Fotici i oprema

Forum za Foto utrku, kutak vaših remek-djela...

Moderatori/ce: Zweki,47

Odgovori
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la red_devil »

Hehehe :D
Dakle, fotografija hobi. Stoga mislim da je ipak bolje ici na neki mid range :) No, ipak sam daleko od pocetnika, te zelim ozbiljniji komad opreme u usporedbi sa starim fotoaparatom. Canon je bio uvod u svijet dSLR-a. Uspio sam se ispraksirati i sa MF. No, da je staklo vaznije od tijela je istina. Imao sam prilike fotografirati sa jacim modelom Canona sa oba objektiva koja sam imao, pa sam neke stvari i sam zakljucio.

E sad, D90 vs D7000. Znam i ja da je D7000 jaci na papiru i mogu to svi reci za real life, ali mi to pretjerano ne znaci kad nisam u ruci imao D90 da sam zakljucim dali se isplati za D7000 dati vise para. ;)

Gledao sam cijene na nabava.net i razlika je onako, ne bas mala :D Bratulić stranice sam sinoc gledao, ali ne vidim cijene, pa pretpostavljam da trebam poslat upit mailom. Ako sam te dobro razumio 8283kn D7000. Hmm, bas me zanima koliko D90 izadje :)


Hvala. :zivili:
.
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Eto čisto za info. ako kome treba, na prodaju je Cokin adapterski prsten promjera 67mm za seriju P. 3 put našerafljen na objektiv, nikakvih oštećenja niti znakova korištenja. ;)

Kontakt na PP.
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Frane
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1198
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 09:02
Navijam za: Nikoga
Lokacija: na tovaRRu
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Frane »

Pozdrav ekipica!
Ja prodajem svoj aparat, pa ako ima zainteresiranih, možete zvati ili se obratiti na PM.
Evo oglasa:
http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati ... as-2187288" onclick="window.open(this.href);return false;
ex ALONSO
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la red_devil »

Iiiiiii :D Pao je D7000 sa 18-105 VR :) Dobih novog neraspakiranog za yebeno manju od lovu od najjeftinijeg u RH.

Prvi dojmovi su da je kvaliteta izrade vrhunska, brzina, odlicno lezanje u ruci.... S tim da cu morat malo vise citati upute jer je dosta drugacije i naprednije od onoga sto je Canon EOS 400D imao.

Evo dvije onako testne, brzinske:
slika slika
.
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Čestitam. Obzirom da si oduševljen izradom... . kako bi tek bilo da primiš pro model u ruke. :biggrin:

P.S. pazi da ne zažališ za grancijom, fototeh ne prizna ničiju garanciju osim njihove. (krepavali su i potpuno novi pro objektivi)
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la red_devil »

Hvala :) A to je sve u usporedbi sa EOS-om, iako je to nizi rang fotica.
Uf, trebao bi mi i prezervativ za pro model, da ne spricam okolo :biggrin: :lol2:
.
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la 47 »

O čestitam red, jako lijepo ;)
slika
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la red_devil »

Red je napravio odlicnu trampu! :D Dao sam bike za Tamron 28-75 i na poklon sam dobio UV filter. To je isti Tamron koji sam imao na Canonu. Sto reci nego da sam prezadovoljan. :D
slika

Ovu sliku sam izradio u A3 formatu i izgleda prebolesno. Koliko se inace slika moze najvise razvuci, a da se pri tome ne vide pixeli?
.
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Primjetio sam da nisi na fotki napravio nešto što bi moglo to "bolesno" pretvoriti u "još bolesnije". No uglavnom s tom rezom možeš ići i do A2. No da budem precizniji možeš ti napraviti i billboard, a ne samo A2. Fotku treba samo uvećati i to je to.
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la red_devil »

Zweki je napisao/la:Primjetio sam da nisi na fotki napravio nešto što bi moglo to "bolesno" pretvoriti u "još bolesnije".
Hmm što točno? Nisam se uopće puno igrao oko slike, malo saturacije i to je to. :D
No uglavnom s tom rezom možeš ići i do A2. No da budem precizniji možeš ti napraviti i billboard, a ne samo A2. Fotku treba samo uvećati i to je to.
OK, tnx :)
.
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Schumy.d »

red_devil je napisao/la:
Zweki je napisao/la:Primjetio sam da nisi na fotki napravio nešto što bi moglo to "bolesno" pretvoriti u "još bolesnije".
Hmm što točno?
To ti neće reći...
Male tajne velikih fotografa. :D

Inače, meni je dobra slika, ali bi pustio tog pesa s lanca za potrebe fotografiranja. :biggrin: 8)
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Moglo se tu još štošta ali mislio sam konkretno samo na oštrinu.

