Motori

Forum za rasprave o limenim ljubimcima na dva, četiri i više kotača...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Post Postao/la Dr. DJ »

R.I.P.

Jednostavno nebih htjeo biti u koži njegovih roditelja i obitelji...Jer je to prevelika bol...Ja sam izgubio nećaka i zbilja suosječam sa njima!
1982 UCV 1919
Avatar
Chaotic
Početnik
Početnik
Postovi: 176
Pridružen/a: 07 srp 2008, 19:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi Raikkonen
Lokacija: Osijek

Post Postao/la Chaotic »

Moja sućut. :(
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Post Postao/la Walter »

Strašno.Tako mlad momak.Moje saučešće.
slika
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Post Postao/la 47 »

tex, a da ubaciš koju riječ? šta to gledamo?
slika
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Post Postao/la zvjerko »

tex je napisao/la:
47 je napisao/la:tex, a da ubaciš koju riječ? šta to gledamo?
iskreno, nemam pojma. to su bila neka dva coopera parkirana na parkiralištu i nisam mogao da odolim da ih uslikam. ali ako ništa drugo, barem lijepo igledaju :p
Srebrni je prerada kawe vn800, dok je plavi prerada intrudera 1400.
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Post Postao/la Dr. DJ »

Lijepo izgledaju nema šta...Iako nisam baš neki ljubitelj "Čopera =)"
1982 UCV 1919
Avatar
Frane
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1198
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 09:02
Navijam za: Nikoga
Lokacija: na tovaRRu
Kontakt:

Post Postao/la Frane »

ex ALONSO
mclaren - dado
Postovi: 82
Pridružen/a: 06 kol 2008, 14:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Pula

Post Postao/la mclaren - dado »

Dr. DJ je napisao/la:
Realnost je da se na moto susretima mnogo pije...I to me ubija :!:

Prije koji dan je na moto susretu u Semeljcima...Jedna cura 19 godina sjela bez kacige na motor sa jednim dečkom (20 godina) samo da se malo provoza...A on je sa brzinom preko 180 km/h (neki mi kažu i puno veće brojke) (stric mi je bio na uviđaju pa kad ga pitam reći ću točnu brzinu) udario u drvo i poginuli su obadvoje :!:

I to me jebeno živcira kad zbog nečije ludosti i alkohola strada nevin život...Znam i sama je kriva što je sjela sa njim...Ali ja se jednostavno nemogu stim pomirit...

Jer je i moj bratić skoro jednom poginuo zbog toga što mu je poznanik bio alkoholiziran :!:

I nekako se mora stati na kraj da zbog kretena poguibaju nevini ljudi :!:

Sorry zbog OFF TOPICA ali negdje sam morao iznjeti svoje mišljenje...



Ja sam imao okršaj s Ducati Monsterom ove godine ni kriv ni dužan majstor vozio po zadnjem i motor mu pobjegao i evo motora na mojoj haubi, ovaj je odlazio na bikere.

Sva sreća da nikom nije ništa a moglo je bit svašta
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Motori

Post Postao/la Vuksa_KC »



"...well obviously I'm not going to ride a bike, because I'm heterosexual and I don't mind wearing rubber trousers..." :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Motori

Post Postao/la 47 »

hehe, vječna tema. A našao si pravoga da priča o motorima, Clarksonius :biggrin:

i mislim da veli 'I don't like waaring'
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Motori

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ma da, to se može raspravljat u nedogled. Na Fifth Gearu je Needel sa... mislim, gallardom bil sporiji od 999, ali isto tak, za nijanse.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Motori

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ferrarijev motor na aukciji. Ima ih više, napravljenih od strane zaljubljenika, ali ovaj jedini od 'David Kay Engineering'-a ima službeni broj Ferrarijeve šasije, inspiriran Testarossom.

