Problemi sa forumom.....

Izrazite svoje prijedloge i kritike o našoj web stranici, pitajte što vam nije jasno...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

sale je napisao/la:Stvarno ne znam što je s tim mailovima. Budem pokušao riješiti problem.
UPDATE: Čini se da problem s tim mailovima stvara limit poslanih e-mailova po satu na našem serveru. On je sada podignut, ali imam jednu zamolbu...

Molim sve članove da prate samo nekoliko tema putem e-maila (3-4), te da isključe praćenje tema koje ih više ne zanimaju.

Hvala.


S obzirom da je forum jako aktivan posljednjih nekoliko mjeseci, naš server jednostavno ne može progutati toliku količinu e-mailova zbog, kao što sam napisao, limita odlaznih e-mail poruka.
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Post Postao/la Walter »

Sinoć sam par puta pokušavao pristupiti na stranicu ali bezuspješno, jeste li vi imali takav problem?
slika
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

Walter je napisao/la:Sinoć sam par puta pokušavao pristupiti na stranicu ali bezuspješno, jeste li vi imali takav problem?
Ja nisam. Da li ti se javio nekakav specifičan error ili ti je web browser javio "The page could not be loaded..."?
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Post Postao/la Walter »

sale je napisao/la:
Walter je napisao/la:Sinoć sam par puta pokušavao pristupiti na stranicu ali bezuspješno, jeste li vi imali takav problem?
Ja nisam. Da li ti se javio nekakav specifičan error ili ti je web browser javio "The page could not be loaded..."?
Upravo tako, kao da nemam konekcije, pokušavao sam bezbroj puta ali ništa.To mi se desilo prvi put.
slika
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Post Postao/la zvjerko »

Zadnjih par dana imam problema sa otvaranjem tema (pregledavanjem) kad sam logiran. Ne izbacuje mi nikakvu poruku već jednostavno stoji, a na statusnoj crti pokazuje da je počeo sa otvaranjem. Ne pomaže i reload već samo odlogiravanje i kao da se ništa nije desilo - sve OK.
Koristim mozilu, nisam petljao po postavkama i to se dešava kad se ne logiram prije pregledavanja već pri odgovoru na nečiji post ali nije pravilo.
Šta bi moglo biti?
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

zvjerko je napisao/la:Zadnjih par dana imam problema sa otvaranjem tema (pregledavanjem) kad sam logiran. Ne izbacuje mi nikakvu poruku već jednostavno stoji, a na statusnoj crti pokazuje da je počeo sa otvaranjem. Ne pomaže i reload već samo odlogiravanje i kao da se ništa nije desilo - sve OK.
Koristim mozilu, nisam petljao po postavkama i to se dešava kad se ne logiram prije pregledavanja već pri odgovoru na nečiji post ali nije pravilo.
Šta bi moglo biti?
Hmm... probaj očistiti cache i cookiese (Tools > Clear private data > označi cache i cookies, te klikni na clear) možda ti pomogne. Pregledavao sam malo stanje na serveru i problem nije do nas, tako da očito kod tebe nešto ne štima.

Da nemaš instaliranu nekakvu ekstenziju koja ti radi probleme? Pokušaj pokrenuti Firefox u safe modu (privremeno resetira korisničke postavke i onemogućuje sve instalirane ekstenzije). Pokrećeš ga tako da odeš u Start > All Programs > Mozilla Firefox > Firefox (safe mode) ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Post Postao/la zvjerko »

sale je napisao/la: Hmm... probaj očistiti cache i cookiese (Tools > Clear private data > označi cache i cookies, te klikni na clear) možda ti pomogne. Pregledavao sam malo stanje na serveru i problem nije do nas, tako da očito kod tebe nešto ne štima.