Unsharp mask

slika
slika

Ali dobro, tvoj cilj je vjerojatno bio da provjeriš kakve su fotke iz samog aparata. ;)
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Moja isprika zbog dva posta zaredom, ali... .

... . saga se nastavlja. :biggrin:

slika
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Kenny »

Kad si ga nabavio? jel je bilo neko testiranje?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Pa eto jučer ga nabavih. :biggrin:
Nije bilo nikakvo spešl testiranje, samo ovak regularno iii... . Pa to je perverzija koliko je oštar na f/2.8 a ostalo me ni ne zanima jer kad je na toj blendi toliko oštar, onda ni na manjoj nije niš lošije. E da 47, nije coffee mug. :biggrin:
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la 47 »

haha, nisam ni mislio :P

Pa lijepu artiljariju skupljaš. Valjda će bit i koja slika više, dugo ništ od tebe :P
slika
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Baš naprotiv, tek sad će biti manje. Zapravo uopće neće biti. :biggrin:
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la red_devil »

D300 na bubanj, a neki FF se sprema? :)

Odlicno staklo, i ja bi =P~ :D
.
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

D300 još neće na bubanj. Trenutno sam u lovu na stakla, a kasnije FX, ali nikako prije nego se predstave nasljednici D700 i D3(s). ;)
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Nebrojeno puta sam vidio rasprave i jednako tako sudjelovao u istima kada je pitanje video snimanje s fotoaparatima, konkretno DSLR, te naravno zagovarao da fotoaparat nije kamera. Potaknut tom temom malo sam njuškao po internetu i našao sam jedan doista zanimljiv VIDEO koji zapravo demantira sve zatucane stavove, da ne kažem zabludna uvjerenja kako su DSLRi bolji od kamera, koje su usput rečeno, prvenstveno napravljene za snimanje videa. Jedina prednost DSLRa su vrhunski objektivi, ali biti će vam jasno kada pogledate video da se ta prednost stopi u trenu jer reporodukcija slike je očajna u odnosu na ono što ti aparati mogu kada je u pitanju fotografija. Rekao bih da jedina prednost je cijena, a ostale debate na ovu temu mogu samo u vječna lovišta. ;)

Još jednom link.
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Kenny »

Zweki jel si možda gledo Nikon d5100, jedan frend bi uzmo neki SLR, pa gleda njega, a ja sam malo pogledao i čini mi se dosta sličan sa d90, a ima slabiji objektiv od d90, pa ako znaš nešto o njemu da preporučiš šta je bolje
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Reci cifru do koje je spreman ići i da li hoće isključivo novo ili može i rabljeno.
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Kenny »

do 8000kn bi dao ako je potrebno, on je gledao prvo d5100 jer je nešto jeftiniji, a sad je izašo, a samo nove jer nema u gotovni
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Prvo 6k sada 8k... . koliko na kraju? :biggrin: Uglavnom neka uzme 5100 pa nek vidi vremenom da li je to za njega a onda će se dalje već snaći. Doći će ga manje, a imat će prostora za manevrirati ili eventualno odustati od slučaja zvan fotografija.
Znam da me nisi to pitao, ali čisto ću se izjasniti jer smatram da (recimo to) imam nekog iskustva, pa sam koliko toliko kompetentan. Ako je 100% siguran da ga fotografija zanima više od pukog škljocanja za neke osobne potrebe za koje je dovoljan i kompakt (možda i mobitel), onda neka od*ebe kupovanje tog aparata i skupi novce pa kupi bolji model makar i rabljeni (može sve biti u okviru 8000kn - znam da nema keš, ali nek skupi toliko keša pa će moći i rabljeno). Ako nije ništa posebno ozbiljan oko fotografije i eto čisto tako želi imati neki bolji aparat onda je ok i D5100, ali ako mu ni to nije cilj, onda će neki kompakt do 3000kn biti dovoljan, a sa ostalih 5000kn se napite ko majke. :biggrin:
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Kenny »

a nemam pojma koliko na kraju valjda je 8000 i nemam pojma od kad ga to zanima. Prije par sati me zvao i reko da bi uzeo d5100 samo tjelo i neki bolji objektiv, ali mislim da je to teško, eventualno 18-105 što ima d90, ali neka na kraju sam odluči što želi, a teško ćemo se napit jer se odselio u Rijeku :biggrin:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Odgovori