1995 SF-01 M
slika

više na http://www.autoblog.com/2008/12/07/1995 ... auctioned/
Avatar
marko_93
Postovi: 35
Pridružen/a: 11 pro 2008, 19:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren-Mercedes

Re: Motori

Post Postao/la marko_93 »

Evo i moje pile...

slika

Legendarni Tomos :lol: :lol: :lol:
Dobar je motorček...
slika

slika
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Motori

Post Postao/la 47 »

Koji je to model? to nešto novo...al očito stari dobro 49cc automatik agregat :)
slika
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Re: Motori

Post Postao/la zvjerko »

47 je napisao/la:Koji je to model? to nešto novo...al očito stari dobro 49cc automatik agregat :)
A meni je to noviji agregat (sa lamelama na usisu) ... dobri stari sam uspio nabrijati (prije dosta godina) da ide preko 90 km/h uz preinake na mjenjaču jer samo sa više snage je išao oko 70 i vrtio se skoro 10000 a nema mjesta za mijenjanje prijenosnog odnosa sa lančanicima... i najveći problem je bio stati!
Avatar
marko_93
Postovi: 35
Pridružen/a: 11 pro 2008, 19:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren-Mercedes

Re: Motori

Post Postao/la marko_93 »

Fun Sport...a35 mašina..
slika

slika
Avatar
Frane
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1198
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 09:02
Navijam za: Nikoga
Lokacija: na tovaRRu
Kontakt:

Re: Motori

Post Postao/la Frane »

ovo su c/p komentari, tako da ako vidte neka pitanja nemojte obračat pažnju, al ako možete pomoči javite se XD


Odlučiaj san poslušat corkyev savjet da pokušan sam popravit getribu, pa ako uspijen iman štogot para u đepu, a ako ne, tek onda nosit u meštra.

Prvi korak prije rada ne getribi je naravno ispustit ulje. Zato se motor zagrija na radnu temperaturu i nisam moga odolit a da ne okrenem koji đir bez obzira šta je bija koji stupanj iznad nule. malo san ga po selu pokuša uhvatit u par zavoja i stvarno je totalno drugi osjećaj nego na skuteru. Fala Bogu, iman hrpu straha, ali ovo pada u zavoje samo od sebe, di pogledaš tu i ide :D i izađem na pravac, razvlačim treču, prolazi 8-9 tisuča okretaja a nigdi ne čutim da mi se otvara ventil :shock: :shock: ludim :x neče da se otvori, a motor jedva razvlačim na 145 km/h.. beštiman sve živo :x
Vračam se u box (garaža :D ), brat radi đir i kaže da ni on ne osječa ventil, a zakunija bi se na mi je na prvoj vožnji bija otvoren jer san ga točno osjetio kako vuče.

Ništa, ajmo mi pokušat rastavit getribu.
Ulje ide van, sve plastike, skida se deklo, korpa, lamelice i dolazimo do centralne vide kvačila (na druhgoj slici je u sredini), i da ga jebeš ne možeš je odvidat. Tu stajemo, pokušajemo blokirat na sve moguče načine ali ne ide.. možda bi se i uspilo da se blokira na ostale djelove getribe ali je sve aluminijsko p ane želimo riskirati.
slika...slika

ja i brat padamo u komu. Gledamo malo sajle koje tribaju otvorit ventil, centrala malo radi, a druge dvi se uopče ne vrte.. ja lud, inzistiram da otvorimo poklopac ventila, i umjesto očekivane gareži iz poklopca kapa ulje a to s eni pod razno ne bi smilo dešavat... ja lud :x Gledamo ljepoticu, mjerkamo je, pogledamo se i pada odluka: motor i getriba ide doli :D
slika...slika

počimljemo lagano raskopavat motor. Brat skida hladnjak i vatamo se skidanja žica, sajli i ostaloga, Sve pokušajemo upamtit (hehe) i obilježavamo sve što možemo.

Motor zapravo vrlo brzo skidamo i stavljamo na stol.
slika...slika...slika...slika...slika






Motor s getribom po nekakvoj procjeni ima 25-30 kg, plus auspusi malo manje od 10 oba s topom... sve plastike (ukljčujući i rezervar su na podu)... ali me impreisonira jedna stvar.. on s svim plastikama ali bez mašine i getribe koju smo skinuli skupa, i bez oba auspuha spadne s 147 kg na nekih 100 + još koji kg, i onda promislim kako je tek prelagana za vozit natjecateljska verzija koja ima 100 KS i 100 kg.. jebate, stvarno voze perca od motora jer kad bi ga ovakvog spustija na pod dižeš ga s jednom rukom.... p li materina rossiju i ekipi što voze 250 GP motor :D


još par slija za koji dan...
ex ALONSO
Avatar
Frane
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1198
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 09:02
Navijam za: Nikoga
Lokacija: na tovaRRu
Kontakt:

