Pitanja članova u vezi funkcioniranja foruma

Izrazite svoje prijedloge i kritike o našoj web stranici, pitajte što vam nije jasno...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
LeoZGB
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 469
Pridružen/a: 15 svi 2007, 19:41
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la LeoZGB »

shrkec je napisao/la:Mene zanima kaj znači ovo gore gdje neki imaju sliku tam neki imaju jednu , dvije ili više zvjezdica . Kaj te zvjezdice znače i predstavljaju?
To ovisi o broju postova, do 150 nemaš ništa, nakon 150 postova dobivaš 1 zvjezdicu i titulu početnika, a kako dalje ide ce ti morat netko upućeniji reć
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Post Postao/la Slash »

Zakaj ne pomaknete sat na zimsko vrijeme? Ovak mi je prilično konfuzno kad je koji post napisan i to.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

Keith je napisao/la:Zakaj ne pomaknete sat na zimsko vrijeme? Ovak mi je prilično konfuzno kad je koji post napisan i to.
Odi u profil i pod "vremenska zona" stavi na "GMT +01:00 Zagreb..." (ako ti već nije postavljeno). U suprotnome namjesti sat naprijed/nazad prema potrebi.

Ovaj forum vrijeme izračunava prema satu na serveru, a mi, nažalost, nemamo pristup njemu tako da ne možemo ni namjestiti pravo vrijeme :(
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

shrkec je napisao/la:Mene zanima kaj znači ovo gore gdje neki imaju sliku tam neki imaju jednu , dvije ili više zvjezdica . Kaj te zvjezdice znače i predstavljaju?
Titule idu ovako:

Početnik -150
Rezervni vozač -350
Test vozač - 550
Profesionalni vozač - 850
Svjetski prvak - 1450
Veteran - 2550
Legenda - 4550
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
shrkec
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 540
Pridružen/a: 26 lis 2007, 08:27
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Hrv.Zagorje.
Kontakt:

Post Postao/la shrkec »

Ozbiljno razmišljam o promjeni imena . Zato jer sam kod registracije mislil da treba upisati ono ime sa e-mail adrese. Ukoliko promjenim ime zanima me dal ću onda ponovno imat br. postova 0 i reputacije također.?
Ak neko misli da to ne trebam napravit onda bi molil da mi kaže konkretne razloge zašto ne.
slika
Porsche je Porsche , a sve ostalo su samo auti!
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

shrkec je napisao/la:Ozbiljno razmišljam o promjeni imena . Zato jer sam kod registracije mislil da treba upisati ono ime sa e-mail adrese. Ukoliko promjenim ime zanima me dal ću onda ponovno imat br. postova 0 i reputacije također.?
Ak neko misli da to ne trebam napravit onda bi molil da mi kaže konkretne razloge zašto ne.
neće ti se bacit broj postova na 0. ostat će isti. e sad,mislim da ti samo sale može promjenit ime,al nisam ziher to bu ti netko drugi rekao. po meni tiu je to glupo jer te sad svi znaju ovak,a onda budu se morali ponovo privikavat,al ak se tebi ime ne sviđa onda je glupo da ga ne mjenjaš.
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Rosby
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 518
Pridružen/a: 22 tra 2007, 10:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nicu Rosberga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Rosby »

shrkec je napisao/la:Ozbiljno razmišljam o promjeni imena . Zato jer sam kod registracije mislil da treba upisati ono ime sa e-mail adrese. Ukoliko promjenim ime zanima me dal ću onda ponovno imat br. postova 0 i reputacije također.?
Ak neko misli da to ne trebam napravit onda bi molil da mi kaže konkretne razloge zašto ne.
Nije sad to ime nešto važno, meni je tvoje ok, osim ako ti se baš jako ne sviđa. ;)
slika
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

schuey je napisao/la:e sad,mislim da ti samo sale može promjenit ime,al nisam ziher to bu ti netko drugi rekao.
Može, ali također mislim da je bolje da mu ostane ovaj nick ;)
.
Avatar
shrkec
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 540
Pridružen/a: 26 lis 2007, 08:27
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Hrv.Zagorje.
Kontakt:

Post Postao/la shrkec »

OK. Za sad ste me odgovorili. Nič nem mjenjal . Kad već pišem onda da i pitam ? Kak u potpisu stavit sliku?
slika
Porsche je Porsche , a sve ostalo su samo auti!
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

shrkec je napisao/la:OK. Za sad ste me odgovorili. Nič nem mjenjal . Kad već pišem onda da i pitam ? Kak u potpisu stavit sliku?
Uploadaj sliku na www.max-save.org

