Pitanja članova u vezi funkcioniranja foruma

Izrazite svoje prijedloge i kritike o našoj web stranici, pitajte što vam nije jasno...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Rosby
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 518
Pridružen/a: 22 tra 2007, 10:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nicu Rosberga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Rosby »

vulshok je napisao/la:
rosberg's biggest fan je napisao/la:Kaj su korisničke grupe?
Skupina ljudi prikljucena nekoj grupi na forumu... recimo bas na ovom forumu bi mogli osnovat grupu ljudi koji vole McLarena...
Pa ako ti je McLaren dobar, pristupis toj grupi i ostali vide u kojoj si ti grupi.
Sad neznam postoje li kakve privilegije, to će Sale znat. Al toliko od mene..
Jel znaš možda kak se to napravi, i zašto ih na ovom forumu nema?
slika
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

rosberg's biggest fan je napisao/la:
vulshok je napisao/la:
rosberg's biggest fan je napisao/la:Kaj su korisničke grupe?
Skupina ljudi prikljucena nekoj grupi na forumu... recimo bas na ovom forumu bi mogli osnovat grupu ljudi koji vole McLarena...
Pa ako ti je McLaren dobar, pristupis toj grupi i ostali vide u kojoj si ti grupi.
Sad neznam postoje li kakve privilegije, to će Sale znat. Al toliko od mene..
Jel znaš možda kak se to napravi, i zašto ih na ovom forumu nema?
Zapravo korisničke grupe su one grupe koje imaju specifična obilježja. Npr. moderatori, administratori, gosti, polu-moderatori i sl. Dakle, svaka grupa ima određene ovlasti - npr. može/ne može odgovarati na postove, otvarati/zatvarati temu, brisati postove i sl.

Na ovom forumu nemamo otvorene grupe jer nam to nije od prevelike važnosti - ipak, imamo tek dva administratora i nekoliko moderatora.

Za kraj, korisničke grupe mogu otvarati samo administratori ;)

EDIT: Inače, osnovne stvari vezane uz forum možete pronaći među FAQ ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
shrkec
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 540
Pridružen/a: 26 lis 2007, 08:27
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Hrv.Zagorje.
Kontakt:

Post Postao/la shrkec »

sad malo gledam gore de piše članstvo i pogledam zwekija . pa vidim da ima 5600 cca postova a kad otprem mogućnost da vidim sve postove , onda vidim da tam ima 4800 ili tak nekak.
Pa me zanima ko onda njemu briše postove ? A ak se ne brišu njegovi postovi onda gdje su ?
slika
Porsche je Porsche , a sve ostalo su samo auti!
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

shrkec je napisao/la:sad malo gledam gore de piše članstvo i pogledam zwekija . pa vidim da ima 5600 cca postova a kad otprem mogućnost da vidim sve postove , onda vidim da tam ima 4800 ili tak nekak.
Pa me zanima ko onda njemu briše postove ? A ak se ne brišu njegovi postovi onda gdje su ?
Neke teme su obrisane nekom prilikom kako bi se rasteretilo od tih silnih nepotrebnih stvari. No broj postova je ostao isti bez obzira na brisanje tema.
Ne znam što je tu tako bitno?
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
shrkec
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 540
Pridružen/a: 26 lis 2007, 08:27
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Hrv.Zagorje.
Kontakt:

Post Postao/la shrkec »

pa nije niš tak bitno. ali mi je bilo zanimljivo i to vidjet kak su tebi ko moderatoru brisali postove
slika
Porsche je Porsche , a sve ostalo su samo auti!
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

shrkec je napisao/la:pa nije niš tak bitno. ali mi je bilo zanimljivo i to vidjet kak su tebi ko moderatoru brisali postove
Pa zašto mu nebi smjeli brisati postove? Ako bilo tko (čak moderatori ili ja) napiše nešto što nije u skladu pravilima, ti postovi se smiju obrisati ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Post Postao/la Schumy.d »

