noviteti

Forum za rasprave o limenim ljubimcima na dva, četiri i više kotača...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: noviteti

Post Postao/la 47 »

zašto? zato što stavljaju dizel u kejena?
slika
Avatar
MP4don
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1004
Pridružen/a: 01 ožu 2008, 11:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren - Mercedes
Lokacija: Paragon

Re: noviteti

Post Postao/la MP4don »

Sramota što se sve ne radi za lovu... neke stvari ne bi trebalo mijenjati... Tko može kupit takav auto mislim da mu nije najbitnija potrošnja... ;)

Ono, jednog dana Mustang diesel... LOL
...::: // Hamilton United \\ :::...

Ti koji ovo čitaš, odi zuri u sunce ili tako nešto!!!

DOKAZ DA JE SCHUMY LEGENDA:

http://www.youtube.com/watch?v=Y2J_zxn6Sts" onclick="window.open(this.href);return false;

LOL
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: noviteti

Post Postao/la schuey »

MP4don je napisao/la:Sramota što se sve ne radi za lovu... neke stvari ne bi trebalo mijenjati... Tko može kupit takav auto mislim da mu nije najbitnija potrošnja... ;)

Ono, jednog dana Mustang diesel... LOL

joj kaj a kad je izašo prvi subaru dizel i to boxer verzija niko se nije bunio,pa ista je stvar ko ima za taj nebi se trebo bunit,ne razmem u čem je problem ak može terenac bit benzinac,može i sportaš bit dizelaš,niko se ne buni kad neki dobar mercedes nije benzinac,onda je svejedno a sad svima smeta :roll:
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: noviteti

Post Postao/la Kenny »

schuey je napisao/la:
MP4don je napisao/la:Sramota što se sve ne radi za lovu... neke stvari ne bi trebalo mijenjati... Tko može kupit takav auto mislim da mu nije najbitnija potrošnja... ;)

Ono, jednog dana Mustang diesel... LOL

joj kaj a kad je izašo prvi subaru dizel i to boxer verzija niko se nije bunio,pa ista je stvar ko ima za taj nebi se trebo bunit,ne razmem u čem je problem ak može terenac bit benzinac,može i sportaš bit dizelaš,niko se ne buni kad neki dobar mercedes nije benzinac,onda je svejedno a sad svima smeta :roll:
Drugo je Porsche, a drugo je Mercedes. Mercedes to već dadi godinama, nema samo sportske automobile ko Porsche dok Porsche to nikada nije radio i ima samo sportske aute od kojih niko nikada nije tako nešto očekivao. Isto tako mi je bezveze bokser diesel kod Subarua, ljudi kažu da bokser ima najljepši zvuk, a za diesel bokser to nisam siguran, a Mislim da je i puno lošiji od pravog bokser motora što se tiče performansi.
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
MP4don
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1004
Pridružen/a: 01 ožu 2008, 11:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren - Mercedes
Lokacija: Paragon

Re: noviteti

Post Postao/la MP4don »

schuey je napisao/la:
MP4don je napisao/la:Sramota što se sve ne radi za lovu... neke stvari ne bi trebalo mijenjati... Tko može kupit takav auto mislim da mu nije najbitnija potrošnja... ;)

Ono, jednog dana Mustang diesel... LOL

joj kaj a kad je izašo prvi subaru dizel i to boxer verzija niko se nije bunio,pa ista je stvar ko ima za taj nebi se trebo bunit,ne razmem u čem je problem ak može terenac bit benzinac,može i sportaš bit dizelaš,niko se ne buni kad neki dobar mercedes nije benzinac,onda je svejedno a sad svima smeta :roll:
Uspoređivat jednog japanca s Porscheom... :roll: To svakako nije ista stvar bez obzira na koncepciju motora... Šteta za Porsche što se spuštaju na nivo radnih strojeva...

To je svakako dobra vijest nekome tko ima neku firmicu koja kako tako posluje, uzima Porsche na leasing i moli boga da mu auto malo proši... evo spasa, tu je Porsche diesel... Glavno da se lik vozi u Cayeenu... takvih kod nas nažalost ima previše, radnici ne dobivaju plaću, a on pred ured parkira Porsche... pogledaj koliko jure po gradu u skupim SUV-ovima... 95% njih su diesel, kako bi manje trošili... #-o Drugo je dok auto ispunjava svoju ulogu, ali ovdje se prvenstveno radi o šminci i želi se biti viđen...

