noviteti

Forum za rasprave o limenim ljubimcima na dva, četiri i više kotača...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Lorenzo cro
Mlada nada
Mlada nada
Postovi: 326
Pridružen/a: 07 vel 2009, 11:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Novska

Re: noviteti

Post Postao/la Lorenzo cro »

Felipe Massa je napisao/la:
Lorenzo cro je napisao/la:Uskoro nam dolazi nova poslastica iz Porschea: 911 Sport Classic, koji je namijenjen kolekcionarima i najzagriženijima.
Ima dodatnih 23KS, a motor je, naravno, 3.8-litreni šeterocilindrični bokser snage 408KS. Dolazi isključivo sa šesterobrzinskim ručnim mjenjačem, PCCB kočnicama, PASM ovjesom nižim za 20mm, mehaničkim samoblokirajućim diferencijalom i posebnim 19-inčnim naplatcima po uzoru na stare Fuchsice.
Prozivest će se u samo 250 komada, to je kolekcionarski primjerak, a stoji 1.2 milijuna kuna. Uz njega čak dobijete i maketu 911 Sport Classic u omjeru 1:43! Zaista zanimljivo. Prodaja počinje u siječnju 2010. godine.

[ http://img525.imageshack.us/img525/5389 ... ssic1t.jpg ]

[ http://img96.imageshack.us/img96/7130/p ... assic2.jpg ]
Ovi iz Porshea stalno prave isto auto samo promene malo izgled feluga i to je to.Vec 100 godina uvjek isti Porshea
Slažem se potpuno. Svaki put ista priča, ja ih uopće više ne razlikujem, pa čak ne mogu razlikovat 911 od Boxera koliko su si slični, a i nije mi to nešto posebno draga marka zato što svaki novi Porsche od prethodnika ima 20-25KS više i malo je teži i onda opet sve isto, kao da uopće nije nadograđivan. Bezveze totalno :roll:
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la Armanini »

vidi se da nemate pojma sto je i kakav je auto porsh! (na stranu nekoliko novijih komercijalnih auta)

odlika porshea i jest sto se toliko desetljeca nije mjenjao koncept (pa ni dizajn) automobila i sto covjek uvijek zna sto kupuje i sto dobije, a to je najvise moguce injzinjerstvo, naravno i kvaliteta auta i ostalo sto proizlazi iz toga..
rFactor F1 HR server Info
slika
Lorenzo cro
Mlada nada
Mlada nada
Postovi: 326
Pridružen/a: 07 vel 2009, 11:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Novska

Re: noviteti

Post Postao/la Lorenzo cro »

Armanini je napisao/la:vidi se da nemate pojma sto je i kakav je auto porsh! (na stranu nekoliko novijih komercijalnih auta)

odlika porshea i jest sto se toliko desetljeca nije mjenjao koncept (pa ni dizajn) automobila i sto covjek uvijek zna sto kupuje i sto dobije, a to je najvise moguce injzinjerstvo, naravno i kvaliteta auta i ostalo sto proizlazi iz toga..
E za ovo prvo se ne slažem. [-X Znam ja što je Porsche i kakvu je imao prošlost, ali ovo sad što rade u zadnjih 4-5 godina mi se strašno ne sviđa. Postoji na tisuće novih Porschea a razlike između njih su minimalne.
Kvaliteta je vjerojatno na visokoj razini, to se zna, ali ovo što sada rade mi se ne sviđa.
Osim toga, da ga baš ni malo ne poštujem, ne bi napisao onaj post sa novitetom.
FICHO
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1257
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 10:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari Marlboro
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: noviteti

Post Postao/la FICHO »

Evo za sve Tifose da mogu sliniti i pobliže baciti oko na model 458 Italia.
slika
>>>>>>>>>>> Forza Ferrari! ~ Sempre Ferrari! <<<<<<<<<<
Avatar
bugatti1001
Test vozač
Test vozač
Postovi: 569
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 08:58
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Safety Car
Lokacija: Zagreb

Re: noviteti

Post Postao/la bugatti1001 »

Preeedobar je, mogu samo maštati da mi to bude u garažici... :P
slika
Lorenzo cro
Mlada nada
Mlada nada
Postovi: 326
Pridružen/a: 07 vel 2009, 11:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Novska

Re: noviteti

Post Postao/la Lorenzo cro »

Sad mi od novih modela fale još 458 Italia i Californija, onda imam sve novije Ferrarijeve modele u omjeru 1:18 :p :D
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la Vuksa_KC »

. : VOLKSWAGEN GTI: SIXTH GENERATION : .