Re: Motori

Post Postao/la Frane »

obečani nastavak...

dakle, tijekom skidanja motora okrili smo još sranja :D
auspuh nije bio zavidan za blokom motora kako treba a sve vide su masne i bilo je dosta ulja pomješanog s prašinom na njemu. Popizdija sam. skidam auspuh, i odvajam top od grane. Prihvačam se bušilice na čiji vrh stavljam nastavak s žičanom četkom i počimljem s ribanjem tj. skidanjem prijašnje boje i svih nečistoča s auspuha. cca oko uru vrimenu ribanja po grani.
slika...slika

Brat se u međuvremenu prima jednog topa. prvo polira oklop od topa pa i sam top. Razlika je dan-noč, Alonso - Yudi Ide, Rossi - ja :D ja se još malo zabavljam s šelnom od topa da malo uhvatim ruku. rezultati su po meni fenomenalni, totalno druga priča, strašno, ja u sedmon nebu :D . polirano je s plavom tj. grubom kredom i nekim filcom koji je stavljen na "fiksnu stajaču" brusilicu. pa kao netko zna kako se može bolje još ulaštit (ako može uopće) samo recite, svaki savjet je dobro doša. (na slici se možda ne vidi najbolje, ali je razlika i za slipca očita, čak se vidi i da su udubine od friževa jako dobro ulaštene i smanjene)
slika...slika

Što se tiče auspuha ima tu još posla. Sad će se staviti mat crni vatrostalni sloj piture (mislim 600+ stupnjeva, to je najviše šta su imali), auspuh če se malo očistit od čađe (lanac pa paljenje, možda se prova i s nekom žicom koja se stavi na bušilicu, al vidjet ćemo još. ako neko ima neki savjet smo nek kaže). Ako bude tribalo, napunit ćemo ga vodom pa vidt dal igdi pušta da se zavari prema potrebi. Uzet će se i vide od auspuha, ali i ostale s motora pa ćemo lipo zapisat na papir i otić u inoxa i kupit sve nove da budu neoštećene i sjajne. I tada bi to trebalo biti to što se tiće auspuha ako se ne varam :D

no prije svega, ovih dana kad budem gori, uzeja san zračni pištolj pa ćemo s njime odvidat onu vidu na getribi pa se tek onda igrati s auspusima.
A kad završimo s getribom i auspuhom, ima tu još posla oko rame :D

pošto me iritira hrpa onih malih friževa po rami, mislija san ramu i vilicu proč s vodobrusnim. kupija san papir gradacije 800, pa 1000, i još 1200. Ovisno o vrimenu, stanju ruke i svega, plan mi je za jednu gradaciju potrošit dan. Nakon brušenja bi triba polirat ramu i vilice, a ako se rama ne bude sjajila, uziman duplo više svagok papira i počimljem od gradacije 600.. ima da se mogu brijat na njoj :D

papa beba :smt050

slika
ex ALONSO
Avatar
Frane
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1198
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 09:02
Navijam za: Nikoga
Lokacija: na tovaRRu
Kontakt:

Re: Motori

Post Postao/la Frane »

skinut je i ona vida šta je stvarala probleme.
Niti mali pneumatski pištolj kojeg smo kupili nije pomogao (4 kg). Odvidan je onim večim u vulkanizera.
slika

nakon toga je bilomalo mučkanja glavom i mozganja kako izvadit sve zubčanike vani, ali se i to uspilo.
slika

problemi:
Birač brzine. Kunj koji hoda po ovin vodilicama može imat mali luft po vodilici (osjeti se pod rukom), ali ovdje na vrhu di je štećenoima nekoliko puta više togla lufta i fali materijala tako da je to problem. Uzroka može više: trošenje materijala, seljačko drkeljanje po brzinama tj lupanje, vožnja na zadnjem ili držanje noge na polugi mjejača. Riješenje je samo jedno: promjena :D :lol:
slika

također imaju dvi vodilice u getribi. Na jednu idu dvi viljuške, a na drugu jedna viljuška. Ove dvi šta su skupa su solidno potrošene, a onda pojedinačna je malo manje. Srećom, samo viljuške su platile jer ona mjesta na koja ona sjeda između zubčanika su dobra i imaju stvarno minimalne friževe.
slika...slika