Dobit ćeš linkove za forum i još neke. Ti izaberi (copy) link for forums i paste-aj u svoj sig, tamo u profilu.
.
Avatar
Rosby
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 518
Pridružen/a: 22 tra 2007, 10:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nicu Rosberga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Rosby »

Meni se dogodilo da sam napisao da želim jednom članu pokloniti 15 reputacijskih bodova, poklonio sam mu tih 15 bodova, i onda sam otišao vidjeti da li mu je bila poklonjena reputacija, a tamo je pisal da sam mu poklonio 16,3 umjesto 15 reputacijskih bodova.
Zašto???
slika
Avatar
shrkec
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 540
Pridružen/a: 26 lis 2007, 08:27
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Hrv.Zagorje.
Kontakt:

Post Postao/la shrkec »

rosberg's biggest fan je napisao/la:Meni se dogodilo da sam napisao da želim jednom članu pokloniti 15 reputacijskih bodova, poklonio sam mu tih 15 bodova, i onda sam otišao vidjeti da li mu je bila poklonjena reputacija, a tamo je pisal da sam mu poklonio 16,3 umjesto 15 reputacijskih bodova.
Zašto???
poklonil si 16.5
znam . to i mene nervira. Na neki način mi je drago znati da nisam jedini. :(
slika
Porsche je Porsche , a sve ostalo su samo auti!
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

Ne bi se ništa trebalo riješiti i nije nikakva greška. Da nema tog povećanja reputacije po forumu bi stalno cirkulirao jedan te isti broj bodova, ovako se to povećava i može se raspolagati većim brojem. Da je ostalo samo na onim bodovima koji su se podjelili na početku uvođenja reputacije danas bi raspolagali sa kud i kamo manjom reputacijom.
Dakle sa davanjem reputacije dobivaju se dodatni bodovi, sa pisanjem postova (nemoj te spamat zbog toga), vremenom provedenim na forumu i naravno kad vam netko pokloni svoje (i oni dodatni).
Nema mjesta panici ili dramatiziranju. ;)
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

zanima me dali se planira uvest brojanje postova samo za postove vezane na temu oko formule 1, a ne vezani da se ne broje kao npr.chat i ostali sportovi. možda se nekima ta ideja ne sviđa al meni je ok. il možda da se zajedno zbrajaju a na profilu se može pogledati stanje kako je kad je razdvojeno. jer po meni je ovo off topic samo nabijanje postova(ne kod svih članova) al pretežito se nikaj pametno ne kaže samo se piše...

opet napominjem da to nije situacija kod svih članova
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

tex je napisao/la:
schuey je napisao/la:zanima me dali se planira uvest brojanje postova samo za postove vezane na temu oko formule 1, a ne vezani da se ne broje kao npr.chat i ostali sportovi. možda se nekima ta ideja ne sviđa al meni je ok. il možda da se zajedno zbrajaju a na profilu se može pogledati stanje kako je kad je razdvojeno. jer po meni je ovo off topic samo nabijanje postova(ne kod svih članova) al pretežito se nikaj pametno ne kaže samo se piše...

opet napominjem da to nije situacija kod svih članova
to je pametna ideja, ja se slažem sa tim prijedlogom
Trenutno na ovoj verziji foruma tako nešto nažalost nije moguće. Isti prijedlog sam uputio saletu i dobio odgovor da će se tako nešto omogućiti prebacivanjem na noviju verziju phpBB foruma. Do onda...
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
shrkec
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 540
Pridružen/a: 26 lis 2007, 08:27
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Hrv.Zagorje.
Kontakt:

Post Postao/la shrkec »

A kad će onda ta verzija doć?
slika
Porsche je Porsche , a sve ostalo su samo auti!
Avatar
LeoZGB
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 469
Pridružen/a: 15 svi 2007, 19:41
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la LeoZGB »

Necu nikoga imenovat ali kao sto se moze vidjet par clanova u zadnje vrijeme jako uspješno nabija postove na temama vezanim uz F1 tako da ne vidim neku korist od toga. Jednom spamer uvjek spamer!
Sex is like hacking...U go In..U go out...and U pray that U didn´t left something behind

Bolje proliti malo s Parkinsonom, nego zaboraviti popiti s Alzheimerom.
slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

Lucky je napisao/la:
schuey je napisao/la:zanima me dali se planira uvest brojanje postova samo za postove vezane na temu oko formule 1, a ne vezani da se ne broje kao npr.chat i ostali sportovi. možda se nekima ta ideja ne sviđa al meni je ok. il možda da se zajedno zbrajaju a na profilu se može pogledati stanje kako je kad je razdvojeno. jer po meni je ovo off topic samo nabijanje postova(ne kod svih članova) al pretežito se nikaj pametno ne kaže samo se piše...