2.0 16v
200 HP
DSG i sva sila elektronike, bilo za vožnju bilo u interijeru.

slika

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la Vuksa_KC »

.: Lexus LFA :.

Oko ovoga se tresu brda, a sad...

4.8 V10
552 bhp
0-100: 3.7 sec
Top brzina oko 320 km/h
500 primjeraka, oko €368,000

slika

slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la Armanini »

bio je bas ovaj lexus na novoj u onom automagazinu..
auto je navodno strasan, al meni nekako ne ide..

ovaj zadnji bocni kraj izgleda nekako nevezano, em ulazi u kategoriju gdje su establirani sportasi.. ali. cekamo nov top gear, siguran sam da ce ga provozat.. bas me zanima sto ce rec :)

sto se tice golfa.. mene i dalje impresionira focus sa 300 ks :)
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la Vuksa_KC »

Da da, čika Jeremy i faca Stig...tek nakon njih neki ozbiljan sud.

Eh...a golfa budu opet uspoređivali sa nabrijanim verzijama Clia, jer Megane bude bolji po performansama i vožnji.
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la Armanini »

yep, megane je radjen za utrke i najbrzi je auto s prednjim pogon na nurbergringu..
al jbga, zato nema interijera, stakla su od savitljive plastike..


btw, dok cekas na nove top geare (malo manje od 2 tjedna) za skinuti imas novi uradak clarksona pod nazivom:
Jeremy Clarkson - Duel

odlicni chalengesi sa bas dosta auta, od trazenja najboljeg auta za driftanje do najboljeg off road celebritya..
cak se trka top gear sa fifth gearom :)

uglavnom, da ti ne otkrivam puno, odlican show..!
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: noviteti

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

BMW M3 GTS - zamjena za M3 CSL-a s novom oznakom i ljuti konkurent 911 GT3 RS i ostalim paprenim jurilicama...
slika
M divizija složila je novog uličnog trkača – i to prvenstveno kako bi ispunili želje kupaca. Ovaj M3 ima puno više papra od običnog, a uz to je i osjetno lakši, zahvaljujući rješavanju svega suvišnog. Snažni motor postao je još snažniji – zapremnina V8 agregata povećana je sa 4 na 4,4-litre, a zahvaljujući novom ispušnom sustavu od titana i još mnoštva sitnih dorada, razvija čak 450 KS. Ostale promjene koje nisu oku vidljive, uključuju revidirani sustav ovjesa, kojem je sada moguće podešavati kompresiju i povrat, a ono što oko također neće ugledati na ovom modelu su stražnja sjedala, klima i satelitska navigacija.
slika
Budući da M3 već ima karbonski krov, uštedu kilograma trebalo je potražiti na drugim mjestima – između ostalog, stražnji prozori načinjeni su od materijala Macrolon, koji je lakši od stakla, a bez obzira na ugrađeni roll-bar i protupožarni sustav, M3 GTS sa svojih 1490 kg punih je 185 lakši od standardnog M3. Vanjština je oplemenjena crnim 19-inčnim aluminijskim naplacima, na koje su montirane gume dimenzija 255/35 sprijeda i 285/30 straga, dok kliješta kočionog sustava broje po šest klipova sprijeda i četiri straga
slika
Stražnje krilo može se podešavati, a izostanak difuzora opravdan je time što krilo stvara dovoljni downforce. M3 GTS u prodaju stiže na ljeto iduće godine, s cijenom od 115.000 eura. Morat će se naručivati posebno, a izrađivat će se u istoj M diviziji gdje se nastaju GT4 trkaći bolidi. Dodajmo kako je u pripremi i verzija koja će se nalaziti stepenicu ispod modela M3 - biti će manje nabrušena, ali i cjenovno pristupačnija.

izvor: auti.hr
slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: noviteti

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tCzDOpVa ... r_embedded[/youtube]
BMW M3 GTS spreman za stazu!
predivan auto, jedva čekam da naprave krug po nordschliefe!
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la Vuksa_KC »

. : DACIA DUSTER COMPETITION CAR : .