Može jedno pitnje koje je već bilo postavljeno, ali mene to užasno smeta pa ću ga još jednom postaviti (bez zamjerki modovi):
Zašto se svi članovi koji su već duže vremena registrirani, a imaju 0 postova (vjerojatno osim tog jednog puta više ni nisu bili na ovom forumu) jednostavno ne obrišu??
Avatar
Emerson Fittipaldi
Početnik
Početnik
Postovi: 314
Pridružen/a: 13 svi 2007, 22:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Dubrovnik

Post Postao/la Emerson Fittipaldi »

shrkec je napisao/la:sad malo gledam gore de piše članstvo i pogledam zwekija . pa vidim da ima 5600 cca postova a kad otprem mogućnost da vidim sve postove , onda vidim da tam ima 4800 ili tak nekak.
Pa me zanima ko onda njemu briše postove ? A ak se ne brišu njegovi postovi onda gdje su ?
ti si baš napaljen na ovaj forum a? :badgrin:

isprčavam se :off:
Avatar
shrkec
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 540
Pridružen/a: 26 lis 2007, 08:27
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Hrv.Zagorje.
Kontakt:

Post Postao/la shrkec »

Schumy.d je napisao/la:Može jedno pitnje koje je već bilo postavljeno, ali mene to užasno smeta pa ću ga još jednom postaviti (bez zamjerki modovi):
Zašto se svi članovi koji su već duže vremena registrirani, a imaju 0 postova (vjerojatno osim tog jednog puta više ni nisu bili na ovom forumu) jednostavno ne obrišu??
O comm on . i onda se meni kaže da sam ja spamer .
Ovo se slobodno može obrisat .
Eto ti linka : http://forum.f1-hr.com/viewtopic.php?t= ... sc&start=0
slika
Porsche je Porsche , a sve ostalo su samo auti!
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

shrkec je napisao/la: O comm on . i onda se meni kaže da sam ja spamer .
Ovo se slobodno može obrisat .
Eto ti linka : http://forum.f1-hr.com/viewtopic.php?t= ... sc&start=0
Iskreno i otvoreno, ti nabijaš postove. Datum registracije i broj postova dnevno i sve ukupno... . Neću više ništa reći. Samo neka pojedinci razmisle o svom postanju, nije baš da je nezamjetno.
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

Zweki je napisao/la:
shrkec je napisao/la: O comm on . i onda se meni kaže da sam ja spamer .
Ovo se slobodno može obrisat .
Eto ti linka : http://forum.f1-hr.com/viewtopic.php?t= ... sc&start=0
Iskreno i otvoreno, ti nabijaš postove. Datum registracije i broj postova dnevno i sve ukupno... . Neću više ništa reći. Samo neka pojedinci razmisle o svom postanju, nije baš da je nezamjetno.
zamjeri koliko hoćeš al dečko je mlad,meni si sličnu stvar rekao makar je post bio protiv takvih stvari(ne zamjeram,bilo je u najboljoj namjeri) al je dečko je najiskreniji na forumu,daj samo pogledaj prvi post i takve stvari po meni su za pp e ne za brukanje po forumu.
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

schuey je napisao/la:zamjeri koliko hoćeš al dečko je mlad,meni si sličnu stvar rekao makar je post bio protiv takvih stvari(ne zamjeram,bilo je u najboljoj namjeri) al je dečko je najiskreniji na forumu,daj samo pogledaj prvi post i takve stvari po meni su za pp e ne za brukanje po forumu.
Za informaciju nisam jedini to primjetio, samo je razlika što ti ja kažem u facu isti tren, pa sviđalo se to tebi ili ne.
Postoje kritike na rad moderatora, pa se tamo izjasni ako hoćete da ja više ne budem moderator, neka vas se skupi koliko treba i pokrenite peticiju na forumu i to će vam se veoma lako ispuniti. No budite sigurni da će vas još netko opomenuti u vezi toga, a onda više neće te se imati šta žaliti.
Pozdrav.
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
shrkec
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 540
Pridružen/a: 26 lis 2007, 08:27
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Hrv.Zagorje.
Kontakt:

Post Postao/la shrkec »

nisam se ja žalili , zaprav sam samo htel reći da je to pitanje bilo postavljeno jer sam ga i ja postavil. pa sam onda del i link .
slika
Porsche je Porsche , a sve ostalo su samo auti!
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Post Postao/la Schumy.d »

Šta je s mojim pitanjem??
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

Schumy.d je napisao/la:Šta je s mojim pitanjem??
Na ovo pitanje sam odgovorio najmanje deset puta u ovom podforumu. Te račune ne mičemo jer:

a) ne opterećuju bazu
b) su računi otvoreni da bi se koristili (to što neki nisu još postali ne znači da korisnički račun nije aktivan - možda korisnik samo čita postove)

Da se radi o nekakvim korisničkim računima koje je otvorio spam-bot, onda bismo ga istog trenutka obrisali.

