Motori

Forum za rasprave o limenim ljubimcima na dva, četiri i više kotača...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Motori

Post Postao/la F1NAC »

Ove tanke gume odiza :biggrin:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Motori

Post Postao/la Cuky »

a čuj, ne planiram se trkati sa njime :D a i 15KS nije neka snaga da su potrobne ogrome gume da se iskontrolira
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Motori

Post Postao/la Cuky »

Ispalo na kraju da se isplatilo čekati cca godinu dulje nego što je bilo prvotno zamišljeno. Umjesto R125 tu je R3, ovo su mi fotke poslali prekjučer kad je stigla, a u ponedjeljak idemo obaviti "svečano preuzimanje"
slika
slika


PS: @Finac
Vezano za onaj komentar o tankim gumama otraga na R125... zanimljivo je da su na njoj gume naprijed 100/80-R17, a iza 130/70-R17, a recimo na Moto3 strojevima gume su naprijed 95/75-R17, a iza 115/75-R17

Nisam imao pojma da tako male gume imaju u Moto3 :shock:
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Motori

Post Postao/la F1NAC »

Pomalo s tin ćo. Pamet u glavu :D. Fin strojcic
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Motori

Post Postao/la Cuky »

A nemam ni di pretjerat... ili je usko, loše i naseljeno kao kod mene ili je sve krcato kamerama i radarima kao na magistrali :D A i ne želim iskušavati mogu li se poput Marqueza popesti natrag bez stajanja ako mi prednji otkliže :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Motori

Post Postao/la Vuksa_KC »

Dođi na Grobnik da se igramo.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Motori

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 13 lip 2019, 22:18 A nemam ni di pretjerat... ili je usko, loše i naseljeno kao kod mene ili je sve krcato kamerama i radarima kao na magistrali :D A i ne želim iskušavati mogu li se poput Marqueza popesti natrag bez stajanja ako mi prednji otkliže :D
Ma lako za tebe.... Drugi oko tebe su sad malo veća opasnost kad si na 2 kotača :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Motori

Post Postao/la Cuky »

to sam primjetio.... zadnja 3 tjedna vozim se na frendovom mt07, posudio mi ga da se vozam dok on ima nekog posla pa ne stigne. Uglavnom, primjetio sam da dok sam na dva kotača moram osim za sebe često puta misliti i za druge. Nekoliko primjera:
1. žena se uključuje u promet nakon što je stajala pored ceste gledajući udesno u vrt nečije kuće
2. Ledo kamion pretiče iako mu ja svojom trakom idem u suprotnom smjeru
3. izlazak iz sporedne ulice meni u put jer "ja sam jači, ti ćeš se sklonit"

al bez obzira na takve situacije, bio sam u ova 3 tjedna na mjestima tu na otoku za koja sam znao samo iz priča jer mi se autom nije dalo gurat do njih. Tako da ima i do rih strana :)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Motori

Post Postao/la F1NAC »

Ma znam. Sad po ljeti si kralj ovako vozat se po ovoj toplini. I mene privlaci al poznavajuc sebe vjerovatno bi se ubio negdje :D bolje imat grip na 4 kotaca :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Motori

Post Postao/la Cuky »

Ja se čak divim sam sebi kako se znam iskontrolirat. Nekidan se vozim na frendovoj MT07 i pretekne me lik na Panigale V4... ja odvrnem gas da ću za njime i popustim ga i mislim sam sebi "nije tvoj motor, početnik si... neka on juri"

A što se topline tiče, ja sam po pitanju znojenja prava fontana kroz ljeto. Ali na motoru, u jakni, kacigi i svemu skupa je čak i ugodno. Problem je ako moraš dulje stajati jer onda vani toplo, motor ispod tebe na 90+ °C, a zrak ne cirkulira oko tebe. Jedino sam morao kupiti podkapu jer mi je iskreno lakše nju oprat nego unutrašnjost kacige.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Motori

Post Postao/la Vuksa_KC »

Cuky je napisao/la: 14 lip 2019, 15:23 Ja se čak divim sam sebi kako se znam iskontrolirat. Nekidan se vozim na frendovoj MT07 i pretekne me lik na Panigale V4... ja odvrnem gas da ću za njime i popustim ga i mislim sam sebi "nije tvoj motor, početnik si... neka on juri"
Nejde vjeruj mi ni protiv GT2RS-a na stazi s Meganeom...i to dok ga hladi :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Motori

Post Postao/la Cuky »

Evo moja jurilica stigla doma. Prvi dojmovi su da je puno glasnija nego što se to dalo iz brojnih "review" i "first ride" videa zaključiti. Čak je i glasnija od MT-07 kojeg sam zadnjih cca mjesec dana vozio. Također, vrlo živahan motorić je... mnogi testeri kažu da ispod 7.000-8.000 rpm slabo vuče, možda je to čak i istina u usporedbi sa većim okretajima, ali ja moram priznat da jako lijepo cimne kada se naglo zavrne gas. Trebat će još malo pričekati da vidim kakva je u punoj snazi, prvih 1000km piše da nije preporučljivo prekoračivati 6.000 rpm (max je na 12.500)