opet napominjem da to nije situacija kod svih članova

Kao što je kolega p@rtybrejker već rekao o tome je već bilo rasprave i još ćemo se malo strpiti.
Ono što sam primjetio da i u temema o formuli 1 ima onih koji raspravljaju ili pišu postove sličnog sadržaja te daju jako slične odgovore a već su prije odgovorili u toj temi desetak puta.I to je po meni nabijenje postova jer ne vidim smisao odgovarati po desetak puta na isti post te samo malo izmjeniti sadržaj vlastitog posta.
Nitko tako nije razmišljao a što se tiče teme ostali sportovi mislim da je ona na neki način ipak interesantna i to pogotove sve ono što je vezano za moto sport jer iz nižih serija(GP2)dolaze nam vozači u najjaču seriju odnosno Formulu 1!

P.S.Naravno da se ovaj post ne odnosi na sve članove nego na pojedince!
sad na vama je da takve postove onda brišete i ja sam za to,pa makar tu bilo i mojih postova.
nisam ja mislio nikaj reć protiv drugih tema kao ostali sportovi,makar ima i tamo tema tipa nogometa,tenisa itd.koje spadaju pod "chat" koji nije nikako vezan za f1,al i ja sam aktivan na off topicima al nisam za to da se broje postovi. no ta odluka je na saletu no vidim da ima ljudi koji misle da je tako bolje...
:D ;)

btw jel ima kakva lista sa pobjednicima u kladionicama i foto natjecanjima,ono kao pehar za osvojeno 1.mjesto u tom i tom? do bi bilo dobro onak u profilu da se ima!!! :D
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

shrkec je napisao/la:A kad će onda ta verzija doć?
phpBB3, dakle nasljednik našeg foruma, je još u fazi razvoja i za download je dostupna samo nestabilna verzija. Kao i svi pametni sistemci ( ;) ), mi ne želimo trčati pred rudo kako ne bi stvorili probleme s funkcionalnošću rada foruma. Stoga, strpljenja molim :) ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Post Postao/la Zweki »

schuey je napisao/la: sad na vama je da takve postove onda brišete i ja sam za to,pa makar tu bilo i mojih postova.
nisam ja mislio nikaj reć protiv drugih tema kao ostali sportovi,makar ima i tamo tema tipa nogometa,tenisa itd.koje spadaju pod "chat" koji nije nikako vezan za f1,al i ja sam aktivan na off topicima al nisam za to da se broje postovi. no ta odluka je na saletu no vidim da ima ljudi koji misle da je tako bolje...
:D ;)

btw jel ima kakva lista sa pobjednicima u kladionicama i foto natjecanjima,ono kao pehar za osvojeno 1.mjesto u tom i tom? do bi bilo dobro onak u profilu da se ima!!! :D
E baz uvrede, postavljaš silna pitanja da postaješ dosadan, a tvojih postova ima ko pljeve i u temama za koje baš i nemaš što reći ali mlatiš sve i svašta samo da našpišeš. Lakše malo, možda će biti više reputacije i svega samo da to bude kvalitetno a ne zbacano zbrda zdola samo da se nabijaju postovi. Bez obzira na "2.58 postova na dan", to se odnosi na cijelokupno provedeno vrijeme na forumu, no pod zadnje si dao sam sebi truda pa bi to sad drugačije izgledalo da je to od početka.
Prije je to nabijanje prolazilo jer je forum bio puno manji i puno manje ozbiljan, no danas više ne.
To ti samo kažem iz razloga jer se jako ističeš zbog učestalog postanja tako da i netko tko puno manje posta radi veća sranja/spama itd. od tebe, prije ćeš ti nadrapat kad ti se potkrade nego takav. Mislim da ti je to jasno, pa se s toga nemoj iznenaditi kad ti se izbriše post ili ako recimo nečim zaradiš opomenu.
Nemoj ovo uzet za ništa loše samo dobronamjeran savjet. ;)
Kako je rečeno, kad dođe vrijeme da se onemogući računanje postova u određenim podforumima, to će biti i učinjeno, a do tada se nemojte ništa brinuti i postavljat silna pitanja koja bi i malom djetetu izgledala kao da su tu samo zato da bi se povećao broj postova. ;)
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

Ovom prilikom ću stati Zwekiju uz bok jer se slažem sa svime što je napisao. Isto tako, na forumu ima još par članova (znaju si nadimke!) koji su vrlo "aktivni" te bih ih volio zamoliti da postaju samo ozbiljne komentare - nema više postova s par smajlića, s textovima poput "potpisujem" i "slažem se"!