Da nemaš instaliranu nekakvu ekstenziju koja ti radi probleme? Pokušaj pokrenuti Firefox u safe modu (privremeno resetira korisničke postavke i onemogućuje sve instalirane ekstenzije). Pokrećeš ga tako da odeš u Start > All Programs > Mozilla Firefox > Firefox (safe mode) ;)
Našao sam problem - dešava se samo kad idem preko web`n`walka.
Malo vrištanja na operatera službe za korisnike i sad je kao podmazano.
Fala na trudu!
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Post Postao/la Kenny »

tex je napisao/la:
znam da nije greška foruma, nego u tim trenucima mi se odspojio internet a da nije stranica digla do kraja

samo mi je lijepo izgledalo pa sam to morao da ulovim :D stavrno zakon
Ma to je Sale nakon toliko dosađivanja da promjeni izgled foruma odlučio i napraviti :smijeh:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Post Postao/la Dr. DJ »

Koristim Mozillu...I meni se to par puta znalo dogoditi....
1982 UCV 1919
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Post Postao/la Dr. DJ »

Razlog je spora veza.....znam...

Nadam se da ču uskoro preći na adsl...
1982 UCV 1919
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Post Postao/la zvjerko »

A kog vraga se sad (vidi vrijeme kad je postano) forum vuče k`o preveli fićo?
Veza OK (provjerio na drugim stranicama), obrisao "keksiće", čak promijenio browser (postam sa opere) i vidim da nas je malo online???
Avatar
Cool Finn
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 529
Pridružen/a: 26 svi 2007, 18:11
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Kimi ynna Heikki
Lokacija: Zg/Hel
Kontakt:

Post Postao/la Cool Finn »

Lucky je napisao/la:Dosta nas je izgleda imalo problema jučer s forumom.
Razlog:pojma nemam :/
Izgleda da je problem bilo jučerašnje nevrijeme, jer još neke stranice nisu bile u funkciji! ;)
slika
Liata kanssa se parhain, arpanoppa kaltainen se huilata!
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

Hvala na povratnim informacijama, budem provjerio što se događalo sa serverom u to vrijeme ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
almeida
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1092
Pridružen/a: 01 tra 2008, 20:38
Ja sam: Vozač
Navijam za: Za ulizivanje..
Lokacija: grad u moru,grad u kamenu-ZADAR
Kontakt:

Post Postao/la almeida »

Ja jučer cili dan nisan mogao na stranicu pa i na forum od 10 ujutro pa sve do ponoč
slika
"..lipi moj grade uvik te se sitin.."
keexx
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1099
Pridružen/a: 07 tra 2008, 22:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren-Mercedes
Lokacija: somewhere else

Post Postao/la keexx »

super aguri je napisao/la:Ja jučer cili dan nisan mogao na stranicu pa i na forum od 10 ujutro pa sve do ponoč
Meni je isto tako bilo samo navečer ok 19.30 pa nadalje... Probao sam na više kompova se spojit, ali jednostavno nije htjelo...
A zadnjih par dana imam problem, kad reloadam stranicu, neće je reloadat već izbaci neki error... Kad sačekam neko vrijeme (cca 5-10 minuta) onda opet radi normalno...
slika slika
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Post Postao/la Walter »

I ja sam juče imao problema sa pristupanjem forumu.
slika
Avatar
almeida
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1092
Pridružen/a: 01 tra 2008, 20:38
Ja sam: Vozač
Navijam za: Za ulizivanje..
Lokacija: grad u moru,grad u kamenu-ZADAR
Kontakt:

Post Postao/la almeida »

keexx je napisao/la:
super aguri je napisao/la:Ja jučer cili dan nisan mogao na stranicu pa i na forum od 10 ujutro pa sve do ponoč
Meni je isto tako bilo samo navečer ok 19.30 pa nadalje... Probao sam na više kompova se spojit, ali jednostavno nije htjelo...
A zadnjih par dana imam problem, kad reloadam stranicu, neće je reloadat već izbaci neki error... Kad sačekam neko vrijeme (cca 5-10 minuta) onda opet radi normalno...
Ja sam pokušao na svom i na još 3 kompa i nikom nije moglo samo se pokaže:poslužitelj nije moguč ili tako nešto ali cijeli dan mi nije moglo na forum a na svim ostalim stranicama moglo u redu i kada sam se napokon logira u ponoč nisam mogao postati nego samo pregledavati sadržaj
slika
"..lipi moj grade uvik te se sitin.."
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

Problem nije bio do nas, niti do vas nego do vaših ISP-ova, odnosno "više sile" ;)