Hihi, može i Dacia putem motorsporta. Naravno, auto mora proći kroz Renaultov sportski odjel...pa se još uključi i Alain Prost...uglavnom on bude vozil ovaj Duster na slavnoj 'Trophee Andros' utrci po ledu u Francuskoj.

Renault-Nissan motor VQ 3.0 V6
257kW EEC (350hp) pri 7,500rpm
950 kg
sekvencijalni mjenjač

slika

slika
Avatar
Dodi_napalm
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 543
Pridružen/a: 28 tra 2009, 14:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: noviteti

Post Postao/la Dodi_napalm »

neznam dal je bilo...
BMW nova serija 5
http://www.youtube.com/watch?v=iBkzze_8 ... r_embedded" onclick="window.open(this.href);return false;
jedan je gazda F1 - Schumy
NEVER GIVE UP, NEVER SURRENDER !!!
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la Vuksa_KC »

. : RENAULT TWINGO GORDINI R.S. : .

Malo oživljavanje starih sportskih duhova iz prošlosti Renaulta, ali u šminkerskom stilu:) U prodaji od ožujka.
1.6-litre 133bhp, Renault Sport radionica pa ne trebaju ostale karakteristike.

slika

slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: noviteti

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Slavljenički Lotus Exige S Type 72

Nakon punih 15 godina Lotus se ponovno vraća u Formulu 1, a za dostojnu proslavu povratka u oktanski cirkus pripremili su još jednu specijalnu ediciju Exigea inspiriranu bolidom Type 72 koji je dominirao F1 stazama 70-ih godina prošlog stoljeća. Lotus Type 72 Formula 1 bolid ostvario je između 1970. i 1975. godine 20 GP pobjeda, tri konstruktorska i dva vozačka naslova.
slika
Neposredno uoči povratka u elitno društvo kojim ravna Bernie Ecclestone, u Lotusu su predstavili Exige S Type 72 u bojama svojih nekadašnjih bolida te s ponekim sportskim dodacima poput karbonskih trkaćih sjedala, odnosno neizostavnih identifikacijskih pločica. 935 kilograma težak, bolje rečeno lagan Exige S Type 72 pogoni 1,8-litreni kompresorski benzinac snage 220 KS – sasvim dostatan za ubrzanje do stotke za svega 4,5 sekundi i brzinski maksimum od 233 km/h.
slika
Lotus će proizvesti ukupno 20 slavljeničkih primjeraka za tržište Velike Britanije i jednak toliki broj za ostatak Europe, a cijena Exigea S Type 72 iznosi 40.332 eura plus davanja.
izvor: autosport.hr
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la Vuksa_KC »

Huh, evo nakon dulje vremena zadnje novosti...

. : PEUGEOT 508 : .

Nasljednik 407-ice se oslanja na koncept sportskih touring automobila. Najzanimljivija je Hybrid4 tehnologija koja nudi nultu emisiju plinova kada radi u električnom modu. Inače 200 KS i pogon na sva četiri.

slika

slika
Lorenzo cro
Mlada nada
Mlada nada
Postovi: 326
Pridružen/a: 07 vel 2009, 11:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Novska

Re: noviteti

Post Postao/la Lorenzo cro »

Da mi je samo znat težinu tog auta. Čini mi se dobrim, iako mislim da je nepotrebno stavljati i električni motor u ovakav auto. :)
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la Vuksa_KC »

. : 370Z 40TH ANNIVERSARY EDITION : .

40 godina nakon Datsuna 240Z izlazi ova posebna serija 370Z od 1000 komada. Košta cca. 40.000$. Posebna je boja, unutrašnjost i emblem.
Inače 3.7 DOHC V6 i 350 KS.

slika

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la Vuksa_KC »

Lorenzo cro je napisao/la:Da mi je samo znat težinu tog auta. Čini mi se dobrim, iako mislim da je nepotrebno stavljati i električni motor u ovakav auto. :)
163 konja je dizelaš, a ostalih 37 je elektromotor...da, težina je upitna, ali je izgleda važnije što prije odgovoriti konkurenciji. Dizajn je odličan.
Avatar
bugatti1001
Test vozač
Test vozač
Postovi: 569
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 08:58
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Safety Car
Lokacija: Zagreb

Re: noviteti

Post Postao/la bugatti1001 »

5 by Peugeot

slika

FRANCUSKI je proizvođač upravo i službeno najavio svoj novi koncept. Radi se o modelu neobičnog naziva "5 by Peugeot", a većina izvora ja uvjerena kako je riječ o, do sada, najvjernijem prikazu nasljednika modela 407, ali i većeg 607.