Ako te korisnici bez ijednog posta smetaju, onda si OVDJE namjesti sortiranje po "ukupnim postovima" i da ti niz bude "Ž-A" ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Post Postao/la Schumy.d »

sale je napisao/la:
Schumy.d je napisao/la:Šta je s mojim pitanjem??
Na ovo pitanje sam odgovorio najmanje deset puta u ovom podforumu. Te račune ne mičemo jer:

a) ne opterećuju bazu
b) su računi otvoreni da bi se koristili (to što neki nisu još postali ne znači da korisnički račun nije aktivan - možda korisnik samo čita postove)

Da se radi o nekakvim korisničkim računima koje je otvorio spam-bot, onda bismo ga istog trenutka obrisali.

Ako te korisnici bez ijednog posta smetaju, onda si OVDJE namjesti sortiranje po "ukupnim postovima" i da ti niz bude "Ž-A" ;)
Hvala na odgovoru, ali nije problem u sortiranju (to znam namjestit) nego me smeta šta imamo pun kufer tih "posjetilaca"! Pa ajde bar da su jedan jedini post napisali!? :roll: Zašto su se registrirali ako ne misle sudjelovat! GLUPOSTI!
Znam da imate puno posla i možda treba vremena za uklanjanje takvih članova, ali ja mislim ipak da bi trebalo brisat one koji imaju 0 postova, a registrirani su već otkad! ;)
NHF!
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

Zweki je napisao/la:
schuey je napisao/la:zamjeri koliko hoćeš al dečko je mlad,meni si sličnu stvar rekao makar je post bio protiv takvih stvari(ne zamjeram,bilo je u najboljoj namjeri) al je dečko je najiskreniji na forumu,daj samo pogledaj prvi post i takve stvari po meni su za pp e ne za brukanje po forumu.
Za informaciju nisam jedini to primjetio, samo je razlika što ti ja kažem u facu isti tren, pa sviđalo se to tebi ili ne.
Postoje kritike na rad moderatora, pa se tamo izjasni ako hoćete da ja više ne budem moderator, neka vas se skupi koliko treba i pokrenite peticiju na forumu i to će vam se veoma lako ispuniti. No budite sigurni da će vas još netko opomenuti u vezi toga, a onda više neće te se imati šta žaliti.
Pozdrav.
gle,ti si jako dobar moderator i nemam ništa protiv tebe,al ovaj dogovor bih ti inače pslao na pp al sad ga postam. na neke stvari naglo reagiraš i to je nekad dobro,al nisam te htio uvrijedit nego skrenut pozornost na druge stvari. ja možda jesam nekaj pretjero i to sam ti osobno objasnio al takve stvari se po meni trebaju riješavati upozornjem i obajašnjenjem na pp-u. i sad opet tak reagiraš makar sam napisao da si bio u pravu al ti po svom. jedan te član ne opravdano kritizira i ti mu daš 200 bodova reputacije kao iz nekog inata a ja ti lijepo mapišem da možeš zamjerit koliko hočeš al tak stvari stoje. i da ti opet ponovim,bio sam u krivu,ispravljam to a sad je na tebi red!


