareni nisu bili kažnjeni jer se ovime već naštetilo pravilnom razvijanju utrke pošto je "Big Brother" napravio svoje i kaznio spomenuti dvojac. Zanima me pa zar se ne slažete da je sam njihov postupak, "stajanje" na trkaćoj stazi već poremetio normalan rasplet događaja pošto su Heidfeld i Alonso očigledno zbog toga izgubili određeno vrijeme koje bi ih vjerojatno gurnule na bolje startne pozicije (ovo posebno vrijedi za Heidfelda)? Zar niije ispravno pokušati ispraviti načinjenu štetu na ovoj dvojici vozača, a jedini očiti način koji je meni vidljiv je da se krivci kazne - ili sam u krivu?
"Life sucks but sometimes life sucks goooooood!!!"
Avatar
nina
Postovi: 110
Pridružen/a: 22 ožu 2008, 15:26
Navijam za: Nikoga
Lokacija: doma

Post Postao/la nina »

Pozdrav g. Jergoviću, i evo pitam: Kolike su šanse za ono modificiranje procedure kod kvalifikacijskih utrka o kojem se govori, - zbog sigurnosnih razloga - ili zbog straha da se ista stvar opet ne desi mclarenu.
Australia se neda uvjerit na noćne trke, Malezija je popustila, šta očekivat od Kine i J. Koreje?
Zaključano