Nakon getribe su došli i ventili na red. Sva četri ventila su očiščena od čađe, dobro otopljena u tekučine, pomno očišćena i na kraju polirana (što je glađa površina manja je vjerovatnost da će se garež vatat). Kučište također. Sve skupa je zatvoreno i vanjska klapna je sada podešena tako da sada to radi za razliku od prije skidanja istih :)

također, dok su bili skinuti ventili, skinula se i svičica pa se moglo vidjeti čelo i bočne stranice klipa... tra la la laaa (ka ona zvona).... stanje klipa i prstenova je čista perverzija :smt023 stanje klipa je na 95% od savršenstva :) stari (iskusniji) gleda film ulja na stijekama (i bez obzira što je motor stajao tako izvađen i nije radiaj više od tjedna) govori da na stijenkama ima krcato ulja, a i s stanjem svičica je zadovoljan. Dakle stanje je kakvo se samo poželit može :)


e sad, idem se ja budala vatat poliranja rame... ZNAM da je to dugotrajan i mukotrpan proces i sve to... al meni je još teži :lol: Naime, ja san malo brusija papirom (600) i uzmem polirku da vdim rezultat kad vidim tamo di je var sjaji se pre čudno sjano.. o čemu se radi... moja rama preko sebe ima (dvokomponentni vjerovatno) zaštitu aluminija. Ali treba zbilja previše trljanja (za ono doli šta vidite na slici mi je trebalo oko 5 sati jebeno jebenog drljanja, a tu je dosta pristupačno, a skiniaj san cca 100 cm2, znači bar još 20-ak puta toliko :lol: a to je samo skidanje tog sloja zaštite bez minjanja papira prema finije i poliranja XD). Riješenje je grublji papir (ali me je straj da ne urljam u ramu jer ipak je aluminijsko-magneziska tj. mekana je vrlo vjerovatno), gledam počet od 350... no ipak to mi je sve muka, pa me zanima ima li kakva kemikalija koja bi mi mogla skinuti tu zaštitu (napominjem da je vrlo vjerovatno dvkomponentna ako to išta znači prilikom korištenja srestvatj. vjerovatno bi trebalo biti jače) a da mi ne ošteti ili ne reagira na nekakav negativan način s aluminijem?

ovo s slike je ta površina za koju mi je tribalo dobrih 5 h traljanja s papirom 600 (nisma ima manje), i onda san na brzaka polira. Razlika je očita i za slipca s bilim štapon (s time da je ovo polirano samo s plavom kredom a triba je još izvuč s još fiijim papirpm, plavom kredom i purolom, te normalno duže polirat jer je ovo bilo smao letimično), ali mi triba neki odstranivač piture da mi se to brže skine bez posljedica na aluminij, jer ovo je pokora ovako... pa me zanima kakve preporuke imate za skinit ovaj zaštitni sloj?
slika
ex ALONSO
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Motori

Post Postao/la 47 »

a nebi objasnio ljudima šta je to što rastavljaš?
slika
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Re: Motori

Post Postao/la zvjerko »

Ono šta vidim bi bila aprilia rs250 (ista makina, malo stišana od suzukia rgv 250 gamma). Ventil koji spominješ - jeli usis (lamelni ispod karburatora) ili ispuh (nešta kao valjak koji mijenja presjek ispušnog kanala)? Pošto spominješ sajle onda je ispuh - on treba počet se jako otvarati tek na 2/3 gasa. Kod dvotaktnog motora ti je jako važan ispuh (ventil i sam auspuh jer nije slučajno tog oblika i duljine) tako da to drži čisto. Vilice i vodilica u getribi su vjerovatno otišle zbog šaltanja bez kvačila pri punom gasu pa ako voliš tako nešta složi si quick shifter (primitivna verzija ti je obični prekidač paljenja koji okrzneš prstom u trenutku kad šaltaš). Kad ideš skidati nešta sa radilice, mjenjača...nečeg šta se vrti a smeta ti za skidanje - probaj izbjeći zračne pištolje i bilo šta šta radi na udar. Umjesto svijećice stavi bloker (svijećica koja umjesto elektrode ima šaraf ili poluga, koju možeš zašarafati na neki pokretni dio, dovoljno dugačka da neda napraviti puni krug) i otpusti konstantnim pritiskom (grijanje nije naodmet ako su različiti materijali)...puno više savjeta možeš dobiti ovdje jer postoji ekipa luda za 2T...
...nabacao sam zbrda-zdola i ako ti šta pomogne :thumbup: a kad je složiš imaš zverinjalo koje može jako namučiti 600, skoro uništiti!
Puno sreće i baci koji post da vidimo kako napreduješ.
Avatar
Frane
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1198
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 09:02
Navijam za: Nikoga
Lokacija: na tovaRRu
Kontakt:

Re: Motori

Post Postao/la Frane »

zvjerko je napisao/la:Ono šta vidim bi bila aprilia rs250 (ista makina, malo stišana od suzukia rgv 250 gamma). Ventil koji spominješ - jeli usis (lamelni ispod karburatora) ili ispuh (nešta kao valjak koji mijenja presjek ispušnog kanala)? Pošto spominješ sajle onda je ispuh - on treba počet se jako otvarati tek na 2/3 gasa. Kod dvotaktnog motora ti je jako važan ispuh (ventil i sam auspuh jer nije slučajno tog oblika i duljine) tako da to drži čisto. Vilice i vodilica u getribi su vjerovatno otišle zbog šaltanja bez kvačila pri punom gasu pa ako voliš tako nešta složi si quick shifter (primitivna verzija ti je obični prekidač paljenja koji okrzneš prstom u trenutku kad šaltaš). Kad ideš skidati nešta sa radilice, mjenjača...nečeg šta se vrti a smeta ti za skidanje - probaj izbjeći zračne pištolje i bilo šta šta radi na udar. Umjesto svijećice stavi bloker (svijećica koja umjesto elektrode ima šaraf ili poluga, koju možeš zašarafati na neki pokretni dio, dovoljno dugačka da neda napraviti puni krug) i otpusti konstantnim pritiskom (grijanje nije naodmet ako su različiti materijali)...puno više savjeta možeš dobiti ovdje jer postoji ekipa luda za 2T...
...nabacao sam zbrda-zdola i ako ti šta pomogne :thumbup: a kad je složiš imaš zverinjalo koje može jako namučiti 600, skoro uništiti!
Puno sreće i baci koji post da vidimo kako napreduješ.
faco :thumbup:

A koji je tvoj nadimak na motori. hr? MOj nadimak je Frane_ST. Da pratim tamo onaj topic o RS-ovima i 500 2t pilama :)
Da to je ljepotica i zvjer zvana Aprilija RS 250 :) Ista makinja je ka u Suze RGV 250, ali nije prigušena, nego dapače, bolja je nego u suze jer je aprilija ubacila svoje struje i elektrinike o kojoj rgv može samo sanjat ;)

Ventili se otvaraju na 8 100 okretaja. Motor ima u V pod 90 stupnjeva cilindre i za svaki cilindar ima po dva ventila. navodno nakon tih početnih 8 100 ventili se po fazama otvarju još dva puta ali to mi nije provbjerena informacija i ne znam o kojim okretajima se radi. No imao san rastavljeno kučište ventila (pošto sam sve čistio, a ventile triba čistit svako 4 ili 5 tkm, nisam točno siguran sada) pa sam vidio da se ventil otvara do jedne granice, i tek onda dodatno trebaš povuč klapnu da se otvori do kraja.

Naravno da je auspuh iznimno važan, zapravo on je vrlo vjerovatno najvažnija komponenta u dvotaktnih motora zbog rezonancije. S vremenom se nadam da ću uzet taygu, tj. zamjenski sportski auspuh.