Kada je spamanje u pitanju, vrlo smo ozbiljni. Stoga, malo ozbiljnosti jer će vam u suprotnome korisnički račun biti isključen!
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
dado
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 415
Pridružen/a: 10 tra 2007, 23:24

Post Postao/la dado »

sale je napisao/la:Ovom prilikom ću stati Zwekiju uz bok jer se slažem sa svime što je napisao. Isto tako, na forumu ima još par članova (znaju si nadimke!) koji su vrlo "aktivni" te bih ih volio zamoliti da postaju samo ozbiljne komentare - nema više postova s par smajlića, s textovima poput "potpisujem" i "slažem se"!

Kada je spamanje u pitanju, vrlo smo ozbiljni. Stoga, malo ozbiljnosti jer će vam u suprotnome korisnički račun biti isključen!
Pa tome ste i sami krvi, jer ste uveli tu famoznu reputaciju koja se zaraduje, izmedju ostalog i po broju postova a vecina ljudi se je za to zapalila i hoce imati sto bolju reputaciju, pa stoga spamaju forum.
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

dado je napisao/la:Pa tome ste i sami krvi, jer ste uveli tu famoznu reputaciju koja se zaraduje, izmedju ostalog i po broju postova a vecina ljudi se je za to zapalila i hoce imati sto bolju reputaciju, pa stoga spamaju forum.
Na svakih 50 postova dobiva se 1 reputacijski bod. Zar je vrijedno izgubiti toliko vremena kako bi se zaradio 1 (jedan!) bod?!
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
dado
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 415
Pridružen/a: 10 tra 2007, 23:24

Post Postao/la dado »

sale je napisao/la: Na svakih 50 postova dobiva se 1 reputacijski bod. Zar je vrijedno izgubiti toliko vremena kako bi se zaradio 1 (jedan!) bod?!
Pitas krivog covjeka. Uostalom, pogle moju reputaciju. Ja sam samo skontao do sada da je velikoj vecini ljudi ovdje stalo do sto bolje reputacije jer smatraju da sto imaju vecu reputaciju to njihovi postovi dobivaju vise na tezini.
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

Zweki je napisao/la: E baz uvrede, postavljaš silna pitanja da postaješ dosadan, a tvojih postova ima ko pljeve i u temama za koje baš i nemaš što reći ali mlatiš sve i svašta samo da našpišeš. Lakše malo, možda će biti više reputacije i svega samo da to bude kvalitetno a ne zbacano zbrda zdola samo da se nabijaju postovi. Bez obzira na "2.58 postova na dan", to se odnosi na cijelokupno provedeno vrijeme na forumu, no pod zadnje si dao sam sebi truda pa bi to sad drugačije izgledalo da je to od početka.
Prije je to nabijanje prolazilo jer je forum bio puno manji i puno manje ozbiljan, no danas više ne.
To ti samo kažem iz razloga jer se jako ističeš zbog učestalog postanja tako da i netko tko puno manje posta radi veća sranja/spama itd. od tebe, prije ćeš ti nadrapat kad ti se potkrade nego takav. Mislim da ti je to jasno, pa se s toga nemoj iznenaditi kad ti se izbriše post ili ako recimo nečim zaradiš opomenu.
Nemoj ovo uzet za ništa loše samo dobronamjeran savjet. ;)
Kako je rečeno, kad dođe vrijeme da se onemogući računanje postova u određenim podforumima, to će biti i učinjeno, a do tada se nemojte ništa brinuti i postavljat silna pitanja koja bi i malom djetetu izgledala kao da su tu samo zato da bi se povećao broj postova. ;)
dobro,al na ovo moram odgovorit. zato sam i postavio ovo pitanje jer mi je glupo da ja imam toliki broj postova a nije ih trećinu vezana za formulu. a gore sam naveo da je na vama moderatorima da to brišete,ukoliko sam ja ili bilo tko drugi nekaj naveo kaj nije u skladu s pravilima to se treba izbrisat. kužim da sam nekad dosadan al kaj češ. inače ne zamjeram,dapače drago mi je da čujem kaj mislite o tom. evo od sad smanjujem koliko mogu i moje isprike svima kojima to smeta. a za teme u kojima nemam kaj za reč,onda napiši da bubam bez veze i nebum...


btw-razlog tome je jer mi je dosadno(dal sam otkaz) pa nemam kaj delat po cijele dane ;)
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Odgovori