Porsche je takav brand koji ima tradiciju i dobro se znalo tko je prije kupovao takav auto... to nije samo auto, to je simbol... Dok se ovim potezom spušta na nivo japanskih i američki "džipova"...
...::: // Hamilton United \\ :::...

Ti koji ovo čitaš, odi zuri u sunce ili tako nešto!!!

DOKAZ DA JE SCHUMY LEGENDA:

http://www.youtube.com/watch?v=Y2J_zxn6Sts" onclick="window.open(this.href);return false;

LOL
FICHO
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1257
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 10:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari Marlboro
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: noviteti

Post Postao/la FICHO »

Evo, gledam i ne vjerujem kako još nitko nije stavio novi F430 16M Scuderia Spider...
Ferrari je kao i obično u čast svojem F1 timu nakon osvojenog konstruktorskog naslova preradio jedan već postojeći model do savršenstva.
Ovaj puta je to bio F430 Spider, a proizvedena je limitirana serija od 499 primjeraka.


Ferrari F430 16M Scuderia Spider

slika

slika

slika

slika

Scuderiu Spider 16M pokreće središnje smješteni 4,3-litreni V8 motor snage 510 KS, a s obzirom da je težak svega 1340 kilograma (80 kg manje od F430 Spidera) i uz omjer snage-težine od 2,6 kg/KS, ubrzava do stotke za treptaj oka ili da budemo precizniji 3,7 sekundi. Maksimalna brzina iznosi 315 km/h, naravno preporučljivo je pritom podignuti krov, a za izmjene stupnjeva prijenosa brine se šest-brzinski F1 mjenjač.
slika
>>>>>>>>>>> Forza Ferrari! ~ Sempre Ferrari! <<<<<<<<<<
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: noviteti

Post Postao/la Kenny »

47 je napisao/la:zašto? zato što stavljaju dizel u kejena?
Da, baš zbog toga. Tek sam sada vidio tvoj post. :biggrin:
tex je napisao/la:po meni svi terenci bi trebali imati dizelske motore, ne zbog toga što manje troše, nego zbog toga što imaju veći moment na kotačima i opčenito bolje karakteristike za vozit.

ovako čemo, kad bi usporedili dva terenca, potpuno ista, ali jedan sa bemzincem a drugi sa dizel motorom. i kad bi išli po teškim terencima, benzinac nebi mogao izači na kraj sa takvim terenom i veznul bi na pol brijega. dok dizelaš bi bez pol frke svladao sve poteškoće
Mislim da ipak ni jedan vlasnik Cayenna nejde na off road, ako hoće bilo tko od njih na off road kupit će si Nivu pa onda na off road, a Niva ima daleko bolje terenske sposobnosti od Cayenna i manje koštaju popravci kada se nešto pokvari.
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
MP4don
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1004
Pridružen/a: 01 ožu 2008, 11:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren - Mercedes
Lokacija: Paragon

Re: noviteti

Post Postao/la MP4don »

Slažem se da bi terenci (koji ispunjavaju svoju ulogu) trebali imati diesel, ali gore smo komentirali Porsche, koji dostiže ogromnu krajnju brzinu i ruku na srce jako malo ljudi odlazi s njim u lov ili zbog nečeg drugog na teren... iako je spreman za takav izazov...
...::: // Hamilton United \\ :::...

Ti koji ovo čitaš, odi zuri u sunce ili tako nešto!!!

DOKAZ DA JE SCHUMY LEGENDA:

http://www.youtube.com/watch?v=Y2J_zxn6Sts" onclick="window.open(this.href);return false;

LOL
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: noviteti

Post Postao/la 47 »

pa šta se vi pjenite, onaj tko želi benzinski motor u svom beskorisnom SUV-u, stavit će ga.
A neki kupe auto i na firmu i rade puno km godišišnje, pa zašto ne diesel.
Vi svi čujete diesel i automatski pomislite Zetor!!

Diesel je sve češći, u osobnim, a da ne pričam u sportskim automobilima...khm...R10...khm
slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: noviteti

Post Postao/la Schumy.d »

Ljudi, šta kažete na novu Škodu Superb??
slika

Meni je stvarno prelijep auto, dobar posao su napravili u Škodi!! :D

Linkić
mclaren - dado
Postovi: 82
Pridružen/a: 06 kol 2008, 14:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Pula

Re: noviteti

Post Postao/la mclaren - dado »

Schumy.d je napisao/la:Ljudi, šta kažete na novu Škodu Superb??
[ http://www.autoportal.hr/images/stories ... perb_2.jpg ]

Meni je stvarno prelijep auto, dobar posao su napravili u Škodi!! :D

Linkić

Dobro auto imao sam prilike vozit , voziš se kao u pasatu samo plastika u unutrašnjosti mrvicu je slabije kvalitete nego u pasatu
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: noviteti

Post Postao/la Schumy.d »

tex je napisao/la: ovako škoda je zapravo volzwagen, tako je škoda superb isto kao i pasat, sve je potpuno isto, potpuno isti auti. sve je isto. samo kaj je škoda jeftinija od pasata, ipak pasatu više plačaš radi imena i to je to. zapravo ništa posebno. danas ako si kupil škodu, zapravo si kupil volzwagen, samo kaj je jeftiniji
Slažem se s tobom u polovici ovog šta si rekao.
Škoda surađuje s Volkswagenom, ali ne možeš reći da je Škoda = Passat. :biggrin:
Passat je Passat...
Slični jesu, ali bitna razlika je u motoru i to da je Passat skuplji, ali to je zbog skupljeg materijala u unutrašnjosti i naravno marka.
Ali nisu to isti auti, slično kao da bi rekao da su bolidi sa Ferrarijevim motorima isti kao Ferrari. :D
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: noviteti

Post Postao/la Schumy.d »

tex je napisao/la: e tu se varaš, razlika je možda u opremi i onim glupim detaljima za koje oko padne odmah, ali razlike u motoru i svim tehničkim komponenata između škode i volzwagena nema, jer volzwagen posjeduje škodu, tj. vlasnik je. tako sve tehničke komponente su potpune jednake između oba dvije marke, čak se može na škodinim motorima nači žig volzwagena.
E sad, koliko su motori isti... :?
Baš ne bih rekao da su potpunoma isti! ;)
Pa nebi Volkswagen samo tako stavljao motor od Passata u Škodu...
Ali nije ni bitno! :biggrin:
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: noviteti

Post Postao/la Kenny »

Schumy.d je napisao/la:
tex je napisao/la: e tu se varaš, razlika je možda u opremi i onim glupim detaljima za koje oko padne odmah, ali razlike u motoru i svim tehničkim komponenata između škode i volzwagena nema, jer volzwagen posjeduje škodu, tj. vlasnik je. tako sve tehničke komponente su potpune jednake između oba dvije marke, čak se može na škodinim motorima nači žig volzwagena.
E sad, koliko su motori isti... :?
Baš ne bih rekao da su potpunoma isti! ;)
Pa nebi Volkswagen samo tako stavljao motor od Passata u Škodu...
Ali nije ni bitno! :biggrin:
Volkswagenovi motori su u Škodi i Seatu.
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la Vuksa_KC »

Evo i ovog famoznjaka ali...

Porsche Panamera

slika
slika


Pošto se na ovom automobilu nalazi emblem Porschea ili općenito njemačkog proizvođača, ovaj auto je lijep, ali da je gore znak od recimo, Kie ili bilo kojeg istočnjaka, bio bi to dizajnerski promašaj. Ali takav je to naš 'jugošvapski' mentalitet ili jendostavno iz poštovanja prema Porscheu kao proizvođaču, nema baš loših kritika.
Ipak, pustimo to, radi se o ukusima. Meni auto nije lijep, mislim da je stvar u stražnjem dijelu.

Sve u svemu, mislim da se jadni Ferry nije prestao okretati u grobu još od onog lijepo sklopljenog Toureg...ups Cayenna, a stiže novi "ne Porsche".

Tex, ti si otvorio temu o Porscheu i ne želim ovaj auto tamo stavljati jer mislim da to baš i ne zaslužuje, ali ti odluči.

btw. Lukica di Montezzemolo je čvrsto rekao da Ferrari neće ulaziti u ovakve pothvate.
Hvala Bogu.
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: noviteti

Post Postao/la Kenny »

Vuksa_KC je napisao/la: btw. Lukica di Montezzemolo je čvrsto rekao da Ferrari neće ulaziti u ovakve pothvate.
Hvala Bogu.
To su i u Porscheu prije govorili.
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la Vuksa_KC »

Kenny je napisao/la:
Vuksa_KC je napisao/la: btw. Lukica di Montezzemolo je čvrsto rekao da Ferrari neće ulaziti u ovakve pothvate.
Hvala Bogu.
To su i u Porscheu prije govorili.
A daj nemoj gatati:), ak netko oće "takvog Ferrarija" nek si kupi onaj Masserati Quattroporte.
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: noviteti

Post Postao/la Kenny »

Vuksa_KC je napisao/la: A daj nemoj gatati:), ak netko oće "takvog Ferrarija" nek si kupi onaj Masserati Quattroporte.
Ma nisam ni rekao da hoće to napraviti nego da su i u Porscheu tako govorili za SUV-ove, pa su napravili Cayenna, sjećam se da su u Ferrariju čak jednom pričali o svom SUV-u.

Ovaj auto je meni ok, bolje je Ferrariju takvog naprave nego nekog SUV-a
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la Vuksa_KC »

Da da sjećam se nekih priča oko Ferrarija i SUV-a, ali ipak, ja bi Ferrari bez SUV-a i GT limuzina. Jest da se moraju istražiti nova tržišta, ali to jednostavno ne bi bili pravi Ferrariji.
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: noviteti

Post Postao/la 47 »

Pa 612 Ferrari je napravljen za 4 osobe. samo što nema 4 vrata, i bolje.
I dobro veli Vuksa, nek si kupi Quattroporte...mmm, koji auto =P~

I VW motori su i u Audijima ;)
slika
Ante sexy
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1140
Pridružen/a: 21 lis 2007, 09:41
Ja sam: Vozač
Navijam za: M.Schumachera
Lokacija: Zadar

Re: noviteti

Post Postao/la Ante sexy »

Ajd fala bogu da su u Porscheu napravili nešto novo jer su im svi auti isti osim farova i branika :D
mclaren - dado
Postovi: 82
Pridružen/a: 06 kol 2008, 14:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Pula

Re: noviteti

Post Postao/la mclaren - dado »

Ovaj Megane mi je najljepši za razliku od onih prijašnjih modela
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: noviteti

Post Postao/la King iCool »

KRAJ proizvodnje SLR-a će ujedno biti kraj suradnje Mercedesa i McLarena, barem kada je riječ o cestovnim automobilima, pa su Nijemci i Britanci odlučili svečano obilježiti kraj slavne priče.

Kud bolji način od predstavljanja brže i atraktivnije izvedbe SLR-a, kojom se ujedno odaje počast jednom od najznačajnijih Mercedesovih vozača u povijesti, Britancu Stirlingu Mossu, koji je osvojio prvi F1 GP u Mercedesu te je 1955. za upravljačem modela 300 SLR pobijedio na utrci Mille Miglia. Dakle, riječ je o izvedbi nazvanoj SLR Stirling Moss koja će biti proizvedena u limitiranoj seriji od svega 75 primjeraka.
Radi se o svojevrsnoj roadster izvedbi bez krova i klasičnog vjetrobranskog stakla umjesto kojeg će putnike štititi tek dva mala deflektora. A zaštita će im uistinu trebati. Naime, SLR Stirling Moss dostiže najveću brzinu od 350 km/h, dakle 13 km/h više od SLR-a 722, dok od 0 do 100 km/h ubrzava za 3,5 sekundi, a do 300 km/h za 26 sekundi.

Poboljšanje performansi je, koliko je za sada poznato, posljedica poboljšanja aerodinamičkih svojstava te smanjivanja mase za oko 300 kg, Potonje je omogućeno uklanjanjem krova, obilatom upotrebom ugljičnih vlakana, carbon ceramic kočnicama, novim ispušnim sustavom i sl. Motor navodno nije mijenjan.
Dodajmo kako će SLR Stirling Moss službeno biti predstavljen u siječnju na detroitskom auto salonu kada će biti objavljene i potpune tehničke informacije. Na kraju recimo još samo kako će mu osnovna cijena navodno iznositi 750.000 eura.
slika

Izvor:CLICK
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la Vuksa_KC »

Nasljednik SLR-a??? Ipak stavljam sa upitnicima, s obzirom da baš nije bilo nekakve priče o njegovom nasljedniku.

http://www.autoklub.hr/aktualno/spijuni ... ,4868.auto
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: noviteti

Post Postao/la Ferrari-BiH »

da li je ovo buducnost F1....razvoj ovakvih automobila? LINK
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Odgovori