Ovi djelovi getribe su najvjerovatnije otišli iz par razloga, ima više teorija. Vožnja na zadnjem, šaltanje bez kvačila, seljačko lupanje po mjenjaču, držanje noge na polugi brzine, a i opče poznata stvar je da ako na motoru ode neka brzina da je to uvjek druga jer ona prenosi najviše snage i najviše se razvlači i svako stajanje i ubrzanje prelazi preko te brzine.
Što se tiče quick shiftera, mozgao sam i to hehe :D Quick shifter se ima kupit za nove motore i dođe u paketu s total komanderom, ali to je za 4T motore, a i quick shifter ti nemože iči na motore s karburacijom (a moj ima karburatore) ;) . uz to, quick shifter nema smisla s prekidačem, lakše mi je namistit da mi kuplug odvaja pri vrhu pa samo malo liznut prstima kvačilo nego sitskat prekidač... neprirodno je. Ali, mislim da ču okrenuti mjenjač, tako da neče biti standarno kao što imaju svi motori (prva doli, ostale gori) nego kao u moto gp motora (prva gori, ostale doli) :D

napravili smo bloker za skinit ovu vidu što je zafrkavala na mjenjaču. vida se nemože odvidat drugačije nego pneumatskim pištoljem ;) pokušavali smo na sve načine ali nije išlo, nego smo napravili bloker i stavili di ide glavni lančanik za lanac i s druge strane veliki zračni pištolj i u seknd je sišlo dolje. Doduše u louisa ima naručit bloker baš za to, košta 25 eura, no skidam sada i nadam se da neču još dugo tako da ne treban davati pare na to :) a neke stvari ne opuštatš na konstantni pritisak več na udar (recimo svječicu i sl.)


Da čuja sna svakakve priče da bi i šestice tribale padati.. fazer možda ali R-ovi ni slučajno, osim ako ja nisma neki talenat a taj drugi vozač totalni debil.. ali treba to znat opako dobro vozit, a ja baš ne vjerujem u te priče, al dobro...


ps... ovo su bile prve slikice prija rastavljanja. Ja po prvi puta vozim motor, i to svoj motor, i to ne bilo kakav nego repliku GP 250 brutalnog cvaje (dvotaktni 2Tmotor)... nakon pet godina sanjanja o motoru :D

slikaslikaslika
slika slikaslika


ugl. sad se motor slaže a plan je ovo lito iskušati ga na GRRobniku [-o<
Zadnja izmjena: sale, dana/u 07 sij 2009, 22:40, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: spojena su dva posta u jedan
ex ALONSO
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Motori

Post Postao/la 47 »

haha, osmjeh se vidi preko kacige! Strašno mi je drago da si napokon upiko motorić ;)

Izgleda super, a sigurno tako i ide! Dođem ja na Grrobnik kao službeni fotograf!
slika
Avatar
Schumy1
Test vozač
Test vozač
Postovi: 649
Pridružen/a: 27 svi 2006, 19:17
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher_Massa
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Motori

Post Postao/la Schumy1 »

Pozdrav svima,

nije me dosta dugo bilo na forumu i ono idem bacit oko malo na forum konačno i odma vidit šta ima novog pod "motori ", i gledam prvo slike sa ove zadnje stranice i vidim mašina od rs 250 i mislim si pa neće valjda frane s tim na skippera,lol.

Uglavnom svaka čast, čestitam na kupnji i čuvaj i pazi taj motor ko oko u u glavi jer se takve mrcine više ne proizvode.a i drago mi je što si se konačno dočepao pravog motora.

i daj malo više informacija o rs-u, koja je god. ak se smije znat kolko si para dao za njega, itd...
Zadnja izmjena: Schumy1, dana/u 08 sij 2009, 18:56, ukupno mijenjano 1 put.
slika


Schumy 4ever!!!!
Avatar
Frane
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1198
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 09:02
Navijam za: Nikoga
Lokacija: na tovaRRu
Kontakt:

Re: Motori

Post Postao/la Frane »

Hvala Vam na lipin i dorbim željama :) :) :)
47 može, samo ti dođi, kao nagradu dam ti autogram haha :D

Motor je 98 godište, plačen je 2 300 eura, neregistriran je.
Iskreno, u kupnji i nisam prošao nešto baš najbolje. Gume su po modelu i marki dobre na njemu, ali su tvrde kao kamen, ispucale i nikakve, ipak imaju 7 godina, a to je staro i da se na autu drže a kamoli na motoru di su gume najvažnija komponenta. Gume će se mjenjati, a vidjet ću još kako če ići izlazak na grobnik tj koliko ču mekane gume uzeti.
Pločice i ulje u kočnicama ja mjenjam čisto iz psiholoških razloga, iako bi morao uskoro i oba prednja diska pormijeniti. Lanac je katastrofa, kao i prednji lančanik, dok zadnji je još okay. Ali sve če se promijeniti u kompletu, s time da ide didov zlatni lanac i da če umjesto željeznog nazat iči aluminijski lančanik, tako da se malo olakšamo rotirajuče mase (desetinka po desetinka :biggrin: :biggrin: :D ).
Ostalo je okay. Ima poput isfrižane desne plastike, štipe od kočnice i tako to, ali to ću s vremenom riješavati jer nisam bogatun :D Fala Bogu klip je u savršenom stanju :) na plastikama se vide detalji, malo izbljeđena boja.. vidi se da je motor korišten, jbg. ipaksada broji 11 godinu tako da je to ipak normalna stvar ;) s vremenom (orginalne će inako nadam se zamjenit zamjenski olopi za stazu :D ) ćemo i te detalje dotjerati,.. treba para za to...
Upravo sam kupio neke zamjenske vide, matice i šajbe tako da sutra idem naselo malo razveselit moju ljubav s malim znakovima pažnje :) također sam uzeo i sredstvo za skidanje zaštitnog laka s rame pa ćemo vidjeti kako funkcionira, a nadam se da će djelovati jer bi mi to xxxxx puta olakšalo posao poliranja, sačuvalo zdravlja, živaca i svega ostaloga hehe :)

a sad, ove citate i podatke sam izvadio iz nekih posuđenih časopisa, pa kao koga zanima :)
Moto puls br. 14, godina 1998.
citati iz testa aprilije RS 250 by Vale Rossi.

"Pa to je lako!", uzviknuo je odmah nakon što je sjahao s motocikla. "ide mnogo sporije, ali sve u svemu i nije toliko drukčiji od mog novog motocikla." Odmah zatim nastavio je pomalo nestašno. "Mislio sam da će biti mnogo gore, znaš!" Vale je takav kakav je: bez dlake na jeziku govori vrlo spontano. Njegova spontanost nas ponekad i zatekne. Tako je na primjer kod kretanja rekao "kako se samo lako kreće s ovim RS-om", a odmah zatim zaurla prema svome šefu Brezziju: "Rossanooo! Hoćeš li mi napraviti ovak motocikl?"


...Odmah je jasno da je rođen na stazi. Za to svakako zasluge ima !Ciao" Peliyyoni, odgovorna osoba ya rayvoj u Apriliji i afirmirani voya; tima Sport Production (dva puta mu je zamalo izmakla titula prvaka italije* . Upravo je on pogodio narav ovoga RS 250. Mnogo sati utrosenih na stazi Grobnik kraj Rijeke, u potrazi za optimalnim pode[avanjem, dalo je vrlo konkretne reyultate. Na stazyi RS vozacu pruza velika zadovoljstva. Vrlo brz silazak u zavoj, kroz zavoj prolazi odlucno i tocno izlazi iz odredenje putanje........


400 metara prelazi za 12,48 sek s izlaznom brzinom od 174.5 km/h Smile

Iz dvi revije spojeno skupa ocjene su ovakve:
Prednosti
-kvaliteta okvira
-visoke prefomanse
-precizan mjenjač
-ovjes
-snažne kočnice
-stabilnost
-pnašanje na stazi
-maksimalana snaga
-kvaliteta komponenti
-podešavanje stražnjeg ovjesa

Nedostatci
razmak između 1. i 2. brzine
-visoka potrošnja goriva (u oba časopisa se to spominje XD )

max brzina je 208 km/h pri 12.200 ok/min (a ne bi se smilo iči preko 12 000 okretaja) (na brzinomjeru piše 227)
težina je 148.8 kg (76 naprid i 72.8 straga)
potrošnja po gradu je 9.1 l, pri 130 km/h je 8 litara, max potrošnja je 11.1 litara

Dijagram je jako zanimljivo pogledati. Max snaga i max okretni moment se preklapaju indentično nakon 11 000 ok/min, a iza topg broja krivulja pada. ventil se otvara na 8 100 ok/min

snaga na kotaču je 62.29 ks na 11 100 ok/min
snaga na radilici je 68.27 ks na 11 100 ok/min


(ps. fala sale na spajanju postova)
ex ALONSO
Odgovori