(isključivo moje mišljenje o nastaloj situaciji)
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Emerson Fittipaldi
Početnik
Početnik
Postovi: 314
Pridružen/a: 13 svi 2007, 22:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Dubrovnik

Post Postao/la Emerson Fittipaldi »

Konkretno: zašto neki članovi nabijaju postove? Ne ide mi u glavu, ako im je do onog boda reputacije koji se dobije za svakih 50 posova, bolje im se malo potrudit i napisat jedan kvalitetan post u kojem piše nešto pametno i netko će im dati i više od jednog boda reputacije ili će ih bar zapamtiti kao (recimo ovako) pametne članove. Meni je lakše napisat jedan pametan post (dobro znam dosad još nisam :roll: ) nego 50 bezveznih.
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

Nekoliko prethodnih postova je obrisano zbog OT-a :off:
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
FICHO
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1257
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 10:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari Marlboro
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la FICHO »

tex je napisao/la:pitanje, kako mogu promijeniti mail na profilu?
Normalno, odeš na "Profil" i promijeniš.
Samo prije toga moraš OBAVEZNO unijeti password ponovno, inače će ti se deaktivirati account pa će sale imati posla.
Govorim iz vlastitog iskustva. slika
slika
>>>>>>>>>>> Forza Ferrari! ~ Sempre Ferrari! <<<<<<<<<<
Avatar
vulshok
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 481
Pridružen/a: 16 tra 2007, 21:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren Mercedes
Lokacija: Split
Kontakt:

Post Postao/la vulshok »

FICHO je napisao/la:
tex je napisao/la:pitanje, kako mogu promijeniti mail na profilu?
Normalno, odeš na "Profil" i promijeniš.
Samo prije toga moraš OBAVEZNO unijeti password ponovno, inače će ti se deaktivirati account pa će sale imati posla.
Govorim iz vlastitog iskustva. slika
Naravno dobiješ link u inboxu novog maila, da potvrdiš promjenu e-maila, i onda se vraćaš na spamanje. Šala ;)
With your mind power, your determination, your instict, and experience as well you can fly very high...
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

FICHO je napisao/la:
tex je napisao/la:pitanje, kako mogu promijeniti mail na profilu?
Normalno, odeš na "Profil" i promijeniš.
Samo prije toga moraš OBAVEZNO unijeti password ponovno, inače će ti se deaktivirati account pa će sale imati posla.
Govorim iz vlastitog iskustva. slika
Zar to pali? Meni se čini da se kod promjene e-maila račun automatski deaktivira bez obzira na to da li se upiše password ili ne :roll:

U svakom slučaju, za ponovnu aktivaciju mi trebaju samo dva klika mišem (nakon što mi na mail dođe obavijest) ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
FICHO
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1257
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 10:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari Marlboro
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la FICHO »

sale je napisao/la:
FICHO je napisao/la:
tex je napisao/la:pitanje, kako mogu promijeniti mail na profilu?
Normalno, odeš na "Profil" i promijeniš.
Samo prije toga moraš OBAVEZNO unijeti password ponovno, inače će ti se deaktivirati account pa će sale imati posla.
Govorim iz vlastitog iskustva. slika
Zar to pali? Meni se čini da se kod promjene e-maila račun automatski deaktivira bez obzira na to da li se upiše password ili ne :roll:

U svakom slučaju, za ponovnu aktivaciju mi trebaju samo dva klika mišem (nakon što mi na mail dođe obavijest) ;)
Ne znam da li je tako i ovdje, ali na obadva moja freehost foruma (phpBB također) pali "fora" sa upisivanjem passworda.
slika
>>>>>>>>>>> Forza Ferrari! ~ Sempre Ferrari! <<<<<<<<<<
Avatar
shrkec
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 540
Pridružen/a: 26 lis 2007, 08:27
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Hrv.Zagorje.
Kontakt:

Post Postao/la shrkec »

Sumnjam da je ovo već bilo pitano . Zašto ni jedna žena , djevojka , godpođa ili kaj god ne bi bila moderator?
Ak je po vama pitanje bez veze onda slobodno brišite . ali po meni , nije!
slika
Porsche je Porsche , a sve ostalo su samo auti!
Avatar
shrkec
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 540
Pridružen/a: 26 lis 2007, 08:27
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Hrv.Zagorje.
Kontakt:

Post Postao/la shrkec »

ok.ok.
u pravu si. nemojte me zbog toga napadat.
ali da još jedna ? nova?
slika
Porsche je Porsche , a sve ostalo su samo auti!
Odgovori