Mrežni ispad

Oko 19:30h dana 4.7.2008. zabilježen je mrežni ispad zbog kojeg jedan dio korisnika domaćih internet service providera nije u mogućnosti pristupiti serverima Plus hostinga kolociranih u datacentru u Zagrebu. Ispričavamo se na eventualnim problemima, po riječima nadležnog upstream providera problem bi trebao biti otklonjen u najkraćem mogućem roku.
Update 01:00: U 01:00 proradila je ruta prema T-comu, CIX-u ( Iskon, Globalnet, ...) i za sada se svim siteovima pristupa bez problema. Pratimo stanje, obavjestavati cemo Vas o daljnjem razvoju situacije.
Update 01:40: Za sada imamo informaciju da osim Optime ( gdje su nasi serveri kolocirani ) nije radio Iskon, B-net, preko VIP-a je sve cijelo vrijeme radilo. T-com je radio, no nije bilo dostupno nista iz CIX-a.


Mrezni ispad - epilog

U petak, 5.7.2008 oko 18:00 sati, došlo je do prekida tri međunarodna linka prema internetu koji su ostvareni preko dva optička kabela prema Bregani i Dobovi. Do fizičkog prekida je došlo iz do sada neutvrđenih okolnosti. Za jedan od linkova pronađen je alternativni pravac te je veza prema internetu uspostavljena u 01:00 sati. Zahvaceni su bili Amis Telekom, Optima Telekom, Telekom slovenije, Telekom Austrije, te dio VIP-ovih medjunarodnih veza.

Izvor: Plus Hosting
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
rnrboi
Početnik
Početnik
Postovi: 216
Pridružen/a: 11 lip 2007, 10:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi

Post Postao/la rnrboi »

Ne vidim čćžšđ na forumu i na stranici. Umjesto njih je neki upitnik u kvadratu. Ali sad kad pišem post vidim ih u ovom pravokutniku. Vidim i u svojim postovima. Koristim firefox 3. Na drugim stranicama je sve normalno.
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

rnrboi je napisao/la:Ne vidim čćžšđ na forumu i na stranici. Umjesto njih je neki upitnik u kvadratu. Ali sad kad pišem post vidim ih u ovom pravokutniku. Vidim i u svojim postovima. Koristim firefox 3. Na drugim stranicama je sve normalno.
Nešto ti ne štima s Firefoxovim postavkama. Odi u Tools > Options > Content > pod Fonts & Colors... klikni na Advanced... Pod Character encoding stavi "Central European (Windows-1250)" i stavi kvačicu na "Allow pages to choose their own fonts, instead of my selections above"

Ako ti to ne riješi problem, pokušaj eksperimentirati s postavkama jer je problem do tebe - tvoj post je stigao na forum u drugoj kodnojm stranici bez čćšđž ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
rnrboi
Početnik
Početnik
Postovi: 216
Pridružen/a: 11 lip 2007, 10:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi

Post Postao/la rnrboi »

Hvala, sad vidim sve čudnovate znakove. A vidite li vi kad ja napišem čćžšđ?
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

rnrboi je napisao/la:Hvala, sad vidim sve čudnovate znakove. A vidite li vi kad ja napišem čćžšđ?
Sad je OK ;)
.
Avatar
almeida
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1092
Pridružen/a: 01 tra 2008, 20:38
Ja sam: Vozač
Navijam za: Za ulizivanje..
Lokacija: grad u moru,grad u kamenu-ZADAR
Kontakt:

Post Postao/la almeida »

ja sam imao problem sa otvaranjem foruma danas od 11 da 12 i 30 nisam mogao uči nije mi se mogla otvoriti stranica obavijest da poslužitelj nije moguč.da li je problem bio do mene ili do nečeg drugog
slika
"..lipi moj grade uvik te se sitin.."
Avatar
rnrboi
Početnik
Početnik
Postovi: 216
Pridružen/a: 11 lip 2007, 10:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi

Post Postao/la rnrboi »

Ni ja nisam mogao pristupiti...
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

Da, imali smo manjih problema sa serverom. Čini se da bi sada sve trebalo biti OK ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Odgovori