Evo i par slikica
slika
slika
slika
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Motori

Post Postao/la zonelsk »

Pa dobro - do kraja vikenda si vec na par k.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Motori

Post Postao/la Cuky »

a moram štedit kilometražu... tu kod nas na moru je pravilo "kakvi te slobodni spopali u sred sezone?", a na 1000km mora na servis...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Motori

Post Postao/la F1NAC »

Fin bolid. Puno sretnih km =D>
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Motori

Post Postao/la Cuky »

Evo baš sam prešao 2000km sa njom i mogu reći da sam prezadovoljan, zapravo sam dobio više nego sam očekivao i iz tog razloga teško mogu naći zamjerke :D

1. servis sam odradio, bio je nešto sitno skuplji nego li sam očekivao, ali opet podnošljivih 670kn.

Nakon toga sam odradio dvije vožnjice... jedna do Zadra, jedna gore u planine preko vratnika na cca pola puta između Otočca i Gospića pa natrag. Sad kad budem na godišnjem planiram još malo dulju rutu, dvodnevni izlet do Ljubljane i natrag. A poslije ćemo vidjeti. Jednostavno uživam vozeći se, a na motoru mi put ispadne puno jeftiniji nego autom. Prosječna potrošnja nakon 2000km je okruglih 3.0 l/100km, i to usprkos tome da se nakon "razradnog perioda" od 1600km slijedećih 400 uredno vrtila i do blizu crvenog. Snage za povući uzbrdo, pretjecati pa čak i sa putnikom na stražnjem sjedalu ima na pretek i još uvijek ni ne pokušavam do maksimuma (jednostavno, ceste nisu za to i ne želim riskirati previše).

Ako moram naći jednu zamjerku to bi bile kočnice. Nisu slabe, da pače u 2-3 navrata kad sam morao naglo stati su posao odradile kako spada. Problem je što ih je malo teže dozirati jer ili su labave ili grizu jako. Doduše, čitam da se to može prilično popraviti ako se gumene cijevi zamijene onima u čeličnom plaštu te ako se stave malo kvalitetnije pločice. Pa ćemo i to isprobati kad te komponente dođu na red za promjenu.

BUMP:
Zaboravih spomenuti da planiram uskoro sa kolegicom bikericom 2-dnevni izlet do Ljubljane... dogodine onda vjerojatno 2-dnevni izlet do Sarajeva... a nakon toga ako se odvažim na Grand Tour Stinica-Budva-Podgorica-Priština-Beograd-Novi Sad-Osijek-Zagreb-Stinica
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Motori

Post Postao/la Cuky »

Kawasaki nakon 30 godina oživljava ponovno Ninja ZX250R... mali 249cc motorčić sa 4 cilindra umjesto danas uobičajenih dvocilindraša u toj klasi. Izgledom podsjeća na ZX6R, a 249cc redni 4-cilindrični motor bi se, po nagađanjima, trebao vrtiti blizu 20.000 okretaja u minuti i razvijati oko 60KS. Uz to, naspram ostalih motocikala u svojoj klasi (Ninja 300, Ninja 400, Yamaha R3, Honda CBR250R, KTM RC390) biti će krcat elektronimom kao velika 600cc ili 1000cc braća. Traction Control, 3 moda odaziva na gas, ABS, quickshifter...
Cijena prava sitnica... za US tržište se spominje oko 9500$ (za usporedbu moja R3 je bila 5200$). U SAD-u su cijene izražene bez poreza jer kod njih svaka država ima različite stope. To bi značilo da kod nas, kad se doda PDV i marža prodavača, cijena ispada 80.000+ kn.

slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Motori

Post Postao/la popeye »

uvek sam se pitao sto Kavasaki ne udje u Motogp. a u SBK su.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Motori

Post Postao/la Cuky »

Realno, u MotoGP nikad nisu briljirali. Od kad je MotoGP zamijenio 500cc klasu njihov najbolji rezultat je bio 6. mjesto (kao konstruktor) 2005. godine. U tih nekoliko godina (2002-2008) imali su 0 pobjeda i samo jedan podij, 3. mjesto na VN Japana koje je ugrabio Shinya Nakano

S druge strane, zadnjih nekoliko godina su dominirali u WSBK. Ove godine Ducati je žarko želio uzeti tu titulu da su čak prošle godine izbacili ograničenu seriju Panigale V4 RR koja ima aerodinamička krilca kako bi ta ista krilca mogli homologirati i koristiti u WSBK.
slika

I krenulo je super po njih: Na prva 4 vikenda Bautista je uzeo pobjede u obje vikend utrke te pobjedu na sve 4 superpole utrke (koje se boduju po sistemu 12-9-7-6-5-4-3-2-1). No nakon toga se Kawasaki opet zahuktao i ostale su još 3 utrke u Katru (R1, R2 i Superpole utrka), a Rea na Kawasakiju ulazi u taj zadnji vikend kao prvak. Moguće je ugrabiti još 62 boda (2x25 za utrke + 12 za superpole utrku), a Rea ima 141 bod prednosti.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori