Fotici i oprema

Forum za Foto utrku, kutak vaših remek-djela...

Moderatori/ce: Zweki,47

Odgovori
Avatar
Frane
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1198
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 09:02
Navijam za: Nikoga
Lokacija: na tovaRRu
Kontakt:

Post Postao/la Frane »

47 je napisao/la:A kupuješ novi objektiv?
pa, 20 je dosta široko, ja imaš onaj 18-50, pa možeš vidjeti i sam. dobar za pejzaže bi trebao biti, da. a obvaj 28-135 onako za svašta, trebao bi biti dobar i za portrete!

ma, kupi ti sebi 18-200 i miran si :D
Ma jedan prijatelj prodaje ta dva, polovna, navodno jeftino ba bi vidija još...

samo ne znam šta bi mi bilo pametnije... jer ne slikan nešto određeno, al ono, kao neke male panorame grada, zalasci sunca, gradovi s ulica i pokoja fotka motora u vožnji, to je ono za šta mi triba
ex ALONSO
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

a koliki f broj ima? a čuj, ovaj drugi je očito malo raznovrsniji. probaj googlat, pa naći neku recenziju ili sl.
slika
Avatar
Frane
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1198
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 09:02
Navijam za: Nikoga
Lokacija: na tovaRRu
Kontakt:

Post Postao/la Frane »

za oba traži pet somova (5000 kuna) a ne prodaje pojedinačno tako da ništa
ex ALONSO
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Post Postao/la Kenny »

Valjda sam pogodio temu gdje se mogu da pohvalim da sam kupio novi fozić tj. svoj prvi.

Sony Cyber-shot DSC-W55
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Post Postao/la Scorpyo »

Kenny je napisao/la:Valjda sam pogodio temu gdje se mogu da pohvalim da sam kupio novi fozić tj. svoj prvi.

Sony Cyber-shot DSC-W55
Jesi, chestitam na dobrom odabiru.
http://Scorpyo.pticica.com" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Pizda im materINA
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Post Postao/la Scorpyo »

And now for something completely different... ;o)

SONY DSLR-A200W dig. SLR fotoap.+stand.ob. (DT 18-70mm F3.5-5.6)+telef.ob. (75-300mm F4,5-5,6) - 5.999,00 Kn
http://Scorpyo.pticica.com" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Pizda im materINA
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

Scorpyo je napisao/la:And now for something completely different... ;o)

SONY DSLR-A200W dig. SLR fotoap.+stand.ob. (DT 18-70mm F3.5-5.6)+telef.ob. (75-300mm F4,5-5,6) - 5.999,00 Kn
Jesi tu ubo ili planiraš ubost?

Ja bi kad se vratim sa ekskurzije mogao ubost nešto bolje :D

Ipak kvaliteta slike na UZ se ne može mjeriti sa dSLR-om :)
.
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Post Postao/la Scorpyo »

red_devil je napisao/la:
Scorpyo je napisao/la:And now for something completely different... ;o)

SONY DSLR-A200W dig. SLR fotoap.+stand.ob. (DT 18-70mm F3.5-5.6)+telef.ob. (75-300mm F4,5-5,6) - 5.999,00 Kn
Jesi tu ubo ili planiraš ubost?

Ja bi kad se vratim sa ekskurzije mogao ubost nešto bolje :D

Ipak kvaliteta slike na UZ se ne može mjeriti sa dSLR-om :)
Planiram, uskoro.....
http://Scorpyo.pticica.com" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Pizda im materINA
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

2red: Baš si lik. :lol: Kaj ti je bilo onda da uzimaš ultra zoom kada sad nakon kratkog vremena planiraš uzeti dSLR? Zar ne misliš da si bespotrebno gubio novac.

@Scorpyo: Svaka čast na odabiru, no osobno Sony-a ne bih uzeo. Bez nekih predrasuda mislim da oni još uvijek nisu kompetentni da naprave nešto opako odnosno vrh kvalitete pošto su oni pred koju godinu tek počeli proizvoditi dSLR, tj. ni to nije njihov orginalni proizvod već prvi aparat A100 je nastao na osnovama Minolte. Prekratko vrijeme da se postigne zapanjujući rezultat.
Testovi pokazuju kako je kvaliteta slike neminovno na strani Nikona i Canona, dok Sony lagano kaska za njima. Istina ima neke mogućnosti koje kod ova dva proizvođača možeš naći tek u boljim i skupljim modelima ili pak moraš recimo za vibration reduction izdvojiti više love ukoliko želiš imati to u objektivu. Je da je zanimljiva ponuda od 2 objektiva za te novce no još uvijek imaš lufta za izabrati nešto drugo u tom cjenovnom rangu.
Samo dobronamjeran savjet. ;)
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

tako je Zweki ;)
Meni nikad Sony ne padne na pamet kad mislim na dSLR. Ovo gore izgleda kao jaaaako dobra ponuda, ali ovo zbog ovog gore što je Zweki napisao, ja bih još razmislio. Najgore je što Nikon i Canon sad rade neke minijature, a ne fotiće!!
Pa ako želiš malo veći, bolji,moraš platiti više. Meni je strašno drago što sam ugrabio d50 prije nego se prestao proizvoditi!
e da, kad smo kod sony-ja, Nikon ima Sony senzor :D

Scorpyo, evo ti još malo cijena ;)

http://www.nabava.net/sony-dslr-a200w-1 ... 3639_p.php
Zadnja izmjena: 47, dana/u 11 ožu 2008, 09:33, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

47 je napisao/la:tako je Zweki ;)
Meni nikad Sony ne padne na pamet kad mislim na dSLR. Ovo gore izgleda kao jaaaako dobra ponuda, ali ovo zbog ovog gore što je Zweki napisao, ja bih još razmislio. Najgore je što Nikon i Canon sad rade neke minijature, a ne fotiće!!
Pa ako želiš malo veći, bolji,moraš platiti više. Meni je strašno drago što sam ugrabio d50 prije nego se prestao proizvoditi!
e da, kad smo kod sony-ja, Nikon ima Sony senzor :D
Ali i dalje je vidljiva razlika u kvaliteti slike. ;)
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Post Postao/la Scorpyo »

@Zweki & 47

Po testovima sa neta, bas i nije vise Nikon u prednosti pred Sonyem (pogotovo ako uzmete u obzir da Nikon koristi Sonyev CCD.....

A ako se uzme u obzir kaj su sve u Nikonu izbacili iz modela D60 da bi bio u rangu sa A200 ipak mi se cini da je A200W bolji izbor. Ako radi nicega drugog onda radi puuuuno veceg izbora objektiva.

@Zweki

Ne bi se slozio sa tobom da Sony nema kompetencije u pogledu SLRova. Nisu oni bez veze preuzeli Minoltu.....

@47

Fala za link, ustedio si mi 300 Kn ;o)
http://Scorpyo.pticica.com" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Pizda im materINA
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

Primjera radi usporedi D80, 400D i A100 pa mi reci što vidiš koji ima više šuma pri 800 i 1600ISO. To je samo jedan od primjera. Sad čekam testove ovih boljih stranica pa da vidimo kako je sada odnos D60 i A200.

http://www.dcresource.com/reviews/nikon/d80-review/

Ako ti nije dovodljno odi u kategorinu D300, 40D i A700. D300 kick ass konkurenciji (je da je najskuplji). ;)
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Post Postao/la Scorpyo »

Zweki je napisao/la:Primjera radi usporedi D80, 400D i A100 pa mi reci što vidiš koji ima više šuma pri 800 i 1600ISO. To je samo jedan od primjera. Sad čekam testove ovih boljih stranica pa da vidimo kako je sada odnos D60 i A200.

http://www.dcresource.com/reviews/nikon/d80-review/

Ako ti nije dovodljno odi u kategorinu D300, 40D i A700. D300 kick ass konkurenciji (je da je najskuplji). ;)
Bojim se da usporedjues aparate koji nisu iz istih klasa.....
http://Scorpyo.pticica.com" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Pizda im materINA
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

Scorpyo je napisao/la: Bojim se da usporedjues aparate koji nisu iz istih klasa.....
jel se meni čini il se ti suprostavljaš Zwekiju Sveznajućem?!
:D
Nikon all the way! Ili, ajd ak baš mora, Canon, zaboravi Sony!
N i C nisu bez razloga najprodavaniji!
slika
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

Scorpyo je napisao/la:Bojim se da usporedjues aparate koji nisu iz istih klasa.....
Svaki koji sam spomenuo je točno u toj klasi. Nisu bezveze zajedno testirani A100, D80 i 400D ili u višoj klasi A700, D300 i 40D. Isto tako sada A200, D60 i (možda ali nisam siguran) 450D bi trebali predstavljati entry-level klasu pa ne vidim kako to da nisu u istoj klasi?
A ono je bio primjer samo zato što još uvijek nema usporednih testova tih aparata.

47 je napisao/la:jel se meni čini il se ti suprostavljaš Zwekiju Sveznajućem?!
:D
Nikon all the way! Ili, ajd ak baš mora, Canon, zaboravi Sony!
N i C nisu bez razloga najprodavaniji!
Ne s*ri. :lol:

Iako ti se moram sad suprostavit tvojoj tvrdnji, anketa u Hrvatskoj izgleda prilično zanimljivo gledajući globalno sve fotoaparate tih proizvođača.

Canon - 22,8%
Olympus - 22,7%
Sony - 18,6%
Fujifilm - 4,8%
Nikon - 1,7%

Nikon je u opakoj manjini, ima tu još dosta parki koje su ispred Nikona no stavio sam značajnije prednosti. Možda da se radi o dSLR aparatima možda bi slika bila nešto drugačija no mislim da je Canon ispred svih i to debelo jer prvo kvalitetom se može nadmetati sa Nikonom, a u korist mu ide to što je uvijek jeftiniji od Nikona koji god rang gledali.