Naime, većina analitičara vjeruje kako će nova Peugeotova limuzina zamijeniti oba modela jer je prodaja većeg zakazala te se njegov izravni nasljednik ne bi mogao zadovoljavajuće isplatiti.

Tako bi se novi model smjestio između dva trenutna, ali s većim naglaskom na opremljenost i posebice osjećaj za upravljačem, a sve u cilju najavljenog Peugeotovog podizanja vrijednosti branda. Upravo tim stopama ide i ova konceptna petica.

Duljina nove studije je 4.860, širina 1.880 mm, a međuosovinski razmak mjeri 2.815 mm. Masa mu pak iznosi 1.880 kg, a dijelom to svakako može zahvaliti svom pogonskom sklopu.

Točnije, radi se o Hybrid4 sustavu koji bi se 2011. trebao naći na tržištu. Isprva s modelom 3008, a kasnije bi se proširio ponudom na ostale modele. Naime, u Peugeotu potvrđuju kako je ovaj pogon kompatibilan sa širokim spektrom motora i platformi.

Vratimo se studiji i recimo kako u ovom slučaju Hybrid4 ukupne snage 204 KS čine 2,0-litreni HDi FAP motor snage 166 KS te straga postavljen elektromotor snage 38 KS. Kada to situacija bude zahtijevala pogon će biti na sva četiri kotača, a pri manjim brzinama će biti moguće koristiti samo električnu energiju. Prosječna će se potrošnja goriva kretati ispod 4 l/100 km, a emisija ugljičnog-dioksida oko 99 g/km.

Što se dizajna ovog koncepta tiče najveće značenje ima činjenica kako on predstavlja najavu budućih linija Peugeotovih modela, što opisuje i dio službene najave koji govori o "još jednom pokazatelju kako će se promijeniti lice Peugeota". Podsjetimo, cijela je priča redizajna Peugeota započela nedavno predstavljenom sportskom studijom SR1.
slika
Lorenzo cro
Mlada nada
Mlada nada
Postovi: 326
Pridružen/a: 07 vel 2009, 11:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Novska

Re: noviteti

Post Postao/la Lorenzo cro »

Renault Megane CC i Wind

Renault će nam uskoro predstaviti dva kabrioleta. Prvi će biti novi Megane u CC izvedbi. Imat će tvrdi sklopivi krov kao i prošli model, a nudi se i stakleni sklopivi krov. Kupci će moći birati između 3 benzinska i 3 dizelska motora. Novost je i mjenjač s dvostrukom spojkom sa nazivom EDC.
Drugi, mnogo zanimljiviji model će biti roadster Wind. Malo je veći od Mini Coopera, i naravno s tvrdim sklopivim krovom, a na bazi Twinga i Clija. Malen je i simpatičan pa mislim da će se takav najviše svidjeti nježnijem spolu :D Pogon je na prednje kotače. Od ponude motora naći će se 1.2 turbo i 1.6 iz Clija Renaultsporta. U prodaji bi se trebao naći sredinom ove godine.

slika

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la Vuksa_KC »

. : 599 GTO - NAJBRŽI CESTOVNI FERRARI : .
Ukratko:
V12 – pod 65°
5999 ccm, 670 KS
F1 6–speed + reverse
Max V: 335 km/h (over 208 mph)
0-100 km/h (0-62 mph) : 3.35 sec
Potrošnja kombinirano je 17.5 l/100 km, to je manje to GTB verzije:)

Za sekundu brže vozi stazu u Fioranu od Enza. Krajem travnja izlazi službeno u javnost.

slika

slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la Armanini »

yep.. bas sam se malo citao o autu nedavno..

ima milijun sitnica koji ga cine ovakvom pilom, mislim da su preko 100kg skinuli i zasvijetlili sa legendarnim GTO!

i konacno.. prekrasan dizajn! auto izgleda super!
rFactor F1 HR server Info
slika
Odgovori