Ne namećem svoje mišljenje nikome samo kažem što sam pročitao, vidio istražio i zaključio. Kao što sam već napisao, samo dobronamjerni savjet ništa više. Da pače ne treba me slušati jer ne bih htio da kasnije netko požali jer me slušao i da glavni razlog bude što se nekome ne sviđa kod Nikona to što mu objektiv sam izlazi van kada ga se okrene prema dole (mislim na one sa većim žarišnim duljinama ali i kod malih može), jer vratašca koja pokrivaju utore nisu baš na razini samog tjela aparata ili tako nekakvi banalni razlozi. ;)
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Post Postao/la Scorpyo »

U svakom slucaju, BUG je najavio za sljedeci broj test entry level DSLRova, pa cu pricekati da vidim kaj oni imaju za reci na tu temu.

Meni je trenutno najjaci razlog za Sonya 2 objektiva koja pokrivaju sve moje potrebe (naravno dok se ne povampirim za ostalim objektivima nakon nekog vremena kristenja ;o) ) po cijeni Nikona D60 sa jednim objektivom.

[EDIT]

Pronasao sam usporedbu D60 i A200, doduse kratku, ali....

http://www.cameralabs.com/reviews/Sony_ ... dict.shtml (Zaskrolaj dolje na malo ispod pola strane)
http://Scorpyo.pticica.com" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Pizda im materINA
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Post Postao/la Scorpyo »

Zweki je napisao/la:...to što mu objektiv sam izlazi van kada ga se okrene prema dole (mislim na one sa većim žarišnim duljinama ali i kod malih može), jer vratašca koja pokrivaju utore nisu baš na razini samog tjela aparata ili tako nekakvi banalni razlozi. ;)
Daj mi malo pojasni ovo, kaj izlazi? Kaj mu hoce ispasti objektiv?
http://Scorpyo.pticica.com" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Pizda im materINA
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

Scorpyo je napisao/la:Daj mi malo pojasni ovo, kaj izlazi? Kaj mu hoce ispasti objektiv?
Ako se sjećaš kad si slikao sa Nikonom od 47, pa kad okrećeš na objektivu kako bi zumirao možeš osjetiti da ide prilično lako. Ustvari toliko lako da kada je na najkraće stavljen i kad ga okreneš prema dole on će polako sam izlaziti van.

http://www.youtube.com/watch?v=BVJjlasZT5c
Zadnja izmjena: Zweki, dana/u 12 ožu 2008, 09:08, ukupno mijenjano 1 put.
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

a dobro, to su manji problemi
:D

a to što je nikon najmanje zastupljen, ja mislim da prodaju uglavnom dSLR-ove, pa eto zato lista tako izgleda
slika
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Post Postao/la Scorpyo »

Zweki je napisao/la:
Scorpyo je napisao/la:Daj mi malo pojasni ovo, kaj izlazi? Kaj mu hoce ispasti objektiv?
Ako se sjećaš kad si slikao sa Nikonom od 47, pa kad okrećeš na objektivu kako bi zumirao možeš osjetiti da ide prilično lako. Ustvari toliko lako da kada je na najkraće stavljen i kad ga okreneš prema dole on će polako sam izlaziti van.

Potražit ću filmić pa ću ti staviti da vidiš. ;)
Moram priznati da se ne sjecam toga, ali vjerujem ti na rijec. To me ne bi smetalo.

A u picicu macicu, sad vise zbilja ne znam koji fotic da uzmem.......
http://Scorpyo.pticica.com" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Pizda im materINA
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

Scorpyo je napisao/la:A u picicu macicu, sad vise zbilja ne znam koji fotic da uzmem.......
Gore je link

Samo ti uzmi Sony, da pače i sam mislim da je dobra prilika s obzirom da dobivaš dva objektiva. ;)
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Scorpyo
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 538
Pridružen/a: 01 svi 2007, 11:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: Dobre utrke

Post Postao/la Scorpyo »

Zweki je napisao/la:Samo ti uzmi Sony, da pače i sam mislim da je dobra prilika s obzirom da dobivaš dva objektiva. ;)
Ma da, ali sam jucer malo kopao po netu, i nasao jedan malo opsirniji test, a tamo navode da se bas i nije proslavio kod slikanja pri visim ISO vrijednostima.......

Doduse, ni D60 bas ne briljira u istim uvjetima. Aaaaaaaaaaaaaaaaa
http://Scorpyo.pticica.com" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Pizda im materINA
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

ma d60 odmah izbaci, to je premalo!!
slika
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

Da veličinom? Ko ti kriv kad ti trebaju ekstenzije. :p :lol:

Evo i review Nikona D60

http://www.youtube.com/watch?v=OjHfqvlDR5o
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Odgovori